Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kirinka

Jakie pytania zadajecie wybierając żłobek dla waszych dzieci?

Polecane posty

Jak w temacie. Będę wysyłała moje bardzo małe dziecko do prywatnego żłobka, początkowo na kilka godzin w tygodniu a po tym jak skończy rok na 3-4 dni w tygodniu.

Jakie pytania zadajecie przy wyborze żłobka i na co zwracacie uwagę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pokraka.taka napisał:

Ile dzieci po waszym żłobku dostało się na Harvard? :classic_sleep:

Zamierzamy się na Cambridge ale dzięki

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mało osób o takim czymś myśli/mówi, to zrobiłam research i wrzucam kilka przykładowych spraw o które będę się dopytywać:

Ile dzieci w wieku mojego przypada na jednego wychowawcę?

Jakie kwalifikacje ma kadra która będzie bezpośrednio zajmowała się moim dzieckiem?

Czy wszyscy pracownicy są przeszkoleni pod względem udzielania pierwszej pomocy?

Jak wygląda typowy dzień dziecka w placówce?

Jak organizowane są posiłki i jaka jest procedura działania przy alergiach pokarmowych? I czym karmią dzieci w grupie wiekowej mojego jeśli wyżywienie jest zapewnione?

Jak będę informowana o przebiegu dnia mojego dziecka?

Jak zapewniane jest bezpieczeństwo dziecka w ciągu dnia i podczas odbioru z placówki? 

Jak często zabawki w generalnym obiegu są dezynfekowane

 

I kilka rzeczy na które będę zwracać uwagę:

czy jest czysto (w sensie czy stoły są powycierane, nie ma widocznego brudu na podłodze, ludzie w brudnych butach nie chodzą w miejscu gdzie dzieci raczkują itp)

czy dzieci w wieku mojego mają bezpieczne miejsce do zabawy (na przykład czy gniazdka i krany są poza ich zasięgiem, czy kable i małe zabawki które takie małe dziecko mogłoby wsadzić do buzi i się udławić nie walają się po podłodze)

czy dzieci mają ciche miejsce do drzemek / z daleka od starszych dzieci 

jakie zajęcia są dostępne dla dziecka w moim wieku (rytmika, muzyka itp) i jakie mają zabawki (nie tylko pluszaki ale zabawki które wydają dźwięki, rozwijają zdolności ruchowe itp)

czy mają wydzielone miejsce do przebierania i gdzie jest usytuowane oraz czy mają wydzielone miejsce do jedzenia i gdzie to jest usytuowane 

ile czasu dzieci spędzają na zewnątrz w ciągu dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2023 o 16:19, Kirinka napisał:

Jak w temacie. Będę wysyłała moje bardzo małe dziecko do prywatnego żłobka, początkowo na kilka godzin w tygodniu a po tym jak skończy rok na 3-4 dni w tygodniu.

Jakie pytania zadajecie przy wyborze żłobka i na co zwracacie uwagę? 

Ile kosztuje miesięcznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kirinka napisał:

Widzę że mało osób o takim czymś myśli/mówi, to zrobiłam research i wrzucam kilka przykładowych spraw o które będę się dopytywać:

Ile dzieci w wieku mojego przypada na jednego wychowawcę?

Jakie kwalifikacje ma kadra która będzie bezpośrednio zajmowała się moim dzieckiem?

Czy wszyscy pracownicy są przeszkoleni pod względem udzielania pierwszej pomocy?

Jak wygląda typowy dzień dziecka w placówce?

Jak organizowane są posiłki i jaka jest procedura działania przy alergiach pokarmowych? I czym karmią dzieci w grupie wiekowej mojego jeśli wyżywienie jest zapewnione?

Jak będę informowana o przebiegu dnia mojego dziecka?

Jak zapewniane jest bezpieczeństwo dziecka w ciągu dnia i podczas odbioru z placówki? 

Jak często zabawki w generalnym obiegu są dezynfekowane

 

I kilka rzeczy na które będę zwracać uwagę:

czy jest czysto (w sensie czy stoły są powycierane, nie ma widocznego brudu na podłodze, ludzie w brudnych butach nie chodzą w miejscu gdzie dzieci raczkują itp)

czy dzieci w wieku mojego mają bezpieczne miejsce do zabawy (na przykład czy gniazdka i krany są poza ich zasięgiem, czy kable i małe zabawki które takie małe dziecko mogłoby wsadzić do buzi i się udławić nie walają się po podłodze)

czy dzieci mają ciche miejsce do drzemek / z daleka od starszych dzieci 

jakie zajęcia są dostępne dla dziecka w moim wieku (rytmika, muzyka itp) i jakie mają zabawki (nie tylko pluszaki ale zabawki które wydają dźwięki, rozwijają zdolności ruchowe itp)

czy mają wydzielone miejsce do przebierania i gdzie jest usytuowane oraz czy mają wydzielone miejsce do jedzenia i gdzie to jest usytuowane 

ile czasu dzieci spędzają na zewnątrz w ciągu dnia

Zwróciłabym tez uwagę na to czy są kamery j pytanie i yo czy opiekunki asystują i pomagają dzieciom przy np zakładaniu butów czy jedzeniu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×