Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Marchewa999

Opieka na dziecko

Polecane posty

Witam mam pytanie czy mąż może wziąść opieke na dziecko pp zabiegu ja m matka jest na urlopie wychowawczym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie. Jak wypełnia sie druk Z-15A to tam jest punkt o tym czy jest ktoś kto może sprawować opieke w czasie choroby dziecka. Jeżeli drugi rodzic nie pracuje to ZUS nie wypłaci zasiłku ale mogę się mylić.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok tak też waśnie myślałam A jest jakiś inny sposób żeby np jak jestem z dzieckiem w szpitalu po operacji i wiadomo potem w domu rehabilitacja żeby mąż bym z nami i miał wolne czy tylko wchodzi w grę urlop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Marchewa999 napisał:

Ok tak też waśnie myślałam A jest jakiś inny sposób żeby np jak jestem z dzieckiem w szpitalu po operacji i wiadomo potem w domu rehabilitacja żeby mąż bym z nami i miał wolne czy tylko wchodzi w grę urlop

Urlop. Praca zdalna, jezeli jest taka możliwość i dobra wola szefa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marchewa999 napisał:

Ok tak też waśnie myślałam A jest jakiś inny sposób żeby np jak jestem z dzieckiem w szpitalu po operacji i wiadomo potem w domu rehabilitacja żeby mąż bym z nami i miał wolne czy tylko wchodzi w grę urlop

L4 na żonę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Marchewa999 napisał:

Ale raczej lekarz nie wypisze na żonę L4 jak chodzi o dziecko 

A to nie. Właśnie patrzyłam.na twój pierwszy wpis i widzę, że tobie chodzi, o to, że to dziecko miało operację, a nie ty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dziecko jest powyżej 2 roku życia to się nie należy ale dowiedz się dokładniej u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marchewa999 napisał:

Ok tak też waśnie myślałam A jest jakiś inny sposób żeby np jak jestem z dzieckiem w szpitalu po operacji i wiadomo potem w domu rehabilitacja żeby mąż bym z nami i miał wolne czy tylko wchodzi w grę urlop

Do opieki nad dzieckiem wystarcza jeden rodzic 🤷‍♀️ niech bierze urlop, jak koniecznie musicie być wtedy razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Foko Loko napisał:

Do opieki nad dzieckiem wystarcza jeden rodzic 🤷‍♀️ niech bierze urlop, jak koniecznie musicie być wtedy razem.

No tak jeden rodzic wystraczy masz rację rozumeim że ty też wychwujesz sam dzieci? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marchewa999 napisał:

No tak jeden rodzic wystraczy masz rację rozumeim że ty też wychwujesz sam dzieci? 

Jestem kobietą.

Nie napisałam o wychowywaniu, tylko o braniu opieki na dziecko. I tak, jak dziecko jest chore i biorę opiekę, to jedna osoba wystarczy, żeby się dzieckiem zająć, nie musi nad nim stać cała rodzina i patrzeć, jak śpi 🤷‍♀️

Nie widzę powodu, dla którego ZUS miałby opłacać dwoje rodziców, jeżeli jeden jest wystarczająco kompetentny, żeby dziecko ogarnąć. No chyba, że sama się nie umiesz zająć dzieckiem, to idź do pracy, a na opiekę niech idzie tata.

Edytowano przez Foko Loko
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cuekawe czy ty byś ogarnal dziecko pp operacji w drugim końcu polski nie wypowoeadj się głupio jak nie  znasz sytuacji obrońca Zusu się znalazl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Marchewa999 napisał:

Cuekawe czy ty byś ogarnal dziecko pp operacji w drugim końcu polski nie wypowoeadj się głupio jak nie  znasz sytuacji obrońca Zusu się znalazl

Jestem kobietą 🤷‍♀️ nie wiem czemu piszesz do mnie w rodzaju męskim. Niech ojciec dziecka bierze urlop. 

Nie przedstawiasz calej sytuacji, a potem strzelasz focha, że ludzie się wypowiadają 🤦‍♀️ tak się akurat składa, że mam opiekę na dziecko i dziecko w szpitalu, więc akurat wiem, jak to jest. 

Prawnie nie ma opcji, żeby opiekę miało oboje rodziców. Jeden wystarcza, żeby się zająć chorym dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

Jestem kobietą.

Nie napisałam o wychowywaniu, tylko o braniu opieki na dziecko. I tak, jak dziecko jest chore i biorę opiekę, to jedna osoba wystarczy, żeby się dzieckiem zająć, nie musi nad nim stać cała rodzina i patrzeć, jak śpi 🤷‍♀️

Nie widzę powodu, dla którego ZUS miałby opłacać dwoje rodziców, jeżeli jeden jest wystarczająco kompetentny, żeby dziecko ogarnąć. No chyba, że sama się nie umiesz zająć dzieckiem, to idź do pracy, a na opiekę niech idzie tata.

Opieka nad dzieckiem chorym tak jak L4, to okres bezskładkowy. Jeśli nie przekroczysz bodajże 30 dni L4 w roku, to ZUS nic nie płaci. 

Prawdą natomiast jest to, że jeśli ktoś ma jak się zająć dzieckiem, to drugi rodzic opieki nad chorym dzieckiem nie dostanie. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marchewa999 napisał:

Cuekawe czy ty byś ogarnal dziecko pp operacji w drugim końcu polski nie wypowoeadj się głupio jak nie  znasz sytuacji obrońca Zusu się znalazl

Teraz to ja czegoś nie rozumiem. Z czym sobie nie dasz rady? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Unlan napisał:

Opieka nad dzieckiem chorym tak jak L4, to okres bezskładkowy. Jeśli nie przekroczysz bodajże 30 dni L4 w roku, to ZUS nic nie płaci. 

Prawdą natomiast jest to, że jeśli ktoś ma jak się zająć dzieckiem, to drugi rodzic opieki nad chorym dzieckiem nie dostanie. 

Dostaje się zasiłek opiekuńczy. Ja teraz mam opiekę po raz pierwszy na mniej niż 30 dni i wypełniałam druk do zusu, żeby mieć zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×