Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

kasiulllla16 eee hyrax to fajna rzecz :D a te sepolenienie jest po prostu swietne :) da sie do tego cacka przyzwyczaic chodz ja po 6 tygodniach sie juz z nim roztałam :( ale co prawda sa problemy nie małe z jedzeniem na poczatku i ten slinotok :| miałam w tedy tyle śliny ze plulam na około i wszedzie :( ale przezylam i jest sweet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulllla16
dzieki za info ;) tylko, ze ja nie mam mieć hyrax-a a łuk podniebny (ktory podobno bede mogła scągać do jedzenia i który trzeba nosić 16 godzin dziennie czy coś ;) )i łuk podniebny bede miała przez cały czas trwania leczenia ;/ w każdym razie wszystko sie wyjaśni w sobote ;) teraz męczę sie z separatorkami ;/ myślałam, że bedzie gorzej ;) buziaki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia1001
Hej !!! Pisałam jakeś pare dni temu ,że założyli mi łuk podniebny i strasznie se plenie!!!:( Teraz zauważam ,że z dnia na dzień muwie coraz lepiej !!!:) Jeżeli ktoś ma taki łuk niech się nie przejmuje bo szybko się przyzwyczaji do niego !!! Powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnettWL
No, moze sprobuje tych szarych. A czy mial ktos kiedys tzw. zlote na kosmetycznym? To tez mi sie ciekawe wydaje... Wogole, bylabym niesamowicie wdzieczna, jesli ktos z Was moglby pokazac mi zdjecia jak wygladaja rozne kolory gumek na kosmetycznym aparacie. Moj mail: gtfu123@gmail.com zapewniam, ze wykorzystam TYLKO dla wlasnych obsweracji. No i moge tez Wam wyslac swoje zdjecie w tych niby-przezroczystych ktore sie przebarwily. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina.ck
Karolna OsOs a gdzie zalkadalas aparacik, czy mozesz mi polecic jakiegos dobrego ortodate bo jak wiedze w opisie pochodzisz z Kielc tak jak ja.. Z gory dziekuje za opowiedz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam pobieżnie poprzednie wypowiedzi i moją uwagę zwrócił \"łuk podniebienny\"... Nie wiem czy Dziewczyny mówiły o tym samym świństwie które ja nosiłam, jeśli tak powiem Wam jedno - TO BYŁO STRASZNE!!! Buzia nie domykała się do końca, bo tylne chyba 2 zęby (po każdej stronie na górze) były otoczone czymś w rodzaju ściśle przylegającej masy i ten łączący to drut na podniebieniu. Do tego rozkręcałam to świństwo codziennie przez pierwszy miesiąc, bolało :( Po tygodniu mówiłam jako tako, przez pierwsze dni prawie nic nie jadłam. Nosiłam to 4 miesiące i powiem szczerze to był koszmar! Po czterech miesiącach założyłam piękny metalowy łuk (na dole miałam już wcześniej) i nikt mi nie powie, że to boli albo jest nie wygodne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katarina.ck Ja zakładałam na ulicy 1 Maja :) naprawde polecem :) ortodontka jest super :) wspolpraca sieuklada pani ortodontka jest naprawde fajna osoba a i ceny nie sa wysokie :) POlecam ! a jedyna przychodnie która odradzam to na ulicy słonecznej :| eh ... koszmar ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Little Miss Sunshine he he tak mówisz o hyraxie :) wiesz moze nie boli ale przeszkadza czaly czas czuje sie dyskąfort :( 4 miesiadze ? dobrze ze ja tylko 6 tygodni nosiłam :) ale nie wspomniam tego dobrze .. ale było mineło i nie wroci ... teraz mam juz normalny aparacik :) i jest Good :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarinack
karolina osos To w przychodni zaklaalas?da sie tak?a czy moge Cie prosic o imie i nazwisko tej lekarki a juz wysmiecicie by bylo jakbys podala tel. pozdrawiam dzieki za odpowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej poszukuje
jakiegos ortodonty w krakowie. jesli ktos zna, i moglby podac mi namiary to bylabym bardzo wdzieczna. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkie wielkie dzieki
!!!!! a moglabys jeszcze napisac czy spoko ten orto? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja ponawiam pytanie
o orto w krakowie!~!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akpapa
heyka :) mam takie pytanko, czy zakładał ktoś może aparat w klinice OTRHOSMILE we Wrocławiu? z jednego źródła słyszałam że to najlepsza klinika we Wrocku ale chciałabym poznać opinię innych osób, z góry dziękuję za odpowiedź:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiullla16
no i nastał wielki dzień!!!!!!!! o 14. 30 bede miała zakładany aparat stały na górę ;) = łuk podniebny - nie wiem czy sie cieszyc czy płakać ;) jestem ciekawa jakie to bedzie uczucie jak bedzie juz po wszystkim ;) buziole for all ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnettWL
Hejka ponownie!! patrzcie, co własnie zanalazłam! zamierzam sobie sama zakladac gumeczki, we wszystkich kolorach jakie tylko chce:-)) wczoraj sprobowalam, to nic trudnego samemu sobie zalozyc. Tzn. moj facet mi pomaga, ale chyba sama tez dalabym rade. Potrzeba tylko wykalaczki:-))) 5 zł za 25 gumek to chyba niewiele. Pozdrawiam!! http://www.allegro.pl/item225227396_ligatury_ortodontyczne_usa_najtaniej_35_kolorow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niecierpek
