Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

2 godziny temu, polak = śmieć napisał:

beka ze stulejki zagracającej sobie chałupę elektronicznym śmieciem 

Też pudło nie mam stulejki a jak tam twój bieda ipad zwykły brakowało na pro hehe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, libedowsky napisał:

ciezko sie zakochac w kims kto zaprasza cie gdzies a ty mowisz ze nie masz czasu wiec nie masz jak go poznac

 

bo to jest jedyny schemat zakochiwania sie na całym świecie.

Ty upraszczasz rzeczywistość do granic absurdu.

A nie masz przypadkiem "znajomych" którzy sie zakochali w sobie w innych okolicznościach? Ciekawy ten twój świat wewnętrzny, taki mało rozwinięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Qwerty88 napisał:

bo to jest jedyny schemat zakochiwania sie na całym świecie.

Ty upraszczasz rzeczywistość do granic absurdu.

A nie masz przypadkiem "znajomych" którzy sie zakochali w sobie w innych okolicznościach? Ciekawy ten twój świat wewnętrzny, taki mało rozwinięty

To prawda akurat. Widać że prosty i nie rozumie ze to kwestia indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, libedowsky napisał:

na gorsza to nie sztuka 😄 czasami na podobna albo lepsza ciezko 😄

nie kazda praca tez taka ze mozna ja wykonywac gdzi eindziej etc to jednak powazna decyzjaa

np. przeprowadzasz sie na slask i musisz zostac gornikiem bo innej pracy nie ma :d to zyciowa decyzja by byla 😄

to slazaczka z dziada pradziada ? to uciekaj 😄 one sa brzydkie i dziwne 😄 jak przyjezdni to moze byc ok 😄

 

Chyba muszę zweryfikować twoje mundrości o Śląsku i górnictwie.

Mieszkam w regionie, gdzie jest kilka czynnych kopalń, żeby dostać tam pracę, trzeba mieć znajomości. To nie lata 70- te gdy przyjmowano hurtowo wszystkich. 

Kopalnia, jak każdy zakład zatrudnia pracowników fizycznych (pracownik dołowy), a wśród nich są wyuczeni elektrycy, hydraulicy itd. Na samych "kopidołach" kopalnie nie pojedzie.

Oprócz tego pracuje tam dużo pracowników umysłowych w wielu zawodach. To w wielkim skrócie.

Jak w/w, nie każdy tam dostanie zatrudnienie i tu ciebie zaskoczę. Gdzieś pracować trzeba na chlebek i z tym u nas problemu nie ma. Niejeden górnik się przekwalifikował. 

Minęły też czasy, gdy jedna pieczątka z zakładu pracy była powodem do dumy. Człowiek często "gnił" w jednym miejscu niezadowolony. 

Kto chce żyć na godnym  poziomie, szuka zmian na lepsze. 

Jest coraz mniej rdzennych Ślązaków. My gorole im w tym przeszkodziliśmy 😁 Teraz to już kraina mieszańców.

Taką typową cechą hanyski jest:

Czym się różni hanyska od gorolki? Nie mylić z góralką.

Gorolka zje jabłko i ogryzek wyrzuci. Hanyska zrobi z niego jeszcze kompot.

Nic nie może się zmarnooować 🤣

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, E̗̭̝͜ḽ̖̭͜c̜͇̗̪̭͢i̱͙̙͍͖͜a͢ napisał:

Nie słuchaj libeda, рiеrdoli jak potluczony

bo to głęboko nieszczęśliwy człowiek który kryje to pod toną sarkazmu i docinkami : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Rym Cym + napisał:

bo to głęboko nieszczęśliwy człowiek który kryje to pod toną sarkazmu i docinkami : )

coś w tym jest. Niby wyszedł z Sosnowca ale Sosnowiec nigdy z niego nie wyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, libedowsky napisał:

tys z krakowa bo piszesz wyjsc na pole 😄

 

Jam jest ludność napływowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, libedowsky napisał:

nie ma czegos takiego jak  syndrom dda podobno to byla sciema psychoilogow i wyciaganie kasy.

