Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość *Wega*
Nie jestem zbyt poinformowana w całym \"aparatkowym świecie\", więc bardzo ciekawi mnie, jaka jest różnica między ekspanderem, hydraxem a haasem... Może mi ktoś wyjaśnić? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia22
BŁĘKITNOOKA dzieki za info. Bulineczka jeśli chodzi o Twoj wiek w wiązku z zakładaniem aparatu to popieram chęci noszenia tego cudotwórczego sprzętu, bo jak mowią nigdy nie jest za późno na poprawę uśmiechu i samopoczucia! Ja mam lat prawie 25 i od miesiąca noszę aparat (a założyłam go dopiero teraz bo udało mi się odłożyć troszkę kasy) chociaż moi rodzice wypowiadają się negatywnie starych zebów nie powinno się już ruszać", a ja wcale się tym nie przejmuję! I mam pytanie: Jakie kolory gumek są najfajniejsze i najmodniejsze w tym sezonie, a których kolorów unikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulineczka
ja mam dylematjestem juz stara..i nie przeraza mnie noszenie aparatu,ale to ze zeby nie bede idelane bo mam je troche przebarwione i w jedynkach gornych przeswituja plomby.Czytałam własnie o licówkach i az mnie skreca aby pojsc ta droga.Z drugiej strony to krok nieodwracalny..co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulineczka, mysle, ze sprawy zwiazane ze stomatologia estetyczna sa do zalatwienia dopiero po sciagnieciu aparatu, jesli masz nieprawidlowy zgryz to najpierw idz do ortodony. Po zakonczeniu leczenia ortodontycznego zajmij sie estetyką :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulineczka nie jestes stara. ja mam 28 lat i za dwa tygodnie zakładam aparat. popieram tez to co pisze blekitnooka : estetyka na koniec, a teraz lepiej prostować ząbki. Choć ja właśnie zaczynam się przekonywać, że to nie będzie łatwe, te nieszczęsne gumki, które mam powkładane między zęby dają mi w kość i mam ochotę je wydłubać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka35
hej bulineczka ja mam 35 latek i od 2 miesięcy nosze aparat ;-)) uważam że wiek nie ma nic do rzeczy, ważne że coś robisz w tym kierunku i że sie da coś zrobić dla siebie i swojego dobrego samopoczucia;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aszka2419
hey! ja tez mam miec zakładany aparat ortodontyczny ale nie wiem czy zwykły czy bialy. najpierw musze wyleczyc wszstkie zabki ale to juz niedlugo. zna ktos jakas stronke z fotkami aparatow tych białych albo swoje osobiste fotki bo jeszcze sie nie zdecydowalam? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zanuaria
mam prosbe czy moglby mi ktos polecic dobrego ortodonte w lodzi??i jakie ma ceny?chodzi mi o aparat niewidoczny, bylam raz u jednego ale krzyknal mi za ten przezroczysty 3000zl za jeden luk!!!ale z tego co czytam nie ktorzy zakladali o wiele taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kali miec slonia
jak dlugo sie nosi aparat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzjola
To jak długo się nosi aparat, zależy od wady jaką się ma....i od tego jak reagują kości pod wpływem sił nacisku (wywołanych przez aparat, podkręcanie itd). Mnie powiedziała 2 lata +- pół roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziusia Mala
A moj skarb ma tez aparacik :) Kocham Cie Ciumku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hysia
hej jestem tu nowa mam pytanko bede miala za miesiąc stały aparat ale wczesniej bede miała separacje co to jest i czy strasznie boli (bardziej od borowania??!!) prosze oszybką odpowiedź! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djlaska
bedziesz miala zakladane gumki ktore zrobia troche miejsca miedzy zebami :] nic nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie boli, ale mnie te gumki osobiscie bardzo denerwują, czuje jakby mi coś miedzy zęby weszło... i nie mogę wyjąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataka_80
abigailówna, czy to jest expander??!! aaaaaaaa!!!! ja to bedę mieć założone za 10 dni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
do abigeal .. te gumki poprostu sie zaklada na zameczki :P.. xD :d to sa takie kwadraciki które sie przyczepia do zeba . ja aparat nosze juz okolo miesiaca :D jestem bardzo dumna z tego ze go mam. jak dotychczas nikt nie wysmiewal sie z moich drucikow, a wrecz przeciwnie. wszyscy mi zazdroszcza:D zreszta kilka osob ma w mojej klasie wiec nie ma sie czym przejmowac:d aktualnie mam gumki zlote ;] ale za niecaly tydzine jade zmienic :D;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
