Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jolla

sprzęt AGD- pralka i lodówka-poradzcie!

Polecane posty

Gość Kizy
Witam, z tego co tu zobaczyłem wynika, że nikt nie narzekał na pralki zanussi więc może warto :) Jeśli chodzi o lodówko-zamrażarkę zastanawiam się nad LG GR 359 SNQ i Samsungiem RL 33 FASW ze wskazaniem na Samsunga. Czy ktoś miał do czynienia z lodówkami Samsunga? pozdrawiam Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam a ja mam
pralke i suszarke Zanussi - chodza jak zloto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sewhoe
Moje uwagi z doświadczenia: Pralki: AEG na pierwszym miejscu, szczególnie pełnogabarytowe ładowane od frontu Made in Germany. Potem Electrolux, ewentualnie Siemens, Zanussi, no i "pancerne" Gorenje;). Należy się wystrzegać najtańszych modeli Boscha (tzw. marketówki).IMHO kiepskie są Whirlpool, Polar (technologia wprost z Ardo?;)). Lodówki: Liebherr, AEG, a tuż za nimi rewelacyjny Electrolux. W Siemensie i Boschu profilaktycznie unikać modeli z elektroniką - bardzo dużo reklamacji. Uwaga na pękające Ardo, no i Amica też niezbyt, choć ponoć ostatnio się bardzo, ale to bardzo poprawili (czas pokaże) W kuchni nasz tani i dobry Wrozamet/Mastercook, choć tu na szczeście nie ma się co psuć i czesto patrzmy na funkcjonalność i estetykę bo jest w czym wybierać:) Jak widać cenię sobie za bezawaryjność i jakość grupę Electroluxa (AEG, Electrolux i Zanussi), oraz za bardzo dobry stosunek cena/jakość Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty Wchirpool
nie kupujcie Wchirpola to złom po 2 latach padła grzałka w naszej pralce po 4 latach padł programator, nowy pochodził rok i znowu się psuje. Skopałem ten cholerny złom , nigdy więcej Wchirpool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przem
Nie kupujcie Wchirpoola bo jest do bani !!!! Po 2 latach wymiana grzałki w naszej pralce, po 4 latach padł programator, po wymianie nowy chodził rok teraz znowu się psuje . Ze złości skopałem ten cholerny złom !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robiok
witam mam lodówke mastercook elegance inox kupiłem ją w styczniu i po uruchomieniu coły czas słychoć jakieś trzaski w dzień nie tak mocno ale w nocy słychać je strasznie głóśno zawiózbym ją do serwisu ale lodówka jest we francji a gwarancja obejmuje tylko polske może ktoś coś poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleaner
Powiem tak - Mam pralke Whirpool AWG 860 z roku 1993 ładowana od góry ! Katowana na maxa - kilka przeprowadzek - woda zła itp. Ma Skończone ponad 13 lat i dopiero teraz padły łożyska.Własnie ją rozebrałem - oprócz w/w i kamienia wszystko ok. Łożyska można dokupic - przy odrobinie sprytu założyc samemu i wio - warunek nie może być przegrzane i zniekształcone miejsce mocowania ( gniazdo ) w plastykowym kole otaczającym beben. Z tego co sie orientowałem - nowe pralki( Whirploole, Włosczcyzna i PL - są obliczone na max 3-5 lat i na złom , AEG i Electrolux na max 6-8 lat chcecie pralke na lata prosze kupic Miele - chodzą ponoc po 25 - 30 lat ale kosztują ok 5-7 tysi !!! Mam także? Czy ktoś wie coś o marce Hoover ładowane od góry np:model 913? mam strasznie rozbieżne opinie na jej temat od b.dobrych do tragicznych ? Prosze o opinie osoby znającej temat ! Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Black Betty
Planuje do swojego mieszkania, które mysle, że w ciągu najbliższych miesięcy wreszcie kupię, sprezentować sobie (mama - pralka, tesciowa - lodówka) sprzęt gorenje. Strasznie lubie ta firmę, jest porządna i ma ładny "desing". Kuchenke również oglądałam z gorenje, tylko, że są ciut drogie, a ja chciałam taką zwykła białą gaz-el. bez wyświetlaczy i innych pierdół-jestem marną kucharką, więc po co mi to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość btv
a ja tam polecam firme brandt praleczki robia dobre cicho chodza jestem zadowolony z tej pralki tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Voila
