Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Dorise

Zatkanie rur - pomocy!

Polecane posty

Szukam jakiegoś rozwiązania, znalazłam na ściance wanny kawałek mydła, moje dzieci często myją ręce, teraz jakieś glinki na twarz robią i to wszystko spływa i boje się, że może to zatkać rury i trzeba będzie kuć tynki. Dzieci robią to nad wanną bo od razu jak się przeprowadziliśmy (mieszkamy teraz w nowym budownictwie) im to nakazałam, bo tam jest większy odpływ niż w umywalce, ale teraz boję się, że i tam może się zatkać. Myślałam żeby to robiły nad miską i później wylewały do muszli, ale dzieci protestują. Macie jakieś rady? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałaś o takim wynalazku jak Kret? Poza tym mydło się rozpuszcza. Glinka też wątpię, żeby od tej ilości co zużywają osadzała się na rurach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy z czego to się składa. Kret nie rozpuści wszystkiego np. piachu…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, campania napisał:

Zależy z czego to się składa. Kret nie rozpuści wszystkiego np. piachu…

Ale raz na miesiąc, dwa trzeba trochę nasypać, bo do odpływu spływają wychodzące z głowy włosy i trzeba to rozpuścić. Dziwne, że autorka o tym nie pomyślała. 

 

34 minuty temu, Lapis_lazuli napisał:

Nie rozpuści ziemi piasku, trzeba rozkręcać i wybierać taki muł razem z czym tam się w rurach posklejało.Mi się  wysypał len mielony cała paczka 20 dkg do zlewozmywaka w kuchni ( mam szafkę nad zlewozmywakiem). Co się wtedy działo! Polewałam wodą potem kretem i gorąca wodą po 15 minutach a to gęstniało i gęstniało i wszystko z rur wydostawało się do zlewu. Wybierałam ten kit do wiaderka 7 litrowego i do lasku to wylewałam przy domu, bo to z kretem. I tak musiały być rozkręcone rury i wyczyszczone ale to w kuchni, gdyby to w łazience to nie wiem .....  😞 Tylko kucie, kafelki  lecą itd.

Oczywiście, że lnu ci nie rozpuści, tylko zrobi ci się gęsty kisiel jak len zaparzysz gorącą wodą. 

Glinka to nie piasek i bardzo fajnie się rozpuszcza w większej ilości wody. Raczej ta glinka się nie będzie osadzać na rurach. Różnego rodzaju maseczki do twarzy są robione na bazie glinek, a tak jest używana glinka przez dzieci autorki i jakoś nikt się tym nie martwi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lapis_lazuli napisał:

Spanikowałam. W życiu takie coś mi się nie zdarzyło.Myślałam ze przeleci. 

No wesoło to w tamtym momencie nie miałaś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×