Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość OsOs
ttttxxxxx wiem co to hyrax .. bo sama go miałam to aparat przeznaczony go rozpychania szczenki ... :P Rozszerze on Łuk podniebny czyli rozwala szwy w buzce :) he he a to drogie niestety ne wiem... Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
a Jest stosowany najczęściej .. przy wadzie zgryzu nazywanej stłoczeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość red1111
do motofk a jaką masz wadę? czy już wiesz ile będziesz nosić aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka Strzelin
Nosze aparat juz 3 lata. Góre mam juz zdjeta i nosze jeszcze na nich wkładke taką przezroczysta za 220 zł. dół jeszcze nosze ale za 2 miesiace sciągam. Jestem bardzo zadowolona z efektów!!!!! moje zeby sa po prostu sliczne!!! kazdy sie nimi zachwyca. a jak przypomne sobie jakie miałam wczesniej zeby to ... oj.... ogólnie aparat z wizytami wyszedł mnie ok 5 tys. zł. Mogłabym za to kupic jakis samochód ale samochód to rzecz nabyta a o zeby nalezy dbac. I NIE WSTYDZCIE SIE NOSIC APARATóW!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Ja TaM Ne wstydze sie aparatu :D kiedys ne chcialam go nosic .. ale wiem ze zle myslalam ... Bo wade mialam znaczy sie mam ale jus niedlugo paskudna .. :| stloczenie szczeki .. moze nie jest taka okropna .. ale Mi przeszkadzala bo bardzo lubie mowic itp :) nie wspomne o smianiu sie :) aparat mam juz od ponad 2 mechow za niecaly miesiadz mam zakladany na gore :D od 3 tygodni jestem jus bez hydroxa :D i widze wielkie ZMieny :D $liczne wrecz .. ktore bardzo ciesza ... dawniej balam sie ze aparat bedzie Mnie oszpecal teraz Go pokochalam ;** a szczegolnie to ze moge sobie wybierac gumeczki he he narazie mam rozowe :D przy najbliszej wizycie kcem zielone :D Aj zaluje ze tak pozno sie na niego zdecydowalam :) chodz nie jest tak strasznie :P ale jestem szczesliwa ze mam aparat :P he he najbardziej balam sie tego ze Moj chlopak tego nie zaakceptuje :( ale bardzo mu sie to spodobało i powiedzieł ze Mu to nie przeszkadza :D ładny uśmiech jest warty tego :P Buzacki :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika26
ja mam 26 lat i wlasnie zaczelam leczenie ortodontyczne . mam krzywe dwie jedynki z przodu i siekacze wysuniete do przodu do tej pory musialam zrobic rtg po czym wyrwac czworki bo byly stloczone i nie bylo dla nich miejsca teraz ortodontka zalozyla mi gumki separujace miedzt zeby i za tydzien bedzie zakladac aparat swedza mnie troche dziasla i jakos tak dziwnie ciasno w szczece ale nie moge sie juz doczekac jak to sie zacznie prostowac , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pier*****
nosiłam aparat jakiś czas temu, zobaczyłam wasz topic w aktualnych tematach - i weszałm, na ostatnią stronę.. boshe - co to jest za postać "osos" czy jakoś tak?? jak można pisac w takich masakrycznie idiotyczny sposób?:O to samo te fonetyczne zapisy "Szczenki".. coś strasznego.. zaraz mi napisze "JaK cI nIe PaSi To NiE cZyTaJ" czy coś równie ciekawego, ale normalnie nie mogę.. nóż się w kieszeni otwiera jak się widzi takie tępactwo..:( to jakieś dziecko z podstawówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttttttxxxxx
dominika26 - jaka masz wade?? Stłoczenie zębów? Ja nie wiem czy nie bedzie mi potrzebny hyrax, czy jakieś inne dziadostwo do rozciagania szczeki. Podobno nie można w tym czymś normalnie mowić. Zamiast tego chce wyrwac czworki, albo szostki, tylko nie wiem czy orto sie na to zgodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami80
