Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jolla

sprzęt AGD- pralka i lodówka-poradzcie!

Polecane posty

Gość rafka
jaką lodówkę kupić POLAR?????????? czy AMICA co polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goho
tylko nie BEKO mam lodówkę która ma 4 tygodnie i właśnie jestem na etapie jej reklamacji nie wiem co z tego wyjdzie ,potwornie hałasuje jakby woda się gotowała z tyłu lodówki charczy dziwnie i wogóle ,ma ktoś może lodówkę beko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rabbi
Mam Simensa jest Super, nie polecema Whirlpoola!!!!!!!!!! Amica tez jest dobra wiem z doswiadczenia przerobila dwojke malych dzieci od 0 do 4 lat rozumiecie o czym mowie. Teraz mam Simensa jest cicha i osczedna ale ma jedna wade jest troche drozsza niz Amica. Przerobilem tez Whirlpoola to jest zly sprzet miale model 8083 6-sty zmysl siadly amortyzatory a z sewisem walczylem o wymiane na nowy skonczylo sie na wymianie na Simensa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaTDI
Jestem na etapie zakupu pralki. Chciałam Polar, ale teraz w ofercie nie mają żadnej górnoładowanej pralki na 1000 obrotów. Dlatego chyba sprawa rozstrzygnie się między Whirlpoolem a Electroluxem ze wskazaniem na tę drugą markę. Tylko nie wiem, czy jest sens inwestowania w sprzęt naszpikowany elektroniką, czy może skupić się na szukaniu pralki ze sterowaniem mechanicznym? Wiadomo- elektronika lubi się psuć. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z takimi "inteligentnymi" praleczkami? Co mogę polecić? Lodówki Polaru- ta, którą obecnie posiadam, od 30 lat służy wiernie- najpierw Rodzicom, a teraz mnie :) I jakoś szkoda mi ją wymienić, choć w końcu będzie trzeba. Rodzice od 5 lat mają nowego Polara i też na razie bez zarzutu. Kuchenki- Wrozamet/Mastercook, dla mnie bezkonkurencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lev
Tak się składa, że pracuję w dużej firmie sprzętu AGD na stanowisku projektanta sprzętu pralniczego i mogę coś doradzić. Mianowicie marka to rzecz gustu i przyzwyczajenia. Z wyrobów proponuję wybierać polski sprzęt. Dlaczego? Chociażby dlatego, że części do zachodnich są za drogie (zepsuty silnik (pralka włoska) po okresie gwarancji potrafi kosztować nawet 680zł). Nie warto też inwestować w zbyt dużą liczbę obrotów pralki, dlatego że nie będziemy z nich często korzystać (najlepiej pralki 800-1000obr/min). Elektronika zbyt udziwniona staje się koszmarem i problemem, zamiast pomagać – przeszkadza (ARISTON)-(4 inżynierów miało problem aby przedrzeć się przez wszystkie funkcje do włączenia pralki). Pralka powinna więc być prosta w obsłudze (POLAR, AMICA). Pralki powinny jednak być sterowane za pomocą elektroniki, nie programatora mechanicznego, a jak mają prosty wyświetlacz to na ich plus. Może komuś powyższe pomoże. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lev
Acha jeszcze jedno. Proszę się nie łudzić, że kupiony dzisiaj sprzęt wytrzyma tyle samo czasu co ten kupiony kiedyś. Dlaczego - wiem ale nie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie ja odpowiem: teraz sprzęt produkuje się tak, by starczył na 8-9 lat a potem do kubła i kupić nowe. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noho
szukam lodówki ok 160-do 180 cm i ponoc electrolux składany jest w Romanii co może oznaczac to samo co Whirlpool z Polarem czyli kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie zakończyłam remont kuchni i przy okazji po 10 latach wymieniłam cały sprzęt. Miałam lodówkę, pralkęi kuchnię z polaru i byłam z tych urządzeń zadowolona bo działały bezawaryjnie przez ponad 10 lat. Teraz mam od 2 tygodni Boscha - pralkę 40 cm, ładowana tradycyjnie - polecam, zajmuje dużo mniej miejsca, a wsad ma taki sam jak polar czyli 5 kg, zmywarka do zabudowy, płyta i piekarnik, chłodziarko-zamrażarka - wszystko działa bez zarzutu, ale dopiero 2 tyg :) szczerze polecam wąską pralkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wisia
do------>Lev będę robić remont kuchni ,chcę kupić piekarnik pod zabudowę i zmywarkę ,co polecasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAAAAAAAAAaaa
pralka to tylko Hoover, bierze 33l. wodyi jest klasy AA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł51
Chciałbym uzyskać kilka informacji o pralkach od Pana posługującego się pseudnimem "Lev". Niestety nie ma podanego maila. Proszę o kontakt na;zludzik@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchenka indesit
dziś kupiliśmy taką, niby 7 funkcji piekarnika lepszy rozstaw palników, zapalnik w pokrętle bla bla ale czy to dobry wybór???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ta
kuchenka Indesit posiada zabezpieczenie przeciw-wypływowe gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ad. kuchenki indesit
