Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość agentka_Monk
przepraszam za pomylke - nastepna wizyte mam zaplanowana na 1 sierpnia , gumeczki odpadly z zebow 2 i 4 na dole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
agentka_Monk Ja bym Ci radzila iśc lub zadzwonić do ortodontki ... jesli odpadla Ci gumeczka Bo to one wywieraja sile na zabkach ... Moja ortodontka Mi moiwla ze jak Mi odp Gumeczka ( bo mam tak ze jest ona tylko ledwo co zachaczona na dolnych 5 i moze spasc) to abym jak najszybciej sie z nia skontaktowala ... :) Tak wiec lepiej by chyba bylo abys zadzwoniła Pozdrawiam :* Ona91 he he nazywa sie to woskiem :) Buziam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona91/
dzięx za pomoc jutro wyprubuję ten wosk, może coś pomoże. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evik28
mam 28 lat i od wczoraj aparat staly :) i ciesze sie, ze w koncu sie zdecydowalam, choc na razie nie usmiecham sie zbyt szczerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
evik28 ja tez mam 27 lat i od kwietnia mam aparat :) nawet nie wiem kiedy to minelao- fajnie ze sie zdecydowalas, masz kosmetyczny czy zwykly metalowy? ja mam maetalowy i sie szczerze na calego, bardziej sie uesmiecham teraz niz wtedy jak nie mialam aparatu. Dzisciaki mojego brata mowia ze ich ciotka (czyli ja ) wygladam odjazdodowoooooo!!!!!!!!!!!! i sami teraz sie przylozyli do noszenia tych swoich ruchowmych aparatow , bo przedtem oszukiwali i nie napoli tyle ile zalecil ortodonta- troche ich postaszylam i dalo skutek :)))) , wiem wiem ze tak nie powinnam ,a le to dla ich dobra !:)) Dzieki OsOs za rade- tylko ze nie wiem czy dzis dam rade skontaktowac sie z orto , ale jak cos to na bank w poniedzialak a moze uda mi sie nawet jutro :)))) Pozdrawiam wszytskich "metalowcow" :D:D:D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evik28
evelus tez ma metal manie w ryjku a moje siostry dzis nazwaly mnie robocop :)) troszku mnie szczynka boli wiec dzis wyjatkowo sie szczerze :D damy rade!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Em.em.
Mam pytanie- czy oprócz seplenienia i slinotoku, ktore jak mowicie, po kilku tygodniach można zwalczyc (taką mam nadzieję..) , są inne widoczne objawy noszenia ekspandera? Naczytałam się wielu pesymistycznych opinii i jestem tym wszystkim przerazona :( I jeszcze jedno, jak w ogole wygląda sam proces zakładania...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evlik28
jesli chodzi o mnie i moj pierwszy dzien to nie seplenie ale pluje jak nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evlik28
ale ale.... wcale mi to nie przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Em.em ---> Ja tam miałam Hyraxa Expandera :) I sam proces zakładanie wygladał tak ze ortodontka polała mi najlpier ząbki od 7 do 4 takim jakims płynem .. Bo moj hyraxik miał plastikowe nakladki a nie metalowe i byl przyklejeny a potem dolala troszke plynu do aparatu i przykleiła potem musiałam 1o minutem trzymac scisniete usta aby dobrze sie dokleił :) bardzo sie bałam ze spadnie ale nic na nic Mu sie nie stalo przez 6 tygodni :P wiec założenie go nie jest straszne .. :) gożej ze zdjęciem :( czułam jak by Mi ząbki chciały wypaćś :P nie byłam na to przydotowana kompletnie bo miałam go nosic 3 lub 4 miesiadze a zdjełam po 6 :) hmm potem troszke dziwnie sie czułam miałam odciski na dziąsłach i wogole jakoś tak innaczej było :) ale aparat bardzo zmienił wygląd mojej szczenki :D ale przyznam ze przez caly okres noszenia mało kiedy Mnie bolało :) i naprawde hyrax to nie jest kula u nogi :P może przeszkadza w mowieniu :P bo ja nie potrafiłam powiedziec 5 słow dobrze ale z czasem sie przyzwyczaiłam :D no i przełknąć śline było trudno ... o jedzeniu nie wspomne :( ale czego sie nie robi :D he he wiec nie ma sie co bac uszka do gory pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Em.em.
