Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Monikaw12

Mięśniak na jajniku

Polecane posty

Moja mama ma 60 lat . Wykryto mięśniaki na jajnikach. Czy to może być coś groźnego? Obawiam się najgorszego;( czy ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Monikaw12 napisał:

Moja mama ma 60 lat . Wykryto mięśniaki na jajnikach. Czy to może być coś groźnego? Obawiam się najgorszego;( czy ktoś miał podobny przypadek?

A co powiedział lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

A co powiedział lekarz?

Nie wiem dokładnie co powiedział bo nie byłam z nią na wizycie. Ma mieć jakieś jeszcze badania w połowie stycznia. Jednak obawiam się najgorszego. Mama mówiła że ma mięśniaki na jajnikach . Czasem boli ją brzuch po prawej stronie na dole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Monikaw12 napisał:

Nie wiem dokładnie co powiedział bo nie byłam z nią na wizycie. Ma mieć jakieś jeszcze badania w połowie stycznia. Jednak obawiam się najgorszego. Mama mówiła że ma mięśniaki na jajnikach . Czasem boli ją brzuch po prawej stronie na dole 

No ale to mama powinna wiedzieć, co powiedział lekarz. Jak nie, to ma na pewno kartę wizyty, tam wszystko jest napisane. 

Po co od razu zakładać najgorsze?

"Mięśniaki macicy (inaczej włókniaki macicy) są łagodnymi zmianami nowotworowymi, zbudowanymi z komórek gładkich mięśnia macicy (miometrium). Zmiany te nie zagrażają życiu kobiety, ale mogą wpływać na jakość życia oraz zdolność zajścia w ciążę. Nie rozprzestrzeniają się na znajdujące się w pobliżu tkanek oraz nie dają przerzutów. Mięśniaki mogą zwiększać lub zmniejszać samoistnie swoje rozmiary w ciągu życia kobiety w różnym tempie"

U kobiet po menopauzie leczenie polega na usunięciu macicy. Tyle. Nie panikuj 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Foko Loko napisał:

No ale to mama powinna wiedzieć, co powiedział lekarz. Jak nie, to ma na pewno kartę wizyty, tam wszystko jest napisane. 

Po co od razu zakładać najgorsze?

"Mięśniaki macicy (inaczej włókniaki macicy) są łagodnymi zmianami nowotworowymi, zbudowanymi z komórek gładkich mięśnia macicy (miometrium). Zmiany te nie zagrażają życiu kobiety, ale mogą wpływać na jakość życia oraz zdolność zajścia w ciążę. Nie rozprzestrzeniają się na znajdujące się w pobliżu tkanek oraz nie dają przerzutów. Mięśniaki mogą zwiększać lub zmniejszać samoistnie swoje rozmiary w ciągu życia kobiety w różnym tempie"

U kobiet po menopauzie leczenie polega na usunięciu macicy. Tyle. Nie panikuj 😉

To nie sa mięśniaki macicy tylko na jajnikach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Monikaw12 napisał:

To nie sa mięśniaki macicy tylko na jajnikach 

Mama była na badaniach w szpitalu bo ginekolog u którego była stwierdził że wszystko jest ok i że nic nie widzi a brzuch może boleć od kręgosłupa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Monikaw12 napisał:

To nie sa mięśniaki macicy tylko na jajnikach 

Ale to dalej zmiany, które w większości przypadków są łagodne i bez problemu można je wyciąć. Więc nie panikuj, bo na chwilę obecną nie masz podstaw do snucia dramatycznych scenariuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Foko Loko napisał:

Ale to dalej zmiany, które w większości przypadków są łagodne i bez problemu można je wyciąć. Więc nie panikuj, bo na chwilę obecną nie masz podstaw do snucia dramatycznych scenariuszy.

Panikuje bo mama cos mówiła o rezonansie albo tomografię i nie wiem co o tym myśleć . Mówiła że ma jakąś znajoma w szpitalu i może ją wciśnie na to badanie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Monikaw12 napisał:

Panikuje bo mama cos mówiła o rezonansie albo tomografię i nie wiem co o tym myśleć . Mówiła że ma jakąś znajoma w szpitalu i może ją wciśnie na to badanie 

 

Ani rezonans ani tomografia nie są wyznacznikami tego, że Twoja mama już ma trumnę wybierać. To normalne badania, które się w takiej sytuacji robi. Przecież trzeba ocenić jak duże to jest i czy najlepiej wyciąć czy zostawić. A do tego potrzeba badań obrazowych.

Spokojnie. Póki co jeszcze nic nie wiecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Foko Loko napisał:

Ani rezonans ani tomografia nie są wyznacznikami tego, że Twoja mama już ma trumnę wybierać. To normalne badania, które się w takiej sytuacji robi. Przecież trzeba ocenić jak duże to jest i czy najlepiej wyciąć czy zostawić. A do tego potrzeba badań obrazowych.

Spokojnie. Póki co jeszcze nic nie wiecie. 

A czy mięśniaki w tym wieku to nie za późno? Może to jednak nie mięśniaki;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Monikaw12 napisał:

A czy mięśniaki w tym wieku to nie za późno? Może to jednak nie mięśniaki;(

Czemu za późno?

Normalnie wycina się macicę z jajowodami i jajnikami u kobiet po menopauzie, więc widocznie nie jest to tak rzadkie.

Spokojnie, nikt nie umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Foko Loko napisał:

Czemu za późno?

Normalnie wycina się macicę z jajowodami i jajnikami u kobiet po menopauzie, więc widocznie nie jest to tak rzadkie.

Spokojnie, nikt nie umiera.

Myślałam że mięśniaki występują u młodszych kobiet i że po menopauzie już nie występują. A jeśli się je ma przed to menopauza sprawia że nie rosną albo znikają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Monikaw12 napisał:

Myślałam że mięśniaki występują u młodszych kobiet i że po menopauzie już nie występują. A jeśli się je ma przed to menopauza sprawia że nie rosną albo znikają 

Nie.

Poza tym też nie wiesz od kiedy mama je ma. Więc spokojnie. Zbadają i zobaczą.

Teraz spokojnie się takie przypadki operuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Foko Loko napisał:

Nie.

Poza tym też nie wiesz od kiedy mama je ma. Więc spokojnie. Zbadają i zobaczą.

Teraz spokojnie się takie przypadki operuje.

Martwi mnie to że mama ma badania w szpitalu. I że może jednak to nie są mięśniaki . Dziwne że na jajnikach bo akurat na jajnikach wysypują rzadko częściej na macicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Monikaw12 napisał:

Martwi mnie to że mama ma badania w szpitalu. I że może jednak to nie są mięśniaki . Dziwne że na jajnikach bo akurat na jajnikach wysypują rzadko częściej na macicy 

Ale to jest normalne, że tego typu badania robi się w szpitalu. To jeszcze nic nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×