Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sunnysmile

Do nauczycieli słyszeliście już o tym?

Polecane posty

Gość Psorka
Chmureczko! Ja też Cię serdecznie witam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Psorka
Chmureczko! Ja też Cię serdecznie witam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! muszę przyznać, ze optymizm tego topiku zaraża:), niestety ja nadal pozostaję zdeklarowaną przeciwniczką uczenia. Dla tych, którzy zaczynają w tym roku szkolnym napiszę radę, którą otzrymałąm od swojego wychowanka na poczatku swojej drogi: \'bo pani musi byś twarda, z nami trzeba ostro, jak ktoś jest dla nas zbyt miły, to w ogóle nie zwracamy na niego uwagi\'. I rzeczywiscie, stanowczość i konsekwencja to podstawa, choć trwało to trochę, zanim sama to zrozumiałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliyah - prosi o rozpropagowanie tego linku, co niniejszym czynię... Niedawno ona oddała swoją krew dla Szafirowych Oczu na mój apel. Jesli możecie, roześlijcie ten link w różne miejsca... Zawsze wzrastają szanse. http://www.pomoz-tomkowi.prv.pl/ no i włączcie się do pomocy Łukaszowi... to prawie nasz uczeń - ma 15 lat, czyli III klasa gimnazjum http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=924753&start=30 ................................... Co do bycia \"twardym\". Hmmm... na pewno nie mozna pokazać uczniom, że się ich obawiamy /nawet, gdyby tak było/ ale też nie można niczego wywalczyć przemocą /mam tu na mysli przede wszystkim przemoc psychiczną/. Nie pozawalam sobie wchodzić na głowę, ale też unikam nie wiadomo jakiego rygoru. Bardziej niż na idealnej ciszy zalezy mi na aktywności moich uczniów i... ich swobodzie. Jesli dobrze się czujesz na lekcji /tzn. nie nadmiernie zestresowany, ale zmobilizowany/ chętniej i efektywniej pracujesz. Sprawdzone :) Więcej osiągniesz pochwałami, niz uwagami. Sprawdzone. Więcej osiągniesz usmiechem i życzliwością niż jedynkami i... karnymi kartkówkami. Sprawdzone. Nie znaczy to, że nigdy nie robię karkówek \"karnych\" czy nie stawiam jedynek \"na otrzeźwienie\" ;) Musi być to jednak naprawdę rzadkie, by było skuteczne /jak wszystkie metody tylko czasowo ;) i trzeba stale szukać nowych sposobów/ To temat rzeka... nie będę zanudzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Dziękuję za miłe przyjęcie!!! Jestem polonistką, teraz zacznie się 12 rok mojej pracy. Rok temu dyplomowałam się, mam więc z głowy wszelkie sprawy zwiazane z awansem! (Chyba że nasze kreatywne ministerstwo znowu coś wymyśli) Pracuję w szkole podstawowej i bardzo lubię to, co robię. Jestem z Zielonej Góry. Chętnie posłuzę radą i wsparciem młodszym adeptkom naszego zawodu, chętnie podzielę sie materiałami, które sama wypracowałam. Manna >> Z Twoimi poglądami na naszą pracę i metody zgadzam się w 100% Pozdrawiam serdecznie. Buziaki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmureczka tym razem witam Cię jako koleżankę po fachu ;) z bardzo podobnym stażem /ja zaczynam 10 rok pracy/. Uczę i w podstawówce /IV i V klasa po 6 letniej przerwie w pracy z maluchami ;)/, i w gimnazjum. Wychowawstwo ma w gimnazjum. Chętnie się z Tobą powymieniam ciekawymi materiałami i pomysłami, oczywiście poza forum ;) /mój adres jest \"pod\" nickiem/. W ZG mam wirtualną przyjaciółkę - Szafirowe Oczy właśnie :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka0412
manna---< ZG to Zielona Góra? jesłi tak to miło bo to mioję rodzinne miasto pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZG to Zielona Góra :) zgadza się! Zatem mamy już dwie ziolonogórzanki :) Myszka i Chmureczka :) 🌻 Jotka to Śląsk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka0412
ale nie mieszkam tam teraz w Poznaniu jestem cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka0412
Mam prośbę szukam kogoś w ZG, nauczyciel tak jak my, nie chcę na razie mówić o nazwiskach, zbyt dużo ludzi to może przeczytać, a zależy mi na dyskrecji!Wiem, że pracował w szkole w Drzonkowie, chyba?Jeśli macie kogoś w tamtych rejonach to byłabym wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie i proszę o pomoc. Czy ktos pracuje w szkole promujacej zdrowie? Jesli tak jak to wygląda, czy może ktoś pisał program czy może prowadzi zajecia związane z promowaniem zdrowia. Jak takie zajęcia wygladają co sie na nich realizuje. Proszę piszcie wszystko co tylko wiąże się z ta tematyką i co mozna wykorzystać w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka0412
szantal-->miałam na studiach takii przedmit jak tylko znajdę w papierach to podeślę!pamiętam ,że były książki z gotowymi scenariuszami, podam Ci to wszystko proszę tylko o 2 dni, mam wiele kartonów,bo się jeszcze nie rozpakowałam po przeprowadzce Miłego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do myszki, będę bardzo wdzięczna. podam Ci maila jesli zechcesz napisać; rami109@wp.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka0412
