Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BARBARELLA

CZEKAM NA POROD KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość monik24
umie)) umiem)) ile Ci jeszcze zostalo do rozwiazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umie
2-3 tygodnie. a może jeden dzień? kto to wie. Jestem wielkim wielorybem i chcę już mieć to za sobą. Dzidzia będzie się nazywać Nina. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do umie
to nie jest odrazajace to byl maly blad ty jestes odrazajaca taka nadeta sluzbistka milo ci teraz mądralo???? kobiety sie tu pieknie wypowiadaja a ty sie wtracasz nie na temat pomysl na drugi raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczyna
hej dziewczyny, Piatek, odezwij sie! jak sie miewa Tomek? a Barbarella gdzie jestes? juz ? napisz cos choc na chwilke! calusy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piątek
Tomek ma już zdrowe uszka ale nadal ma śiniaki na pupie po 14 zastrzykach, ale zaczeły się duże problemy z zasypianiem po jedzeniu, bo je godzine i trzeba go lulac godzine żeby zasnał i tak po każdym posiłku ale co mam zrobic taki juz jest. ogólnie ma juz 5 tygodni i waży aż 5 kilo a za tydzień czekaja nas pierwsze szczepienia. nigdy bym nie przypuszczała że można normalnie funkcjonować nie sypiając dłużej niż 2 godziny pod rząd zawsze byłam śpiochem a teraz......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświeżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczyna
rrany, Piatek nie dluzej niz dwie godziny? no to rozumiem teraz czemu mi sie ciagle spac chce :-D jestem w piatym tygodniu - chodze spac wczesniej wstaje pozniej jakas mala drzemka w ciagu dnia... tez tak mialas na poczatki ciazy? bylas tak nadmiernie zmeczona? troche juz dawno nie? :-) :-) to pewnie przez te hormony to straszne ze takie malutkie dzieci choruja, i tal przed nim pelno chorob wieku rozwojowego to jeszcze jakies zapalenie ucha... ale to dobrze ze juz dobrze pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piątek
do Koniczyna Kontroluj swoje wyniki badań i to bardzo restrykcyjnie bo właśnie dzisiaj się dowiedziałam, że ma to ogromny wpływ na stan zdrowia dziecka po urodzeniu. Ja przez całą ciąże miałam niski poziom hematokrytów łukałam żelazo i Feminatal, Folik ale wyniki poprawiały się tylko nieznacznie. A wczoraj dowiedziałam się że mały ma anemie bo!!!! ja miałm złe wyniki w ciązy!!!! Tyylko czemu nikt mi nie powiedział że tak będzie. Myślałm, że dziecko dostaje w czasie ciązt to co najpotrzebniejsze moim kosztem a nie że teraz przez 4 tygodnie musi być na specjalnej kuracji. Pilnuj więc wyników i gnęb ;ekarza żeby były jak najlepsze!!!! co do spania to miałam momenty że zasypiałam o 20.00 a budziłam się o 9.00 śpij ile się da najlepiej też za mnie przekazuje ci mój pakiet promocyjny na sen!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33333
Czesc dziewczyny -ja juz po cesarce mala ma 3 tygodnie-jeste zadowolona jezeli macie pytania dotyczace cesarki pytajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3333 Moje gratulacje Zazdroszcze Ci ze masz to juz za soba Ucaluj swoje malenstwo Pozdrawiam i zycze powodzenia!!! Jeszcze raz gratulacje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OBRZYDLIWSTWOO
CZEKAJCIE SOBIE NAWET NIE WIECIE CO WAS CZEKA BOLLLLLLLLLLLI TO JAKI ROZRYWA WSZYSTKO MI CALE NARZADY ROZWRWAL ODBYT ZSZYWALI TO MIESIACAMI PLAKALAMMMMMMMM BOLI A POLOZNA STRASZNE SA NIC TYLKO KRZYKNA NA CIEBIE TO WSZYSTKO JEST OBRZYDLIWE I NICZEGO NIE WARTE!!!!!!111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze ty masz
baby blues? No powiedz, jak mozesz patrzac na swoje dziecko powiedziec, ze to wszystko jest nic nie warte?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do barbarella