Podobno czyli kto tak powiedział?

Wątpię, bo zycie z pijakami ma wplyw na dziecko i jak niby psycholodzy mieliby na tym zarabiać? Gdyby nie wymyslili DDA to wszystkie te dorosle dzieci alkoholikow nagle zylyby bezproblemowo?

Brzmi jak ściema i teoria spiskowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeczytalam o tym na szybko i sa takie zarzuty oparte na jakims badaniu, ktore wykazali, ze cechy DDA pasują do 70% populacji.

Jednak po pierwsze jedno badanie nic nie znaczy w nauce (moze bylo wiecej, wszystko co znalazlam odwolywalo sie do tego jednego), po drugie bez sensu tworzyc takie uproszczenia na tej podstawie jak zakladanie, ze DDA nie istnieje i ze ogladanie pijanego ojca lub matki nie ma wplywu na ludzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są to uproszczenia krzywdzące dla Doroslych Dzieci Alkoholikow, wmawianie im, ze sobie wymyslili problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rym Cym + napisał:

bo to głęboko nieszczęśliwy człowiek który kryje to pod toną sarkazmu i docinkami : )

Na nieszczęsliwego akurat nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Żaba Monìka napisał:

Ok, przeczytalam o tym na szybko i sa takie zarzuty oparte na jakims badaniu, ktore wykazali, ze cechy DDA pasują do 70% populacji.

To dowodzi, że 70% ludzi jest wychowywanych w rodzinach pod pewnymi względami dysfunkcyjnych, jestem gotowa się z tym zgodzić.

Środowisko, w którym dorastamy bez wątpienia ma ma nas wpływ. Dużo się uczymy nawet taki jeden aspekt jak to czy uczymy się rozwiązywać problemy czy od nich uciekać już determinuje nasze życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pokraka napisał:

To dowodzi, że 70% ludzi jest wychowywanych w rodzinach pod pewnymi względami dysfunkcyjnych, jestem gotowa się z tym zgodzić.

Środowisko, w którym dorastamy bez wątpienia ma ma nas wpływ. Dużo się uczymy nawet taki jeden aspekt jak to czy uczymy się rozwiązywać problemy czy od nich uciekać już determinuje nasze życie.

Nie zdziwilabym sie gdyby to byla prawda. U mnie alkoholu nie bylo, a tez nie mialam normalnego wychowania, zreszta patrzac po ludziach, zwlaszcza tych, ktorych sie lepiej zna to prawie kazdy wyniosl jakies traumy i problemy z domu rodzinnego, zwlaszcza w naszym pokoleniu, ale w nastepnych chyba tez nie lepiej, bo jeszcze doszly rozwody i social media.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Żaba Monìka napisał:

Nie zdziwilabym sie gdyby to byla prawda. U mnie alkoholu nie bylo, a tez nie mialam normalnego wychowania, zreszta patrzac po ludziach, zwlaszcza tych, ktorych sie lepiej zna to prawie kazdy wyniosl jakies traumy i problemy z domu rodzinnego, zwlaszcza w naszym pokoleniu, ale w nastepnych chyba tez nie lepiej, bo jeszcze doszly rozwody i social media.

Dokładnie, alkoholizm to tylko jeden z problemów i większość ma jakieś większe lub mniejsze traumy. Przechodzi, to na kolejne pokolenia bo przekazujemy schematy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, BabaZBlokadąPisania napisał:

Napisałam, że jesteś dojrzały i masz szacunek u mnie i poleciało 🤧

hahahaha serwer nie wyrobil...ziemniak dojrzaly😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i tak sądziłam, że beton do 3 w nocy będzie klarować ziemniakowi swoje "mundrości" prosto z betonu, nie, wcale nie ma obsesji kolejnej 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, WychodzeNaChwile napisał:

Frankie goes to Hollywood - The Power of Love

tekst dla każdego, teledysk bożonarodzeniowy 🙂

Chcę wiedzieć co mi powiedziałeś, więc powtórz proszę obszernie i długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×