Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sunnysmile

Do nauczycieli słyszeliście już o tym?

Polecane posty

sunnysmile, jak najbardziej możesz iść na rozmowę kwalifikacjną w eleganckich kremowych spodniach i niebieskiej bluzce. Moim zdaniem to lepszy strój na tę okazję niż czarny garnitur (nie zdajesz przecież matury, tylko starasz się o pracę). Poza tym moja koleżanka czytała gdzieś, że jasne kolory (oczywiście nie chodzi o cukierkowy róż, tylko te bardziej stonowane:D ) są szczególnie polecane na rozmowie o pracę, nie wspominając już o tym, że jest środek lata, więc w czarnym garniturze mogłabyś wypaść zbyt sztywno, no i zgrzać się w upale. Tak więc śmiało idź na rozmowę, będę trzymać za Ciebie kciuki. Dobrze będzie, zobaczysz. PS. To i ja pochwalę się wszystkim, że dziś wyjeżdżam na wakacje w Bieszczady - proszę o zaklęcia \"na dobrą pogodę\" Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kimani--> to jest własnie ten kurs, tylko dłuugi troche- 300 godzin i nudze sie straszliwie ;) Ale chodze bo może sie kiedyś przyda ? sunnysmile--> czarny jest obowiązkowy tylko na pogrzeby ;) Jeżeli to elegancki kostiumik to czemy by nie beżowy ;) Wszystkim wyjeżdżającym miłych wkacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. 2. Z kolei moja mama poleca Ci białą bluzkę do tych kremowych spodni. Papatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tilia , zdezorientowana-> dzięki :) W piątek będe wybierać miedzy niebieską a białą bluzką :) Dzięki za porady :) Podniosłyście mnie na duchu :D zdezorientowana-> ten kurs mimo, że jest nudny da Ci bardzo dużo! Poza tym będziesz miała międzynarodowy papier, ktory oznacza, że potrafisz zrobić naprawdę wiele rzeczy na komputerze i prawie nic nie jest Ci obce. Taki kurs jest bardzo dobry a i bardzo kosztowny, więc i ten plus tu masz, że jest darmowy! Normalnie musiałabyś za niego zapłacić ok 1300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdezorientowana --> no to przyzwoity ten kurs, ciesz się :) U mnie w PUP aktualnie są jedynie zapisy na kurs dla spawaczy ;) Pytanie mam, skoro już o ciuchach mowa: Czy nauczycielce wypada do pracy chodzić BEZ makijażu i NIE w butach na wysokich obcasach? (jakichkolwiek obcasach?) Bo wiecie, ja nie za bardzo lubię takie super grzeczne rzeczy... :) Wypada czy nie??? (wiem o ubraniach juz tu było omawiane, ale o makijażu i obcasach chyba nie) A buty typu martensy np.? Wypada czy nie? :) pozdrawiam 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Kobitki w ten piękny deszczowy dzień! Wreszcie w domu! Chociaż na Mazurkach było b. fajnie. Kimani - ja przyznam szczerze, też nie przepadam za garsonkami i nosiłam się głównie \"na sportowo\" i nikt nigdy się mnie nie czepiał - oczywiście ubranka zawsze odpowiednio wszystko zakrywały - tzn. żadnego gołego pępka, etc. - ma się rozumieć ;-). Jednak często nosiłam buty sportowe wysoko wiązane, spodnie typu \"jeans\" - w różnych kolorach - a najlepiej czerwone, nogawka o dług. 3/4 - i nigdy żadnych uwag negatywnych ani aluzji nie słyszałam. Pewnie to zależy od ludzi.... no nie wiem... Sunny - gratuluję udanych urodzin Twego chłopaka :-) A teraz spadam z moimi córkami do kina. Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🌻 No i już po rozmowie. Fajnie było. Nie wiem czy mnie przyjeli czy nie, wstępnie \"są zainteresowani moją osobą\", ale dopiero we wrzesniu będą w stanie mi powiedzieć czy mnie zatrudnią, zależy od ilości dzieci jakie przyjdą do szkoły. Ogólnie atmosfera super, pani dyrektor okazała się być miłą, młodą kobietą. :) Nawet jeśli mnie nie zatrudnią to będę mile wspominać tą rozmowę. :) A pojechałam ostatecznie w szarych spodniach, białej bluzce i szarej marynarce (pozostałość jeszcze z matury, czyli hmm ma już..6 lat :) ale pasuje i ma fajny krój ;) ) Pozdrówka dla wszystkich 🌻 dzięki raz jeszcze za wasze rady i podnoszenie na duchu 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunnysmile- super, że Ci dobrze poszło :) kimani- myśle, że nikt nie bedzie sie czepiał o brak obcasów i makijażu ;) Ja tam zawsze wolałam nauczycielki \"na luzie\" niż profesorki w garsonkach i z groźna miną hihi W końcu dzień wolnego od wszystkich kursów a tu leje i leje brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu taki spokój? ;) A ja znowu z pytaniem :/ W końcu bedziecie mnie miały dość hihi Znalazłam ogłoszenie, że szukają nauczyciela do reklamy i multimediów. I tak własnie sie zastanawiam czy to moje studium reklamy łącznie z pedagogiką wystarczy :/ Czy może sie nie wygłupiac i nie pisać do nich?? A teraz lece na kurs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🖐️ Przez kilka dni nie miałam dostępu do internetu. Dzięki za wypowiedzi w sprawie ciuchów :) Zdezorientowana -- łap okazję! Nawet się nie zastanawiaj tylko ślij CV. Ja bym wysłała. Bo potem będziesz sobie w brodę pluć, że nawet nie spróbowałaś... Nawet jeśli teraz Cię nie zatrudnią, to może będą mieli dla Ciebie jakąś propozycję za jakiś czas. Trochę nie rozumiem - szukają nauczyciela do szkoły do przedmiotu o takiej nazwie? Czy jakieś studium reklamy szuka kogoś z przygotowaniem pedagogicznym?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam znowu pytanko do Was :) Głównie do dziewczyn z mniejszych miejscowości. Czy poza pracą też wychodzicie z domu "kulturalnie" ubrane? Chodzi mi o takie zwyczajne codzienne wychodzenie na miasto. Czy nauczycielce wypada chodzić na luzie poza godzinami pracy? Może głupie pytanie, ale wiecie, mieszkam teraz w małym mieście, wszyscy się tu znają, gdy zacznę pracować to co krok bedę spotykać swoich uczniów i ich rodziców itp. Same rozumiecie ;) Chyba będę miała z tym problem, raczej bliżej mi do "subkultury" niż porządnego człowieka ;) Musiałabym wywalić większość ciuchów z szafy! Wypada wyjść np. w sportowej bluzie z kapturem albo koszulce na ramiączkach dajmy na to? ;) Ponawiam prośbę o pomysły na koła zainteresowań! Błagam wrzucajcie jakieś pomysły, nawet te bardzo luźne. Muszę mieć kilka propozycji, żeby potem wybrać 2. pozdrawiam 🖐️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimani-- to wysyłam, tylko kiedyś już wysyłałam do podobnego i nic z tego, to sobie pomyślałam, że może trzeba mieć z tej reklamy tez magisterke albo chociaż licencjata. Chociaż kiedyś składałam podanie na nauczyciela plastyki i dyrektor był bardzo zainteresowany. No i na zainteresowaniu sie skończyło bo zgłosiła sie laska po ASP i pedagogice :( A ta szkoła to jest szkoła policealn i kursy zawodowe tez prowadza. Napisali, że szukają nauczycieli do.... i reklamy i multimediów. Moze jak dodam tego mojego ECDL-a to wieksze szanse bedą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kimani--> a może kółko regionalne?? Możesz wtedy wrzucic tam i plastyke i historie i co tam chcesz. AAAA no i oczywiście wycieczki po okolicy ;) Ja mam akurat regionalną skończoną to takie bym założyła. Tylko co Twoja dyrektorka na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) Tylko czy uczniowie byliby zainteresowani takim kołem?... Wiesz jakie są teraz dzieciaki. Trudno ich zainteresować. Wycieczki po okolicy to trudna sprawa, bo ja nie pochodzę z tych stron, nie wiem co gdzie jest w okolicy (czuję się tu strasznie obca) i to raczej mnie