Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość JAKAŚ FAJNA
ja od wczoraj jestem szczęsliwą posiadaczką aparatu:). zakładanie nie było przjemne i trwało ok. godzinki (2 łuki). koszt 2600 zł. czuje sie dziwnie i mam problemy z jedzeniem. mycie tez jest dosc męczące. ile wam zajmuje? i jakie macie szczoteczki? jestem mile zaskoczona tym ze wszyscy znajomi ze studiów bardzo pozytywnie reaguja na moj aparat. LilAnn ja mam cos podobnego. górna jedynka tez mi tak nachodzi na drugą. a z resztą niedługo dodam zdjecie wiec bedzie mozna zobaczyc. musiałam wyrywac 4 zęby a leczenie potrwa u mnie pewnie standardowo czyli 1,5-2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carina84
a czy mial juz ktos sciaganie pierscienie?czy to boli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magwi26
witam!fajnie,ze trafilam na takie forum...wiele sie mozna dowiedziec...wkrotce dolacze do szczesliwych posiadaczy metalu na ząbkach:):) jak wielu z was mialam sporo obaw przed podjęciem decyzji o zalozeniu go na stale,tym bardziej, ze przewidywany czas leczenia ma wynosic 2,5 roku...jak dla mnie to dosc dlugo...bo mam 26 lat...będę miała założone dwa łuki...koszt to 3500zł(aparat z zamkami metalowymi)...własnie wczoraj wyrwano mi dwie górne czwórki(z tym nie moglam sie dlugo pogodzic)...teraz mam straszny usmiech:(:(, ale pocieszam sie ze warto...aparat zakladam 14 maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Magwi:)) jestem dokladnie w takiej sytuacji jak Ty:)) Mam 26 lat , wyrwane dwie górne 4 i okropny usmiech:D Tyle ,ze noszę aparat od miesiąca:) Naprawde widze juz postęp:)) Wiem ,ze te 2 lata szybko mina a ładne zęby dodadzą mi pewności siebie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magwi26
Myślę podobnie jak Ty Aegir...powiedz,jak przeżyłaś pierwsze dni..???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klauudia
hej:) mi też by się przydał aparacik na ząbki bo mam dużą wade ale jakoś nie mogę sie zebrać i boje sie A wiem że im wczesniej tym lepiej a mam juz 21 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Dla mnie najgorsze było założenie gumek. KOSZMAR!!!! Miałam je założone w tym samym dniu co wyrywanie obu czwórek.jak znieczulenie przestało działac myslałam ,że oszaleje.Chciałam je wydłubac i tyle;)) Męczyłam się tak równy tydzień.Połykałam po 3 codipary naraz co kilka godzin. Założenie aparatu to była dla mnie ogromna ulga.Nic mnie nie bolało. Od razu jadłam wszystko .Przecież musiałam zaspokoic tygodniowy głód:D Ludzie nie zastanawiajcie się długo tylko zakładajcie druty. Ja zwlekałam bardzo długo , bo studia i wstyd a teraz sobie nie mogę darowac bo wiem ,że z ładnym usmiechem i prostymi zębami byłabym odważniejsza i więcej bym mogła osiągnąc:)) A aparat to zaden wstyd , nie wygląda tak źle jak myslałam. Osobiście śmieję się ,że z aparatem wyglądam lepiej niż bez:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martawar
Prosze pomózcie, mam aparat staly na gorny luk, trzeci dzien, zeby mnie bola tylko troche, za to mam straszne rany na blonie sluzowej pod warga gorna i w kacikach ust, co mozna z tym zrobic? czy to minie, jestem nauczycielem i z bolu przestalam prowadzic lekcje, mowienie sprawia ze zameczki wbijaja sie niemilosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