Odstawiłem po 10 latach psujacego się Elektroluksa i za radą sprzedawcy wybrałem pralkę Ariston (AQualtis AQXD 129). Nie jest zbyt tania. Ale to prawdziwe włoskie Ferrari. Jak na razie działa bez zarzutu. Dzięki dużemu i pochylonemu bębnowi doskonale miesza bieliznę, co sprawia, że jest ona na ogół dobrze wyprana. Wyjątek stanowią niektóre plamy (pleśń), ale to pewnie wina proszku. Ma bardzo przejrzysty panel sterujący, króry sprawia, że obsługa pralki jest niemal intuicyjna. Sama koryguje błędy. Ma mnóstwo praktrycznych programów, z których 4 najczęściej używane można zapisać w podręcznej pamięci. Polecam gorąco , mimo że do włoskich produktów podchodziłem do tej pory sceptycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indesitt
Nikomu nie polecam pralki Indesit ładowanej od góry. Zaczeła rdzewieć klapa po raptem 2,5 latach użytkowania. Zaznaczam , że dbam o nią należycie. W serwisie dowiedziałam się , że wymienić trzeba całą klapę ( !) a ta " przyjemność "kosztuje ponad 400 zł.( U znajomych po 5 latach spalił się cały panel a drzwiczki to jedna rdza. Naprawa kosztowałaby 420 zł za panel i 400 za kalpę. jasne , ze kupili nową) Jest już po okresie gwarancji, więc mogę im nadmuchać. Kupując nową pralkę zwróćcie uwagę na ceny części i usług serwisowych , bo to najważniejsze w przypadku , gdy traficie na felerny egzemplarz. Jedno wiem na pewno: nigdy nie kupię pralki ładowanej od góry! Miłego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lodówka
po wielu przemysleniach mysle o lodówce Mastercook 617A albo 618A czy to dobry wybór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniabonia
Polecam pralkę Aristona Margherita. Od 5 lat jest niezawidna! Odradzam lodówkę Electroluxa-kupiłam ją w markecie i może dlatego zepsyły się uszczelki w drzwiczkach, popękały półki, urwały się drzwiczki od zamrażarki i uchwyty od drzwiczek. Teraz znowu stoję przed dylematem co kupić do nowego mieszkania. Myślę o Gorenje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piracik
wbrew opiniom na tym forum ja nie polecam lodówko-zamrażarek ja mam ERB4052 i już pojawiła się rdza mam ją od 11 miesiecy kosztowala mnie ponad 2tys a producent stwierdzil ze to moja wina powolal sie na uszkodzenia mechaniczne a takich nie bylo; chemiczne-myje ja plynem do naczyn i termiczne -przeciez jej niczym nie przypalam podsumowujac do bani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piracik
przepraszam za niedopatrzenie w poprzednim poście chodzi o elektroluxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea12345
Whirpool to faktycznie szajs! mam lodówkę i pralkę , tragedia ciągle się psuje! nie polecam tej firmy. Pralka kilkakrotnie była naprawiana a to włącznik nie łączył a to programator, był też problem z grzałką przestała grzać i co najgorsza strasznie puchnie na niej farba i odchodzi, moja mama tez ma pralke tej firmy i te same problemy zaś jeśli chodzi o lodówkę to strasznie żółkną listwy miałam już wymieniane ze dwa razy no i uszczelka ciągle pęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gizza
czy ktoś ma pralkę CANDY CS2 125? przymierzam sie do jaj kupienia bo odpowiadają mi jej wszystkie parametry i wygląd. Czytałam ze strasznie głośno chodzi czy to prawa? Czy ten hałas jesy faktycznie nie do wytrzymania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POCISK
Witka ja pracuję jako sprzedawca Agd i powiem wam szczerze ze mam problem ze wskazaniem dobrego modelu . wychodzę z załorzenia ze należy mieć albo odrobinę szcześćia przy zakupie albo więcej pecha . Wiem ze godna do polecenia jest Firma Miele ( nawet daje sporo gwarancji chyba 20 lat) ale jak wiemy cena jest bombowa 5-7 tys więc nie przesadzajmy . Czasami warto kupiuć najtańszą pralkę za 800 -1000 zł która pochodzi nam 6-7 lat a czasami warto dołożyć i zainwestować nieco większe pieniądze i wybrać taką firmę jak Electrolux czy Ariston z lini AQualitis, Gorenje a nawet Candy TXT (chociaż z tą ostatnią bym się zastanowił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matman
