Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość blonde0010
ja opowiem moją historię.. Miałam już dużo aparatów, wielu ortodontów mnie oglądało... ale teraz dopiero gdy mam 15 lat zaczęło się chyba to wszystko na powarznie. Mam na ogół proste, na dole mam prościutkie u góry mam milimetrową przepustkę między jedynkami i jeden ząbek pierwszy jest lekko skrzywiony ale to trzeba się przyjżeć żeby zobaczyć i mam wystającą trójkę i z drugiej strony mi jeszcze nie wyszła , a i będę miała expander na górną bo mam podobno źle rozwiniętą górną szczękee, i bardzo ale to bardzo bardzo się z tego cieszę bo jak przeczytałam to że zęby będą dotykały bardziej po bokach polików to się niezmiernie ucieszyłam bo to super wygląda normalnie filmowy uśmiech Później po expanderze będę miała zakładany aparacik na dół i na górę bo podobno z jakąś szyną coś musi być.. zresztą wolę jej słuchać ja się nie znam a chce mieć ząbki idealne, ahh mamusia obiecała mi wybielanie po tych dwóch ciężkich latach ahh jakie życie jest piękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nilia
Do Mała Gwiazdeczka: wiec moj chlopak byl mile zaskoczony..na poczatku sie krepowalam mu pokazac zabki z aparatem no ale skomentowal to ze wyglada slicznie i ze pieknie seplenie :P to drugie mi troche posmutnilo ale wiem ze mowil to w zartach;) ogolnie.. jestem zaskoczona co powie jak jeszcze dol mi zaloza.. no ale tak czy siak zle nie bylo:) To ty napisz jak tam z reakcja u Twojego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwijka3
4 sierpnia będe mieć usunięte te żelastwo z zębbów juz nie mogę się doczekać. Noszę to już 2 lata i nadal mi przeskadza. Najgorsze są chaczyki na trójkach górnych przez które moja warga ma czasami problemy z powróceniem na dół. Więc jak słyszę od mojej koleżanki, która też nosiła aparat, że założyła by sobie go jeszcze raz bo podobają się jej ludzie w aparacie to mnie cholera strzela. A co do pocałunków to mojemu facetowi nie przeszkadza .....mówi, że wogólenie ma różnicy. Niech mówi co chce ale ja czasami czuję jak mój aparat rysuje jego zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwijka3
Zapomniałam się zapytać Czy po zdjęciu aparatu zostają jakieś przebarwienia na zębach od zamków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jeszcze nie wiem jak zareaguje mój chłopak, dziś sie nie spotkamy, ale jak juz to nastąpi to napiszę ;) I zgadzam sie z sylwijka3 że aparat cały czas przeszkadza i też nie rozumiem tych, którzy go sobie dla ozdoby lub ot tak zakładają, ja mam go od środy i cały czas mi przeszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HA! A mój chłopak normalnie zareagował, mimo że bałam sie otworzyc buzi na początku... i mimo ze nie chcialam, bo sie balam to sie calowalismy i bylo ok ;) I mam pytanka, ktore mi tak jakos wpadly: 1. Czemu przy zamkach na trójkach są haczyki? 2. Po aparacie jest podobno wybielanie (to dopiero za 2 lata ale z ciekawosci pytam :P ) to jakie są metody wybielania + koszty? Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwijka3
Wybielenie kosztuje nakładkowe na noc ok 500-600 zł zależy od gabinetu. Taką nakładkę zakładasz ok 2 tygodni w sumie to stomatolog ustala ile nosisz bo to zależy od tego jak Ci się zęby wybielają. Jest jeszcze wybielenie w ciągu jednej wizytu u stomatologa a ta impreza to kosztuje ok 1300 zł. moje zęby zrobiły się żółte więc napewno pomyślę o wybieleniu.......kurczę następny wydatek. Już mnie wkurza ten aparat jak pomyślę sobie, że już nosze w zębach jakieś gorszej klasy samochód. Nie wiem po co są te haczyki ale moja ortodontka zakładała mi na nie gumki. Polegało to na tym, że taka gumka łączyła mi górną szczękę z dolną i to miało poprawić mój zgryz żeby był idealny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwijka3