A nie dostałaś od ortodonty wosku??? Przyklej wosk i po sprawie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aegir: wczoraj wyrwali mi pierwsza gorna czworke i zalozyli gumki na gore, wyrywanie bylo okrutne- korzen sie ulamal i krew nie przestawala sie saczyc.... na szczescie jakos przezylam ;) gore zakladam za tydzien 19 maja i wtedy bede juz miala komplet :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Oj bardzo współczuje!!!!! A jak gumki? bolą,przeszkadzają??:)) Pomysl sobie ,że 19 maja to juz będzie historia i z dnia na dzień tylko lepiej:D Mi to zawsze pomaga;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam zapytać, czy jeżeli nie mam jeszcze wyrośniętych ósemek, to może w czymś przeszkadzać - chodzi mi oczywiście o założenie aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzzzzzz
Masakra ja ostatnio mialam podcinane wedzidelko teraz czekam na poniedzialek bede miala zakladane gumki separacyjne a pozniej juz z gorki. Boje sie masakrycznie :) ale wiem ze zniose wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kliknijcie proszę w powyższy link. Bardzo mi zależy. Biorę udział w konkursie i im więcej kliknięć, to zwiększa moje szanse na wygraną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elcia123
Ja nosze apart ponad 9 miesięcy nie wiem jak to możliwe ale nie ma żadnej poprawy jak miałam krzywe zęby tak mam a na dodatku miałam 2 zęby do wyrwania szóstkę i dwujkę to szok i tyle a nadodatku za 2 miesiące mam operacje moja koleżanka Anita ma zanik kości może mieć wyrwane wrzyskie zęby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosiaaa
do przyszłaaparatka, z tego co wiem, w sensie z doświadczenia, ósemki powinny być usunięte. nie przeszkadza to jednak zeby je usunąć jak masz już założony aparat. ja mam 3 niewyrośnięte, tzw zatrzymane osemki i mialam już jednak usuwaną, spod dziąsła, nie chce sraszyć, ale gdy znieczulenie przeszło myślałam, że umre z bólu, koło 4 dni byłam opuchnięta. Ale już jest lepiej, zostały mi jeszcze dwie :( ale wytrzymam, chcę się ich pozbyć jeszcze przed wakacjami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kirka17
Czesc Wam:) Moze mi ktos powiedziec czy naprawde musze nosic aparat ruchomy przez ok. rok czasu,a pozniej zakladany bede miala dopiero stały(2lata) Czy to na pewno jest potrzebne i dlaczego nie mogę miec od razu załozonego stalego:(( :*:*:* dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aegir: na dole gumki mi nie przeszkadzaly ale te jakos przeszkadzaja... :( jeszcze tylko jeden zab do wyrwania i koniec cierpienia :D wiem ze teraz to bedzie juz gorki!!!!! :D pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Renatko będzie dobrze...musi byc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doritoos
czesc:)mam takie pytanie,czy można założyc stały aparat tylko na dół?bardzo mi na tym zależy,bo na górze mam proste zęby.czy to jakoś skrzywia zgryz?ile to bedzie kosztowac?czy ortodonta będzie robił jakieś problemy?:/bardzo prosze o odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aishwarya00
Można, można :). Ja sama mam tylko jeden łuk - górny. Chociaż, przyjęta jest zasada, że zakłada się obydwa, żeby ustawić prawidłowy zgryz. Jednak - jak widać na moim przykładzie - nie jest to aż tak ważną regułą ;) Ps. Moje ząbki się przesuwają, przesuwają... W środę mam pierwszą wizytę po założeniu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aegir: wierze ze bedzie dobrze :) sa rzeczy ktore trzeba przezyc i juz... dla pieknego usmiechu warti!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lazi
