Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Moja córka skończyła już 7 miesięcy. Od samego początku jest ciężko z jej spaniem. Już się przyzwyczaiłam, że w dzien robi sobie TurboDrzemki (5-10min, czasami tylko 2min...), ale najgorzej jest wieczorem. O 19 je kolację, kąpie ją o 19:30 i usypiam ją przy piersi. I tu zaczynają się schody. Oczywiście córka zaśnie... ale budzi się co chwilę po odłożeniu do łóżeczka. Do północy jest dramat bo budzi się co 10-20min czasami uda jej się pół godziny. Później od północy do 7 rano budzi się na cyca już tylko 3 razy. 

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ona tak słabo śpi do północy? Myślałam, że z tego wyrośnie, jednak nie widzę żadnej poprawy. Moja pierwsza córka w jej wieku przesypiała całą noc i to bez żadnego nocnego karmienia. A ja już powoli staje się chodzącym trupem, bo chodzę spać przeważnie o 2, czasami później, wstaje najpóźniej o 7. W dzień od 7 miesiecy nie spałam nawet 5min, więc jest jednym słowem lipa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może za mało aktywności, świeżego powietrza w ciągu dnia i nie jest zmęczona wieczorem, moze za wczesnie ja kladziesz i ma problem z zaśnięciem. Może jej za ciepło, może zęby... powodów Może być Sto. Albo taka jej uroda 

Moj starszy nie spał do około 4rz. Conajmniej 2 razy z nocy mnie budził. Okres ząbkowania to był koszmar. Zdarzało się że nie pamiętałam że w nocy brałam go na ręce albo budziłam się z nim na rękach w fotelu.

Mlodszy spał z nami. Zloto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Monikadekiel napisał:

Moja córka skończyła już 7 miesięcy. Od samego początku jest ciężko z jej spaniem. Już się przyzwyczaiłam, że w dzien robi sobie TurboDrzemki (5-10min, czasami tylko 2min...), ale najgorzej jest wieczorem. O 19 je kolację, kąpie ją o 19:30 i usypiam ją przy piersi. I tu zaczynają się schody. Oczywiście córka zaśnie... ale budzi się co chwilę po odłożeniu do łóżeczka. Do północy jest dramat bo budzi się co 10-20min czasami uda jej się pół godziny. Później od północy do 7 rano budzi się na cyca już tylko 3 razy. 

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ona tak słabo śpi do północy? Myślałam, że z tego wyrośnie, jednak nie widzę żadnej poprawy. Moja pierwsza córka w jej wieku przesypiała całą noc i to bez żadnego nocnego karmienia. A ja już powoli staje się chodzącym trupem, bo chodzę spać przeważnie o 2, czasami później, wstaje najpóźniej o 7. W dzień od 7 miesiecy nie spałam nawet 5min, więc jest jednym słowem lipa. 

A co mówi pediatra na te 2min drzemki? Przecież to nawet drzemka nie jest, dziecko pewnie jest turbo zmęczone, ale z jakkegoś powodu nir może zasnąć i potem pada po północy ze zmęczenia. Może warto to skonsultować?

A może tych drzemek jest za dużo, a kładziesz ją za wcześnie i jej się po prostu nie chce spać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuję ci bardzo. Moje siedmiomiesięczne niemowlę przesypia zazwyczaj całe noce. Zdarzy się może z 2-3razy w miesiącu że przebudzi się w nocy koło drugiej ale wypije trochę mleka i śpi dalej. W ciągu dnia ma przeważnie 2 drzemki. Jedna trwa ok 2.5 godz a druga około godzinki. Tak jak dziewczyny wyżej pisały powodów może być mnóstwo. I co na to lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Foko Loko napisał:

A co mówi pediatra na te 2min drzemki? Przecież to nawet drzemka nie jest, dziecko pewnie jest turbo zmęczone, ale z jakkegoś powodu nir może zasnąć i potem pada po północy ze zmęczenia. Może warto to skonsultować?

A może tych drzemek jest za dużo, a kładziesz ją za wcześnie i jej się po prostu nie chce spać?