Moja mama 5 lat temu kupiła lodówkę polar i jest z niej bardzo zadowolona. Jest cichutka i nie było z nią żadnych problemów. Sam właśnie teraz zastanawiam się nad kupnem lodówki i pod względem stosunku jakości do ceny nie widzę na rynku nic lepszego od tego: http://www.polar.com.pl/i.php?i=19 Myślałem ewentualnie o jakimś Boschu, ale nie widzę sensu przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pragnę podzielić się moim doświadczeniem w kupowaniu sprzętu AGD. W zeszłym roku robiłem remont kuchni i musiałem kupić całe wyposażenie. Uważam że w wyborze AGD należy wyznaczyć sobie pewne kryteria którymi należy się kierować a jest ich wiele. Dla jednych będzie to wygląd dla innych finkcjonalność i cena. Ja kierowałem się przede wszystkim ważnością w kuchni danego urządzenia a dopiero później innymi rzeczami i ułożyłem to tak: 1. Lodówka (Siemens KG36V640) - według mnie najważniejsze urządzenie w kuchni. Pracuje 24h/dobę więc musi być niezawodna i funkcjonalna. Na drugim miejscu jest cicha praca urządzenia. To jedyne urządzenie w waszym domu w którym silnik będzie włączał się w nocy !!! Przed zakupem poproście sprzedawcę o podłączenie upatrzonego modelu. W sklepie są nowe urządzenia więc jest to tylko poglądowe sprawdzenie bo po kilku tygodniach silnik się dotrze i układ chłodzenia też się ureguluje do ciągłej pracy więc urządzenie będzie bardziej ciche niż na początku ale zawsze warto sprawdzić. Lodówka jest największym urządzeniem dlatego wygląd jest również istotny. Uważam że podstawa to lodówka dzielona z systemem automatycznego odszraniania i możliwością ustawiania temperatury chłodzenia. Dobrze jeżeli posiada powłokę anti-bacteria ale jak ktoś przegląda co ma w środku i nie hoduje penicyliny na przeterminowanych produktach to nie jest konieczne. Zamrażarka powinna być na dole a nie na górze bo nie trzeba się schylać po napoje. Co do ilości agregatów to uważam że do warunków domowych 1 wystarczy. Przy 2 silnikach koszt jest większy i hałas może być uciążliwy ale każdy ma swoje kryteria. Moją lodówkę użytkuję 1.5 roku i nie załuję wyboru 2. Płyta grzewcza (Mastercook 1840X). Płyta grzewcza to według mnie drugie w koleności najważniejsze urządzenie w kuchni. Ja wybrałem zestaw do zabudowy. Warto kupić zestaw z piekarnikem ze względu na cenę. Moja płyta jest gazowa z zapalarką. Zrezygnowałem z modelu z odcięciem gazu bo uważam że nie jest potrzebny. W razie jakiś problemów z tym układem odetnie gaz i koniec gotowania. Za to uważam że powinno się zwrócić uwagę na wielkość rusztu. Powinien zajmować on jak największą powierzchnię płyty bo jest to po prostu wygodne zwłaszcza przy używaniu mniejszych garnków i patelni. Ruszt powinien być łatwo ściągalny a jeżeli chodzi o płytę to dobrze jest kiedy nie jest płaska tylko zagłębiona w środku. Jeżeli coś się rozleje albo wykipi to nie rozleje się po całej płycie tylko ścieknie do środka. W mojej płycie zawory są nachylone pod kątem i dzięki temu jak się coś rozleje to nie zalewa mi zaworów. Uważam że to bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza dla osób które często gotują choć płaskie płyty np szklane są na pewno ładniejsze i bardziej efektowne. 3. Piekanik (Mastercook M5EX) To urządzenie jest dużo rzadziej używane niż 2 pierwsze więc według mnie nie trzeba aż tak inwestować w piekarnik. Nie mniej po 1,5 roku użytkowania uważam że warto zainwestować w automatyczny wyłącznik czasowy. Modele dostępne na rynku mają chyba podobne paramerty jeżeli chodzi o termoobieg, opiekacz itp. Najważniejszy jest tutaj właśnie termoobieg żeby piekło się równomiernie. Opiekacz od góry też się przydaje do zapiekanek tak samo jak minutnik z alarmem do gotowania np. jajek. 4. Wyciąg kuchenny (Teka TL1) Należy pamiętać że nadmierne pchanie kasy w to urządzenie jest bez sensu. Urządzenie to włączamy naprawdę sporadycznie. W sumie u mnie (model do zabudowy) służy do tego żeby wilgoć nie osiadała na szafce nad płytą grzewczą. Według mnie urządzenie powinno mieć dobry ciąg, siatkowe filtry które można umyć z sadzy i czasem przydatne jest oświetlenie. Jednak jeżeli ktoś ma oświetlenie blatu pod szafkami to nie sądzę żeby często z tego korzystał W takiej kolejności, jeżeli chodzi o hierarchię zakupów i ilość wydatków na poszczególne urządzenia, zaplanowałem zakupy i uważam że dobrze zrobiłem. Po 1.5 roku użytkowania zrobiłbym tak samo. Mam nadzieję że pomoże wam to w podjęciu decyzji jakie urządzenie kupić i ile na nie wydać pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolek
