Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
vdesp

L4 jako kontynuacja macierzyńskiego

Polecane posty

Hej, 

w czasie kiedy byłam na "urlopie" macierzyńskim wygasła mi umowa o pracę z pracodawcą i teraz pojawia się pytanie. 

Czy mogę przed zakończeniem macierzyńskiego wziąć L4 (zasadne oczywiście) i wówczas będzie kontynuacja wypłat wynagrodzenia przez ZUS w kolejnych miesiącach ze względu na zachowanie ciągłości czy nie należy mi się to, bo nie pozostaje w stosunku pracy (chociaż cały czas jest zachowana ciągłość od momentu zatrudnienia do dnia dzisiejszego). 

Czy można dostawać w takiej sytuacji L4? 

 

Pozdrawiam 

Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, vdesp napisał:

Hej, 

w czasie kiedy byłam na "urlopie" macierzyńskim wygasła mi umowa o pracę z pracodawcą i teraz pojawia się pytanie. 

Czy mogę przed zakończeniem macierzyńskiego wziąć L4 (zasadne oczywiście) i wówczas będzie kontynuacja wypłat wynagrodzenia przez ZUS w kolejnych miesiącach ze względu na zachowanie ciągłości czy nie należy mi się to, bo nie pozostaje w stosunku pracy (chociaż cały czas jest zachowana ciągłość od momentu zatrudnienia do dnia dzisiejszego). 

Czy można dostawać w takiej sytuacji L4? 

 

Pozdrawiam 

Aga

Nie jesteś już na umowie o pracę, więc nie dostaniesz płatnego L4. Poza tym jaki nip pracodawcy byś podała do tego L4? Które kadry miałyby to rozliczać?

Skoro umowa wygasła to nie ma ciągłości zatrudnienia, bo obecnie zatrudniona nie jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze Foko Loko ma racje. Nie jestes w tej chwili juz pracownikiem wiec platne zwolnienie Ci sie nie nalezy. Nie jestem jednak na tyle zaznajomiona z przepisami by miec pewnosc, ze to prawda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że możesz skorzystać z zasiłku po ustaniu zatrudnienia. Lekarz wystawia l4 ale wysyła je tylko do zus. Później Ty skadasz wniosek o zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia. 

Edytowano przez Migotka95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, vdesp napisał:

Hej, 

w czasie kiedy byłam na "urlopie" macierzyńskim wygasła mi umowa o pracę z pracodawcą i teraz pojawia się pytanie. 

Czy mogę przed zakończeniem macierzyńskiego wziąć L4 (zasadne oczywiście) i wówczas będzie kontynuacja wypłat wynagrodzenia przez ZUS w kolejnych miesiącach ze względu na zachowanie ciągłości czy nie należy mi się to, bo nie pozostaje w stosunku pracy (chociaż cały czas jest zachowana ciągłość od momentu zatrudnienia do dnia dzisiejszego). 

Czy można dostawać w takiej sytuacji L4? 

 

Pozdrawiam 

Aga

Chyba nie. L4 po ustaniu zatrudnienia można uzyskać jeśli jest to kontynuacja L4 wziętego jeszcze będąc zatrudnionym. Ty chcesz L4 wziąć po ustaniu macierzyńskiego, a już w czasie macierzyńskiego przestałaś być pracownikiem. Jedynym zasiłkiem, który będzie ci przysługiwał po zakończeniu macierzyńskiego, to zasiłek dla bezrobotnych. Ale to też zależy ile miałaś przepracowanych miesięcy w ciągu 18 miesięcy. Powinno być 12. 

Ciągłość to ty masz w pobieraniu zasiłku macierzyńskiego, a nie stosunku pracy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×