byłam na wizycie o Dr Michny KRAKÓW czy ktoś sie leczy -i u kogo w krakowie? pierwsza wizyta:odrazu odciski i rtg...za 2 tygodnie ma powiedziec doktor co i jak sie ma i jak widzi to leczenie mam zakładać metalowy-to napewno bo w moim wieku to najkorzystniej podobno.. zdziwił mnie fakt;ze boląca mnie dolna ósemka:/ ,..ma nie byc usuwana prawdopodobnie napewno piątki polecą na górze a na dole zobaczy jeszcze... wolałabym ta óśemke usunąć mimo cierpeień przy dolnej wyrywanej 4 miesiace temu wolałabym uniknąć sytuacji ze pod nią zrobi mi sie np;cysta ...to dopiero ból:( a moja Pani chirurg mówiła ze na jesien szykujemy sie an drugą usuuwac ósemke bo tam tez stan zaplany sie pomału robi. wiec dlaczego ortodonta nic na to:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich... Mam do Was pytanie, czy mieliscie jakies problemy po sciagnieciu aparatu?? Zalozylam aparat na gore najpierw, w 2 miesiace pozniej na dol, lekarz glownie skupil sie na gornym luku, na 3 miesiace przed sciagnieciem gornego aparatu jeszcze byly wprowadzane korekty. Aparat po 17 miesiaca zostal sciagniety, ale nie przez lekarza tylko jego pomoc, bo pan doktor musial gdzies wyjsc, klej przez nastepne trzy wizyty mi jeszcze zrywal lekarz. Wogole mialam przerosty, niestety taki problem sie zdarza, pomoc pobrala odcisk i w kilka dni pozniej odebralam plytke retencyjna, ktora mialam przykazane nosci 6 miesiecy po 8 h, glownie w nocy. Caly czas mam dolny luk, wiec pozostaje pod stala kontrola lekarza, we wrzesniu zaczely sie powazne problemy z dwojka, zaczela sie cofac, lekarz poradzil mi noszenie caly czas plytki, w lutym zab cofnol sie calkowicie. lekarz nakazal noszenie plytki do lipca, jesli nie pomoze to musze nakleic ponownie zamki i za to zaplacic :D. MArtwie sie tym wszystkim... sami wiecie jak czasochlonne to jest... uwazam ze zastosowalam sie do polecen lekarza, wiec to nie jest moja wina... dlaczego wiec mam zaplacic za aparat jeszcze raz? dodam, ze po wyleczeniu narostow plytka nie przylegala do calej powierzchni zebow, tylko tak w 70 % . teraz wiem ze to mialo ogromne znaczenie. caly czas mam aparat na dole juz mialam przeklejany jeden zamek bo zostal zle naklejony, a teraz musi go jeszcze raz przekleic bo jest za nisko. nie mialam zaaaaaaadnych powaznych skrzywien na dole, a nosze parat juz 2,6 roku!!! podpowiedzcie cos kochani, prosze... czy ktos z was mial moze podobna sytuacje?? JAk mam dalej to rozegrać?? Pozdrawiam WAs serdecznie FA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kj22
Czy wiecie, który z orotodontów w Toruniu zakłada bez problemów aparaty porcelanowe?? Jakie są wogóle ceny w tym mieście za wizyty i aparat ? Którego ortodonte warto odwiedzić, mając 22 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona91/
pomocy! czy mogłby mi ktos napisać jak przekręcać ten hyrax? boję się że źle to robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motofk
red1111 Aparat bede miała ok 2 lata na dolny łuk i 1,5 na górny. Generalnie to wszystko zbyt trudne żeby jednym słowem nazwać moja wadę, w każdym razie mam za dużo zębów, a najgorsze są zatrzymane na górze, muszę to usunąć chirurgicznie i poczekać aż wyjdzie mi 3 bo przez to mam krzywa linię pośrodkową. To tak w skrócie, no ale okres leczenia to się ustala indywidualnie i nie da sie precyzyjnie stwierdzić ile potrwa, bo to zależy jak będzie przebiegało leczenie. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
ona91/ jaK masz dziurke tam na podniebieniu w tym hyraxie ... to tam wkladasz ten kluczyk ... dziurka jest na poczatku od strony buzi ... musisz przekrecic kluczykiem w strone gardla az do samego konca jesli zobaczysz nastepna dziurke po przekreceniu to znaczy ze dobrze to zrobilas ... :) bynejmniej ja tak mialam ze swoim aparatem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona91/
dzięki OsOs. Tak robilam ale nie byłam pewna czy przekręcenie kluczykiem w stronę gardła to jest właśnie jeden obrót a przede mna 24 przekręcenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbossa
Witam, chciałam się pochwalić i w pewien sposób zdementować pogłoski odnośnie aparatów ruchomych :) Mam 27 lat. Kiedyś nosiłam ruchomy - jako szkrab - i ząbki były idealnie proste. 2 lata temu wyszły mi ósemki i nastąpiło stłoczenie. Nie mogłam się zdecydować, czy aparat ruchomy czy stały. Stały wiązał się z usunięciem 4 zębów (2 na górze, 2 na dole). Ruchomy - bez wyrywania. od 3 miesięcy mam aparat ruchomy - góra i dół - i jest super. Łuki nadal są piękne, a stłoczenia się cofają! Przewidywany czas leczenia to 6-7 miesięcy. Aparat noszę ok 6h dziennie i całą noc. Dlatego chciałam powiedzieć, że nie prawdą jest, że dla osoby powyżej 20 roku życia, aparat ruchomy nic nie da (oczywiście mogą być wyjątki). Jeśli ósemki, przesunęły zęby, to znaczy, że nadal można je przesuwać, a wszystko zależy od tego, ile czasu nosi się aparat. Pozdrawiam, Szczękoblaszakowiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbossa
-> Malami80 jeśli robi Ci się stan zapalny - miałam tak, gdy wychodziły mi ósemki - to płucz usta sodą. A jeśli możesz poprosić dentystę o nacięcie dziąsła, żeby było "wietrzenie" to jeszcze lepiej. W moim przypadku, podcięto dziąsła i ósemki ocalały :) Spytaj, albo idź na konsultację do innego stomatologa/ortodonty... Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ka80
Czy ktoś zna dobrego ortodontę z okolic Poznania lub Leszna???Taki który mógłby założyć aparat przezroczysty_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
podziwiam tych ktorzy niesamowicie upieraja sie przy aparatach przezroczystych :)) teraz dopiero wiem jaka bylam glupia ze sama sie przy takim upierałam, ale gdyby nie orto to pewnie zalozylabym soebie te bezbarwne zamki - na szczescie ona mi to wyperswadowala i dziekuje jej za to przy kazdej wizycie :)))- ale to juz indywidulany wybor- ale tak na marginesie - skoro ktos decyduje sie na leczenie to po co jak najbardziej ukrywac to ze sie ma aparat ::D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
ona91/ Nmzc :) Hmm Ja Miałam 15 obrotów .. co dziennie po jednym ... po czym zdjeli Mi hyraxa po 6 tygodniach :) ulga ... ale efekt byl nawet fajny po takim aparacie teraz czekam do sierpnia na staly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona91/
ach gdybym wcześniej wiedziała jak wygląda życie z tym hyraxem to wątpię czy dałabym go sobie założyć zwłaszcza że nie wiem jak zareagują w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipa_a_nie_kasa
Na wstępnie zaznaczam, że trafiłem na to forum, szukając informacji o ortodoncji na googlach i wiem, że przedewszystkim na tym forum pisują Panie :) zlosnica85: "zgadzam się z tobą Kasa z nieba nie spada. Odkładaj swoje kieszonkowe jeśli nie stać cię na aparat. A poza tym moja droga to z twojego nicka wynika że masz 16 lat więc możesz legalnie podjąc pracę w wakacje. Więc sie nie leń i nie narzekaj tylko weź sprawy w swoje ręce i zacznij coś robić!" No i co zrobi jeśli podejmnie prace w wakacje?? Zarobi przez 2 miesiace powiedzmy 2 tyś, o i tylko wtedy gdy dobrze trafi, a gdzie jeszcze kasa na reszte leczenia. Jeśli nawet dostaje 100zl od rodzicow miesiecznie do musi odkladac kase na leczenie conajmniej rok, o ile wystarczy najzwyklejszy aparat. Niestety w dalszym ciagu aparat dla ludzi kolo 16 roku życia funduja rodzice, o ile mają pieniądze. Jeśli ktoś nie ma kasy (i rodzice), to wątpie że może sobie pozwolić na aparat na zęby. Sam aparat to może tak, ale drugie tyle trzeba liczyć na wizyty. Refundacja aparatów do 12 roku życia przez NFZ to jakaś kpina. Mi w wieku 15 lat wyrosły ósemki, które stłoczyły przednie zęby. Niestety nie miałem kasy na leczenie wcześniej. Ja mam 20 lat i pracuje w wakacje. Zobaczymy co z tego wyjdzie. W każdym bądź razie życzę wytrwałości. Popieram wypowiedź, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, choć niektórym w życiu wszystko przychodzi zbyt łatwo i jeszcze narzekają, że muszą nosić aparat, bo: "co powiedzą koleżanki i koledzy". Wszystko jest lepsze od życia z krzywymi zębami i mam to gdzieś, co powiedzą inni na to, że mam aparat na zębach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