nie nie ma. wiem, że to może byc uciążliwe, zwłaszcza, jak trzeba trzymać kurek przez 15 sekund...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli mam wyrtazic swoje zdanie to odradzam pralke Aristona wlasnie zapsul mi sie pasek klinowy i nie mozna go dokupic w zadnym sklepie z czesciami zamiennymi a serwis \"krzyknol\" sobie za zalozenie nowego az 150zl. Gdyby nie to ze zalozenie paska klinowego to dziecinnie prosta sprawa pewnie zmuszona bylo bym bez gadania zwrocic sie z tym do serwisu. I coz z tego ze mogla bym to sama zrobic jak firma Ariston zrobila wszystko zebym jednak zwrocial sie z tym do serwisu ktory minie odpowiednio \"skasuje\" Takze nie polecam firmy Ariston poniewaz ich polityka jest \"wydus\" z klienta kazdy grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamoczona
Mam lodówkę Haiera, generalnie w porządku, ale... Nie wiem, czy to norma, ale na szklanych półkach od dołu zbierają się krople wody, zalewając półkę poniżej. Poprzednio miałam Polara z półkami drucianymi, służyła bezawaryjnie ponad 15 lat. Ta woda mnie słabi. Mam uraz do szklanych półek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ze sprzetem
AGD jest tak jak z drukarkami im tańsza przy zakupie tym droższa w eksploatacji?? czy może jednak warto zainwestować w drogi sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_domu
a ja sobie właśnie kupiłam lodówkę gorenje i pralkę elektroluxa-mam nadzieję,że będę zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak urządzaliśmy mieszkanie, to wszyscy życzliwi zdecydowanie odradzali nam kupno lodówki/pralki Amica. Jedynymi dobrymi produktami tego producenta są pdoobno płyty i kuchenki. Zarówno pralkę jak lodówkę mam whirlpoola. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Elektrolux i bosh też są dobre. A jeśli chodzi o whirlpool, to większość modeli lodówek też jest produkowana w Polsce przez Polar właśnie. Moja mama ma pralkę Polar, która ma z 10 lat pewnie i chodzi bez zarzutów. Ja marzę o takiej ogromnej lodówce, która ma 10 tysięcy funkcji i kosztuje chyba z 15 tysięcy i wygląda nie jak lodówka, tylko raczej jak jakaś super wielofunkcyjna maszyna. ALe to już inna bajka... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upiki.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika 25
Jestem na etapie zakupu zmywarki i nie bardzo wiem jaką wybrać. Podpowiedzcie coś, jaka firma i jakie funkcje są ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona 23
Polecam Boscha albo Siemensa. najlepiej , zeby zmywanie prad i suszenie bylo w klasie A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżąm upupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r706
Wyposażałem klientom kuchnie i łazienki.Oto co mam do powiedzenia: 1. nie ma najlepszych firm (nawet super dopracowany [nie wypasiony]Miele może się popsuć po krótkim okresie pracy ale prawdopodobieństwo takie jest bardzo niewielkie) 2. unikaj "włoszczyzny" (pralka to nie makaron , makaron polecam) 3. unikaj modeli promocyjnych (mogą być super , często jednak nie są [producen na nich niewiele zarabia , pośrednik też więc ich starania są niewielkie]) 4.produkt nieznanej firmy kup tylko wtedy jeśli twoi znajomi przetestowali ten konkretny model (!!!) 5.pytaj sprzedawce w jakim okresie czasu i ile danego produktu sprzedał(każdy ma jakieś żelazne typy [ nie marek ale modeli tych marek ]) Jedno zdanie o firmach typu Amica - są jak młody chirurg bez asysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kangurek1
Ja kupiłam pralke ariston a lodówke bosch Pralka bardzo cichutka, kilka programów, wyświetlacz Lodówka ma jakąś powłokę antybakteryjną, ale ważniejsze jest to, że na wierzchu jest taka jakby z przemazami pionowymi (z bliska widać) i na tej powierchni nie ma śladów palców - BARDZO WAŻNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALICJA34
Chcę kupić lodókę. Myśślałam o takiej z systemem no frost, ale pan w sklepie mi odradził. Podobno ten system wysusza bardzo produkty w lodówce. Czy ktoś z was ma lodówkę z tym systemem i czy z tym wysuszaniem to prawda? Są dość drogie i nie chcę płacić za system który się nie sprawdził. Pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iki
Amica jest do bani, nie polecam, rodzice maja pralke 2 lata, juz kilka razy byla naprawiana, a to niby pralka nowej gereracji, u kolezanki z Amica tak samo, Gorenje, mam lodowke jest ok, natomiast w lodowce rodzicow Whirpool cos brzeczy i to niemalze od nowosci, poza tym jest glosna, chce kupic pralke, tez nie wiem jaka, ludzie chwiala Bosch i pewnie na nia sie zdecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiram7
mam 5-letnią pralke Brandt, po 3 latach wymieniałem pasek napedzajacy beben, a teraz jest w serwisie i sie okazało,że szczotki w silniku sa do wymiany i najciekawsze, że nie wystepują jako cześć zamienna!!! Wystrzegajcie sie tej firmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×