Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Rzczej_gosc

Domowy stetoskop - ma ktoś?

Polecane posty

Dziewczyny, czy któraś z Was ma domowy stetoskop? Po dzisiejszej wizycie z 3 latkiem na nocnej opiece jestem załamana ich podejściem i chyba dziecko muszę sama osłuchac i iść z diagnozą. Mały kaszle potwornie, świszcze, gorączkuje, a lekarz prawie go nie osłuchał,zostalam z zaleceniami typu nawilżać powietrze i inhalacje z nebu dose. Dramat.

Znalazłam stetoskop wypożyczany na abonament, łączący się ze smartfonem, który wszystko nagrywa i analizuje. Opinie ma cudowne, ale nie wiem, czy są prawdziwe i czy to nie jest jakieś naciąganie.  

Dajcie znać proszę,  jeśli miałyście z tym do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jednak lepiej wybrać się prywatnie do dobrego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej. Niestety mieszkamy teraz w mniejszym mieście i opieka medyczna to jakiś dramat. Prywatna opieka abonentowa tu właściwie nie działa,bo nie mają swoich placówek,  a do pediatry umowią, jak bedą mieli wolne miejsca, czyli nigdy. Do przychodni musisz odstać 2 godziny na dworze od 6 rano, a itak możesz nie zarejestrować dziecka. Na dyżurze nocnym jest losowy lekarz, np czarnoskóry ginekolog. Wiem, brzmi jak ponury żart.  

Dlatego opcją teleporady z prywatnego pakietu już mnie ratuje w takiej sytuacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukała dalej pediatry, nawet w innym mieście, jeśli masz auto to się nie zastanawiaj. I tak jeśli coś mu dolega będziesz potrzebować recepty sama jej sobie nie wystawisz. Szukaj nawet dalej. Ja ze swoimi dziećmi też już tyłu lekarzy odwiedziłam, wiem gdzie nie warto nawet tracić czasu i pieniędzy. Wielokrotnie jeździłam dalej, sama tu nic nie wskórasz. Życzę powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że najlepiej iść do dobrego lekarza. Nie zamierzam stać się nagle lekarzem. Nie jest łatwo jechać z chorym dzieckiem z chorobą lokomocyjną 40 lub 50km. Bo zawsze konczy się wymiotami. A w praktyce z dwójką lub trójką,z czego dwoje źle znosi jazdę. Bo samych nie zostawię. Mąż nie zawsze jest na miejscu, innej pomocy tu nie mam.

Stąd moje pytanie, czy ktoś miał do czynienia z domowym stetoskopem. Koszt wypożyczenia na abonament to koło 50zł mies, więc niewiele. 

A mógłby zrobić rozeznanie, albo ograniczyć wizyty, podczas których dostaje się zalecenia typu zbijać gorączkę i oczyszczać nos, samo przejdzie. I załatwić temat teleporadą np.

Przy trójce dzieci i miksie zaraz ze szkoły i przedszkola taki gadżet wydaje mi się być potrzebny, tylko nie wiem, czy wierzyć opiniom ze strony producenta. 

U nas do zeszłego roku opieka medyczna była znośna, teraz poniżej krytyki. Dlatego szukam jakiegoś wspomagacza. Przykład z wczoraj: dyżurna apteka zamknięta, najbliższa czynna 30km dalej. Ale w niej nikt nie odbiera telefonu, więc w sumie też nie wiadomo, czy nie ma podobnej kartki na drzwiach.

 

Edytowano przez Rzczej_gosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Rzczej_gosc napisał:

Tak, wiem, że najlepiej iść do dobrego lekarza. Nie zamierzam stać się nagle lekarzem. Nie jest łatwo jechać z chorym dzieckiem z chorobą lokomocyjną 40 lub 50km. Bo zawsze konczy się wymiotami. A w praktyce z dwójką lub trójką,z czego dwoje źle znosi jazdę. Bo samych nie zostawię. Mąż nie zawsze jest na miejscu, innej pomocy tu nie mam.

Stąd moje pytanie, czy ktoś miał do czynienia z domowym stetoskopem. Koszt wypożyczenia na abonament to koło 50zł mies, więc niewiele. 

A mógłby zrobić rozeznanie, albo ograniczyć wizyty, podczas których dostaje się zalecenia typu zbijać gorączkę i oczyszczać nos, samo przejdzie. I załatwić temat teleporadą np.

Przy trójce dzieci i miksie zaraz ze szkoły i przedszkola taki gadżet wydaje mi się być potrzebny, tylko nie wiem, czy wierzyć opiniom ze strony producenta. 

U nas do zeszłego roku opieka medyczna była znośna, teraz poniżej krytyki. Dlatego szukam jakiegoś wspomagacza. Przykład z wczoraj: dyżurna apteka zamknięta, najbliższa czynna 30km dalej. Ale w niej nikt nie odbiera telefonu, więc w sumie też nie wiadomo, czy nie ma podobnej kartki na drzwiach.

 

Rozumiem cię, sama mam trójkę najmłodszy ma rok, jestem z nimi sama do 19 tej. Jeżeli któryś choruje a wrzesień i październik przeszliśmy już wiele to jadę z całą trójką, bo nie mam ich z kim zostawić. Też kiedyś myślałam o stetoskopie, ale dałam sobie spokój z obawy, że bez wykształcenia medycznego i tak niewiele mi to da. Rozumiem też te teleporady i to że ktoś miałby zapisu z tego wysłuchać. Po prostu dla mnie lekarz, który widzi dziecko gołym okiem budzi większe zaufanie. To jeszcze zależy od objawów może przy łagodnych zdecydowałabym się na to. Współczuję bardzo, że tak ciężko o lekarza w twoim rejonie. życzę zdrówka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×