Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sunnysmile

Do nauczycieli słyszeliście już o tym?

Polecane posty

Maupa - > witaj :) matematyka to moja Pięta Achillesowa, nie znosze jej, nie wiem jak przez to przebrnęłam w liceum ;) choć ocena na świadectwie pokazuje że ledwo co ;) ale nie kazdy musi być mistrzem we wszytskich dziedzinach, prawda? Pozdrówka dla Ciebie Jay -> jak Ci się uczy za granicą ? Jakie warunki tam masz? Lepsze niż tu, w kraju? A jak Ci się tutaj uczyło? Co Cię denerwowało? Pozdrówka dla Ciebie też. Pozdrówka dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie --> czy u Was zastępstwa są płatne??? Doszły mnie bowiem słuchy, że to zależy od rejonu kraju. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annia
U mnie w Katowicach zastepstwa sa platne. Madagskar--> ja tez ucze niemieckiego. Witaj w klubie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chętnie tu z Wami sobie jescze pogadam, ale na razie mamy wakacje i chyba brak bieżących problemów... A może chcemy odsapnąć trochę od tej pracy ;-) Ja w każdym razie zaglądam tu i mam nadzieję, że do września topik przeżyje, bo wtedy dopiero będziemy miały o czym dyskutować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belferzyca
Witajcie :) dorwałam się do komputera i piszę pozdrowienia dla wszystkich nauczycielek obecnych i byłych. Jutro wracam do domu, czeka mnie dłuuuga podróż pociągiem. Ale lubię jeździć tym środkiem lokomocji :) Pozdrowienia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie. Jeszcze nie jestem nauczycielka, ale mam nadzieje, ze zaczne nia byc od wrzesnia (wlasnie jestem na etapie poszukiwania pracy). Ukonczylam Filologie Rosyjska z jezykiem angielskim i najblizsza przyszlosc wiaze z j. zachodnim (niestety coraz mniej szkol naucza jezyka rosyjkiego, ale moze sie to zmieni). Trzymajcie kciuki za mnie (za pozytywne odpowiedzi w sprawie pracy) a obiecuje ze zamecze Was pytaniami odnosnie pracy w szkole ;-) A poki co - przyjemnych wakacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annia
No to trzymamy za Ciebie kciuki i za szybkie znalezienie pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona28
do Kleosia: - w mojej szkole zastępstwa wtedy są płatne, gdy realizujesz program danej klasy... w praktyce- chodzi o to, że np. historyka- zastępuje histryk itp. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belferzyca
Pszczoło -> również: powodzenia w szukaniu pracy :) Odezwij się, jak coś już będziesz wiedzieć. Co co zastępstw. U nas są płatne, pełnopłatne, gdy zastępstwo prowadzi specjalista z danego przedmiotu, a gdy nie, to ileś procent mniej -nie pamiętam już ile. Chociaż dyrektorzy, w myśl zaleceń gminy, strają się ograniczać te zastępstwa. U nas np. jest możliwe łączenie klas, albo czytelnia itp. Bez sensu to, no ale cóż... Zostały nam jeszcze trzy tygodnie do tych wszystkich problemów i radości, większych i mniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belferzyco - > witaj :) Pszczoła-> owocnego szukania pracy :) kurcze, jak te wakacje szybko mijają... za 3 tygodnie na tym topiku to będzie tłoczno :D:D:D:D pozdrowienia dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belferzyco i sunnysmile - nie dziekuje ;-) Na pewno sie odezwe, sledze ten topik na biezaco ale narazie konkretnych pytan nie mam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie przeczytalam wszystkie wypowiedzi. Dluuuuuuuga lektura, ale ciekawa. teraz ide trzymac kciuki - corka ma egzamin na prawojazdy, ale potem do was zajrze. Teraz rzycze milych wakacji. niedlugo wracamy do pracy. Chyba wtedy rzczywiscie bedzie wiecej problemow i pytan, a teraz -- duzo slonca!!!!! A dla poczatkujacych nauczycieli - kazdego ranka czytam sobie mysli, ktore pozwalaja mi czuc sie dobrze, np.: \" Od dzisiaj zaczynam uwazac, aby to nie leki i obawy kierowaly moim zachowaniem, ale cele i pragnienia.\" Sorry za brak haczykow przy wielu literach, ale cos jest nie tak...ylko ja nie wiem, gdzie szuka tej usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kloeosia
Jejjku jak ten czas szybko leci. Z jednej strony fajnie będzie znowu wrócić do szkółki, ale z drugiej to....troszeczkę żal, że leniuchowanie sie skończy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już teraz będę się logować pod tym nickiem - ja, czyli belferzyca :) Tym samym podnoszę topic i pozdrawiając Was wszystkie 🖐️ Strumyku -> pozdrowienia dla córki, nich się trzyma i nie poddaje na tym egzaminie. Napisz oczywiście, czy zdała :) A co do braku ogonków, to może sprawdź, czy nie masz klawiatury przestawionej na inny język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie :) jak tam wasze wakacje? odpoczywajcie jeszcze zanim wrócicie do pracy, bo potem czeka was ( i mnie tez ;) ) ciężka praca :) pozdrówka i kwiatuszki dla wszystkich 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem załamana
