Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Listek

LIŚĆ SENESU - polecam

Polecane posty

Gość alicja88
Łykam senne w tabletkach. Jak wszystko w nadmiarze może zaszkodzić. Jeśli bierze się z głową nie ma problemu. Ja za zwyczaj łykam senne po obiedzie niedzielnym "w gościach". W ciągu tygodnia jadam lekko ale Teściowa niestety gotuje bardzo ciężkostrawne potrawy. 2 tabletka senny i po 3-4 godzinach nie mam w sobie już kotleta schabowego :) Zawsze potem biore probiotyk. Polecam płaską łyżeczkę olejku rycynowego do zupki (np barszczu ekspresowego) też świetnie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny dziewczyny dziewczy
ktoś tu napisał, że załatwianie się codziennie przyspiesza metabolizm, a to nieprawda!metabolizm z załatwianiem się(defekacja)nie ma nic wspólnego!codzienne załatwianie się nie pobudzi metabolizmu!Są to w ogóle dwa odmienne pojecia, weźcie sobie podręcznik od biologii to się dowiecie!czesto może byc tak, że osoba, która załatwia się raz na 3dni może mieć szybszy metabolizm od osoby, która załatwia się codziennie!nie mylcie tych pojęć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powyrsza osoba ma racje; metabolizm i defekacja to NIE TO SAMO! ;) Radze zapoznac się z tematem jesli ktoś chciałby zrozumiec róznice miedzy tymi dwoma pojęciami, tak często mylnie stosowanymi (szczególnie nierozumienie co to metabolizm ;)) A ze strony o ziołach mała notka o senesie: Główne związki Ponad 20 antrazwiązków (ok. 3,8%), w tym połączenia glikozydowe (m.in. sennozydy A, B, C, D) oraz nieglikozydowe (m.in. sennidyny A, B, C, chryzofanol, fiscjon, aloeemodyna). Ponadto flawonoidy, żywice, śluz. Działanie Laxativum, cholagogum. Listki i strąki senesu działają na jelito grube i powodują przeczyszczenie. Substancjami czynnymi są antrazwiązki, przede wszystkim połączenia glikozydowe, które silnie pobudzają perystaltykę jelita grubego. Senes jest szczególnie wartościowym środkiem przeczyszczającym, gdyż działa szybciej niż inne surowce (68 godzin od przyjęcia leku). Ponadto senes zawiera mało żywic, prawie wcale nie drażni błon śluzowych przewodu pokarmowego i nie wywołuje ich przekrwienia. Działanie żółciopędne jest nieznaczne. Zastosowanie W zaparciach atonicznych, szczególnie u osób w wieku podeszłym i cierpiących na otyłość, również w zaparciach spastycznych, lecz łącznie z preparatami przeciw-skurczowymi (np. papaweryna, pilokarpina, Scopolan, Tinct. Belladonnae) i w zaparciach przejściowych, np. po operacjach, ciężkich chorobach zakaźnych, wielodniowym przebywaniu w łóżku, a nawet w okresie ciąży. Przy przyjęciu senesu lub innych surowców z tej grupy mleko matek karmiących nabiera właściwości przeczyszczających. Senes jest szczególnie zalecany dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Anglii, gdzie teraz mieszkam senes jest w tabletkach. Jednak warto zamiast takich środków, do których organizm się przyzwyczaja, zaczynać dzień od dwóch łyżek otrębów owsianych (można dodać nieco tych pszennych) i problemy z wypróżnianiem się skończą. Jest to naturalny i zdrowy sposób na "te" problemy - kiedyś ludzie jedli sporo otrąb w pieczywie, jadali dużo kasz, które też działają idealnie na trawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfaomega
'W Anglii gdzie teraz mieszkam' było niepotrzebne, bo w polskich aptekach i sklepach zielarskich powszechnie można dostać senes w tabletach (SENEFOL) po 20,60,90 szt. za ok 3-15 zl. A ja polecam senes, po każdym mocniejszym obiadku naprawdę pomaga. Czasami wyjdzie się ze znajomymi na pizzę itp- jest senes, nie ma wyrzutów sumienia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakreconaona
żartujecie chyba, kupiłam to z nadzieją na sraczkę a tu nic. W ogóle mnie nie przeczyściło, znacie coś mocniejszego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia23
jestem na diecie dukana juz 30 dzien pije senes 1 saszetke w ciagu dnia 2 moze 3 razy w tygodniu . Polecam lisc senesu ale pamietajcie o nieprzedawkowaniu , kiedys przedawkowalam i myslalam ze zemdleje ,ból w brzuchu , ostra biegunka i nudnosci. ( to były chyba 2 albo 3 saszetki w ciagu jednego dnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek...
