Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Mari@

Czy brać dziecko do domu na czas technikum?

Polecane posty

Hej! Proszę o porady! Kwestia wygląda tak rodzina chce przysłać do mnie swoje dziecko na czas technikum, ja nie wiem co robić. Z mężem jesteśmy 3 lata po studiach, nie mamy swoich dzieci i nic nie ogarniamy ich. Dodatkowo mąż często w delegację wyjeżdża a, że ja jestem grafikiem i pracuję zdalnie to wyjeżdżam z nim np. na tydzień. Czy moglibyśmy wtedy takiego nastolatka zostawiać samego na tydzień? Jest to zdolne dziecko ale będzie mieć dopiero 14 lat bo do szkoły wysłali go wcześniej. Czy będziemy za niego odpowiedzialni? Ja nic nie wiem?! I trochę się boję, że moje dotychczasowe życie typu jesz obiad o 18 lib nie jesz wcale bo nie masz czasu, czy niespodziewane wypady i spontan się skończy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Qwerty87 napisał:

Dziwny pomysł, przecież to najgorszy wiek u dziecka, jak przyćpa i coś mu sie stanie to bedziecie odpowiadać karnie.

Nie będą, bo nie są opiekunami dziecka.

Ja bym nie brała. Niech załatwią dziecku bursę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chcą bursy bo my mamy dom po dziadku i wuj stwierdził, że będzie idealnie... Skoro mamy wolne 2 pokoje. Wuj od strony ojca, dom od dziadka od strony mamy. No ja strasznie się boję odpowiedzialności za nie dwoje dziecko i zmiany życia. Chyba nie jestem gotowa by mieć kogoś poza mężem 😉 pod opieką, bo co się stanie jak dziecko zachoruje? Albo wyjdziemy z domu i coś się stanie? Czy chociażby głupi obiad ugotować bo wróci głodne że szkoły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mari@ napisał:

No właśnie nie chcą bursy bo my mamy dom po dziadku i wuj stwierdził, że będzie idealnie... Skoro mamy wolne 2 pokoje. Wuj od strony ojca, dom od dziadka od strony mamy. No ja strasznie się boję odpowiedzialności za nie dwoje dziecko i zmiany życia. Chyba nie jestem gotowa by mieć kogoś poza mężem 😉 pod opieką, bo co się stanie jak dziecko zachoruje? Albo wyjdziemy z domu i coś się stanie? Czy chociażby głupi obiad ugotować bo wróci głodne że szkoły...

A jak ten wuj to sobie wyobraża? Że zwalą Wam na głowę nastolatka i już? Przecież takiego dzieciaka nie zostawicie samego w domu, będziecie się nim musieli zająć, obiad zrobić, zapewnić rozrywkę, przypilnować wycieczek szkolnych, zajęć dodatkowych, przywieźć, zawieźć.

Nie daj się wykorzystywać. To, że macie dom nie sprawia, że macie taki obowiazek względem rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wasze odpowiedzi, wynika z tego, że to nie tylko "pokój" Jak student- radz sobie sam jesteś dorosły, ale i opieka jakby było naszym dzieckiem i tego się obawiałam, że moje życie dotychczasowe sie skończy i trzeba by zacząć się poświęcać jakby było nasze bo nie zostawi się go na tydzień samego w naszym domu🤷‍♀️, tzn ja bym nie zostawiła... Przecież różnie bywa, a wuj o tym chyba nie pomyślał a my nie zrezygnujemy z pracy czy wakacji bo mamy nie swoje dziecko... Jeszcze raz wielkie dzięki utwierdzam się, że to poświęcenie z naszej strony a nie od taka tam przysługa... Może gdybyśmy mieli własne już dzieci to by było łatwiej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by miał być w bursie to możecie pomóc, zaprosić na obiad w weekend czy coś tam podrzucić, jego gdzieś podrzucić, itd. Ale też bym się chyba bała odpowiedzialności. Jeszcze student to ok, ale 14latek... Ty bardziej, że wy tacy młodzi, często wyjeżdżacie. Jakby wuj miał pretensje, to zapytaj, jak on sobie to wyobraża. Was przez tydzień nie ma, a młody co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×