chachania- dziękuję :):) Proszę odpowiedz mi jeszcze na pytanie związane z łukiem podniebiennym. Czy czas seplenienia trwa długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niecierpek
kasiullla16- proszę napisz jaki ma kształt Twój łuk podniebienny i jakie są odczucia w związku z jego posiadaniem. Przygotowują się na montaż tego ustrojstwa i chcę wiedzieć o wszystkich niewygodach z tytułu jego noszenia. Wiem, wiem ..... pomaga w leczeniu ale ma "skutki uboczne" o których chcę wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makii
Witam! Więc mam problem tego typu, wczoraj byłam u ortodonty(pierwsza wizyta) i wszytko fajnie. Tylko żebym mogła założyć druciki musze usunąć dwie czwórki. Czy to zupełne normalne, ktoś z was tak miał, albo nie wiem może powinnam pójść do innego ortodonty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chachania
Niecierpek - zajrzyj tutaj http://www.dmp.am.wroc.pl/artykuly/DMP_2005422327.pdf Masz tam rysunek przedstawiajacy zamontowany ekspander. Po dwoch miesiacach juz w ogole nie seplenie, mysle, ze juz po 2 tygodniach noszenia nie mialam z tym problemu. Pozostal problem z wymawianiem "i" (brzmi jak "y"), no i wzorek od ekspandera odciska sie na jezyku. Zanim Ci zaloza idz do apteki i kup sachol albo jakos inna masc stomatologiczna. Sachol znieczula, ale sa tez takie o dzialaniu profilaktycznym - zapobiegajace odlezynom i krwawieniu dziasel (o ile wystapi, u mnie tego nie ma). Nastaw sie, ze pierwsze 3 dni beda Cie bolaly zeby, nie bedziesz mogla gryzc - warto zaopatrzyc sie w kaszki, budynie, albo malakser. Gorne zeby sie rozjada i nie beda pasowaly do dolnych, wiec bedziesz miala wrazenie, ze szczeka Ci sie nie domyka. Moje pierwsze wrazenie po zlozeniu ustrojstwa - nagle malo miejsca w buzi i nie ma co zrobic z jezykiem, problem z przelykaniem sliny (wciskalam jezyk pod drut,zeby sobie pomoc), po zabiegu nie moglam wyplukac ust - musialam machac glowa w lewo i prawo, slinotok. No i podczas jedzenia byl strach, ze sie udlawie, ale to byl pierwszy dzien. Dobra wiadomosc jest taka, ze w ogole nie przeszkadza w spaniu i ze jezyk w koncu znajdzie swoje miejsce. No i wlasciwie teraz juz nie pamietam jak to bylo jak nie mialam luku. A dzis zakladaja mi aparat - gore i dol odrazu, ale po ekspanderze juz sie niczego nie boje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia1001
Niecierpek- ja miałam zakładany łuk podniebny na początku Sierpnia ,a teraz nic sobie nie plenie !!! Tak jak muwi chechenia począdki są trudne ,ale szybko da się przyzwyczajić !!! Pierwsze dni wpadłam w małą "depresje" (co to będzie jak pujde do szkoły ,będą się ze mnie śmiać, nie umiem nawed jeść...). Boli mnie tylko wtedy gdy się go rozkręca ( szybko mija ) !!! Czasami wydaje mi się jakby krew wydostawała mi się z niego... Nic się nie martw po jakiś 2 tygodniach przyzwyczajisz się nikt nie będźe wiedźał ,że masz taki cudo !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuś aŁć
MAM PILNE PYTANIE !!!!!!!!!!!!!! Czy ktoś z Was miał chirurgicznie odsłaniane zęby albo zna kogoś kto to miał (i przezył xD)?? Jestem umówiona na jutro rano, więc proszę o w miare szybką odpowiedź. Czy będę mieć jakieś szwy? Strasznie sie tego boję! Miałam 27.03 założony EXPANDER na podniebienie i jednak nie pomógł górnej 3 wyjsć...17 lipca mi zdjęli, teraz mam tylko od 27.04 górnu łuk i przyzwyczaiłam sie do niego. Po 2 dniach od odsłonięcia zęba mam mieć założony na niego zamek. Czy to nie za wcześnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa 999
cześć. ja też niedługo będę zakładany stały aparat. mam pytanie czy będę mogła w szkole jeść kanapki ??? czy jedzenie mi wejdzie miedzy zęby i bedzie czego sie wstydzić?? proszę o odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niecierpek
chachania - serdecznie dziękuję za link strony o łuku podniebiennym. Nie będę koloryzować JESTEM PRZERAŻONA! 27 mam wizytę u ortodonty więc zadam pytanie na jaki okres czasu mi zamontują to "rusztowanie". Znając życie i mój wiek to pewnie na dwa lata ...... ;(( . Napisz parę słów o dzisiejszej wizycie i pochwal się aparacikiem:) A może masz już jego zdjęcie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niecierpek
Ewcia1001 - dziękuję za uzupełnienie mojej wiedzy. Nie powiem, że treść mnie uspokoiła ale wiem czego mogę się spodziewać. Czy masz już założony aparat ortodontyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magba
czy poleci mi ktoś dobrego i w miarę taniego ortodontę z warszawy?Bardzo mi zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magba
chcę sobie założyć aparat , ale nie wiem jakiego ortodontę wybrać.Czy aparaty zakładane na noc są równie skuteczne co stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×