do abigeal .. te gumki poprostu sie zaklada na zameczki :P.. xD :d to sa takie kwadraciki które sie przyczepia do zeba . ja aparat nosze juz okolo miesiaca :D jestem bardzo dumna z tego ze go mam. jak dotychczas nikt nie wysmiewal sie z moich drucikow, a wrecz przeciwnie. wszyscy mi zazdroszcza:D zreszta kilka osob ma w mojej klasie wiec nie ma sie czym przejmowac:d aktualnie mam gumki zlote ;] ale za niecaly tydzine jade zmienic :D;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
a co do całowania to w ogóle nie przeszkadza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flusz
Mam 16.. Dzisiaj mi czyścili zęby a aparat mnie przywita 21 stycznia xD Najpierw góra, nie wiem kiedy dół. Tak siedzę i czytam i mam nieodparte wrażenie że włożą mi do buzi to takie metalowe. Chociaż teraz, to już totalnie zgłupiałam. Chca mi wyrwać wszystkie 4( czyli 3 bo 4 nie ma xD). Wiem, że to będzie bolało mimo iż ortodonta twierdzi, że nie boli. Powinnam go obdarzyć zaufaniem, ale nie wychodzi xD Poza tym strasznie się cieszę z owego faktu, bo przekonam się, czy pewne osoby są warte mojego zainteresowania xD W sumie to chciałam się dowiedzieć, czy ktoś z Was ma jakieś informacje na temat \" najmniejszych na świecie zamków\"? Bo dzisiaj widziałam co do mnie przyczepią, w sumie małe, teoretycznie \" sprowadzane z USA\", ale gdybym miała sprzedawać za dużą kasę swoja usługę to też bym tak chwaliła. Dlatego chcę zaczęrpnąć bezpośredniej informacji od posiadaczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
Do nataka_80: Niestety to jest expander podniebienny we własnej osobie... Straszny... Ale z tego co inni użytkownicy pisali do przejścia.. Mogę się połączyć z Tobą w strachu... Ja mam go mieć zakładanego za ...eh tez za 10 dni:( We wtorek mam zakładane gumi separatorskie i zapytam moja orto czy nie da sie tego ominąć, ale chyba nie bardzo...brrrrrrrr....Nataka_80 pomyśl: Toż to jakieś przeznaczenie... :) W tym samym dniu będziemy miały zakładane to samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
do flusz ... ja tez mialam miec wyrywane 4 ale ortodontka powiedziala ze wszystko da sie ulozyc ;D wiec nic nie musze miec wyrywane... hmmm lecz bede musiala usunac 8 :( poniewaz moga wszystko zepsucc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abigailówna: w tym samym dniu!! nieźle!! będziemy mogły sobie wszystko porównywać :) ja już mam założone gumki miedzy zębami. expander mnie niestety nie ominie, dzięki niemu nie będę mieć wyrwanych czwórek. będę go nosić jakieś cztery miesiące. tylko jak ja będę rozmawiać z ludźmi z tym czymś!! aaaaa!! no dobra, jakoś wytrzymamy, obie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flusz
To ja już wolę, żeby mi wyrwali moje czwóreczki. Ósemki bardziej bolą... W ogóle czy ktoś jeszcze czuje się załamany tym, że będzie nosil aparat? Chyba już minęła era nienawidzimy-aparatów-ortodontycznych-i-tępimy-tych-którzy-są-posiadaczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katie 1986
Hmm, myślę , że te czasy się zmieniły i to bardzo :) teraz jest zupełnie inaczej. Ja czuję się szczęśliwsza z aparatem i o wiele więcej się uśmiecham nie zasłaniając buzi , czuję się pewniejsza siebie , NIE UWIERZYCIE bo po 3 miesiącach noszenia :):):) Widac efekty NIEMAŁE :D:D Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
do natka_80: no ja dopiero zakładam separatorki w poniedziałek... Fajnie będzie sobie porównywac... Damy rade natka_80... nie takie rzeczy pewnie już się przeżywało:) Głowka do góry, zęby do przodu i oddychmy pełna piersią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigailówna
A jak się czuje natka_80 z tymi gumkami i jak one wygladają, a no i gdzie je w ogóle masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinaa
ja jestem dumna ze nosze aparat :d;p naprawde nie ma sie czym martwic:D inni tylko zazdroszcza:D;p ja tez mialam gumki.. chodzi Wam o te gdzie potem zakladany jest pierscien ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary86
Witam wszystkich :) Zakladam aparat staly na gorna szczeke 21.01.2008 :) Mam 22 lata i jestem pelna obaw co do tego jak zareaguja znajomi i facet :) Mialam wyrywaną górna lewą czwórke, wiec narazie wygladam troche jak menel jak sie usmiecham. Ale wyobrazcie sobie dziewczyny, ze za niecale 2 lata (moj okres leczenia wynosi mniej wiecej tyle) bedziemy mialy piekne i proste zęby! Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×