a gdzie sie podziala autorka topiku? juz urodzila??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro autorka topiku
nie pisze to moze znaczy ze ma wazniejsze sprawy na głowie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, zastanawiam się b. intensywnie nad \"cesarką\" i myślę, że to jedyna, słuszna opcja, wszystkie mamy, które się na nią zdecydowały - b. to sobie chwalą! tylko jak to się załatwia?? słyszałam, że wielu lekarzy to przeciwnicy... chętnie posłucham waszych opinii; do Piątek - mam podobne wyniki z morfologii lekarz też przepisał mi preparaty na wzmocnienie, ale to od Ciebie dowiaduję się jakie ma to znaczenie dla dziecka! chodzę do prywatnej przychodni, uznawanej w moim regionie za najlepszą, płacę jak za zboże i co?? pozdrowienia dla Maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piątek
do Ajaboska ja miałam wskazania okulistyczne do cesarki więc od razu wiedziałam że nie będzie normalnego porodu i nawet o nim nie myślałam, oczywiście gdybym zaczeła rodzić np. na ulicy pewnie bym urodziła naturalnie ale to mnie omineło. Bardzo się denerwowalam, bałam się znieczulenia i komplikacji. Wogóle małam zle przeczucia i panikowałam ale niepotrzebnie. Wiekszość osób powinna się ze mna zgodzic że dziecko jest mniej zmęczone po cesrce i mniejsze jest ryzyki nabycia wad okołoporodowych jak wyrwanie barku, porażenie mózgowe, niedowład kończyń, niedotlenienie. Wiem że mówią to co naturale to dobre ale czy zawsze....... Jeśli masz możliwośc to wybierz cesarkę jedyny minus to to że tatuś dziecka nie będzie mógł przeciąć pępowiny, ale już 5 minut od narodzin naszego synka trzymał go na rękach a ja przystawiłam go do piresi w 1 godzine. Nie mialam zadnych problemów, wiem że nieraz kobiety skarżą się na migreny po znieczuleniu ale to zawsze jest los na loterii ja nie miałam i 4 inne dziwczyny które też miały zabieg tego dnia co ja też nie więc to chyba rzadkość. Serdecznie pozdrawiam! Mam pytanko to będzie chłopiec czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Piątek, myślę, że decyzja zapadła - jestem tylko ciekawa jak zareaguje mój lekarz, wizytę mam w przyszłym tygodniu, to zobzczymy;) płci dziecka jeszcze nie znam, to dopiero 13 tydzień, ja widzę oczami wyobraźni chłopczyka natomiast koleżanki stawiają na dziewczynkę, w rzeczywistości takie przeczucia chyba się nie sprawdzają? powiedz czy miałaś całą wyprawkę dla dziecka przed narodzinami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedna znajoma powiedziała właśnie, że najgorszą rzeczą podczas cesarskiego cięcia było odbicie w lampach operacyjnych dokładnie wszystkiego co się działo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piątek
Dziewczyna która ze mna leżała w pokoju i miala cesarkę 2 godziny przede mną też patrzyła w lampy tylko nie wiem po co? kazali mi zostać w okularah żebym cokolwiek widziała ale nawet do głowy mi nie przyszło tam patrzeć lekarze porozumiewali sie szeptem tak że nic nie widziałam co robią według mnie najmniej przyjemnym momentem było wyciąganie dziecka to wogóle nie boli to nie to ale tak jak byś coś traciła trudno to opisać. Ja wogóle jestem dość wytrzymała [choć teraz po 6 tygodniach nieprzespanych to zaczynam w to wątpic] więc przeszłam to dobrze ale każdy jest inny. Z komletowaniem wyprawki czekałam do 8 miesiąca żeby nie zapeszyć bo jestem dość przesądna. Ale później to uzbierałam 5 szuflad komody mam ubranka na cały następny rok może dlatego że bardzo dużo dostałam od koleżanek ale teraz wiem że ubranek nigdy nie zadużo czasem musze przebrać małego 3 /4 razy dziennie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja mam pytanie do Piątek: ja