Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Paweł Polko

Też tak macie?

Polecane posty

Że jak jesteście na cmentarzu to patrzycie na inne nagrobki i jak widzicie że ktoś umarł w młodym wieku to zawsze się zastanawiacie dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzadko bywam na cmentarzu, ale jak już jestem to się nie rozglądam tylko walę prosto do celu żeby jak najszybciej opuścić ten przybytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Paweł Polko napisał:

Że jak jesteście na cmentarzu to patrzycie na inne nagrobki i jak widzicie że ktoś umarł w młodym wieku to zawsze się zastanawiacie dlaczego

Nie. Raczej wiem kto i dlaczego zmarł. Ale to u mnie w miejscowości. Było sporo tych młodych śmierci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mam, ostatnio byłam na Wilanowie, przy okazji wpadłam na cmentarz i jeden z pierwszych grobów po lewej należy do 19 letniej dziewczyny , na płycie wyryty wiersz o tęsknocie i bólu rodziny.

To ciekawe zresztą, że ludzie którzy zginęli tragicznie, prawdopodobnie nie przez chorobę, ani wypadek, a przez samob*jstwo, są chowani na cmentarzach katolickich. 

To i tak decyzja rodziny w sumie, ale religia raczej potępia takie rzeczy.

Edytowano przez Tidal wave

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paweł Polko napisał:

Tak samo wojenne groby mnie zmuszaja do refleksji

Do jakiej konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, parabatai napisał:

Do jakiej konkretnie?

ze ludzie poginęli od kul całkiem niedawno, ogólnie mnie temat 2wś mocno interesuje, dlatego to jest niemalże namacalny jakiś akt, że tak to nazwę z tych czasów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Paweł Polko napisał:

ze ludzie poginęli od kul całkiem niedawno, ogólnie mnie temat 2wś mocno interesuje, dlatego to jest niemalże namacalny jakiś akt, że tak to nazwę z tych czasów. 

No... dla mnie osobiście zupełnie nie ma znaczenia to co się wydarzyło kilkadziesiąt lat temu. Bo tak naprawdę nie ma to żadnego bezpośrednio wpływu na moje życie. Jestem tylko niewiele znaczącym trybikiem w wielgachnej machinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tidal wave napisał:

Tak mam, ostatnio byłam na Wilanowie, przy okazji wpadłam na cmentarz i jeden z pierwszych grobów po lewej należy do 19 letniej dziewczyny , na płycie wyryty wiersz o tęsknocie i bólu rodziny.

To ciekawe zresztą, że ludzie którzy zginęli tragicznie, prawdopodobnie nie przez chorobę, ani wypadek, a przez samob*jstwo, są chowani na cmentarzach katolickich. 

To i tak decyzja rodziny w sumie, ale religia raczej potępia takie rzeczy.

Samobójstwa to też są popełniane przez chorobę lub ciężkie przeżycia .Zależy może jak sie księdzu to przedstawi. Czy ta osoba chodziła do kościoła itp. Znam kilka którzy pochowani po katolicku akurat kobiety 49/ 54 lata  😞 No przykre, moje znajome Z kolei młodzież, tu tragiczne wypadki, tu choroba galopująca.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Paweł Polko napisał:

Tak samo wojenne groby mnie zmuszaja do refleksji

jakie refleksje moga byc u menela pijaka, lazisz po grobach najeebany to ci sie pierrdoli po lbie i masz wizje otumanione 

 

do dentysty bys poszedl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, parabatai napisał:

No... dla mnie osobiście zupełnie nie ma znaczenia to co się wydarzyło kilkadziesiąt lat temu. Bo tak naprawdę nie ma to żadnego bezpośrednio wpływu na moje życie. Jestem tylko niewiele znaczącym trybikiem w wielgachnej machinie.

U mnie też, wiem co się dzieje ale nie dotyczy to mnie/nas.  Za to tych co znałam to inna sprawa. Może upłynąć wiele,  wiele lat  i tak się pamięta. bo jak nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale zdarzyło mi się oglądać starsze pomniki i rzeźby nagrobne... same płyty też czasem są dość ciekawe. Można zdjęcia porobić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mar_Gret napisał:

U mnie też, wiem co się dzieje ale nie dotyczy to mnie/nas.  Za to tych co znałam to inna sprawa. Może upłynąć wiele,  wiele lat  i tak się pamięta. bo jak nie.

No to ja osobiście nie znam już nikogo kto by jeszcze pamiętał tamte czasy lub ich bezpośredni wpływ na to co nastąpiło później. Elita rządząca powinna pamiętać, zwłaszcza błędy swoich poprzedników,  niestety świadomie czy nie wciąż popełniają te same błędy. I tu trzeba powiedzieć STOP bo to niebezpieczne tematy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Mar_Gret napisał:

Samobójstwa to też są popełniane przez chorobę lub ciężkie przeżycia .Zależy może jak sie księdzu to przedstawi. Czy ta osoba chodziła do kościoła itp. Znam kilka którzy pochowani po katolicku akurat kobiety 49/ 54 lata  😞 No przykre, moje znajome Z kolei młodzież, tu tragiczne wypadki, tu choroba galopująca.. 

Też o tym myślałam, depresja to w sumie choroba. Nie jestem wierząca, ale rozumiem, że każda religia ma jakieś swoje zasady.

Faktycznie, jak ktoś stosuje sìę, a potem tak kończy, to inaczej można to odebrać i jednak to jakaś forma pożegnania i upamiętnienia tej osoby.

Nie mam znajomych ani bliskich na cmentarzu z tego powodu, ale i tak jakoś śmierć nawet kogoś obcego w ten sposób wzbudza we mnie pewne emocje i refleksje.

Życie jest krótkie, a niektórzy umierają wcześnie, zanim tak naprawdę zaczną żyć samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, polak = śmieć napisał:

jakie refleksje moga byc u menela pijaka, lazisz po grobach najeebany to ci sie pierrdoli po lbie i masz wizje otumanione 

 

do dentysty bys poszedl 

menelem bez zeba to akurat ty jestes patrzac na twoja fotke, a do tego wszystkiego gej ktory marzy o tym aby zostac przecw3lonym przez murzynska pałe, to jest upadek człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×