Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sunnysmile

Do nauczycieli słyszeliście już o tym?

Polecane posty

a ja pisze teraz pracę dyplomową an temat \"komputer jako pomoc dydaktyczna na lekcjach jezyka obcego\" i uważam ze można z tego zrobic naprawde fajną pracę mgr :) pozdrowionka dla wszystkich uczycielek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za tą dziwną ilosc, ale cos szwankuje ten net :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ja ja ja
nauczyciele to idioci, niech się dokształcają!!!!!!!!!! chociaż moze nie, bo jak jednego nie umieją, to dwa + język + komp = mhm...... mogą całkiem zgłupieć....... nauczycieli zwolnić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hahahahahahahahahahahahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, dziewczyny! 🌻 Sunny! Co do pracy z metodyki - nie wim, nie pisałam :( (w ogóle, to byłam ostatnim rocznikiem, który załapał się na 5-letnie studia mgr), a broniłam się z literatury amerykańskiej, więc nie rzucę tu jakimś błyskotliwym temacikiem.... Fakt - metody aktywizujące robią karierę - fajny temat, bo można dużo o tym napisać/opowiedzieć, tylko że to bardzo ogólne pojęcie. Ale pewnie da się coś z niego \"wyrzeźbić\". A może coś z komputerem w pracy z uczniem? Kawa i ciacho były na konferencji na początku roku i wystarczy, bo z torbami pójdę! ;) Pszczola! 13 złotych? Nie wierzę! A pytałaś u siebie, jak to z tym dodatkiem jest w administracji? Tam powinni wiedzieć. Kigana! Co za ból! Jak komp pada, to można zrzucić winę na złośliwość rzeczy martwych, ale jak ludzie nie myślą, to już powód do złości! Współczuję! przesyłam przytuliska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOTKAA
No i KK mnie ubiegła z tym komputerem stosowanym w pracy :) Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOTKAA
No i KK mnie ubiegła z tym komputerem stosowanym w pracy :) Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dzieki za pomysły! Mi dzis kobietki w pracy podsunęły pomysł o idiomach w nauczaniu języka, np w nauczaniu początkowym albo bazując na konkretnych książkach. Nie wiem jeszcze. Ciągle szukam czegoś fajnego, lekkiego a zarazem poważnego. Może lektura kilku książek metodycznych albo jakies szkolenie na którym będę, podsunie mi pomysł?? Kigana-> zaczynam w piątek kółko z dzieciakami. Planuje na początek przedstawić im podstawowe rzeczy o UK, moze coś o pierwszym brytyjczyku, cos o królach i oczywiście gry i zabawy językowe. Zakładam sobie taki \"dziennik kółka\", gdzie bede zapisywać jak przebiegało kółko, co robiliśmy itd i to przy okazji będzie do mojej teczki na awans :D heheheh no i do udokumentowania realizacji planu rozwoju :O A jak tam u was w pracy? Coś fajnego sie dzieje? Opiszcie coś fajnego :) Pozdrówka 🌻 👄 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tego dodatku mieszkaniowego : mój wynosi 15 zł! dzis dostałam kolejny pasek z wypłaty! rewelacyjna sumka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunnysmile ---> ta dokumentacja to dobry pomysł, też coś takiego będę robić. Narazie miałam takie robocze spotkania na kółku, teraz też zacznę od takich krajoznawczych tematów, a potem zobaczymy :) A poza tym jakieś programiki do nauki języka powgrywam u sibie w klasie, dzieci lubią w to się bawić. Internet narazie pozostaje poza moim zasięgiem z przyczyn ode mnie niezależnych. Miłych snów wszystkim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reportaż szkolny na zamówienie (wersja skrócona): Język angielski, kl. II gimnazjum: omawiamy rzeczowniki posiadające tylko liczbę mnogą na przykładzie \"jeans\", \"trousers\"(spodnie) etc. Ja: Tak więc takie np. \"shorts\" czy \"trousers\" nie mają liczby pojedynczej, tak samo, jak w języku polskim... Uczennica : Ale proszę pani, przecież spodnie mają liczbę pojedynczą: nogawka! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek! Czas na poranna herbatke i pare slow do Was:) Sunnysmile--> moja magisterke pisalam z jezykoznawstwa (niestety nie z wlasnego wyboru), za to moja praca licencjacka dotyczyla roli piosenki w nauczaniu jezyka obcego. Bardzo sympatyczny temat-chcialam go rozszerzyc do pracy mgr, ale promotor sie nie zgodzil, gdyz nie byl specem od metodyki:( I znowu mam pytanko do wszystkich- czy Wasze szkoly bira udzialw projekcie Socrates Comenius? Dyrektorka wyznaczyla mnie jako koordynatora, gdyz jestem jedynym jezykowcem w szkole, ktory ma pelny etat i pracuje tylko w jednej( naszej) szkole. Ciekawa jestem co mnie czeka:) A teraz ide sie robic na bostwo ;-) MIlego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Jak miło zobaczyć że już od samego rana topik aktywny i ludzie weseli ;) jotka-> dziewczyna rzeczywiście inteligentna ;) Ja mam fajnego ucznia też. Rafałek, klasa 4 (mówimy na niego Ralfik, tak go nazwałam na początku roku i jakoś juz tak zostało ;) ). Ostatnio Ralfik miał urodziny. Odśpiewaliśmy mu Happy Birthday, rozdał cukierki ale : najpierw rozdał dzieciom, a potem jak szedł do mnie liczył cukierki w woreczku , wyciągnął 3 , położył niedbałym ruchem (bardziej przypominało to rzucenie cukierków) i powiedział : prosze :):):):):):):) No cóż, każde dziecko może nie znać zasady: najpierw starsi ;)heheh i żeby ręką wyciągać? ;) hehehe Ale chłopak pocieszny jest. :D :D:D:D:D:D:D Ania-> piosenka w nauczaniu języka obcego? hhhhmmm fajny topik. A powiedz mi , dużo jest na ten temat literatury? Czy większość pracy opierałaś na wlasnym doświadczeniu? Miałaś tam jakieś przykłady piosenek pewnie, była też pewnie część badawcza tak? Pozdrówka dla wszystkich, spokojnego dnia oraz fajnych wesołych sytuacji z dziećmi w szkole ;) 🌻 👄 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jotka, nie pytalam sie dyra ile wynosi ten dodatek mieszkaniowy, ale Sunnysmile mowila mi ze to 2%. Moze jutro sie dowiem dokladnie, bo dzis nie mialam kiedy (narazie to tak mala kwota, ze nie biore jej pod uwage :-), choc jak mowia u mnie w domu, na ulicy tych pieniedzy nie znajde). Na jutro musze napisac podanie o przyznanie tego dodatku ale nie jestem pewna - powinno ono byc skierowane do szkoly? dyrektora szkoly? gminy? Dzis na godzinie wychowawczej nie poznalam swoich uczniow - siedzieli grzecznie i c i c h o ... troche zaspani. Okazalo sie, ze dzien wczesniej samorzad uczniowski zorganizowal im dyskoteke (od 15.00 do 19.00) i byli ledwo zywi ;-) Jutro ostatni dzien wrzesnia - ale to zlecialo (na szczescie zdarzylam przygotowac i wydrukowac wszystkie potrzebne dokumenty - plan rozwoju, plany wynikowe, kryteria oceniania) i mam spokoj. JUPI! :-) Have a nice day!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunnysmile--> w pierwszym rozdziale pisalam ogolnie o dziecku jako uczniu, w drugim tez czysto teoretycznie o roli piosenki w nauczaniu. Potem czesc badawcza- czwarty rodzial to analiza roznych podrecznikow pod wzgeledem piosenek- czy w ogole wystepuja, jesli tak to w jakiej funkcji. Nastepna czesc to opis i zdjecia (zawsze to troche miejsca i kolorowo:) 3 lekcji, ktore przeprowadzilam z piosenkami. Kazda byla przeprowadzona inna metoda, miala inne cele glowne. Pod koniec 2 ankiety i ich wyniki- piosenka w nauczaniu z punktu widzenia ucznia i nauczyciela. Podsumowanie i koniec:) Jesli chodzi o materialy to bylo tego troszke a mysle, ze przez te 3 lata pojawily sie nowe publikacje. Wiekszosc literatury jednak szukalam w jezyku niemieckim. A poki co pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Dodatku mieszkaniowego mam 45 złotych. U nas