szantal-->mam jeakieś konspekty zajęć ale nie wiem jak na meila Ci je przesłać podam Ci tytuły książek,jeśli jest na w Twoim mieście uszelnia to powinnaś znaleść w bibloitece, ale poszukam u siebie jeszcze innych materiałów.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka0412
szantal->np o szkodliwości paleni, alkoholiźmie, zdrowym trybie życi jedzenie rekraacja, sport, dużo jwest tego mogę nawet dać Ci ankietę, jak znajdę oczywiście, mam pomoc do Małej to będę mogła pszukać w spokoju, nie martw cię pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka0412
hop do góry bo znowu szukałam szantal jeszcze tylko 2 kartony w których moge to mieć jutro je przetrząsne pozdrawiam belfereczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szantal
Mogęzorganizować Tobie scenariusze takich zajęć od naszego pedagoga, ale to dopiero we wrześniu, jak wrócędo pracy. Co Ty na to? Pozdrawiam Was wszystkie psorka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę będę bardzo wdzieczna za każdą pomoc, robię teczkę ma mauczyciela kontraktowego i muszę się zając tym zagadnieniem, a zupełnie nie wiem czym to ugryźć. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę będę bardzo wdzieczna za każdą pomoc, robię teczkę ma mauczyciela kontraktowego i muszę się zając tym zagadnieniem, a zupełnie nie wiem czym to ugryźć. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka0412
Szantal-->mam przed sobą papiery jest tego ogrom!!!:( podam Ci swoje namiary tlen to basia0412@tlen.pl, adres meil tan sam. pomuiślę jak to w teczce powinno być Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka0412
szantal-->tak na to patrzę i myślę ,powiedz czego uczysz bo większość tego co mam to pod kątem wf, ale generalnie można gdziekolwiaek o tym mówić zawsze sięznajdzie jakiś punkt zaczepienia:) pomogę jeśli będziesz tego potrzebowała,pisałam prace ludziom z tego przedmiotu więc trochę wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka ja ucze przyrody i musze się zająć promowaniem zdrowia w szkole. A szczerze to nie mam na to pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka0412
szantal wejź na tlena jak masz będzie nam łatwiej!:) a jak przyrody to łatwo bo rozumiem, że to podstawówka pierwsze klasy, dobrze myślę Nie martw się poradzimy sobie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wszystkim :) jak tam przygotowania do szkoły? Ja troszeczke przerażona tym co mnie czeka od 1 września. Jednak patrzę na to z optymizmem :D pozdrowienia dla wszystkich :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ! A ja dziś odmówiłam pani dyrektor z podrzeszowskiej podstawowki (tylko 10 min pks-em bliżej niż miejsce gdzie bede pracować), chociaż oferowała 15/18 etatu. Czułam sie fatalnie, bo nie wiedzialam, ktora prace wybrac. Niestety, nie dalo sie godzin w obu szkolach połaczyc (a szkoda) i wybralam moją pierwsza ofertę (pan dyrektor wydaje się sympatyczny, a jak wiadomo kobietom na kierowniczych stanowiskach czesto odbija). Co prawda, nie podpisywalam jeszcze żadnej umowy, ale z drugiej strony nie rzucam słow na wiatr (muszę być konsekwentna w swoich decyzjach). Moze akurat zostanie mi to wynagrodzone :D Jeszcze staram sie nie myslec o szkole i nowych obowiazkach, bo jestem dosc nerwowa :-) Narazie tylko zastanawiam sie jak zorganizuje pierwsze lekcje jezyka angielskiego w klasach od 1 do 6. Sunnysmile -> moze masz jakies propozycje? materiały? chetnie poznam pomysły innych nauczycielek ;-) Pozdrawiam ze slonecznego Rzeszowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczółka -> witaj 🖐️ Hhmm materiały? coś tam mam. mam swoje testy, które robiłam na korepetycjach dzieciom albo kilka bajek w wersji oryginalnej, np czerwony kapturek (ściągłam to z netu) i takie tam różne inne rzeczy. Nie wiem co Cię interesuje. Niestety, scenariuszy lekcji nie mam. 🌻 :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszczółka-> Jeśli Cię to interesuje, możesz dostawać mailem co tydzień takie artykuły i porady i ciekawe rozwiązania oraz różne pomysły do wykorzystania w pracy z dziećmi. Zajrzyj na strony: www.about.com www.EnglishClub.com www.globeteacher.com www.brightideas.com - tu znajdziesz świetne przepisy! dla dzieci !!! coś co może im sprawić przyjemność i zapoznać sie z kuchnią albo zwyczajami krajow anglojęzycznych. Jeśli nie do wykorzystania na lekcji, to na impreze dla maluchów itd :D wiem że mam więcej takich stron, więc poszukam jeśli będziesz chciała jeszcze. Ale niestety nie wiem o co Ci dokładnie chodziło. Ja osobiście, nie mam konkretnie przygotowanych materiałów ani tez konspektów jak już mówiłam :( Pozdrawiam :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×