Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Klitek

Czy skoro nie należy się porównywać z innymi tylko z samym soba z przeszłości to w takim razie czy?...

Polecane posty

Jeśli wszystkim robota idzie dużo lepiej i dużo szybciej niż mi, to ja nie powinienem się martwić, że robię wszystko kilka razy wolniej i gorzej niż inni, tylko powinienem świętować sukcesy, że w ogóle udało mi się coś zrobić i na tej podstawie budować moją pewność siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Klitek napisał:

Jeśli wszystkim robota idzie dużo lepiej i dużo szybciej niż mi, to ja nie powinienem się martwić, że robię wszystko kilka razy wolniej i gorzej niż inni, tylko powinienem świętować sukcesy, że w ogóle udało mi się coś zrobić i na tej podstawie budować moją pewność siebie?

Ludziom się pali robota w rekach a potem efekty ich pracy są byle jakie, jak moja siostra która umyla kiedyś telewizor gąbka po garach. Można coś zrobić albo perfekcyjnie albo byle jak i szybko. Ja wolę powoli ale do misji się przyłożyć. Dopiero wtedy efekt mnie zadowala. Ludzie niestety wolą byle jak a potem mają pendrive kingston słuchawki esoeranza a kieszeń na dysk twardy z logiem chiński słonik. Ja mam wszystko w sony lub dizajnie sony & apple. Na koniec to robi wrażenie przynajmniej dla mnie. I nie mam zsciekow na matrycy od brudnej gabki byle było że umylem. Także znaj swoją wartość dla ludzi entuzjastów dokładna powolna praca jest w cenie. Pełno firemek co przedmucha sprzęt za 150zł ale żadnej która przywróci sprzęt do stanu jak z dnia zakupu. A ja właśnie tak działam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cenię powolna dobra robotę lachon może w 3 minuty sprawę skończyć więcej walac konia niż robiąc tego loda a druga się przyłożyć i lizac piescic godzinę skupiając się nawet na guczy czy jajkach. I co byś wolał na żonę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne podejście jak 13cm w rzeczywistości. Wiele razy widziałam efekty pracy takich narwanych ludzi, po których trzeba było później coś poprawiać. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Jestem Jaka Jestem napisał:

Mam podobne podejście jak 13cm w rzeczywistości. Wiele razy widziałam efekty pracy takich narwanych ludzi, po których trzeba było później coś poprawiać. 

17cm te wasze końskie zaloty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Crеep napisał:

No dobra ale ile z tego jest realnej kasy jeżeli perfekcyjnie coś zrobisz i kto to docenia ?

Oj uwierz, że czasem doceniają i bardziej szanują w pracy przez to, że dbasz o jakość obsługi. Na swoim przykładzie piszę. Ale nie wszędzie tak jest, bo w każdym miejscu pracy jest inaczej i trzeba wyczuć, poznać dane miejsce, żeby wiedzieć, na czym pracodawcy najbardziej zależy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Crеep napisał:

No dobra ale ile z tego jest realnej kasy jeżeli perfekcyjnie coś zrobisz i kto to docenia ?

W swojej rzeczywistości już nie chodzi o kasę a perfekcje rzeczywistości musisz zrozumieć że człowiek nawet miliarder w końcu gdzieś chce zagrzac miesce i tam już pieniędzy nie szczedzi na absyrdalna jakość rzeczywistości. Po to je gromadził żeby wreszcie użyć. I ja tak właśnie inwestuje w swoją rzeczywistości bo pieniądze są tylko formą transportowania czasu w nieprace. I czasem wydaje absudralne pieniądze na rzeczy błahe przykładowo potrafię dać za kabelek usb c 50zł zamiast 5 bo pisze sony. Spojrzę na niego 10x w życiu ale wiem że tam biegnie przez perfekcje a nie no name. Ta świadomość perfekcyji buduje później całość doświadczenia. Coś jak laska która mając go w buzi jeszcze ci liznie jakimś cudem jajka. Gdy dokonujemy niemożliwego. Pieniądze są tylko formą wymiany aby dobrze ładnie te rzeczywistości ogarnąć huh. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Crеep napisał:

To będzie marginalne i może mu zająć ze sto lat zanim znajdzie coś takiego i jeszcze musi załapać że nie zawsze tak będzie.

