Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Czy jest na forum ktoś kto rodził w szpitalu Wojewódzkim w  Elblągu?  Chciałabym się dowiedzieć co jest potrzebne do porodu dla matki i dla dziecka, co powinniśmy ze sobą zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katarzynaniscior napisał:

Czy jest na forum ktoś kto rodził w szpitalu Wojewódzkim w  Elblągu?  Chciałabym się dowiedzieć co jest potrzebne do porodu dla matki i dla dziecka, co powinniśmy ze sobą zabrać?

Zobacz na stronie szpitala, a jak tam nie ma to zadzwoń do nich i zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, KittyC napisał:

Nie rodziłam w Elblągu,ale wszędzie jest chyba podobnie . Więc własne kosmetyki,własne wkłady,najlepiej dwie piżamy czy koszule,klapki pod prysznic i normalne.Dla dziecka pieluchy,rożek,ubranka i kosmetyki.

Nie jest 😛 niektóre szpitale zapewniają wszystko, co jest potrzebne dziecku, plus podpaski poporodowe i podkłady, więc w sumie wystarczy piżama, szlafrok i ręcznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KittyC napisał:

A w co ubierają dzieci?Nie chciałabym żeby moje było w szpitalnych ciuchach po wielu noworodkach.

Sa szpitale ktore nie pozwalaja na wlasne ciuszki dla noworodka az do momentu wypisu. Z prostej przyczyny, te szpitalne sa prane i odkazane, niemal jalowe, a nigdy nie wiadomo co przyniesiesz z domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KittyC napisał:

A w co ubierają dzieci?Nie chciałabym żeby moje było w szpitalnych ciuchach po wielu noworodkach.

W ciuszki, które mają na stanie. Przecież one są porządnie prane po każdym użyciu. 

W niektórych szpitalach możesz dać własne, ale nie masz gwarancji, że wszystkie potem wrócą z Tobą do domu, bo w szpitalu nie patrzą na to, czy jak przebierają to z ich ubranek czy z Twojego, wszystko ląduje razem w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W szpitalu lepiej korzystać z szpitalnych ubranek. Dopiero przy wyjściu  ubiera się dziecko w swoje rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KittyC napisał:

Moim zdaniem noworodek nie potrzebuje jalowych ciuszków,tak było za czasów jak moja mama rodziła.A co z rzeczami matki?Przecież matka i dziecko są cały czas razem w szpitalu.

Nie są cały czas. Noworodek jest brany na badania, czy do kąpieli. Poza tym, co ci tak zależy, żeby utrudnić położnym pracę? Chcesz, żeby twoje dziecko było traktowane wyjątkowo, to sama je kąp, będziesz mieć pewność, że chodzi w prywatnych ciuszkach. 

Edytowano przez Unlan
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KittyC napisał:

Moje dzieci były przybierane przy mnie,po kąpieli wieczornej czyli w sumie po myciu pod bieżącą wodą.Położne nigdzie ich nie zabierały.Dziwne to trochę dla mnie.

Były kąpane w umywalce w łazience przy sali? 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajęło mi to pół minuty. Wpisanie szpitala i zrobienie kopiuj wklej dla nieogarniętej autorki. 

"Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka

  20250

Dla mamy...

Dokumenty potrzebne do porodu:

dowód osobisty

karta przebiegu ciąży

skierowanie do szpitala – jeśli lekarz takie wydał (zostaniesz przyjęta także bez skierowania)

Wyniki badań: 

 

grupa krwi

ostatnia morfologia

badanie moczu 

wynik HBS (wykonuje się po 32. tyg. ciąży)

wyniki: HCV, HIV, GBS

Ubranie:

 

2-3 krótkie koszule nocne, najlepiej z krótkim rękawem, gdyż długi będzie przeszkadzał przy ewentualnym podawaniu kroplówki, rozpinane z przodu, co ułatwi Ci później karmienie dziecka (do porodu wystarczy Ci także duży, dłuższy T-shirt) 

szlafrok 

specjalny biustonosz do karmienia (najlepiej wygodny, bawełniany)

specjalne siatkowe majtki (kilka par), które po porodzie podtrzymują opatrunki, jednocześnie nie tamując przepływu powietrza 

podkłady poporodowe (bardzo duże i chłonne podpaski) 

podkłady na łóżko (dzięki nim zminimalizujesz szanse na zabrudzenie pościeli)

wygodne, antypoślizgowe kapcie, do chodzenia po szpitalu

gumowe klapki pod prysznic

duży ręcznik kąpielowy

ręcznik papierowy

mały ręcznik

Kosmetyki: zabierz to, co uważasz za niezbędne.

 

Rzeczy dodatkowe:

 

ładowarkę do telefonu 

krem dla matek karmiących na podrażnione brodawki

do picia woda mineralna niegazowana

Dla noworodka...

pampersy

chusteczki nawilżane"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×