Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Miecz

Diety cud...

Polecane posty

12 godzin temu, Miecz napisał:

Cebula śmierdzi? Władujemy to w koszta.

Najbardziej smażona, na smalcu. Okropieństwo. Bo do sosów czy innych jajecznic jak najbardziej na maśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Seven napisał:

Wiem. U mnie w domu rodzinnym tak było, że kiedy kapusta się zaczynała kisić to specjalnie stał obok niej garnek coby sobie łyknąć.

Takiej ze sklepu bym nie tknął, ale takiej prosto z beczki, na której po wierzchu pływa dziwna zawiesina, jak najbardziej.

Edytowano przez Miecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miecz napisał:

To nie tak. Kucharka otwarta, to też nie tak jak myślisz. Może inaczej, kobieta potrafiąca współpracować.

Najlepiej by tak było. Kobiety lubią rządzić w kuchni, więc to nie jest proste poszukiwanie. Odszukać taką, która nie ma ostatniego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Seven napisał:

Najbardziej smażona, na smalcu. Okropieństwo. Bo do sosów czy innych jajecznic jak najbardziej na maśle.

Głównie używam oleju rzepakowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miecz napisał:

Takiej ze sklepu bym nie tknął, ale takiej prosto z beczki, na której po wierzchu pływa dziwna zawiesina, jak najbardziej.

Tknęłam ze słoika ze sklepu i jest jedna, która jest dobra. Trzeba tylko sprawdzić czy nie ma w niej octu, bo wtedy jest kwaśna i gorzka jednocześnie. A wiesz, że teraz są kiszone kapusty z kminkiem? Ta zawiesina to ferment, tak dedukuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miecz napisał:

Głównie używam oleju rzepakowego.

Dobrze. Ponoć masło jest niezdrowe do smażenia, bo się ścina i jest trujące. Oleje są niezdrowe, to też trzeba ci wiedzieć. Najlepiej oliwa z oliwek. Nawet w maśle jest olej rzepakowy, czy roślinny czy ogólnie olej z któregoś tam tłoczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Seven napisał:

Najlepiej by tak było. Kobiety lubią rządzić w kuchni, więc to nie jest proste poszukiwanie. Odszukać taką, która nie ma ostatniego zdania.

Ciężko to rozkminić. Kobiety nie są zbyt chętne rezygnować z przywilejów danych im przez historię. Niby wyzwolone...

Gdyby serwowała mi szajs, to podziękowałbym jej i nawet wycałował jej dłonie, byleby już sobie poszła w pisdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałam fotografię słoika z nutellą i zobrazowany skład produktów, z czego najwięcej jest cukru i oleju właśnie. Mleko w proszku do tego, trochę kakao, orzeszków też mało i na oko nutella nie wymieszana wygląda jak smalec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Seven napisał:

Tknęłam ze słoika ze sklepu i jest jedna, która jest dobra. Trzeba tylko sprawdzić czy nie ma w niej octu, bo wtedy jest kwaśna i gorzka jednocześnie. A wiesz, że teraz są kiszone kapusty z kminkiem? Ta zawiesina to ferment, tak dedukuję.

Wiem, że kiedyś do beczki wkładali całe główki kapusty. Podobnież nie ma lepszych gołąbków jak z kiszonej kapusty.

Teraz wiesz dlaczego uwielbiają mnie starsze kobiety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miecz napisał:

Wiem, że kiedyś do beczki wkładali całe główki kapusty. Podobnież nie ma lepszych gołąbków jak z kiszonej kapusty.

Teraz wiesz dlaczego uwielbiają mnie starsze kobiety?

Wiem. Albo takie malutkie jak dłoń, a później na talerz i jako przystawka do obiadu. U mnie jest w sklepie taka kapusta, już gotowa na gołąbki. Nie ma żadnej różnicy czy młodsza czy starsza, każda kobieta lubi twoje towarzystwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miecz napisał:

Ciężko to rozkminić. Kobiety nie są zbyt chętne rezygnować z przywilejów danych im przez historię. Niby wyzwolone...

Gdyby serwowała mi szajs, to podziękowałbym jej i nawet wycałował jej dłonie, byleby już sobie poszła w pisdu.

Pocałować na do widzenia? Gdzie sens? Gdzie logika? Gdzieś czytałam, że kobieta nie była brana pod uwagę jako człowiek w czasach przedwojennych, i tak niektórym zostało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Seven napisał:

Dobrze. Ponoć masło jest niezdrowe do smażenia, bo się ścina i jest trujące. Oleje są niezdrowe, to też trzeba ci wiedzieć. Najlepiej oliwa z oliwek. Nawet w maśle jest olej rzepakowy, czy roślinny czy ogólnie olej z któregoś tam tłoczenia. 