Witam wszystkich! Mam dosyc duzy problem, dlatego chcialam sie Was zapytac o rade. A mianowicie, wlasnie zaczelam proces wyrywania osemek, dwie mi juz wyrosly, a na gorze dopiero wyrastaja i popychaja mi zeby do przodu. Zabki gorne mam rowniotkie, jedynie niemalze niedostrzegalnie dwojki zaczynaja zachodzic na jedynki. Wada ta jest bardzo mala, dlatego zastanawialam sie czy pomoze mi aparat ruchomy i ja rzeczywiscie usunie? Pytalam sie ortodonty, ktory jednak nie wzbudzil mojego zaufania i stwierdzil, ze na obie szczeki musze miec aparat staly... Jesli chodzi o dol to zgadzam sie, poniewaz zeby sa juz dosyc znacznie pokrzywione. Ale gorne sa proste i naprawde w ogole nie widac, ze sie tam cos niedobrego robi. Poza tym na gore aparat staly na czas wakacji na pewno odpada, bo niestety pracuje jako animator hotelowy za granica, wiec wyjsc na wizyty kontrolne bylyby co najmniej ograniczone:) Dlatego tez nie wiem co robic.. Moze macie jakie propozycje? I jeszcze jedno pytanie - co ile trzeba chodzic na wizyte kontrolna z aparatem ruchomym? I w ogole jaki jest czas zalozenia tego aparatu, tzn chodzi mi o przedzial czasu od pierwszej wizyty juz do finalnego zlozenia (bo rozumiem, ze trezba jakies odlewy robic itd, a bardzo mi zalezy na czasie). Bardzo dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doritoos
Aishwarya00 -----> No właśnie bo dużo osób ma tylko na góre,a nie spotkałam się jeszcze żeby ktoś miał na sam dół i martwi mnie to:(a na dół jest chyba tańsza szyna prawda?bo widzisz u mnie głównym problemem jest brak środków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aishwarya00
Chodzi Ci o asymetrię? Tzn., że środek górnego łuku nie pokrywa się ze środkiem dolnego. Ja właśnie tak mam i m.in. to jest powód do mojego noszenia aparatu ;). Szczerze mówiąc to trudno mi powiedzieć coś o tym Twoim dolnym łuku. Idź do jednego, drugiego, a nawet trzeciego ortodonty, a przekonasz się co mają Ci do powiedzenia :). Życzę powodzenia! I trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aishwarya00
A, zapomniałam napisać. Jest taki aparat samoligaturujący - damon się zwie ;). Wizyty nie są tak częste jak przy zwykłym aparacie. Jeśli chcesz znać szczegóły co do tego rodzaju to poszukaj na jakichś stronach internetowych, na pewno coś znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aishwarya00
A, zapomniałam napisać jeszcze... Jest taki aparat samoligaturujący - damon się zwie ;). Wizyty są rzadsze niż przy zwykłym aparacie stałym. Poszukaj na jakichś stronkach informacji - na pewno znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magwi26
to już jutro...tzn jutro zostane aparatką:):) wyrwanie dwóch górnych czwórek przeżyłam dobrze...gumek separujących o których piszecie nie miałam i raczej mieć nie będę,gdyż jutro w samo południe:)zakładać mi będą dwa łuki...może to wynika z mojej wady-zęby mam raczej proste, za to mam dużą wadę zgryzu tzn wychylenie górnej szczęki mam pytanie..jak długo trzeba czekać, żeby szpary po wyrwanych zębach zaczęły zanikać? Aagier:czy u Ciebie po miesiącu noszenia aparatu widać już jakąś różnicę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia391987
Cześć dziewczyny Jestem tu nowa... nio i mam pytanko czy ktoś z was miał rozszerzana szczeke najpier?? Mam nie długo wizytę separacje do sruby Hyrax widzialam na zdjeciu i nie wyglada to za ciekawie?? Macie jakies swoje doswiadczenia?? Mam to nosic 4 miesiace a potem na gore aparacik tylko bo niestety na dol musze uzbierac pianiazki!!! Aaaa i bede miec usuwane 2 osemki na dole hirurgicznie wiecie jak sie boje :(( Straszna ze mnie panikara!!! Pozdrawiam i z gory dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×