Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xenia

Praktyczne zastosowanie diety zgodnej z grupą krwi

Polecane posty

Gość mam pytanko
zadalam je juz ci Xeniu na innym topicu ale nei weim gdzie bywasz czesciej weic sie powtorze... mam grupe B+, przy 170cm wzrostu waze 84kg (zgubilam juz 11) moze bys mi podpowiedziala jak jesc i co jesc zeby chudnac? probowalam diet cud, montignaca, diety zycia i innych i nic... czekam na wskazowki :) pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Zaglądam tu i do topiku Zapraszam wszystkie dziewczyny które schudły... Przy grupie B na pewno nie należy jeść kurczaków, kukurydzy, soczewicy, orzeszków ziemnych, sezamu, kaszy gryczanej i przy nadwadze pszenicy. Wszystkie te produkty powodują nadwagę. Natomiast należy jeść sporo mięsa, wołowina ,cielęcina, indyk ok 5x na tydzień 60-150g, Zielone warzywa, jaja 3-4 szt tygodniowo, niskotłuszczowy nabiał (ser 60g 3-5 x w tygodniu), jogurt 120-180 g 2-4x na tydzień, mleko 120-180g 4-5 x na tydzień, wątróbkę i pij herbatkę z lukrecji. To powinno przyśpieszyć metabolizm. Z olejów tylko oliwa, Chociaż to oczywiście nie jest wszystko, ale wszystkie produkty wskazane i zabronione znajdziesz w archiwum kaffeterii pt Dieta zgodna z gr. krwi. Tam naprawdę ktoś nieźle się napisał :) Już sporo schudłaś, gratuluję. A to znaczy, że to co robisz, robisz dobrze. www.republika.pl/dieta_zgodna.htm Pamiętaj, ze już na pewno masz spowolnioną przemianę materii, waga nie będzie spadać szybciej niż 0,5 kg na tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam
albo wszyscy zapomnieli, albo to nikogo nie interesuje.... Moze jakieś przepisy na jedzonko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwinkaaa
a co z kotletem mielonym i golabkami dla grupy O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌻 Oczywiście, że 0 może jeść mielone i gołąbki, należy tylko zwrócić uwagę, aby nie dodawać tartej bułki, ani mąki pszennej. Gołąbki lepiej zawinąć w kapustę włoską, mamy ją na +, a białej nie powinniśmy jeść Mięso jest dla nas wskazane. Pa ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I tak wszędzie piszą
że dieta wg grup krwi jest o kant tyłka potłuc. jak ktoś chce to schudnie na każdej, a nie ma sensu się katować jakimiś głupimi wymysłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa
gdzie wszedzie piszą??? I co mają przeciwko, bo ja właśnie mam zamiar ją zacząć od jutra. Właśnie trochę poczytałam i spodobało mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa
gdzie wszedzie piszą??? I co mają przeciwko, bo ja właśnie mam zamiar ją zacząć od jutra. Właśnie trochę poczytałam i spodobało mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To faktycznie jest prawda, że na każdej diecie można schudnąć. Na jednej więcej, a na innych mniej. Dieta zgodna z grupą krwi nie jest polecana jako dieta odchudzająca. Efekt odchudzenia przychodzi sam i mimo woli. Nie liczy się kalorii, a jednak się chudnie. Chodzi w niej przedewszystkim o powrót do zdrowia. Wystarczy być na diecie dwa tygodnie, a samopoczucie zdecydowanie się poprawia. A to odróżnia ją od innych diet. Po nich z reguły chudniesz, ale samopoczucie niestetry pogarsza się. To nie jest dieta na tydzień lub miesiąc. Jak ktoś zaczyna dietę z reguły na niej pozostaje. Poprawie ulegają: trawienie, wypróżnianie, mijają bóle głowy, reguluje się miesiączka, zlikwidowany zostaje nieprzyjemny zapach z ust. i wiele innych. Zupełnie różnych dolegliwości u ludzi z różną grupą krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Achelois
a ja zaczynam tą dietę.. ale dla grupy A.. i za cholerę nie wiem co to jest ten chleb esseński.. albo ezechiela.. ktoś wie?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xenia32 ------> Ty się znasz na tych grupach krwii, prawda?? Ja mam nietypową grupę: A1 RH - ... nawet niewiem, jak to się piszę :O Jeżeli mogłabyś mi doradzić, co powinnam jeść, a czego nie, to baaardzo Cię o to proszę :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Achelois
to samo co dla A :) zaraz znajdę Ci linka do strony gdzie znalazłam tą dietę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memoriana