hm, dzięki. Tak naprawdę, to obawiam się rekacji ludzi... w czasie wakacji to jeszcze ujdzie...ale co będzie we wrześniu, w szkole. Mam nadzieję, że do tej pory zacznę normalnie mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Em.em. Ja miałam hyraxa w czasie szkoły ... jestem mloda .. ale przezyłam jakos noisałam go 6 tygodni ... pamietam ze nastepnego dnia jak poszłam do szkoły po załozeniu tego cuda ... plułam i nie mogłam powiedziec 2 zdan ale nikt Mi nic nie mowił .. przeciez to nie kalectwo .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups to nie to forum przepraszam za spam ale jak juz napisałm to wejdzcie moz ektóras zainteresuje szczególnie jak macie dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojco
Na przebarwienie ligatur (w niektórych aparatach również innych ich elementów) wpływają te produkty spożywcze, które zawierają silne barwniki. Mogą to być: * owoce lub warzywa: * czerwone buraki, czerwona papryka (ostra i słodka), wiśnie, czarne porzeczki, jagody, aronia * napoje: * kawa (nawet z mlekiem), herbata (wszystkie gatunki, nie wyłączając zielonej), cola, soki z owoców wymienionych powyżej, czerwone wino * sosy zawierające barwiące składniki: * z dodatkiem curry (lub kurkumy), sojowy, chili, tabasco, lub inne zawierające wymienione powyżej barwiące warzywa lub owoce * barwione słodycze: * żelki, cukierki, lody i lizaki (zwłaszcza te barwiące język) czy to prawda, że nie można jeść tych wszystkich rzeczy??? Przecież to jest prawie niemożliwe żeby przez 2 lata wytrzymać bez tego :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojco
ile się nosi aparat retencyjny//////???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojco
czy bardzo widać kiedy są usuwane zęby????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Em.em.
zalezy która ząb mialabys wyrwany. Ja osobiście kilka lat temu miałam wyrywaną czwórkę i jakoś tego nie widać. po prostu zęby się przesunęły... Hm, pierwszy dzień mam ekspander. Moje podniebienie zaczęlo swoją wędrówkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rita84
Czesc wszystkim Trafilam na to forum jakis czas temu przez przypadek. Mam bardzo powazna wade zarowno na gorze jak i dole. Chcialam ja wreszcie naprawic, wiec wczoraj udalam sie do orto, ktora doradzila mi na poczatek aparat staly porcelanowy na gore, a po kilku miesiacach na dol metalowy. Za porcelanke place 1400 a za zwykly 1200. Jak na razie nie musze nic wyrywac, znalazla tylko 2 ubytki, ktore zaleczy mi przed zalozeniem aparatu. Ile trwa takie zakladanie aparatu? Zaczyna za rowniutki tydzień. I mam strasznego stracha czy wszystko pojdzie jak nalezy. Moze cos sie nie udac? Czy ten bol jest straszny? Ja bede miala wyciagane 6 i dwojke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porcelanka taka tania? az niemozliwe.. Ja sie upieralam przy porcelanowym , ale musialabym zaplacic prawie jeszcze raz tyle co twoj by kosztowal... ale zdecydowalam sie na metal i orto mi powiedziala ze b.dobry wybor :o) Bol po zalozeniu aparatu niestety jest.... No trzeba sie troche pomeczyc.. Ja jestem w trakcie... Jem jakies papki :( nie moge sie doczekac kiedy zjem sobie wreszcie chlebek :) mniam . Zakladanie aparatu na gore u mnie trwalo jakies pol godzinki. :D i nic nie bolalo, no ale przyjemnie to tez nie bylo. ale co tam... ps. ale seperacja to mnie kurde bardziej bolala ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rita84
moja orto powiedziala ze stosuje tylko separacje natychmiastowa (czyli od razu zaklada aparat) robi tak od czasu kiedy jakiemus pacjentowi gumka weszla pod dziaslo i dopiero wyciagla ja podczas zakladania aparatu- na szczescie bo ten chlopak nawet nie wiedzal ze tam ja ma. Nie wiem czy to normale, myslalam ze gumki kazdy musi miec przed zakladaniem aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rita84