rzuciłem palenie od nowego roku i mam straszne zaparcia, w zeszłym roku sporo przytyłem i chcę uniknąć tycia na przyszłość, kupiłem senes... no fakt działa ale z tego co wiem nie jest zdrowy. Piłem tydzień potem tydzień przerwy teraz znowu tydzień (po jednej torebce dziennie) i potem odstawiam może się jakoś unormuje. Bez fajki naprawdę ciężko się załatwić. Polecam jeść dużo jabłek, otręby, mało smażonych rzeczy, pić dużo wody, musli, suszone śliwki itp też pomagają:) \P.S. jest jakiś bezpieczny środek pomagający na te "te" sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczkas
problem - wypiłąm, nie przeczytwaszy za ile bede miala rewolucje w jelitach. czy naprawde te 6h to zasada? bo mam wtedy przygotowania do matury... cholerka wieczorem zjadlam ciasto urodzinowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylulu
Mam ostatnio okropne zaparcia, chociaż problemy z metabolizmem odkąd pamiętam - miałam od zawsze. Czy po zażyciu dwóch saszetek na pierwszy raz pozwoli mi się "oczyścić"? Czytałam opinie na temat tej herbaty i widzę, że wszyscy odradzają, zgadzam się, chodzi tylko o ten wyjątkowy moment, ponieważ jedzenie odkładane w żołądku powoduje okropne bóle oraz daje efekt "dużego brzucha". W zasadzie pytam się, bo spostrzegłam, że zdarzają się przypadki, na których ten specyfik nie działa, a z własnego doświadczenia po xennie i olejku rycynowym, które na mnie w ogóle nie zadziałały, chciałam się dowiedzieć więcej. W sumie każdy organizm działa indywidualnie, więc wychodzi na to, że zadaję pytania retoryczne. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karczmag
Przeczytałam wszystkie 5 stron opinni na temat senesu. Moim zdaniem uzależnienie jest tylko w głowie. Ja piłam jakiś czas Figurę 1 z senesem i jedząc bardzo dużo nie przytyłam, ale też nie schudłam. Nie zamierzałam zresztą się odchudzać, bo byłam szczupła. Piłam to z 8-10 lat temu i nie pamiętam żadnych skutków uczocnych. Odstawiłam też z dnia na dzień. Wszystko z rozsądkiem. Jak piszecie, że piłyście 2-10 saszetek dziennie to już choroba. Jedno wiem na pewno pomaga w nie przytyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelitowiec
Tak sobie myślę czy co niektórzy chcecie poczuć jak to jest się poczuć naprawdę źle i stąd ten senes? A tu jeszcze ktoś pisze: "nie straszcie tych, którym to może naprawdę pomóc (w odchudzaniu)", no luudzie, to nie jest środek na odchudzanie tylko na zaparcia!! To jest dla ludzi, którzy mają z tym prawdziwy problem (a nie taki w stylu 10kg nadwagi). Jak czytam o piciu kilku saszetek dziennie, to ... bez komentarza. Do tych, którzy pytają o dawkowanie: czy wy nie czytacie tego co pisze na opakowaniu? 