Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość damelia
Ja też jestem po zdjęciach i po wyciskach, osobiście będę czekać 2 miesiące na założenie aparatu ale wydaje mi się,że to bardziej zależy od wolnych terminów lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konti
Termin zalozenia zalezy od wolnych terminow lekarza. Ja mam ten komfort, ze moja ortodontka jest nowa w okolicy i ma jeszcze duzo wolnych terminow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaraSara_20
Jesli nie chcesz aby aparat był widoczny sa aparaty lingwalne tzn.zakładane od strony językowej.Wogole nie widoczne.Za to koszt-7tyś za jeden łuk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinka...
Hej! Mam pytanko. Moje ząbki nie wyglądają specjalnie źle ale ostatnio się bardzo ruszają i wykrzywiają. Mam niedoleczoną wadę - jako dzieciak chdziłam do ortodonty i moi rodzice zrezygnowali z mojego leczenia... Muszę mieć rozszerzony dolny łuk, po prostu mam górę szersza, a dól wąski... Tego nie widać, ale ten dół coraz węższy się robi i językiem wypycham dolne jedynki.. Cuda się dzieją, zęby się strasznie ruszają, dławię się często itp. Muszę aparat mieć i już. Powiedzcie, czy na rozszerzeni dolnego łuku można założyć aparat stały? To jest technicznie możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka nie mam pojęcia. Wiem że na górny łuk są ale na dolny nie wiem. A ja mam pytanko? Orto powiedziała mi że są dwa rodzaje aparatów na rozszerzenie szczęki. Mam możliwość wyboru (90% osób podobno wymaga rozszerzenia :( ) Napiszczie mi proszę czym one się różnią i co jest lepsze w noszeniu, który mniej przeszkadza itd. Pierwszy łuk mam za 2 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka-Hajduk
Hejka! Ja tez nosze staly aparat, a mam 16 lat. Nosze juz go od pazdziernika (górę), a za 2 tyg zaloza mi dół. Wczesniej sie zastanawialam, ze moze przez to nie znajde chlopaka bo nie bede juz tak atrakcyjna. Ale teraz wiem ze nie o to chodzi. Poznalam chlopaka (co prawda z nim nie jestem ale to chyba tylko na razie :)) jemu to wcale nie przeszkadza i wiem to na pewno bo rozmawialam z nim na ten temat. Noszac aparat wiem tez na pewno, ze jesli nawet bylabym z chlopakiem to wiedzialabym, ze nie jest ze mna tylko dla mojego wygladu, ale ze jest tez inteligentny i patrzy na charakter. W kazdym badz razie aparat tez mnie czegos nauczyl! :) Pozdrowionka dla wszystkich noszacych aparaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Ja mam ten aparat na rozszezenie szczęki w sierpniu go zdejmuję na początką było okropnie teraz zaczyna mnie denerwować ale widać poprawę mam go na górze z jedzeniem strasznie z mówieniem też także pozdrawiam i trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariolas to mnie wystraszyłaś teraz :( Mam nadzieję, że nie będę miała tego na rozszerzenie. Miał ktoś jeszcze taki aparat? Nie wiem o co chodzi z tymi dwoma rodzajami. Jeden jest podobno gorszy (i tańszy) a drugi troszkę wygodniejszy (ale droższy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotaaaazamosc
a ja jutro juz sciagam i nie wiem jak to przezyje-bede mocno tesknic:D:D:Dmoj aparacik jest kochany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotaaaazamosc
aha. nie martwcie sie. Aparaty są spoko......tylko najgorsze są t5e łuki podniebienne, bo w niedziele na obiedzie zawsze zawieszały mi sie kluski z rosołku:D:D:D:Dpowodzenia blaszaki:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat
Jkieś 5 lat temu nosiłam taki aparta rozszerzajacy na górze, pomógł bardzo. Miałam go jakis rok i nie był szczególnie uciążliwy, czasami miałam kłopty ze zbyt dużą ilością jedzenia napchaną od razu. Niestety przerwałam leczenie ze względów finansowych. Ale teraz myslę o ponownym rozpoczeciu. Jak ktoś zna dobrego ortodontę w Częstochowie, to proszę o namiar. 5 lat temu miałam raczej kiepski wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Hey Kati 24 ja nie mam pojęcia który lepszy ja za swój wraz z założeniem zapłaciłam 600 zł a nazwa sie ekspander podniebienny jest też Hass i Hyrax ale nie mam pojęcia który lepszy mój jest umieszczony na 4 5 i 6 także go nie widać a nad językiem mam coś w kształcie drutów które są połączone z zębami natomiast one są jakby w plastiku który trzyma się zębów dzięki cementowi widać róznicę jeszcze przed tym wyrwane miałam ósemki zbyt wąskie podniebienie i to było koniecznie pozdrawiam i pytaj jak nie wież czegoś HEY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariolas chyba właśnie taki aparat pokazywała mi moja orto. Powiedziała że ten jest tańszy i w cale nie taki mocno uciążliwy i nie wie czemu ludzie częściej wybierają jakiś droższy i przeszkadzający. Ja czekam na telefon od mojej orto (pod koniec tygodnia) i dowiem się czy będe musiała mieć ten na rozszerzenie czy od razu druciki na ząbki. Mam nadzieję że nie będę tego nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
To dobrze jak nie będziesz musiała a jak będziesz musiała to też dobrze bo jak trzeba to trzeba :) ja też mam i przeżyję napisz mi ile będziesz musiała go nosić POZDRAWIAM ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolałabym od razu nosić druciki, bez tego na rozszerzanie no, ale jeśli będzie trzeba to przeżyję. Tylko jak będę seplenić to dzieciaki będą się ze mnie śmiały :) Prowadzę kawiarenkę internetową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia_snk
Czesc :) Od czego zależy to czy bedzie sie nosiło ten aparat na rozszezenie szczeki ? Każdy go musi nosic ? Pod koniec lipca ide na pierwszą wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi orto powiedziała że 90% musi nosić aparat na rozszerzenie szczęki niestety. Nosi się go żeby rozszerzyć górną szczękę. Podobno to jest bardzo nieprzyjemne :( Ja się dowiem pod koniec tego tygodnia czy będę go nosiła czy nie. Mam nadzieję, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kati 24 - nie martw się seplenieniem. Fakt że niestety mówi się komicznie ale wszystko można przeżyć a dzieciaki są bardziej cool niż myślisz. Ja mam taki łuk od miesiąca i jakoś żyję, a zawodowo jestem też w ciekawej sytuacji: uczę w gimnazjum języka obcego. I teraz wyobraź sobie moją wymowę!!! Ale niepotrzebnie się przejmowałam, bo uczniowie przyjęli to naprawdę super. Ja sama też sobie trochę na ten temat pożartowałam i jest super. W dodatku nie mogę za bardzo jeść bo boli i z przełykaniem też problemy więc schudłam już 5 kg:)))) W sam raz na ciuchy letnie. Aparaciki górą:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie mówcie że jeść nie można i schudnę :) I tak jestem już chudziutka wg niektórych. Mam 172cm wzrostu i ważę 52 kg. Jak schudnę to zniknę :) Nie chcę aparatu na rozszrzenie!! Zostaje mi tylko czekać na dezycję orto. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirat027
mam 21 lat i moja wada polaga na brzydkiej przerwie miedzy górnymi jedynkami, chciałbym sie dowiedzieć czy ktos leczy juz taka niedoskonałość i czy brak 2 górnych szóstek mioże być przeszkoda do noszenia aparatu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga__m