Przeważnie ma 3 drzemki takie po 10-15min. Czasami zdaży się, że śpi pół godziny- wtedy automatycznie już trzeciej drzemki sobie nie robi. Nie wygląda na zmęczoną, nie jest płaczliwa. Jest normalnym radosnym dzieckiem. Lekarz stwierdził, że ten typ tak po prostu ma i z wiekiem przejdzie. Myślę, że nie kładę jej za wcześnie spać. Ona po kolacji i kąpaniu dostaje cyca i normalnie usypia, tylko później budzi się co 10-20min, daje jej wtedy znowu cyca na 3 min i śpi dalej i tak w kółko. Nie wiem dlaczego ona tak ma. Najgorsze jest to, że nie ma ani jednego dnia w miesiącu żeby ona normalnie poszła spać bez przebudzania się na cyca, bo w sumie tylko po to się budzi, nie ma tak że chce się w nocy bawić czy coś. Już myślałam nawet żeby ją odstawić od tego cycka, bo może ona ma po prostu taką silną potrzebę tego ssania i im będzie starsza tym będzie mi gorzej... no nie wiem już sama 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Annn2020 napisał:

Współczuję ci bardzo. Moje siedmiomiesięczne niemowlę przesypia zazwyczaj całe noce. Zdarzy się może z 2-3razy w miesiącu że przebudzi się w nocy koło drugiej ale wypije trochę mleka i śpi dalej. W ciągu dnia ma przeważnie 2 drzemki. Jedna trwa ok 2.5 godz a druga około godzinki. Tak jak dziewczyny wyżej pisały powodów może być mnóstwo. I co na to lekarz?

Lekarz nie widzi problemu, mówi, że wyrośnie, a ja już dosłownie padam... co innego jakbym miała tylko jedno dziecko, ale mam jeszcze 9 latkę, która też potrzebuje mojej uwagi, chodzi do szkoły itp... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KateZRzeszowa napisał:

Może za mało aktywności, świeżego powietrza w ciągu dnia i nie jest zmęczona wieczorem, moze za wczesnie ja kladziesz i ma problem z zaśnięciem. Może jej za ciepło, może zęby... powodów Może być Sto. Albo taka jej uroda 

Moj starszy nie spał do około 4rz. Conajmniej 2 razy z nocy mnie budził. Okres ząbkowania to był koszmar. Zdarzało się że nie pamiętałam że w nocy brałam go na ręce albo budziłam się z nim na rękach w fotelu.

Mlodszy spał z nami. Zloto

Otóż to. Ja bardzo często nie pamiętam, że w nocy np ją karmię, albo zmieniam pampersa, albo jestem zdziwiona, że śpi z nami w łóżku, bo jej nie odłożę. Ja już ze zmęczenia tego po prostu nie pamiętam, robię wszystko z automatu. Podwórka na pewno nie ma za mało. Mieszkamy na wsi i w sumie pół dnia na dworze, drugie pół jest ciągle aktywna w domu na podłodze (ale sama też długo nie posiedzi...) Fakt, w samochodzie codziennie spędza godzinę (muszę wozić starszą do szkoły i mniej więcej tyle schodzi)

Edytowano przez Monikadekiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Monikadekiel napisał:

Przeważnie ma 3 drzemki takie po 10-15min. Czasami zdaży się, że śpi pół godziny- wtedy automatycznie już trzeciej drzemki sobie nie robi. Nie wygląda na zmęczoną, nie jest płaczliwa. Jest normalnym radosnym dzieckiem. Lekarz stwierdził, że ten typ tak po prostu ma i z wiekiem przejdzie. Myślę, że nie kładę jej za wcześnie spać. Ona po kolacji i kąpaniu dostaje cyca i normalnie usypia, tylko później budzi się co 10-20min, daje jej wtedy znowu cyca na 3 min i śpi dalej i tak w kółko. Nie wiem dlaczego ona tak ma. Najgorsze jest to, że nie ma ani jednego dnia w miesiącu żeby ona normalnie poszła spać bez przebudzania się na cyca, bo w sumie tylko po to się budzi, nie ma tak że chce się w nocy bawić czy coś. Już myślałam nawet żeby ją odstawić od tego cycka, bo może ona ma po prostu taką silną potrzebę tego ssania i im będzie starsza tym będzie mi gorzej... no nie wiem już sama 

Spróbowałabym to skonsultować z innym pediatrą. Dla mnie to nie jest normalne, że dziecko się budzi co 15min przez część nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Monikadekiel napisał:

Otóż to. Ja bardzo często nie pamiętam, że w nocy np ją karmię, albo zmieniam pampersa, albo jestem zdziwiona, że śpi z nami w łóżku, bo jej nie odłożę. Ja już ze zmęczenia tego po prostu nie pamiętam, robię wszystko z automatu. Podwórka na pewno nie ma za mało. Mieszkamy na wsi i w sumie pół dnia na dworze, drugie pół jest ciągle aktywna w domu na podłodze (ale sama też długo nie posiedzi...) Fakt, w samochodzie codziennie spędza godzinę (muszę wozić starszą do szkoły i mniej więcej tyle schodzi)