1/3 (słownie: jedna trzecia, JEDNA TRZECIA) saszetki na wieczór! (nie cała szklanka zaparzona z jednej saszetki tylko jedna trzecia jej część!) I już to pomaga na zaparcia (jak ci nie pomaga, to do lekarza, bo to może być poważniejszy problem). Nie polecam pić regularnie senesu, bo jelita Wam się tak rozleniwią, że współczuję po odstawieniu. Leniwe jelita to jest ból nie do zniesienia (bywały chwile, że już myślałem, że umieram i w sumie to tego bym wtedy chciał byle przestało boleć), dlatego aż mi ciężko czytać jak niektórzy z Was fundują sobie coś takiego na własne życzenie :/ Jeśli masz problem z wypróżnieniem - wypij senes (w dawce podanej na opakowaniu!) i też staraj się robić to jak najrzadziej (problemy same nie przejdą, a senes tylko może je na dłuższą metę pogłębić). Jeśli nie masz takich problemów - nie ruszaj senesu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylulu
No otóż to! Ja od ostatniego postu rzadko używam senesu, i jak wtedy napisałam, była to wyjątkowa potrzeba, ponieważ nie potrafiłam sobie z tym problemem poradzić. A teraz nie używam i normalnie korzystam z toalety. Co od odchudzania z senesem, tak jak wyżej, to nie pomaga! Przecież wiadome jest to, że większość spożytego pokarmu wchłaniamy, a wydalamy malutką część z tego, co zjedliśmy. Nie rozumiem ani również nie krytykuję ludzi, którzy próbują na tym schudnąć; w końcu każdy odpowiedzialny jest sam za siebie, jednak moim zdaniem, nie lepiej iść na basen, pobiegać, zdrowo (ale nie mało!) się odżywiać i ćwiczyć regularnie? :) Swojego czasu też pragnęłam schudnąć szybko i efektownie, dopiero później zrozumiałam, że im dłużej trwa odchudzanie, tym dłużej utrzymujemy wagę! :) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylulu
PS: Aha! I podobno kiedy żyjemy ze świadomością "ŻE JESTEŚMY NA DIECIE" tym trudniej z tym sobie poradzić, dlatego polecam po prostu przejść na zdrowszy tryb życia i nie myśleć o tym jak o diecie, a zobaczycie, że to będzie przyjemność, a nie świadomość wyrzeczeń:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do odchudzających się
Słuchajcie dziewczyny ! Ja wiem , ze teraz was to nie obchodzi , ale powiem wam jedną ważną rzecz : SENES UZALEŻNIA . Bardzo . Zaczęłam go pić po 2 - 3 saszetki pod wieczór kiedy dużo zjadłam i nie chciałam zawalać diety . Na początku brałam go co tydzień może dwa , a teraz prawie codziennie -.- Nie jestem z tego zadowolona , ponieważ codziennie boli mnie brzuch , źle się czuję , nie mogę przestać jeść .. ciągle jem , bo mówię - a tam mam senes , ale on po jakimś czasie nie dziala już tak jak na początku ;c przestalam po nim chudnąć , teraz jedynym rozwiązaniem dla mnie aby powrócić do wagi -1kg jedt jeden dzien glodówki i mówcie co chcecie , ale mam już na 100 % rozwalone jelita i psychikę . Już sto razy lepiej zacząć się głodzić i ograniczać kalorie niż wciągać się w to świństwo . Jeśli jesteś osobą odchudzającą się "źle" jak ja czyli ograniczającą kalorie , a nastepnego dnia wpieprzającą wszystko czyli tzw NAPAD to polecam ci nastepnego dnia głodówkę i stopniowe z niej wychodzenie czli max 500 kcal . Schudniesz . Tylko nie pijcie senesu - ROZWALICIE SIĘ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po senesie
i innych środkach przeczyszczajacych nabawicie się hemoroidów,ja to wiem,bo przez to przechodziłam ileś lat tam do tylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :) senes