zależy od ilości osób pozostających w gospodarstwie domowym, jak np. ktoś ma męża i dzieci, to jest więcej niż to 45 zł. A ustala to Rada Miejska na podstawie chyba Karty Nauczyciela. Jutro czeka mnie zebranie w związkach, znów nasiadówka 2 godziny, pewnie będzie o imprezie na Dzień Nauczyciela, zazwyczaj nie chce mi się na nie chodzić. Takie tam trochę towarzystwo wzajemnej adoracji ;) Ale co tam, jutro w szkole zadyma, bo moje kotki wymysliły Dzień Chłopca z robieniem hot - dogów i całą imprezką. No ciekawe, ciekawe. A u Was w szkołach też się coś takiego obchodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki! Plany rozwoju, dokumentacja itd oddane? Kigana -> duży masz ten dodatek :) ale jego wysokość jest zależna od wysokości pensji, bo jest to 2% . Mój to niestety tylko 15 zł :( no ale zawsze coś :) Pozdrówka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawialam dzis z dyrem i poinformowal mnie ze dodatek mieszkaniowy wynosi 10zl (co troche nie zgadza sie z 2%pensji), ale nie wazne, dostane wyplate to sie przekonam ;-) Dzis z okazji dnia chlopaka przynioslam mojej klasie troche slodyczy (dziewczynki tez dostaly, zeby nie byly smutne), czym niesamowicie ich wszystkich zaskoczylam, uslyszalam gromkie \"dziekuje\" i ze jestem fajna pania :-D czaaad nie ma to jak kupic ich sympatie :P Pozdrawiam wszystkie nauczycielki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś mam siły akurat na tyle, żeby tylko jedno powiedzieć: konferencje przyprawiają mnie o zmarszczki.... :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jotka ---> ja też nie znoszę nasiadówek, wytrzymuję 1,5 godziny, a potem już się męczę. Byłam dziś na zebraniu w związkach, prawie dwie godziny. Koszmar, skorzystałam z okazji, że ktoś wychodził, to ja z tą osobą też wylazłam. Ale jak zauważyłam, niektórzy są w swoim żywiole, wysiadując na takich różnych konferencjach, zebraniach. Miłego wieczorku 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażystka-matematyczka
Witam! Wasze forum czytam na bieżąco, ale rzadko się wypowiadam bo zaczęłam dopiero pracę w gimnazjum w charakterze nauczyciela matematyki. Mam pytanie czy ktoś może podać mi stronkę na której mogę znależć wymagania dla dyslektów na poszczególne stopnie. Dyrekcja sobie zażyczyła napisać takie wymagania. Dziwne co? Czekam na odpowiedzi, weeked się zaczął może coś napiszę w związku z tym. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażystka-matematyczka
Witam! Wasze forum czytam na bieżąco, ale rzadko się wypowiadam bo zaczęłam dopiero pracę w gimnazjum w charakterze nauczyciela matematyki. Mam pytanie czy ktoś może podać mi stronkę na której mogę znależć wymagania dla dyslektów na poszczególne stopnie. Dyrekcja sobie zażyczyła napisać takie wymagania. Dziwne co? Czekam na odpowiedzi, weeked się zaczął może coś napiszę w związku z tym. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, gdzie jesteście ?? Czy jeszcze jesteście na forum?? :) Stażystko ---> 🖐️ co do stron, to żadnej nie znam, bo nie była mi potrzebna, ale jak na wyszukiwarkę wrzucisz odpowiednie słowo, to powinnaś coś znaleźć. Powodzenia, zaglądaj tu częściej i wpisuj się. Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażystka-anglistka