trzeba by było oprowadzać po okolicy ;) ;) pozdrówka 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim!! Kimani - co do ubioru to ja sie nie przejmuję, chodze po mieście \"normalnie\" ubrana czyli krótkie spódniczki, bluzeczki na ramiączkach (jak było ciepło) ;-) a uczniowie przynajmniej widzą że nauczyciel też człowiek. Do szkoły tez nie ubieram się \"mundurkowo\" - jestem za młoda na garsonki ;-) tylko jeansy i sweter czy coś.. Ale w pracy to zalezy od dyrekcji - moja koleżanka pracuje w gimnazjum i tam dyrektor nie życzy sobie \"luźnych\" strojów, u mnie jest bez problemów - nikt sie tego nie czepia (byleby bez gołych pępków itp ale to juz przecież rozumie sie samo przez się, nie? Pozdrawiam Was ciepło w ten zimny wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Kimani-> ja do pracy chodzę ubrana tak jak mam na to ochotę. Raz założę dżinsy i swetr, a raz eleganckie spodnie i bluzeczkę. Nikt nie robi problemów co do stroju. Każdy chodzi w tym co lubi. Ale tak jak Delfin powiedziała, nie ma mowy o odkrytych pępkach czy dużych dekoltach. Nie noszę też przezroczystych bluzek czy extra krótkich spódnic, ramiączka ze stanika, są zawsze schowane pod bluzką czy swetrem. Pewna kultura obowiązuje. Poza tym masz dawac przykład uczniom schludnym strojem i wyglądem. Co do makijażu, to przeważnie maluję tylko rzęsy tuszem a usta pomadką ochronną. Nie lubię chodzić do pracy umalowana. Może dlatego, że nie umiem się malować i nie umiem dobrać kolorów ;) Raz pomalowałam sobie powieki na brzoskwiniowo-czerwono (wbrew pozorom, były to jasne kolorki, nie soczyste) i jedni uczniowie mówili ze wygladam fajnie, a inni że okropnie :D Wszystko tak naprawdę zależy od dyrektora szkoły, czy on nie narzuca jakiegoś \"formalnego\" stroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, zapomniałam dodać: po godzinach pracy chodzę ubrana tak jak mam na to ochotę. W lato ubieram sobie bluzke z dekoltem, krotką spódniczkę, sandałki na wysokim obcasie, umaluję sie mocniej, ubiore czasem też bluzę z kapturem czy luźniejsze spodnie. Wszystko zależy od mojego humoru i pogody ;) Nie przejmuj się strojem. Ludzie i tak będą gadać, obojętnie czy będziesz miała ekstra eleganckie i najmodniejsze ciuchy (wtedy powiedzą że dama jesteś i paniusia) czy sportowe (wtedy powiedzą że nie umiesz sie ubrać). Grunt to nie przejmować się tym co inni myślą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki jesteście kochane :) Ja nie potrafię na razie wybadać, czy moja p.dyrektor zaakceptuje luźniejsze stroje, czy może bedzie wymagała \"mundurka\". Nie mam też pojęcia jakie panują \"trendy\" ;) wśród nauczycieli, bo kompletnie nie znam tej szkoły. Dziewczyny, jak to jest obecnie z nabywaniem kwalifikacji ped.? Bo znam 2 wersje: 1 - kwalifikacje ped. nalezy nabyć przed ukończeniem stażu tzn. do 31 maja; 2 - kwalifikacje trzeba mieć już w momencie rozpoczynania stażu. Nie wiem która opcja jest aktualna obecnie ?!? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, powiedzcie mi jak to jest z dofinansowaniem do studiów? Wiem, że mogę sie teraz o to starać, bo skończyłam pierwszy semestr i jestem już na drugim, mam na to papierek, mam potwierdzenia przelewów pieniedzy na studia (to co już wpłacałam). Ale zastanawia mnie jedno. Czy jest tu tak samo jak w przypadku podejmowania kwoty na zagospodarowanie, tzn że będę musiała w tej szkole przepracować jeszcze 3 lata jeśli dyrka dofinansuje mi studia? Bo wg Karty Nauczyciela, biorąc zasiłek na zagospodarowanie w wysokości 2 miesięcznych wynagrodzeń podstawowych, jesteśmy zobowiązani do odpracowania w tej szkole 3 lat a w przypadku nie wywiązania się z tego, do oddania kwoty pobranej. Czy to samo jest z dofinansowaniem do studiów? Bo nie mogłam się tego doszukać w KN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie
Witem! Nie jestem nauczycielka,ale mam pytanie. Po licencjacie mozna uczyc normalnie w szkolach? Bo ktos mi mowil ze od 2006 r ma sie cos zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimani moja kuzynka skończyła filologie słowiańska, uczy w liceum jezyka angielskiego i nie ma żadnego przygotowania pedagogicznego. Sama nie wiem, jak to możliwe. Jak narazie nikt jej nie wysyła na żadne kursy, podyplomówki etc. A sł;yszłam, że bez pedagogiki to juz nie można uczyć hmmmmm 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) :) Nie miałam dostępu do internetu przez kilka dni. I znowu nie będę miała przez jakieś 3 dni :( Ale zajrzę tu do Was tak szybko jak będę mogła pozdrawiam PS. piszę ten program do swojej świetlicy i mi nie idzie... :( :( makabra Teraz jadę na swoją uczelnię żeby zorientować się odnośnie tych uprawnień ped.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracusia
Co można stracić idąc na półroczny urlop dla poratowania zdrowia? (poza tym, że ewentualnie narazić się nieżyczliwym osobom). Wiem, ze traci się dodatek motywacyjny - ale czy po powrocie go odzyskam, jesli nie jest "ujednolicony"? Czy coś jeszcze - napewno część trzynastki. Średnia urlopowa się zmniejszy. Czy to jeszcze przyzwoity moment na powiadomienie dyrektora 2 tygodnie przed końcem sierpnia? Mogę wziąć ten urlop, albo bez urlopu też jakoś funkcjonować , ew. korzystając ze zwolnień (chora noga). Chyba uczciwsze jest wycofać się na pół roku - będzie zastępstwo. Jestem w bibliotece sama na 1 etat, boję się czyjejs działalności w moim "gospodarstwie", którego po powrocie mogę "nie poznać". Z drugiej strony , nie ma ludzi niezastąpionych, lepsze to niż przedwcześnie całkiem się "posypać" (do emerytury 14 lat) Dziewczyny, czy macie doświadczenia z tym związane lub jakąś wiedzę na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewanka
Stracisz to, o czym napisałaś i nic poza tym, jeśli nie będziesz się przejmowała ewentualnym obgadywaniem za plecami. Poza tym, pamiętaj, że jest to okres nieskładkowy przy doliczaniu do emerytury, więc coś tam stracisz na jej wysokości. Ale niewiele. jesli ma to Ci pomóc w podreperowaniu zdrowia, to się nie zastanawiaj. Oczywiście, że dyrektorkę możesz poinformować na dwa tygodnie przed rozpoczęciem r. szk. pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewanka
Pracusiu, pamiętaj też o tym, że do lekarza prujesz z zaświadczeniem od dyry, że taki urlop Ci się należy. Lekarze wprawdzie tego nie żądają, ale szefowa może się obrazić, że ją pominęłaś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny
napiszcie proszę, co nauczyciel stażyst powinien wiedzieć i znać(oprócz Karty Nauczyciela), co przygotować na rozmowę kwalifikacyjną??? Co konkretnie związanego z prawem oświaty?? PROSZĘ PILNIE O ODPOWIEDŹ I DZIĘKI Z GÓRY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracusia
Dziewanka, bardzo Ci dziękuję za informacje, bo niektórych rzeczy nie wiedziałam. Jeszcze się waham, ale bardzo możliwe, że się zdecyduję. Dzięki. Stażysta powinien mieć przeczytaną ustawę o systemie oświaty, Kartę i znać tzw. przepisy wewnątrzszkolne - statut, wso, program wycowawczy, wizję i misję szkoły, regulaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika832
Czesc dziewczyny. Nie czytalam waszych wpisow, bo strasznie ich duzo;) Jezlei ktoras z was ma licencjat z ang to dajcie znac. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×