ona91/ podniese Cie na duchu Ja hyraxa miałam zakładanego jakies 2.5 temu ... w roku szkolnym :) pamietam to jak dzisiaj ... :| he he poniedziałek popoludnie ... miałam zalozony hyrax na podniebienie i stalu na dol .. przy czym odrazu usuniete dwie 6 .. eh to byla katastrofa... krewka Mi sie lala ... buzi domknac nie moglam przez to cosik :( a nastepnego dnia poszlam do szkoly ... he he nie bylo tak zle jal myslalam .. nie spotkalam sie z zadna krytyka .. ani zlym slowem :) mowic nie moglam racja ... przelknac sliny tez nie to byl koszmar buzie ledwo co domykalam .. ale przezylam .. chodz do dzisiaj nie zapomnie jak pani od nagielskiego Mnie pytala :) aj ... he he a teraz ciesze sie aparatem bez hyraxa .. ktory zozepchal Mi jedynki izdienki niemu zeszla mi jedna 3 :) czekam do sierpnia na wizyte ... i staly aparat na gore :D aa i na rozowe gumeczki Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona91/
OsOs dzięki za słowa otuchy, napewno się przydadzą! jest ciężko ale muszę to jakoś przecierpieć.Współczuję ci miałaś gorzej, ja przynajmiej zębów nie musiałam wyrywać i z tego się właśnie cieszę. Noszę to cudo juz chyba 3 tygodnie i jeszcze nie odważyłam się zjeść czegoś normalnego... żyję tylko dzięki jogurtom. Ciężko się przyzwyczaić zwłaszcza do tego seplenienia, a przede mną ciężki egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
ona91/ masz racje przełknąć się nie da nic :( Ja przez 6 tygodni zylam tylko na jogurtach :( eh i papkach :( żałosne to było ... ale schudłam troszke:) a seplenienie :D oj .. Miałam tak jaskies 3 tygodnie potem szlo Mi lepiej:D pamietam ze jak pszyszłam do szkoły to kolezanki Mi sie pytaly czemu tak cicho siedze:D a Ja słowa nie mogłam powiedziec :D ale nie martw sie wszysto bedzie dobrze :* Ja juz mam to za soba :) i nie moge sie doczekac koncowego efektu No ale jeszcze jakies 2 lata Mnie czekają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona91/
mam taki mały problem z aparatem na dolnych zębach - strasznie obciera mi o wewnętrzną stronę warg. Można jakoś temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
ona91/ miałam taki sam problem .. zreszta do dzisiaj mam :| hmm pewnie nie masz przywiazanego drucika do kazdego zeba Bo ja nie ma do jedynek i 2. i ten drut zawsze Mnie opcieral i zakonczenie na 7 :| ah ja dostalam wosk od ortodontki i sama kupilam sobie cos takiego w aptece co sie przykleja do aparatu ... troszke brzydko wygladalo ale wolalam to niz tamten bol :| bo te opcieranie bylo straszne ... zawsze Mnie urazało .. a jesli nie masz nic pod reka mozesz wlozyc sobie tam kawalek waty tez pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona91/
mogłabys mi podać nazwę tego co się przykleja na aparat? hehe watę próbowałam ale niesprawdza się na dłuższą metę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
to cos nazywa sie wosk ortodontyczny - dostepny w wiekszosci aptek, lub sklepach zaopatrujacych apteki w akcesoria dentystyczne. Sa rozne kolory i nawet smaki - jesli obeciea aparacik to tylko i wyl;acznie to pomaga, choc jak mi sie skonczyl i bardzo mnie bolalo to jeden dzien ratowalam sie guma do zucia- nia zaklejalam zamki- bo naprawde ciezko bylo wytzymac :)) ale to juz byla sytuacja podbramkowa , w innych wypadkach gumy nie polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka_Monk
Prosze bardzo o pomoc.......... wlasnie zauwazylam ze z 2 zamków odpadly mi kolore gumeczki. Czy musze koniecznie isc do odrto zeby mi zalozyla te gumeczki ???? Dodam ze pracujac jest mi ciezko pogodzic czeste wyjazdy do odrto- moze ktos wie czy mozna chodzic bez 2 gumek na zamkach ?????? Nastepna wizyte u orto mam zaplanowana na 1 lipca , wiec troche czasu jeszcze jest !!!!!! Nie wiem czy dzwonic do niej i sie umawiac czy czekac do 1 lipca - zabardzo tez nie bede miala jak sie urwac z pracy :(( ech......pierwsza komplikacja od kiedy mam aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×