witam jestem tu po raz pierwszy i chcę was zapytać czy w waszych szkołach jest podejmowana akcja ''pij mleko'' ( chodzi mi o tą akcję z dopłatami UE).U mnie w szkole wchodzi i właśnie dzisiaj dowiedziałam się,że to ja mam być za to odpowiedzialna.Uczę w małej szkole, jestem jedyną stażystką i pewnie nikt tego nie chciał wziąść to mnie się dostało.Sama nie wiem jak to będzie, napiszczie jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe stazystki. Nie jestem w stanie Wam pomoc, ale zycze powodzenia :D A stałe bywalczynie przepraszam, ze ostatnio nie mam pytan i nie mam czym zawracac Wam glow :P Wlasnie pisze konspekty na caly tydzien - potem w tygodniu mam wiecej czasu dla siebie. We wtorek zaczynam lekcje j. ang. z dziecmi z przedszkola - troche sie denerwuje, bo mam malo pomyslow na zabawy z nimi dlatego intensywnie szukam czegos w necie (Sunnysmile dzieki za dotychczasowa pomoc ;-) ) Pozdrawiam i zycze udanego wypoczynku w weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Walczę z przeziębieniem (cholerka, dlaczego to draństwo zawsze przychodzi w weekendy?)... Mam nadzieję, ze do poniedziałku sobie z tym poradzę! Macie jakieś wypróbowane domowe sposoby typu mleko z czosnkiem i miodem? anglistka-stażystka! Nie ma u mnie w szkole akcji \"pij mleko\", ale chyba nie jest to aż tak skomplikowane. Na pewno sobie poradzisz! A do stażu będzie jak znalazł! pozdrawiam zachryple ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że dałyście jakiś znak życia ;) Stażystko - anglistko ---> u mnie w szkole też tej akcji nie ma, ale na pewno dostaniesz wytyczne od organizatorów akcji. No i uderzaj do opiekuna stażu, jak czegoś nie wiesz. Powodzenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że dałyście jakiś znak życia ;) Stażystko - anglistko ---> u mnie w szkole też tej akcji nie ma, ale na pewno dostaniesz wytyczne od organizatorów akcji. No i uderzaj do opiekuna stażu, jak czegoś nie wiesz. Powodzenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że dałyście jakiś znak życia ;) Stażystko - anglistko ---> u mnie w szkole też tej akcji nie ma, ale na pewno dostaniesz wytyczne od organizatorów akcji. No i uderzaj do opiekuna stażu, jak czegoś nie wiesz. Powodzenia 🖐️ Jotka ---> zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ja ostatnio też nie mialam zadnych pytań ani problemów wiec nie chciałam \"zawracać wam głowy\" ;) stażystko - anglistko -> u mnie ta akcja będzie. niestety ja się tym nie zajmuję. narazie wychowawcy klas dostali polecenie dowiedzenia się, które dzieci (a dokładniej , którzy rodzice) chcieli by mieć to mleko w szkole. jak ta akcja postępuję nie wiem. bynajmniej coś mi się obiło że to mleko będzie dopiero na zime, bo jest tyle formalności z załatwianiem. ale nie wiem nic więcej. postaram się zapytać jutro w jakim miejscu to utknęło. :) jotka-> ja też nie znosze przeziębien i innych choróbsk. mnie natomiast lubią dopadać w środku tygodnia, kiedy mam najwięcej zajęć i kiedy absolutnie \"nie mam czasu\" by chorować. ;) (tak wogole to ja nigdy nie mam czasu by chorować, zawsze jest nieodpowiedni moment na chorobe ;) ) zwykle jak już mnie dopadnie coś to stosuje na noc mleko z miodem i duża ilością czosnku. ewentualnie biorę na noc cos na wypocenie się, np jakis apap czy polopiryne, bo w ten sposób rano czuje sie lepiej. albo jak nie chce brać tabletek, ubieram się grubo i przykrywam kocem i koldrą by się wypocic ;) nie wygladam wtedy atrakcyjnie rano , no ale to już nie poradze na to nic ;) w ciągu dnia lubię coś w rodzaju \"ascalcin\" lub \"coldrex\" by postawiło mnie na nogi i pozwoliło funkcjonować ;) kurcze, ale sie rozpisałam :D Kigana -> widzę , że Ciebie też martwi to że topik podupada (na zdrowiu? ;) ) może to przez te jesienne zmiany nastrojów, wahania pogody i cisnienia ?;) Pszczółko -> też Ci dziękuję za pomoc 👄 Pozdrawiam wszystkich, papapa 🌻 👄 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌻 Ależ dziś ciężki dzień miałam. :( Boli mnie głowa teraz :( Mam nadzieję że przejdzie mi po kawie, bo jeszcze przede mną dziś wypad na szkolenie o dysleksji :O jestem ciekawa jak bedzie wyglądało. Zobaczymy ;) A tymczasem życzę wam wszystkim spokojnego popołudnia. 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×