waszymi tekstami typu"dosyć leniuchowania"szkoda wracać!nauczyciele mają super!tyle wolnego co Wy nikt nie ma!i dobrzez ze musicie sie doszkalać bo większość z Was jest poprostu niedouczona!Ja nie mam pracy i jestem po studiach i byłabym najszczęsliwszym człowiekiem gdybym pracowała w szkolnictwie!wakacje letnie,ferie,Święta!tyle macie wolnego i leniuchowania że szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem załamana -> to szukaj pracy, a nie jęcz na forum, wypisując głupoty. Po to studia kończyłaś, żeby umieć sobie radzić w różnych sytuacjach, nie? A reszta wypowiedzi bez komentarza. Jak już zaczniesz w szkole pracować, to wtedy możemy podyskutować na temat wolnego, leniuchowania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Sunnysmile i reszta koleżanek :) Wcale nie miałam takiego leniuchowania, jak co niektórym się wydaje. Jutro wyruszam na -mam nadzieję 2 tygodnie nad morze, no i mam nadzieję tak naprawdę odpocząć, odstresować i wygrzać na słońcu. I raczej dostępu do netu nie będę miała, no chyba, że mnie do jakiejś kafejki przywieje. Pozdrowienia dla Was :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Sunnysmile i reszta koleżanek :) Wcale nie miałam takiego leniuchowania, jak co niektórym się wydaje. Jutro wyruszam na -mam nadzieję 2 tygodnie nad morze, no i mam nadzieję tak naprawdę odpocząć, odstresować i wygrzać na słońcu. I raczej dostępu do netu nie będę miała, no chyba, że mnie do jakiejś kafejki przywieje. Pozdrowienia dla Was :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie belferki :) Ja juz jestem n. kontraktowym od czerwca, ale pracuje jako psycholog szkolny. Lubie prace w szkole i dzieciaki, ale co do wspolpracy z niektorymi nauczycielami mam zastrzezenia. Poki co ciesze sie z wakacji i pozdrawiam przy okazji wszystkich na urlopach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> jestem zalamana Owszem, wakacje, ferie, swieta sa wolne, ale przypatrz sie jak marnie nauczyciele zarabiaja (musza czesto dorabiac korepetycjami, tlumaczeniami itp.). A praca z uczniami to bardzo ciezki \"kawalek chleba\". Ponosisz odpowiedzialnosc za nich, musisz umiec radzic sobie z trudnymi uczniami - chyba nie wiesz, jak to jest stac przed 30-osobowa klasa, probowac jednoczesnie zapanowac nad nimi, pracowac z nimi, zainteresowac ich nauka itd. Oczywiscie sa nauczyciele z powolania i bez niego, ale tak jest wszedzie. Haslo typu \"chcialbym byc nauczycielem, bo oni maja tyyyyle wolnego\" wypowiadaja najczesciej ludzie, ktorzy nie maja pojecia jak wyglada taka praca. A przygotowywanie sie do pracy, wypelnianie dokumentow, dziennika, zbieranie materialow, kartkowki, sprawdziany, szkolenia (najczesciej za wlasne pieniadze) zabieraja mnostwo czasu. Nie mowiac juz o utracie glosu i nerwow (teraz nauczycielowi nie wolno nic, za to uczniowie moga wejsc im na glowe). W srode mam rozmowe w sprawie pracy z pania dyrektor z podstawowki, do ktorej uczeszczalam. Mam nadzieje, ze zakonczy sie ona pozytywnym wynikiem. Ale poki co mam pytanie: jakich pytan moge sie spodziewac podczas takiej rozmowy? (oprocz takich jak: dlaczego zawod nauczyciela, jak wyobrazam sobie prace w szkole). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczoła -> w moim przypadku to podczas składania dokumentów już rozmawiałam z dyrektorami tych szkół i oni patrząc na moje cv zadawali pytania: kiedy kończę studia, kiedy obrona itd bo wtedy jeszcze nie miałam tytułu i skończonych studiów. Padło pytanie: jakie ma pani doświadczenie w pracy z dziecmi? W tym momencie przedstawilam krótko to co było ważne, nie rozwodziłam się kilka minut nad każdym etapem w życiu. Ogólnie rzecz biorąc nie byłam zbyt zestresowana, ale zwracałam duża uwage na strój i makijaż. w sumie to nie wiedziałam jak sie umalować wiec pomalowałam tylko rzęsy i nałożyłam błyszczyk na usta ;) :D a co najlepsze, wcale nie miałam białej bluzki i czarnej spódnicy na sobie, bo białej bluzki wtedy jeszcze nie miałam. :D hehehe dziwne, prawda? ale nie lubię białych bluzek! zmuszona byłam kupić na egzaminy końcowe na studiach i teraz dalej mi wisi w szafie :D miałam bluzkę koszulową w delikatne pastelowe paski pionowe i grafitowe spodnie :D pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie! Ktos, kto nie pracuje w szkole to nie ma pojęcia ile to pracy!!! :-) Cieszę się, że jsteśmy razem, my - \"belferki\" ;-) Ale u mnie w rodzinie ostatnio też słyszałam, że ja to mam dobrze, bo mam 2 mies. wakacji i ferie, a moja kuzynka zarabia tyle samo, a tylko 2 tygodnie wakacji... Wkurza mnie takie gadanie. Ona za to wraca do domu i wyłącza się, w ogóle nie musi myśleć o pracy, a my? :-) No właśnie... :-) Pozdrawiam Was!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki sunnysmile ;-) Sama rozmowa sie nie denerwuje - to moja szkola, dyrektorke pamietam jeszcze z czasow szkolnych, wiec traktuje to jak spotkanie ze \"stara znajoma\" :-) Jaki bedzie wynik - to sie okaze, oby tylko fakt, ze jestem absolwentka tej szkoly mial jakis pozytywny wplyw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczola -> trzymam kciuki za powodzenie tej rozmowy. Jeśli nie podpadłaś pani dyrektor w czasach podstawówkowych, to wszystko będzie ok. i może to być atutem, że chcesz wrócić do swej starej szkoły jako nauczyciel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×