nie jest taki zły. Ja go stosuję rzadko - max 2 razy w tygodniu, gdy zawalę dietę. Biorę też Apple Gold i staram się ograniczyć pokarmy. Wczoraj brałam i mniej zjadłam - dzisiaj minus 1 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem, co mówię
NIE POLECAM! jesli chodzi o przeczyszczanie- dziala doskonale, ale NIE ODCHUDZA, tylko odwadnia, dlatego waga pokazuje mniejsza wartosc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oana
ja dziewczyny w ciagu tygodniua schudlam 3 kg ,zmenilam dietke, troszke ruchu i oczywiscie senesik i są Super efekty.Senes jest naprawde dobry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sa lepsze metody
Nie chce nikogo oceniac, bo wiem jakie to uzalezniajace kiedy codziennie waga spada w zasadzie bez wysilku, ale to nie ma zbytnio sensu, bo wystarczy jeden dzien bez senesu I waga stanie, albo zacznie rosnac... Kiedys jadlam xenne jak cukierki, potem przezucilam sie na senes, ale wzielo sie to stad, ze od kilku lat cierpie na zaparcia (nie sa spowodowane przeczyszczaczami) takie, ze przez tydzien moge sie nie zalatwiac, a jest to potworny bol. Jednak jak widzisz, ze po senesie nie dosc, ze ruszaja jelita to jeszcze waga spada, kuszace, ale jednak niezbyt trwale. Najlepiej jest sie ruszac, kazdy moze znalezc cos dla siebie, a jest to najlepsze, wytwarzaja sie endorfiny, a poza tym jelita tez lepiej pracuja. Pomagal mi tez kiedys espumisan, nie wiem dlaczego, ale pomagal :). Pozdrawiam I lepiej pijcie zielona herbate ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sa lepsze metody
Nie chce nikogo oceniac, bo wiem jakie to uzalezniajace kiedy codziennie waga spada w zasadzie bez wysilku, ale to nie ma zbytnio sensu, bo wystarczy jeden dzien bez senesu I waga stanie, albo zacznie rosnac... Kiedys jadlam xenne jak cukierki, potem przezucilam sie na senes, ale wzielo sie to stad, ze od kilku lat cierpie na zaparcia (nie sa spowodowane przeczyszczaczami) takie, ze przez tydzien moge sie nie zalatwiac, a jest to potworny bol. Jednak jak widzisz, ze po senesie nie dosc, ze ruszaja jelita to jeszcze waga spada, kuszace, ale jednak niezbyt trwale. Najlepiej jest sie ruszac, kazdy moze znalezc cos dla siebie, a jest to najlepsze, wytwarzaja sie endorfiny, a poza tym jelita tez lepiej pracuja. Pomagal mi tez kiedys espumisan, nie wiem dlaczego, ale pomagal :). Pozdrawiam I lepiej pijcie zielona herbate ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aasd
Jak dla mnie liść senesu spisał się lepiej od xenny, i dziwie się ludziom którzy potrafią wypić tego 2 saszetki albo więcej wciągu dnia bo ja po 1 mam przeczyszczenie przez cały dzień. Pijam tą herbatkę raz na tydzień i wszystko gra. Wypisywanie że to zabija albo niszczy jelita to mocna przesada, nikt nie wypuściłby na rynek czegoś co może poważnie szkodzić zdrowiu i jest ogólnie dostępne. Na opakowaniu jest napisane żeby nie stosować dłużej niż tydzień bo sie można uzależnić. Jak ktoś potrafi czytać, ma swój rozum i będzie się stosował do zaleceń producenta to nic mu się nie stanie. Ale efekt piorunujący ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STOP SEDES !
