Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jolla

sprzęt AGD- pralka i lodówka-poradzcie!

Polecane posty

Ja osobiście nie polecam lodówek firmy Indesit. Miałam ją zaledwie 3 lata i wysiadła :( Tak naprawdę trzeba zwracać uwagę na parametry danego sprzętu, a nie na konkretną firmę bo reguły nie ma. Szukając opinii na temat lodówek przed kupnem nowej znalazłam stronkę www.jakikupic.pl gdzie można poczytać o tym, na co trzeba zwrócić uwagę przed wyborem konkretnego sprzętu :) Ja teraz kupiłam lodówkę Amica :) mam nadzieję że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam Amikę i jestem zadowolona. Cicho chodzi, jest pojemna, trzyma temperaturę, ktorą się zaprogramuje. Jedzienie jest długo świeże, skonczył się problem „oślizgłej” wędlinki, który mialam w starej lodowce (kazda szynka po 2 dniach nadawala się do śmieci). Wyczaiłam na allegro sprzedawcę, który ma Amikę chyba prosto od producenta, bo sprzedaje taniej -zobacz sobie http://allegro.pl/my_page.php?uid=5569942.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ice777
Witam wszystkich...powiem tak, zdanka jak widze są podzielone jeśli chodzi o sprzet agd lodowki, pralki itp. wnioskuje, ze kwestia jakiegos szczescia kupic dobry sprzet.Masowo wykonywane produkty sa jednostkowo zadowalajace gdyz raz trafimy na dobre a kolejny bedzie zły, mowiac o tym samym modelu.Widze, ze nawet wiodace firmy na rynku rozczarowuja klientow.Do dzis sam byłem pod wielkim znakiem zapytania jaki sprzet kupic do nowego mieszkanka (pralka i lodówka), postawiłem na firme BEKO, będąca niedługo na rynku i mysle , ze skoro bedzie sie chciala utrzymac na nim to musi jakos zadowoloc efektywnoscia produktu- nas czyli klientow, no ale zobaczymy czy nie bede tym pechowym posiadaczem.Mam znajomych ,co chwala sprzet amicy i długo słuzy.Tutaj widze ze zawodzi.Myśle ze w dzisiejszych czasach wykonywany sprzet jest na max 4 latka bo w koncu firmy musza z czegos sie utrzymywac, a serwisowanie lodowki czy pralki po kilka razy to jest meczace, chodzi o czas i nerwy...Pozdrawiam wszystkich użytkowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ostatnio padła mi lodówka Indesit,choć nawet nie miała 4 lat.Po przeczytaniu wielu opinii na różnych forach rozbolała mnie głowa i zrobił mi się kompletny mętlik....No ale ,że w lecie raczej bez lodówki ani rusz to wczoraj z moim kupiliśmy Electroluxa ERB 34301x8.Mam nadzieję,że kilka ładnych lat pochodzi.A tak na gorąco to mogę powiedzieć,że wizualnie jest ok no i jest cichutka w porównaniu do poprzedniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Capsel
realyty: "Kupilysmy z tesciowa w tym samym czasie pralki - ona Amice ja Boscha. Jej już 2 razy była w serwisie, moja chodzi jak złoto. Wniosek?" 1.Teściowa dużo częściej pierze 2. Ma mniej szczęścia 3.Dysponuje mniejszym budżetem 4. Ma lepsze poczucie estetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polar p max 189
Witam tydzień temu kupiłem lodówkę Polar p Max 189 i wszystko byłoby pięknie, ale... od czasu do czasu wydaje dziwne odgłosy (wyje), związane jest to (tak mi się wydaje z układem chłodzenia. czy ktoś spotkał się z podobnym "problemem" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość recycler
sprzet musi sie psuc, bo inaczej producenci nie wypelnia norm recyclingu. Polacy nie maja zwyczaju wymiany dzialajacych urzadzen na nowsze co kilka lat. dlatego w Polsce sprzedawane sa urzadzenia, ktore w 'naturalny' sposob pozwalaja producentom wypelniac normy recyclingu i unikac dodatkowych kosztow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nena 27
sprzedam teraz zaraz lodówkę Indesit ban 33p duża 180 cm srebrna kupiona w 10.2007r jesczze ponad rok na gwarancjii za 1000 zł. zależy mi na czasie. transport tylko własny. mieszkam w szczecinie! 500273012. sprwa bardzo pilna bo się wyprowadzam za dwa sdni nie mogę jej zabrać ze sobą. a jak nikt nie jest chętny to czy są komisy w sczecinie gdzie można taką lodówkę zastawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktyczny
Przestrzegam przed zakupem pralek Bosch. Są b.niskiej jakości - głośne, wibrują i mają częste awarie . Servis jest argoancki . Odmawia prawie w 100 % naprawy gwarancyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doronka
uzywam zmywarki bosh od 4 lat i jestem BARDZO zadowolona, niezawodna. Jesli chodzi chodzi o "wiekowy" sprzet to do tej pory niezawodny byl polar, ale to jak stara nokia-niezniszczalna. Niestety nowe produkty tych samych firm mają w przeznaczeniu krotsza zywotnosc (chiny) i tutaj liczy sie lud szczescia przy zakupach. Czytajcie fora i kupujcie z rozumem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicety
jestem na etapie kupna lodówki i pralki i szczerze mówiąc wcześniejsze wypowiedzi ani trochę nie pomogły mi w wyborze firmy :) jak jedni chwalą, to drudzy narzekają i bądź tu mądry :) ja chyba zrobię tak, że zadzwonię do niezależnego serwisu AGD i zapytam po prostu jakiej firmy sprzęt trafia do nich najczęściej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronna
to potem napisz tu proszę, co ci powiedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicety
dziś już jest za późno, ale jutro zadzwonię do kilku w mojej okolicy i napiszę co mi powiedzieli :) a sprzęcik muszę kupić najpóźniej w piątek, więc czasu mam niewiele... a zależy mi na naprawdę dobrej lodówce i pralce, bo planujemy powiększyć rodzinkę i nie mamy ochoty użerać się z reklamacjami po kilka miesięcy... poza tym sytuacja nam na to nie pozwoli :) wolę zapłacić więcej (w granicach rozsądku...), ale niech to działa przynajmniej te 5-10 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicety
dzwonilam do 3 zakladow, gdzie naprawiaja AGD i z tego co mi powiedzieli, to najwiecej mają sprzetu Amiki i polskich producentów... z lodówek polecali Bosch, LG, pralki najlepiej niemieckie... w sumie to nic konkretnego, bo dalej nie wiem co kupic :) chyba zdecyduje sie na lodówke z AEG - Electrolux bądz LG a pralke tez tych firm... ewentualnie Gorenje (pralka). Chyba, ze podpowiecie mi cos jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicety
Asiulaczek z tego, co piszą na tych stronkach to możne być nawet fajny sprzęt :) firmy z tego co wiem dość dobre, raczej nie psują się tak często jak inne. Ja tez miałam ten problem, musiałam kupić lodówkę i pralkę i 2 tyg szukałam czegoś konkretnego... w efekcie wczoraj kupiłam lodówkę LG GR-B359 PLQA i praleczkę tez z LG WD-10264NP... jutro dostawa. Dostałam też fajny rabacik, za to, że wzięłam dwa sprzęty. Oczywiście sama się targowałam, bo w końcu to trochę kasy jest :) spróbuj, możne Tobie też się uda :) jeśli mogę ci w czymś pomóc to pisz śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie polecam pralek AMICA
Tylko nie kupujcie pralek Amica. Psują się na samym początku, programator do wymiany ale firma ma problem z częściami. A jak domagasz się swoich praw i naprawy to przeciągają sprawę, bo jesteś dla nich trudnym klientem. pralki tej firmy to buble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dokładny
Nie kupujcie pralek Boscha. Są b. niskiej jaści , podobno robione w Chinach. A jak się zepsuje to serwis zawsze wynajdzie powód aby Wam odmówic naprawy gwarancyjnej np guzik w bebnie, wilgoć w łazience itp. Nastepnie proponują odpłatną naprawę plus koszty dojazdu serwisu , zawsze z odległego min 100 km miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicety
ja tez nie polecam pralek Amica... moja mama miała i w przeciągu 3 lat była tyle razy naprawiana, ze juz przestałam liczyć :) oczywiście z serwisem tez problem był... dlatego osobiście ufam firmie LG i kupiłam i lodówkę i pralkę tej firmy :) wiem tez, że Electrolux jest dobry :) wiadomo, wadliwy model zawsze sie trafi w każdej firmie, ale ogólnie trzeba ogladać statystyki, zeby nie nabrać się na zaden bubel :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pralke amica
od 5 lat , pierze non stop( co najmniej raz dziennie, a przwaznie 2-3) i nic sie z nią nie dzieje. Poprzednia polar miala 15 lat , nie do zdarcia. Dopiero w ostatnich latach zaczęła sie psuc . No ale to jest teraz nie do przeskoczenia, mam wrazeni , ze sprzęt gorszej jakosci jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pralke amica
bosh jest ponoc rewelacyjny i bardzo rzadko sie psuje. Bardzo chcialam bosha, bo jakis taki sensowny w obsłudze , ale w sklepie powiedzieli , ze części są cholernie drogie, jak juz trzeba cos wymienic . No ale ponoć rzeczywiście rzadko sie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Svoboda
Hmm co do pralki to mogę polecić jak najbardziej W-L, co do lodówki do jakiej ceny chciałabyś kupić? Świetne lodówki robi Liebherr ale jest to dość duży wydatek, z tańszych rozwiązań jestem zadowolona z mpm, praktyczne, dobra jakość wykonania (bardzo funkcjonalne wnętrze), akceptowalna głośność pracy.Także łatwiej doradzić jak wiadomo do jakiej sumy szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojot
chyba lg jest dobre, ostatnio firma przedluzyla okres gwarancji na swoje niektore produkty, co jest bardzo pozytywne i swiadczy o tym, ze firma nie boi sie reklamacji ani nic takiego - a zwykle za przedluzenie sie doplaca, maja bardzo ladny wyglad pralek i czytelne programy, moze to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×