I dobra rada: Jak wasza ortodontak będzie kazała wam nosić jakieć gumeczki dodatkowe to ich nie olewajcie...ponieważ ja oszukiwałam w noszeniu i zamiast nosić je przez jeden miesiąc to niestety meczyłam się z nimi 4 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Hej :) Mam pytanko do Sylwijki3. Czy przez te haczyki można mieć rany ? Ja mam wystające trójki i chyba też będę musiała mieć takie haczyki. Pod koniec lipca ide na pierwsza wizyte. Ile trzeba czekac na założenie aparatu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem czemu, ale jakoś nie mam rzadnych ran, tylko język poharatany był od łuku ale już lepiej. Minął tydzień a już się lepiej czuję, wszystko ok. Nie jest tak źle jak myślałam i jak ktoś waha się czy założyć aparat to polecam serdecznie. Im wcześniej tym lepiej! ;) Ja się tyle zastanawiałam, że już dawno by mi go zdjęli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwijka3
Rany to może za duże określenie ale niestety przez te haczyki miałam wargę porysowaną i na dodatek jak się uśmiechałam to warga górna idzie do góry a później nie chciała powrócić na dół. Na początku wkurzało mnie to ale później zbiegiem czasu zaczęłam się z tego śmiać...... bo polcami musiałam sobie wargę nakładać na aparat. W moim przypadku aparat miałam założony tydzień po pobraniu wycisków przed wyciskami wystarczyła tylko konsultacja. W sumie po 2 tygodniach aparat miałam na zębach . Nie wiem czy to szybko czy nie ale moja ortodontka przyjmuje tylko razm w tygodniu. Cieszę się jak idę ulicą i widzę, że ludzie mają piękne uśmiechy. Przykro mi to pisać ale nikomu bym nie poleciła aparatu. Może dlatego, że mam złe wspomnienia bo ciągle coś mi się działo z tym aparatem np: pierścień mi odpadł, musiałam nosić jakieś trójkąty, ciągle mnie obcierały druty i po wizycie co miesiąc u orto zęby mnie bolały 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izett
ja mam aparacik od 4 dni i to jest calkiem fajna sprawa, boje sie tylko troche jesc, a dokladnie grzyzc, zeby mi zamki z zebow nie pospadaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izett
a co do ran, to owszem mam na jezyku od tych pierscieni, ale moja ortodontka przepisalam mi taka masc, ktore dziala przeciwbolowo, przeciwzapalnie i przyspiesza gojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASia14
Mam 14 lat .chodze do ortodonty do CZechowic koło Bielska,kazała mi wyrwac 4 czwórki ale ja zabardzo sie nie chciałam zgodzic bo sie bałam kazała mi zrobic zdjęcie moze uda sie je oochronic a wy byście wyrwały???prosze o pomoc czy naprawde tak boli to leczenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 16
(...)wydaje mi sie ze musisz je wyrwac bo inaczej nie mozesz zaczac leczenia(...) Ja jestem po 1 wizycie a jutro jade na zdjecie czaszki. Dowiedzialam sie od kolezanki, ktora ma zalozony aparat na dolna szceke a na gorna- heirex ze to strasznie boli bo ma on po bokach takie dwa odstajace metalowe "kly" i do tego bardzo zle sie w nim je a jeszce 4 m-ce przed nia. Ja tez musze miec ten aparat i juz sie boje. Ten ktory ma na dole podobno prawie nic nie boli. Ale trzeba byc OPTYMISTA i myslec o efektach bo tak to mozna zwariowac. Nie wiem jak bedzie ze mna ale mam nadzieje, ze kiedy bede miala aparat tez bede taka optymistka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 16
Co do heirexa czy ktos z was nosil taki aparat on podobno ma "rozerwac " szczeke. Jesli ktos z was nosil taki aparat to napiszcie mi prosze czy da sie do niego przyzwyczaic bo moja kumpela ma go 3 dni ale kiepsko z jej wymowa, jedzeniem i ma cale pohaczone poliki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yoza
siemka! miała tydzien temu zakladany aparacik na gore (dol pozniej) i ortodontka w ostatnije chwili stwierdzila ze musze jednak wyleczyc jedna szostke. Wiec mam na razie aprat bez pierscieni. Boje sie ze przez aparat moze slabiej chodzic. Chcialabym miec jak najszybciej proste zabki. nastepna wizyte mam za nieco ponad miesiac. Do tego czasu mam wyleczyc zabka i zalozy mi pierscienie. Czy pogadac z ortodontka o ustaleniu szybszego terminu wizyty? czy to cos da? Na razie (po tygodniu) nie widze poprawy. Moze cos sie troszke przesunelo po dwoch dniach ale od tamtej pory nic. I zeby mnie juz tak nie bola. Mam przeczucie ze przez brak pierscieni aparat nic mi prawie nie zdziala. Czy slusznie??...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izett