dzieki, bo ja tez mam ta zadka grupe krwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! To bardzo ciekawe, że ktoś wygrzebał mój topik. :) Fajnie, że jest zainteresowanie tą dietą. Uważam, że to najlepsze co do tej pory wymyślono. Wszystko na temat żywienia grupy A napisałam w topiku Xenia. Zresztą zaraz poszukam. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=974872&start=0 Tam dużo napisałam na temat grupy A. Jednak uważam , że najważniejsze to jednak poczytać książkę. Wtedy łatwiej jest zrozumieć dlaczego to można, a tamto nie. To bardzo ułatwia życie. Drugą ważną sprawą jest zbadanie statusu wydzielania. W niektórych momentach, ma on decydujący wpływ na sposób odżywiania. I chyba jednak nie da się zastosować tej diety z informacji wycztanych w interku. :( Mówi się, że dieta nie jest tania, zwłaszcza dla grupy 0, ale zdrówko się odwdzięcza i oszczędności na lekach są znaczne. Ja wcale nie choruję, jeśli dopada mnie jakiś ból gardła to trwa 1 dzień. I to właśnie jest super!!!! I zapraszam na strony www.dadamo.com bywają tam na forum ludzie bardzo chętni pomóc. Mnóstwo informacji, przepisów i innych ciekawych rzeczy. Mamy tam nawet po polsku temat na International Edition Zapraszam wszystkich chętnych, serio zainteresowanych. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASZEK
Cześć Dziewczyny. Cała moja rodzina ma 0. Mąż i 3 letnia córka. Chętnie przeszłabym na tą dietę - zdrowie nadszaropnięte - wtedy człowiek zaczyna szukać różnych sposobów. Trochę jednak obawiam się, że nie nadaje się za bardzo dla małej (gł. chodzi o produkty mleczne). Co robić żeby jedzenie mięsa - zwłaszcza czerwonego zbytnio nie zakwasiło organizmu? Macie jakieś sposoby na utrzymanie równowagi kwasowo zasadowej. Poz ASZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smakoszka
Xenia32- gdzie ty kupujesz ten chleb esseński????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Przepraszam , ze tak rzadko tu zaglądam Aszek - Z tego co wyczytałam w książce dr. D`Adamo, mięso nie zakwasza organizmu u grupy 0. Zakwaszają zboża i dlatego powinniśmy ich unikać. Nie dotyczy to grupy A którą zakwasza mięso. Np: pszenica u tych dwóch grup krwi wywołuje zupełnie inne reakcje. Właśnie u 0 zakwasza, a u A nie. Co do nabiału to - ciężko w to uwierzyć ale wapń z mleka krowiego, nie dość, że nie wzmacnie kości u grupy 0, to na dodatek w organizmie przekształca się w substancję, którą organizm może usunąć wysyłając własny wapń aby ją zneutralizować. Niestety pijąc mleko krowie raczej się osteoporozy można nabawić. Czerwone mięso daje to wapno niezbędne do budowy kości. Poza tym jest on też w zielonych warzywach (brokuły) i orzechach. Jeśli chodzi o dziecko to najlepsze są sojowe przetwory, które świetnie zastąpią mleczne. Moje dzieci uwielbiają mleko sojowe z firmy Alpro Soja. Zresztą jest tak pyszne , ze nie ma się co dziwić. Smaki do wyboru waniliowy, czekoladowy, truskawkowy, bananowy i naturalne. Zachęcam cię naprawdę do tej diety. Zwłaszcza jeśli zdrówko potrzebuje pomocy. W razie czego pisz na xenia32@o2.pl Smakoszka - chleb esseński kupuję w sklepie ze zdrową żywnością Pozdrawiam serdecznie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramata
Witam :) Troszkę ostatnio za bardzo przeszkadza mi moja nadwaga :( Wiem, że jedzenie zgodnie z grupą krwi to dobra dieta i mam nadzieję, że również zdrowa. Chcę jeść to co dla mnie wskazane. Może uda mi sie w końcu zrzucić parę kilo... Mam jednak pytanie: jaki to jest chleb esseński i ezechiela? Gdzie można je kupić? Trzeba je piec samemu? Bardzo proszę i info na ten temat. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki26
Czesc!!! Xeniu mam prosbe: czy moglabys przypomniec zasady diety dla grupy krwi 0? Niestety to co jest dostepne w necie to troszke za malo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolina
Ja mam grupe 0 i od 8 lat jestem wegetarianka. Ta dieta opiera sie na przekonaniu, ze dla grupy 0 np.nabial i zboza (szczegolnie gluten) przyczynia sie do tycia. Bowiem wychodzi ona z zalozenia, ze kazy z grupa krwi 0 ma problemy z tarczyca. Nie uwazam, by to byla dieta skuteczna. Lepiej ograniczyc slodycze i tluszcze- to jest najlepszy sposob na schudniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki26
Ja musze przyznac, ze mam problemy z tarczyca i o jednym sie przekonalam: tyje od produktow mlecznych szybciej niz od czekolady!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki26
Czy my z grupa krwi 0 mozemy stosowac diete kopenhaska? slyszalam ze jest dobra, ale ten twarog.... moze jakby nabial ograniczyl do niewielkich ilosci....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was,podoba mi sie dieta do grupy krwi..mam grupe B i nie pasuje mi w tej dziecie mieso..nie cierpie dziczyzny albo baraniny lub krolika:/ fuj....a ryb wni wcale,czy wie ktos moze jak ta dieta sprawdza sie z antykoncepcja hormonalna?(tabletki??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×