Na koniec nie chodzi o cyferki ale o to jak mamy co mamy musisz mieć coś w życiu co ma dla ciebie znaczenie. Pieniążki trzeba jeszcze umieć dobrze wydać na swoje rzeczywistości wszechświata. A wtedy liczy się dbałość o szczegóły. Bo chyba nikt nie chce mieć stu milionów i gonić za 101 nie mając nic a w trakcie zdechnac w tv brudnym gabka po garnku ze spaghetti. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, OUYA napisał:

No jeśli chodzi o polerowanie pały to nie każdemu na tym zależy na pewno za to może interesować coś innego i tego nie będzie robić na pół gwizdka 🥴

Polerowanie paly jest potrzebne samicy bo spaja z typem wyobrazić sobie największą awanture typ już wychodzi z walizki ona dopada i rozpina spodnie wiesz że istnieje 90% prawdopodobntwa że typ zostanie. Bo jesteśmy pojeěbani w tym temacie huh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, 17,2 nieba rzeczywistości napisał:

Ja tam cenię powolna dobra robotę lachon może w 3 minuty sprawę skończyć więcej walac konia niż robiąc tego loda a druga się przyłożyć i lizac piescic godzinę skupiając się nawet na guczy czy jajkach. I co byś wolał na żonę. 

Aż zadziwiające, że Ty mowisz że masz dokladnie tak samo jak ja w niektorych tematach a teraz musze powiedziec ze ja mam tak samo jak Ty teraz piszesz

Jest tylko jeden maciupeńki problem:

99,9999999999999999999999999999% świata preferuje żeby robota była wykonana jak najszybciej i jeśli jest powoli to jest bezapelacyjna dyskwalifikacja, nawet nikt nie chce oceniac jakosci ani gadac

Oczywiscie ma byc i szybko i dobrze, chociaz oczywiscie standardy tego dobrze nie są już takie wysokie jak nacisk na szybkosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Jestem Jaka Jestem napisał:

Mam podobne podejście jak 13cm w rzeczywistości. Wiele razy widziałam efekty pracy takich narwanych ludzi, po których trzeba było później coś poprawiać. 

Jest tylko jeden maciupeńki problem:

99,9999999999999999999999999999% świata preferuje żeby robota była wykonana jak najszybciej i jeśli jest powoli to jest bezapelacyjna dyskwalifikacja, nawet nikt nie chce oceniac jakosci ani gadac

Oczywiscie ma byc i szybko i dobrze, chociaz oczywiscie standardy tego dobrze nie są już takie wysokie jak nacisk na szybkosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Crеep napisał:

Życie jest brutalne i jeżeli chodzi o jakieś detale, to zapewniam że nikt nie doceni jeżeli coś zrobisz dobrze, bo czasami trzeba zrobić coś źle aby klient wrócił i znowu wydał kasę bo się nie zna na czymś. 😁 Nawet w policji tłamszona jest nadgorliwość i wiem że nie zrozumiesz o co tak naprawdę biega.😁

Jest dokladnie tak jak mowisz. Wszedzie liczy sie tylko wylacznie szybkosc szybkosc szybkosc a jakosc nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Crеep napisał:

No dobra ale ile z tego jest realnej kasy jeżeli perfekcyjnie coś zrobisz i kto to docenia ?

No wlasnie nikt. Dlugo i dokladnie mozna co najwyzej robic dla siebie jesli sie robi tylko dla siebie bo nawet kazdy z rodziny chce szybko

A placic za powolną robote nikt nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Jestem Jaka Jestem napisał:

Oj uwierz, że czasem doceniają i bardziej szanują w pracy przez to, że dbasz o jakość obsługi. Na swoim przykładzie piszę. Ale nie wszędzie tak jest, bo w każdym miejscu pracy jest inaczej i trzeba wyczuć, poznać dane miejsce, żeby wiedzieć, na czym pracodawcy najbardziej zależy. 

Czasem to slowo klucz alw bardzo przesadzone z optymizmem. Raczej to wyjatek od reguly, bardzo rzadko sie zdarza, zwlaszcza obecnie kiedy swiat przyspiesza

Po prostu musze sie nauczyc robic fuszerke ale szybko-nie ma innej rady. Albo jeszcze lepiej- tylko udawac ze robie

Tacy najlepiej wychodza, najwiecej zarobią i najmniej sie napracuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest tylko, ze jak probuje robic szybko i byle jak i popelnie blad, ze na przyklad wysle jakiegos maila nie do tego odbiorcy, bo mi sie pomiesza-to jaks nie ma zachwytow ani pochwal ze szybko zrobilem tylko tez narzekanie a wrecz oburzenie i krzyki na mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, OUYA napisał:

Patrzenie na lepszych powinno motywować i powinno się takim dobrze życzyć a nie psioczyc, szkodliwe elementy i menele zaburzają aurę 

Ocena lepszosci jest zupełnie subiektywna przez oceniajacego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×