Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

 Córka ma 10 lat i 141 cm wzrostu, jest dzieckiem otyłym. W czwartek dostała pierwszej miesiączki co martwi mnie ponieważ jest niska a słyszałam, że po pierwszym okresie już nie urośnie. Dziś wzielam dla niej skierowanie do endokrynologa, ale termin mamy na marzec 2023  więc idziemy do prywatnego lekarza w przyszłym tygodniu.  Mam pytanie czy któraś z Pań lub z waszych córek miała moze podobny problem  (okres w wieku 10 lat lub wcześniej i niski wzrost).  Czy udało się sięgnąć choćby do 155cm? Czy było leczenie endokrynologiczne? Potrzebny był hormon wzrostu? Niby wizytę mamy niedługo ale w razie czego nie będzie nas stać na prywatne leczenie hormonem wzrostu, to pewne więc jesli taka kuracja będzie niezbędna będziemy czekać do marca. Wiem, że każda sytuacja jest inna ale może znajdę w Waszych wpisach jakiś happy end. Tu naprawdę nie chodzi o moje chore pragnienie posiadania wysokiego dziecka, martwie się, że jej wzrost zostanie bez zmian i przez to będzie mieć trudniej w życiu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anthony_Arkwright

Ma dopiero 10 lat, ma jeszcze dużo czasu na to, aby urosnąć. Lepiej przestać się przejmować jej wzrostem, a zacząć jej wagą skoro jest otyła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie tak miałam. W podstawowce bylam jedna z najwyższych dziewczyn z klasy. Dostalam okres w.wieku 10 lat . Od tego momentu nie uroslam juz wiele. W liceum bylam najnizsza w klasie. Jako dorosla mam 156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu uderzaj jak najszybciej do tego endokrynologa.  Jezeli ona.juz niewiele urosnie to bedzie miała cale zycie kompleks na punkcie wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Katarzyna3092 napisał:

 W czwartek dostała pierwszej miesiączki co martwi mnie ponieważ jest niska a słyszałam, że po pierwszym okresie już nie urośnie. 

Ja nie wiem kto takich głupot Tobie droga Autorka naopowiadał. Oczywiście, że córka urośnie. Okres nie ma nic wspólnego ze wzrostem. Jak to sobie wyobrażasz? Teraz dziewczyny wcześnie dostają okres nawet w wieku 9 lat i co one już nie rosną? Bzdura. Nie wiem dokładnie do którego roku się rośnie ale wydaje mi się, że w szkole średniej byłam wyższa niż w gimnazjum. 

Jeśli faktycznie córka jest otyła. To pierw przed wizytą musisz porobić jej badania tarczycy czyli tsh, ft3 I ft4 oraz anty tpo i anty TG. Warto też zbadać poziom insuliny oraz glukozy. Zacząć chodzić na spacery, teraz jest ciepło więc basen, czy jeziora. Rowery? I wprowadzić zdrowe odżywianie. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Karlik1987 napisał:

Ja właśnie tak miałam. W podstawowce bylam jedna z najwyższych dziewczyn z klasy. Dostalam okres w.wieku 10 lat . Od tego momentu nie uroslam juz wiele. W liceum bylam najnizsza w klasie. Jako dorosla mam 156

To nie wina okresu, a genów.  Podam Ci przykład mojej siostry. Ma 14 lat, okres dostała z 2 3 lata temu i od tego czasu poszła jął petarda w górę. Jest prawie wyższa ode mnie a ja mam 170.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Migotka95 napisał:

Ja nie wiem kto takich głupot Tobie droga Autorka naopowiadał. 

Nasza pediatra powiedziała, że wzrost teraz wyhamuje żeby zatrzymać się za jakieś 4 lata, teraz córka w ciągu roku urosła 5cm jeśli to tempo zwolni to może być kiepsko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Migotka95 napisał:

To nie wina okresu, a genów.  Podam Ci przykład mojej siostry. Ma 14 lat, okres dostała z 2 3 lata temu i od tego czasu poszła jął petarda w górę. Jest prawie wyższa ode mnie a ja mam 170.

Ja mam 167cm mąż 180 więc jeśli to tylko geny to nie byłoby źle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, potencjal genetyczny corki lezy pomiedzy wzrostem meza i twoim.

Kobiety rosna do 16-18 rku zycia, a chlopcy do 21 roku.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, potencjal genetyczny corki lezy pomiedzy wzrostem meza i twoim.

Kobiety rosna do 16-18 rku zycia, a chlopcy do 21 roku.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Urośnie jeszcze. Może nie będzie koszykarka ale wydaje mi się że do 160 dociągnie. 

Przestań martwić się jej wzrostem i okresem a zacznij myśleć o jej wadze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba Cie nie pociesze - pierwszy okres w wieku niecalych 10lat, i wzrost się praktycznie zatrzymal, a bylam zawsze wielkoludem. Uroslam od tamtej pory ok 4 cm. Kuzynka dostala okres w wieku 15 lat, i zawsze byla bardzo przeciętna, w okolicach właśnie pierwszej miesiączki wystrzelila w górę do 185cm i sporo mnie przerosła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki rosną chyba do 20 roku życia. Ja po pierwszej miesiączce w wieku 11 uroslam jeszcze kilkanaście centymetrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×