a odnosnie porcelanki chyba jednak zdecyduje sie na metal bo podobno mniejsze zamki i trwalszy. Co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
rita84 - ja mam metal i jestem zachwycona, nie wiemk czy mniejsze zamki, ale jedno wiem napewno ze moge bez obawy jesc wszystko bez obawy ze za rok noszenia apart bedzie jak paleta malarza- przefarbowany- jedyna co mi sie lekko barwi to gumki gdy byly biale - teraz mam kolorowe i wszytsko w porzadku- juz to ktorys raz pisze ze ja tez chcialam kosmetyczny - ale teraz pol roku chodze juz w metalu i jest extra :)))) polecam!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja
witam wlasnie mija 4ty dzien noszenia aparatu. Długo może tak jeszcze bolec?? A przez jaki czas nie mogłyście jeść normalnych rzeczy?? A i sie zastanawiam bo na szóstkach mam założone takie pierścienie wasze tez wychodza poza ząb, bo moje wychodzą tak jak by były za szerokie a moje ząbki za małe i sie zastanawiam czy ja tylko tak mam... Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja
witam wlasnie mija 4ty dzien noszenia aparatu. Długo może tak jeszcze bolec?? A przez jaki czas nie mogłyście jeść normalnych rzeczy?? A i sie zastanawiam bo na szóstkach mam założone takie pierścienie wasze tez wychodza poza ząb, bo moje wychodzą tak jak by były za szerokie a moje ząbki za małe i sie zastanawiam czy ja tylko tak mam... Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alunia1105
troszke poboli ale potem nie bedziesz nic czula ja nosze rok milalm nosic 2,5 ale ostaniolekarz mi powiedzila ze w listopadzie mi sciaga wiec bedzie to tylko 1.5 wiec eszystko zalezy od wady..ja mialam okropna ..oszczedzaj na poczatku zabki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niecierpek
Witam wszystkich bardzo serdecznie.:) Zdecydowałam się na korektę mojego uzębienia i z tego co zdążyłam wyczytać będę najstarszą "aparatką" wśród zebranych na tym forum .... ;). Mam do Was pytanie: czy ktoś z obecnych leczy/ł się u dr. Konrada Perkowskiego? ( Warszawa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evlik28
niecierpek to ile masz lat ze tak nieskromnie spytam?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niecierpek
Odważnie odpowiem ;) 42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkarola
Witam wszystkich!!!:) Mam 17 lat. Chciałabym nosić stały aparat, ponieważ bardzo wstydzę się swojego uśmiechu. Mam na górnej szczęce obróconą o 90 stopni dwójkę i krzywą czwórkę. Dziś po raz pierwszy w życiu wybrałam się do ortodonty. Chciałam się dowiedzieć na czym w moim przypadku będzie polegało leczenie. Zapytałam się co trzeba jeszcze zrobić żeby założyć aparat. Pani orto powiedziała, że przy następnej wizycie i umówiła mnie na najbliższy wtorek. Zdziwiłam się, że to tak szybko. Z tego co wyczytałam w Internecie aparat zakłada się przy trzeciej wizycie. Czy konieczne jest robienie wycisków szczęki i prześwietlenia? Ja niczego takiego nie miałam... Już za 6 dni mogę mieć aparat! Muszę tylko do tego czasu zadzwonić do ortodontki i powiedzieć na jaki aparat się zdecydowałam - metalowy czy kosmetyczny. Proszę, doradźcie jaki aparat jest lepszy, wygodniejszy i skuteczniejszy. U tej pani aparat metalowy kosztuje 1400 zł, a kosmetyczny 1800 zł. Wizyty kontrolne 50 zł. Czy uważacie, że są to odpowiednie ceny? Dodam, że jestem z Częstochowy. Czy założenie aparatu nie wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania szczęki? Zęby mam wyleczone. Ale chodzi o to, czy nie trzeba rozluźnić zębów? Nie wiem jak jest on przymocowany do zębów trzonowych. Nie znam się na tym, dlatego piszę tak niezrozumiale.;) BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA MOJE PYTANIA! Pozdrawiam gorąco!!! )))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×