Nosilam aparatale nie staly troche bolaly mnie wiec przestalam nosic i teraz za jakies 2 miesiace bede miala staly i boje sie troche,ale moja kolezanka nosi juz pol roku i powiedziala mi jaka to jest wiec juz sie przygotowalam na najgorsze.Narazie nosze jakas zapore na jezyk taka kujaca juz rok.Wiec mam rade dla osob ktore maja nosic aparat:Chcecie miec zabki piekne i zdrowe?Noscie aparaty ortodontyczne, te stale(metalowe)>Nie zwracajcie uwagi na osoby ktore beda sie z was smialy, bo ja bylam glupia i teraztyle kasy trzeba wydac.Nie wstydzcie sie i nie bojcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolas
Do Oli 29 ile musisz nosić ten aparat rozszerzający?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Mariolas:) Moja orto powiedziała, że 2-3 miesiące. Nie mogę się już doczekać zdjęcia. Na początku miałam inny łuk( taki w przedniej części podniębienia) i strasznie sepleniłam ale potem wymieniła mi na taki głębiej położony i teraz mówię o wiele lepiej ale za to nie mogę prawie przełykać. Mówię ci - super:) Ale czego się nie zrobi dla pięknych i zdrowych ząbków. A ty ile musisz to nosić? Czy też ci się ruszają zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie taki aparat proponowała mi moja orto -ten głęboko osadzony. Miała do mnie dzisiaj dzwonić i umówić się na wizytę i powiedzieć czy będę musiała go nosić czy obędzie się bez niego. Czekam i czekam na ten telefon i nic narazie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati_16
Hej wszystkim! A ja na poczatku lipca zostane posiadaczka stalego aparatu... Nie wiem czy mam sie cieszyc czy plakac.... Czy jak mam 16 lat to kretyni z klasy bede sie ze mnie nabijac? Jestem ZAŁAMANA poprostu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelina948338
Hey!!! mam 18 lat, strasznie jestem niezadowolona z ksztaltu moich zebow, ale coz...Mam pytanie, wiecie moze, czy te moje "piekne" zeby, jesli nie zaloze apararu dalej bede mi sie przesuwac?? z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia7
Pracuję u ortodonty i nie czerpię korzyści ze zwiększonej ilości pacjętów, więc to co wam tu piszę będzie bardzo obiektywne a zarazem w miarę z pierwszej ręki. Zakładanie aparatów stałych (czyli tych przyklejanych na zęby) jak i ruchomych (czyli tzw. płytek, wyciąganych z jamy ustnej) jest możliwe w każdym wieku, pod warunkiem posiadania własnych zębów. Teraz za pomocą ortodoncji można zdziałać cuda i nawet obrzydliwie wystające i pokręcone zęby można doprowadzić to rewelacyjnego stanu. Ale bardzo dużo zależy od ortodonty - bo jak wiadomo w każdym zawodzie są partacze. A jeśli chodzi o estetykę aparatów, to można teraz założyć aparaty kosmetyczne z białej porcelany lub syntetycznego szafiru (przeźroczyste) i są one dużo mniej widoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia7 a napisz mi o rodzajach aparatów na rozszerzenie szczęki. Słyszałam od orto że mogę sobie wybrać jeden z dwóch. Czym one się różnią? Który jest bardziej przystępny również cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia7
Do poszerzania szczęki można użyć wiele technik. Jedną z nich jest zakładanie tzw. przerzutu który montowany jest od wew., od strony podniebienia i wkłada się go w pierścienie na zębach szóstych. Jest to taki metalowy drut w kształcie litery V. Innym sposobem jest płytka Schwartza ze śrubą. Poprzez rozkręcanie tej śruby można poszerzyć szczękę. To jaki aparat powinnaś nosić aby w twoim indywidualnym przypadku pomogło, powiniwn zdiagnozować ortodonta.Należy pamiętać, że każdy przypadek może być inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia7
Musisz mi powiedzieć jakie aparaty zaproponował twój orto to podam ceny orientacyjne. Przerzut - 250zł, Płytka Schwartza - 450 zł. Ortodoncja ogólnie jest bardzo droga!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×