O której się budzi i o której ma drzemki? Moze po prostu nie potrzebuje tyle snu? Zmien rutynę dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Julia32 napisał:

Tak ja w zyciu nie zasne przy goracym grzejniku nawet jak sa mrozy. To niemowle tym bardziej 

Moje dziecko ma już futro, jest całe owłosione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Czarna Pantera napisał:

Moje niemowlę w nocy ziapałao było mu za gorąco, trzeba było wyłączyć  grzejnik dopiero poszedł spać.

Pilnuję żeby w domu nie było gorąco. Zawsze na wieczór wietrzymy cały dom, w dzien też okna uchylone. Może po prostu ten mój typ tak ma. Już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.10.2022 o 23:08, KateZRzeszowa napisał:

O której się budzi i o której ma drzemki? Moze po prostu nie potrzebuje tyle snu? Zmien rutynę dnia

Wstaje przeważnie o 7. Później zasypia około 10 na chwilę (10-15min). Później zasypia po obiedzie jakoś o 14 na 10-15 min. I ostatnia drzemka o 16 też na chwilę. Jak o 14 mi zaśnie na pół godziny to już tej ostatniej drzemki o 16 sobie nie robi i idzie spać około 20 po kąpieli. I wtedy zaczyna się akcja budzenia się co chwilę na cycka. Nie przeszkadzają mi te jej krótkie drzemki w dzień. Chociaż wiadomo że wolałabym jakby potrafiła zasnąć na godzinkę żebym mogła chociaż w spokoju zrobić obiad no ale trudno. Najgorzej jest jak już zaśnie na noc o 20 i do północy się co chwilę budzi, później od północy do rana obudzi się ze 3 razy na cycka to już tragedii nie ma. Te wieczory są najgorsze, bo wieczorem chciałabym sobie w domu trochę ogarnąć, zrobić cokolwiek, a jednak się nie da. Moje znajome też mają dzieci i żadne nie robi im takich akcji, dlatego jest to dla mnie dziwne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Czarna Pantera napisał:

Teraz tez poszedł spać,  zgasiło światło, wycyganiał łapki i śpi 🙂 

Moja zasnęła o 20 i nie jestem w stanie nawet zliczyć ile razy od tej pory do teraz musiałam do niej iść dać jej cycka, bo się budziła. Dramat jakiś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Monikadekiel napisał:

Moja zasnęła o 20 i nie jestem w stanie nawet zliczyć ile razy od tej pory do teraz musiałam do niej iść dać jej cycka, bo się budziła. Dramat jakiś 

Może ma potrzebę ssania? Podaj smoczek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Może ma potrzebę ssania? Podaj smoczek. 

Właśnie ja zaczynam podejrzewać, że to wszystko wina tego smoczka. Używam go od samych narodzin (już do szpitala wzięłam). Odkąd skończyła 3 miesiące to smoczka używamy sporadycznie, bo ona go już po prostu nie chce. Używamy przeważnie w aucie jak mi marudzi. Jak ją kładę spać ze smoczkiem to i tak zaraz jej wypada. A jak już się przebudzi i dam jej smoczka to i tak nie zaśnie, bo koniecznie chce cycka (dosłownie na 5min i śpi dalej). Już sama nie wiem w czym jest problem. Może całkiem odstawić karmienie piersią? Ja się boję, że ona skończy rok i dalej mi będzie tak (nie) spała. Ja już mam dosyć 

A może polecisz mi smoczka z innej firmy? Może inny byłby lepszy? My używamy od początku z firmy Nuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj syn ma 13msc, dopiero kolo roku zaczal spac 'jakos'. przez pierwszy rok latanie po lekarzach, dlaczego ciągle placze, zero snu itp wyobraz sobie noworodek ktory nie spi 😞 przeszlismy przez horror. Niestety, na naszej drodze nie znalazl sie zaden lekarz, specjalista, ktory mógł nam cokolwiek podpowiedzieć, nie mowiac o postawieniu doagnozy... Moja rada : nie ma rady, trzeba przetrwać.

Odwiedźcie przede wszystkim  fizjoterapeutę i gastroenterologa. Oni ewentualnie wykluczą jakies nieprawidłowości. W razie kiedy nic nie wyjdzie to mozesz spróbować osteopaty lub homeopaty. Zbadaj poziom witaminy B. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×