u Ciebie wyglądała droga do podjęcia decyzji o cesarce?? Z tego co już napisalaś, można wywnioskować, że musiała być cesarka i koniec.Czy możesz - mimo wszystko - napisać coś więcej na ten temat? Ja jestem krótkowidzem - mam na lewe oko minus 2.25 a na prawe minus 2. Z tego, co się dowiadywałam nie jest to tak duża wada, żeby bezwzględnie trzeba bylo kierować mnie na cesarkę.Ale należy zrobić jeszcz badanie dna oka, prawda? Termin mam na 23 listopada, w sumie to już niedługo, poza tym zawsze może być szybciej. No i zaplanowałam sobie poród w wodzie. Ale z drugiej strony, jak słyszę, że ZDARZA SIĘ CZASEM, że nawet u kobiet z mniejszymi wadami następują potem duże komplikacje, to nachodzą mnie spore wątpliwości i wciąż zadaję sobie pytanie, czy może postarać się jednak o skierowanie na cesarkę - chociażby tak na wszelki wypadek. Dlatego ciekawa jestem, jak to wyglądało u Ciebie? Mam nadzieję, że nie poruszyłam tematu, do którego ty wolałabyś nie wracać? :0 Pozdrawiam Was i Wasze Maleństwa - narodzone i te przygotowujące się jeszcze do narodzin :) :) papa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piątek
Już na pierwszej wizycie w ciązy mój nowy lekarz[ specjalnie zmieniłam] robiąc ze mna wywiad zapytał o wzrok, nosze zawsze soczewki wiec trudno się domyslić. Ja mam -5.00 dioptrii na każdym oku i lekkie zwyrodnienie siatkówki, zalecił mi konsultacje u okulisty. Na niej po badaniu pani doktor zaleciła mi jednak cesakę bo jak powiedziała dość sie napatrzyła na młode matki z odklejona siatkówką. Ryzyka podobno nie ma jak dziecko jest małe a poród szybki ale czy ktoś ci to zagwarantuje? Mój lekarz wypisał mi skierowanie na cesarke rodziałam w prywatnym szpitalu ale mającym umowę z NFZ więc za darmo. Tam dziennie odbywa sie jakieś 5 zabiegów. zapytaj lekarza gdzie moze cie skierowac na cesarskie ciecie, chyba ze sam pracuje w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piatek, dzięki za info :) No właśnie, nikt mi nie zagwarantuje, że mój poród będzie szybki, a maleństwo faktycznie małe. Nastawiam się póki co na \"zdobycie\" skierowania na cięcie. Wolałabym nie ryzykować - w końcu oczy ma się jedne... Jutro mam wizytę i zobaczę, co mi lekarz powie. Pozdrawiam gorąco!! I zdrówka Wam życzę :) papa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARBARELLA
WITAM WSZYSKIE KOBIETKI URODZILAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na razie nie mam az tyle czasu wiecie same jak to jest ale z przyjemnoscia wymienie sie pogladami i przezyciami .Najwazniejsze ze ma slicznego Kacperka jest przeuroczy i przez pierwsze dni ryczalam codziennie ze szczescia wraz z Tatusiem.TO NAJPIEKNIEJSZE CO MNIE W ZYCIU SPOTKALO , JEST TAK KOCHANY ZE NIC NIE JEST W STANIE WYRAZIC TEGO CO CZUJE GDY MYSLE O NIM. Powiem Wam ze to co z kolei przezylam w szpitalu moznaby okreslic jednym slowem : SKANDAL.Lezalam miesiac i chce poruszyc swoja sprawe , poniewaz ostatecznie mialam cesarke ale jak do tego doszlo...wkrotce Wam opowiem. Pozdrawiam wszystkie Mamy , jestesmy prawdziwymi szczesciarami!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO BARBALELLI- MONIKA24
GRATULACJE! GRATULACJE! GRATULACJE RAZ JESZCZE! :) Zazdroszcze Ci troszke, ze masz juz dzidziusia ... ja mam termin na 26 pazdziernika i juz sie nie moge doczekac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piątek
GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SUPER ŻE CHŁOPIEC CAŁY I ZDROWY! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczyna
Piatek 🖐️ 🌻 Barbarella, no nareszcie odezwalas sie ciesze sie bardzo!!!! najwazniejsze ze jestescie zdrowi napisz cos wiecej jak tylko bedziesz miec kiedy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×