Co do lodówki to kiedyś doradził mi znajomy (który handlował sprzętem AGD) wygląd jak wygląd ważny jest agregat polecał DANFOSA i tu się nie mylił Whirpool chodzi 12 lat bez jakiejkolwiek awarii Mastercook 5 lat Natomiast co do pralki to z daleka od firmy INDESIT i pochodnych, żebym nie wykupił gwarancji na pięć lat dawno bym to wywalił na złom Serwis to parodia terminy naprawy ponad miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodówkowa
Planuję zakup lodówki takiej z dwoma parami drzwi - szerokość 90cm. Ale z tego co widać w sklepach, wybór niewielki - LG, Samsung, Siemens - która z tych firm ma najlepsze lodówki (bezawaryjne, ciche itd.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksiu89898
po przeczytaniu całego forum dalej nie wiem, która z firm produkuje lepsze chłodziarki - electrolux, indesit a może liebherr. ta ostatnia może jest dobra, tylko nie wiem jak ze serwisem i jego kosztem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sokolik0123
Odradzam zdecydowanie lodówko-zamrażarkę ARISTON. Ja kupiłem za grube pieniądze i nie na żadnej hipermarketowskiej promocji model MBA 3832C w grudniu 2003 roku. Obecnie mamy 19.07.2007 i serwisant dziś stwierdził spalenie elektroniki. Jako że jest to znajomy więc ma się rozeznać co do próby naprawy spalonych elementów (szacunkowy koszt >250 zł) a jak sie nie da to wymiana elektroniki (580 zł). Makabra. Dodam, że w zeszłym roku był serwis do zmywarki i jak zobaczył naszą lodówkę to powiedział że ma bardzo dużo napraw i siada mnóstwo części od elektronicznych aż po agregaty. No i podobno w tych lodówkach są jakieś fragmenty rurek wykonane ze słabych materiałow, które rdza przeżera dokładnie po okresie gwarancji. Przy czym nie da się oczywiście wymienić tej rureczki tylko jakiś cały drogi element. Troszkę byliśmy przerażeni , ale mieliśmy nadzieję że nas to nie będzie dotyczyło. Z tego co widzę to jest to nasza pierwsza naprawa i jak coś następnego walnie to chyba się już pożegnam z lodówką ARISTON na dobre. Zdecydowanie odradzam !!! PS. Co do popsutej elektroniki to serwisant powiedział że wczoraj miał taki sam przypadek w lodówco-zamr ARISTON. Nie jest to więc przypadek odosobniony sugerujący wadliwy 1 egzemplarz. BLE, zwiodłem się na tej marce i to baaaardzo. ODRADZAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ale odradzam zakup amiki-jak skończyła sie gwarancja zaczęły sie problemy z drzwiami-opadły,żle się je odmykało a żeby zamknać trzeba było je lekko unieść az w końcu załkiem odpadły,ukruszyły się jakieś plastiki,mąż zamontował ją na druga stronę bo taka mozliwośc była na szczęście ale biorąc to pod uwagę to odradzam amiki stanowczo.DUżo zachwalają polara tak że byłby to mój nastepny zakup!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M tv
maksiu... pracuję w salonie agd i najlepsze firmy to: siemens-bosch, smsung, lg. Wszystkie inne niskobudżetowe są takie same. Chociaż beko dostało nagrode za najlepsze produkty to i tak bym go nie wybrała, a miałam taki sam problem jak ty gdy szukałam pralki nie wiedziałam czy kupić drogą, czy tanią. I kupiłam siemensa za 3000!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
wlasnie kupilam plyte indukcyjna SAUTER - bo to ich inwencja i sa najlepsi - wykonczenie plyty bez obramowan z metalu - latwiejsze w utrzymaniu czystosci -wzielam trzy- palnikowa - maszyne do mycia naczyn bosch bo sa najlepsi jezeli chodzi o wykonczenie w srodku - multum milych usprawnien - zamrazarke liebherr bo kompetytywna z whirpool w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
zapomnialam dodac ze dostalam za te zakupy - w prezencie szybkowar Ultracuiseur SEB CLIPSO CONTROL 10l i gar do gotowania ryzu - jestem happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
jaka gapa ze mnie : trzy palnikowa plyte indukcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikadolinka
Ja polecam tą http://www.okazje.info.pl/product_info.php?products_id=23800 Może nie jest najtańsza, ale za to m posiada same zalety: cicho pracuje, bardzo dobrze chłodzi i mrozi, w środku wygląda bardzo estetycznie i ma bardzo fajne funkcje: "wakacje" i "party". Mam ją od niedawna, ale gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×