Witam , Wypilam senes tylko raz w zyciu ale moglam tego nie robic i wam tez dziewczyny nie polecam to co stalo sie potem bylo najgorszym wydarzeniem mojego zycia . Matka i ojciec mnie wydziedziczyli a w moim brzuchu zamiast jelit pojawil sie krater nuklearny lekarze probowali cos z tym zrobic ,ale to na nic , naprawde nie polecam tego obrzydliwego zielska ELO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senes
Kupiłam to przypadkowo w aptece z myślą o herbatkach odchudzających czyli przeczyszczających. I powiem że działa na prawdę nie pozwala przytyć a mam napady obżarstwa że potrafię pod wieczór pochłonąć z 3000kalorii... W sumie to nic dziwnego jak się żyje na diecie 1000kalorii co dzień ćwiczy mięśnie brzucha a co drugi dzień biega albo jeździ na rowerze po godzinie i to nie spacerkiem... Mam durną manię że przytyję dlatego nie jem normalnie i dlatego mój organizm nie wytrzymuje. Dodam że ważę 52kg i mam 162cm ale jakoś cały czas uważam że jestem za gruba (chociaż moje ciało jest w sumie fit) i bym chciała ważyć z 48... Nie wiem jak się tego z głowy pozbyć bo to naprawdę męczące i nie da się normalnie żyć. Więc sennes dziewczyny raz w tygodniu po obiedzie u babci ale nie na co dzień bo nie tylko jelita popsuje ale i głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość againatalia
Ja również piłam senes przez kilka lat nawet dobre 8. Czasami nawet 14 torebek dziennie!!!aż wstyd się przyznać. Pamiętam jak w pracy biegałam co pól godziny do wc i wstyd mi było gdy ktoś wszedł po mnie do toalety. Nie mogłam przestać byłam strasznie uzależniona. Nie obżerałam się jadłam zaledwie trzy malutkie posiłki dziennie. Oczywiście waga bardzo niska płaski brzuch ale jakim kosztem. Potworne bóle brzucha, hemoroidy, do tej pory mam problemy z miesiączka, wypadają mi włosy bo nie wiem czy zdajecie sobie sprawe z tego że senes wypłukuje z naszego organizmu cenne mikroelementy i wytaminy. Odwadnia organizm i również prowadzi do zwyrodnienia jelit czyli grozi rakiem. Tak powiedział mi doświadczony zielarz u którego kupowałam po kilka opakowań tego cudownego środka. przestałam pić senes, nie miał szans przetrwania w moim domu, mój chłopak palił te zioła w kominku za każdym razem kiedy je kupiłam i gorził że się roztaniemy. Musiałam wytrzymać. Piłam kolon c , jadłam na czczo otręby owsiane, oliwę z oliwek, piłam siemię lnu i dużo, dużo ćwiczyłam 6 razy w tygodniu. Dziś na szczęście każdego ranka idę bez problemu do toalety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość againatalia
regularne posiłki , błonnik i siłownia lub inna forma ruchu to zawsze podkręca metabolizm to moja rada dla męczących się z ziołami senesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadek Staszek
....ten słonecznik dobrze jest sparzyć /zalać wrzątkiem i odcedzić/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dopiero teraz do mnie doszło co ja najlepszego sobie zrobiłam ,pije senes juz dwa lata i nie mogę przestać . Każda moja próba kończy się na 4 lub 5 dniu bez niego . Od dwóch miesięcy pije colon c , pije również siemie lniane jem warzywa surowe , pije rano wodę z cytryną i miodem i ... nic. Mam pytanie czy któraś z Was była może z tym problemem u lekarza . Jestem ciekawa czy jest jakiś sposób bez takich męczarni jak ból brzucha , wzdęcia . Ja przez to już nie mogę normalnie funkcjonować proszę pomóżcie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja znajoma piła to tak jak autorka fakt schudła ale i drugi fakt ,że gdy poszła do toalety to któregoś dnia wysrała własne jelito,które zwisało jej i z takim dyndającym jelitem zabrała ją karetka do szpitala. Przez jakiś czas miała podłączony woreczek ,potem operowano ją i chyba to jelito a przynajmniej kawałek jego usunięto. Ot i taki koniec picia senesu po kilka saszetek w ciągu dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z herbatką senes i Figura 1 mam styczność od przynajmniej 5 lat. Z tym, że ja to piję rzadko. Czasem raz na tydzień , czasem raz na kilka miesięcy. Piję wtedy z dwóch torebek na wieczór. I nie będę ukrywać, że uwielbiam to uczucie gdy rano jelita z***biście się oczyszczą i czuję się taka lekka, brzuch płaski. Jednakże wg mnie to wcale nie jest sposób na odchudzanie. Sporadycznie można wypić ale nie codziennie czy tym bardziej jak niektóre piją 4-5 saszetek dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×