raczej nie, bo to nie pierscienie prostuja zeby, one tylko "trzymaja" aparat. Zeby prostowane sa przez ten drucik. a zeby zobaczyc roznice potrzeba troche cierpliwosci, jednym sie szybcej prostuja innym wolniej, ale to nie znaczy z Ci gorzej aparat dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lololo
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blonde0010
odpowiedź do ASia14 :: ja miałam takąsamą sytuację jak Ty też miałam wyrywać 4, ale bardzo się bałam że moja szczęka się zapadnie bo jest mała i nie będzie można dokładnie nasunąć te zęby na te dzióry. Mojej koleżance wyrwała, nosiła aparat i tak ma przepustkę!! moim zdaniem ci ortoidonci którzy chcą wyrywać zdrowe zęby są niepoważni!! są różne sposoby żeby wszystkie zęby zostawić, na usówanie zębów przyjdzie czas na starość!!! Ja zmieniłam ortodontkę, fakt że leczę sięw innym mieście ale już na pierwszej wizycie zobaczyłam że to prawdziwa specjalistka !! będę nosiła expander żeby rozsunąć trochę szczęke i nie musze wyrywać 4!! trójki spokojnie się zmieszczą :) bardzo jestem zadowolona że tak trafiłam, jestem jak najlepszej myśli . 20 lipca mam wyciski a tydzień później już aparacik expander na 5 miesięcy i na dół aparat a później na góre po 5 miesiącach :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
Czy jak ma sie założony ten axpander, to sie sepleni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka__
A jak sobie z tym ekspanderem radzić?jak połykać itp? trudno jest sie do tego przyzwyczaić??bo sie go troche boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiadoma00
Ja bede miała zakładny stały aparat za jakies 2 tygodznie moze szybciej nie wiem czego mam sie spodziewac ogólnie przeczytawszy wasze tu komentarze i wypowiedzi to nie boje sie ale przeraza mnie to ze nie bede mogla wszytskieog jeść bo przyznam szczerze ze uwielbiam jesc i mam taki komfort ze nie musze patrzec na ilości:) z kwestia zaczepek hmm nie zastanaiwma sie nad tym pewnie bedzie mnie to bardzo draznic no i wreszcie niektóre osoby beda miał co mi dogadac ale chyba nie jest tak zle sadze ze sobie poradze:] Co do chłopaka hmm obecnie nie mam i mam nadzieje ze to nie przeszkodzi mi go znalesc moze jest ty taka która znalazła jak juz miała aparat ? mam nazdiej ze tak hehehe narazie jesem optymistką ale wysztko okaze sie po nałożeniu aparatu mysle ze to dobra próba charakteru:) pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiadoma00
jak ktos ma jakieś wskazówkto prosze pisac bede wdzieczna:) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka153
a ja włąsnie wróciłam od ortodonty i za 2 misiące będzie mi zdejmować, ale powiem Wam ze przyzwyczaiłam się i czasami to nawet nie pamietam ze mam cos na ząbkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam aparat na górę (metalowy) od prawie dwóch tygodni i jakoś się przyzwyczajam. Może najlepszą ekspertką nie jestem ale zawsze już troszkę wiem, więc pytać;) a wogóle jest tu tyle osób, które napewno udzielą rady... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia.snk
A ja mam pytanko czy jak ma sie zalożony expander to sie sepleni ? Bo ja sie obawiam, ze bede go musiala mieć a śpiewam i nie moge seplenić :D Prosze odpowiedzcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izett
do niewiadoma a propos chlopaka ;) moj stwierdzil ze w aparacie wygladam uroczo, a poza tym facet powinien sie cieszyc ze kobieta inwestuje w swoja urode i potraktowac to jako atut ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaffolcia
Ja nosilam juz ruchomy aparat ale tylko po domu bo byl wstretny i na cala buzie.Bylo tylko miejsce na jezyk.Teraz bede chodzila na wizyty i mam nosic staly....ciekawe jak bede wygladala heh...:):) Chce miec za wszelka cenę kolorowy,bo fajnie wyglada i moj usmiech pasowalby do kazdegp stroju.Ale ile kosztyje taki aparat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×