Oliwa z oliwek żyje tylko do pewnej temperatury. Lubię chodzić z buta i lubię odwiedzać targi. Co chciałem napisać? Zapomniałem. Jedzenie to sztuka. Dobrze, że jestem już tak stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Seven napisał:

Wiem. Albo takie malutkie jak dłoń, a później na talerz i jako przystawka do obiadu. U mnie jest w sklepie taka kapusta, już gotowa na gołąbki. Nie ma żadnej różnicy czy młodsza czy starsza, każda kobieta lubi twoje towarzystwo.

Akurat ta kapusta o której mówisz jest dziwnie spłaszczona i ma kartkę: kapusta na gołąbki. Jakim trzeba być .../em...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miecz napisał:

Oliwa z oliwek żyje tylko do pewnej temperatury. Lubię chodzić z buta i lubię odwiedzać targi. Co chciałem napisać? Zapomniałem. Jedzenie to sztuka. Dobrze, że jestem już tak stary.

Człowiek też. Mówiąc o oliwie mam na myśli grzankę i oliwę na to. Kilka kropli. Zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miecz napisał:

Akurat ta kapusta o której mówisz jest dziwnie spłaszczona i ma kartkę: kapusta na gołąbki. Jakim trzeba być .../em...

W każdym sklepie? Widziałam okrągłą a nie płaską czy kwadratową. W worku hermetycznie podawanym, o takiej mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Seven napisał:

Człowiek też. Mówiąc o oliwie mam na myśli grzankę i oliwę na to. Kilka kropli. Zdrowe.

Tak jedzą w Hiszpanii. Kromka chleba maczana w świeżej oliwie z oliwek. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miecz napisał:

Tak jedzą w Hiszpanii. Kromka chleba maczana w świeżej oliwie z oliwek. Pycha!

Tak, pizzę również. W pizzeriach stoją oliwy i zamiast keczupu się stosuje. Czyste, zaprawiane i tak podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Seven napisał:

W każdym sklepie? Widziałam okrągłą a nie płaską czy kwadratową. W worku hermetycznie podawanym, o takiej mówisz?

Okrągłą, spłaszczoną z kartką: kapusta na gołąbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Seven napisał:

Tak, pizzę również. W pizzeriach stoją oliwy i zamiast keczupu się stosuje. Czyste, zaprawiane i tak podobnie.

Trochę mylimy scenografię, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miecz napisał:

Okrągłą, spłaszczoną z kartką: kapusta na gołąbki.

Wygodniej odrywać liść za liściem wiedząc, że się nie porozrywa. To dobry sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Seven napisał:

Wygodniej odrywać liść za liściem wiedząc, że się nie porozrywa. To dobry sposób?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miecz napisał:

Trochę mylimy scenografię, prawda?

To znaczy? Chcesz mówić o kiszonej kapuście? Okej, mów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Seven napisał:

Tak, pizzę również. W pizzeriach stoją oliwy i zamiast keczupu się stosuje. Czyste, zaprawiane i tak podobnie.

Ktoś pierwszy raz przyjeżdża do Polski i myśli, że pizza i kebab to narodowy przysmak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz na czasie są mini gołąbki robione z liści w poprzek zawijanych. Tureckie jakby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Seven napisał:

To znaczy? Chcesz mówić o kiszonej kapuście? Okej, mów. 

Nie, wszyscy jesteśmy Eco. A kto nie jest, to jest za PiSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miecz napisał:

Ktoś pierwszy raz przyjeżdża do Polski i myśli, że pizza i kebab to narodowy przysmak.

To mało tego, są tacy którzy uważają, że ruskie są z Rosji. A skąd pochodzą? Albo ziele angielskie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Miecz napisał:

Nie, wszyscy jesteśmy Eco. A kto nie jest, to jest za PiSem.

A bezpartyjni? Wyprowadzani pod pachami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Seven napisał:

Teraz na czasie są mini gołąbki robione z liści w poprzek zawijanych. Tureckie jakby.

Teraz to wynaradawiamy się. I tyle w temacie. Mam dwie lewe ręce. Co to znaczy? Jestem nierobem? Nie! Jestem lewakiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczął się październik więc czas zakisić kapustę w wekach. Muszę tylko zgrać terminy dostaw szatkowanej kapusty z poradami w kalendarzu księżycowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Seven napisał:

To mało tego, są tacy którzy uważają, że ruskie są z Rosji. A skąd pochodzą? Albo ziele angielskie? 

A fasolka po bretońsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×