Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość carina84
witam wszystkim.wczoraj zalozylam ekspander podniebienny i jest ok.nic mnie nie boli.czuje tylko lekkie ciagniecie i swedzenie dzisasel:) ale mam problem ze slina tzn z jej nadproduktywnoscia.i to jest to co mi najgorzej przeszkadza.czy ktos moglby dodac mi otuchy i powiedziec ze wkoncu przestane sie slinic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
A ja mam 26 lat i wstyd mi ,że dopiero wczoraj założyłam aparat.Miałam to zrobic 10 lat temu:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sienka7777
Aegir!nie jestes sama witaj tez mam 26 latek dokladnie tak jak ty no nie jestesmy takie stare jeszcze na zrobienie porzadku ze swoim usmiechem :) trzymaj sie i pisz ja ma problem z mowieniem wczoraj mialam chirurgicznie usuwana 4 dzis seplenie jak dziecie i jestem w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mausik
co do wosku to macie na myśli ten silikon taki który ortodonta daje? jeżeli tak to sie go urywa i po prostu przypomocowuje tam gdzie obciera aparat czyli na zamek :) nie powinno nic odpasc :) mi powiedziała P. Orto. że jak bedzie cos tarło to przylepic i odrazu na nastepnej wizycie sie to poprawi :) to tyle o silikonie :) a jeżeli nie o to chodzilo to nie wiem o jaki wosk chodzi ja nic nie dostałam :D to powiedzcie do czego to :DD:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carina84
czy ktos z Was nosil moze ekspander podniebienny?mieliscie problemy z nadproduktywnoscia sliny?jezeli tak to po ilu dniach to ustapilo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej mam pytanie
CZYM SIE RÓŻNI USUWANIE CHIRURGICZNE OD ZWYKLEGO USUWANIA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgo123
MI własnie chodziło o ten sylikon :) Mi podczas mycia odpada! :( Nie wiem czy mam go na ten czas zdejmować czy jak?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bohaira
wosk ma to do siebie, ze odpada;p norma. mozesz go polknac podczas snu, zjesc z jogurtem, tak to juz jest zreszta on potrzebny jest okolo tygodnia, pozniej juz sie jama ustna przyzwyczja i nie boli, wiec uzywaj go duzo, jak sie skonczy za szybko to popros u ortodonty o drugi, u mnie daja za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SAElcesss
Mam pytanie, czy jak ktoś ma wysunięte górne zęby do przodku, to po zdjęciu aparatu one się cofnąc z dziąsłami???????????????? Bo ja mam pod kątem prostym, ale rzuchwa górna do przodu. O to mi chodzi, czy one nie zrobią się pod kątem o tak: / bo są teraz tak: I Nie wiem czy rozumiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati17lat
Komuś jeszcze zniekształciła się mowa:(? nie mogę teraz śpiewać...aparat zniekształcił niektóre samogłoski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati17lat
wosk bardzo pomaga w pierwszych dniach.ja go nie uzywalam i mam bąble w srodku buzi a dokladnie po wewnetrznej stronie warg ktore bardzo szczypia.wczoraj nie moglam przez nie spac.Jednak na nie tez jest rada np mascie do jamy ustnej.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fluffy85
wiatam wszystkie aparartki:).Ja za tydzień bede miala zakladany aparat i zastanawiam sie czy powinnam powiedzieć mojej ortodontce,ze na wakacje wyjeżdzam na 2 miesiące za granice.Czy to będzie duże utrudnienie w leczeniu?czy miałyście dłuższą przerwe w wizytach u ortodonty?bardzo dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Talina
właśnie z tymi wakacjami też nie wiem jak to będzie...ja aparat zakładany mam za 4 dni... i nie wiem jaki kolor gumek mam wybrać...?jakie ładnie wyglądają?? jeżeli chodzi o ceny aparatów to w Warszawie, gdzie ja się leczę, metalowy kosztuje 1600 zł, a ceramiczny ok. 2200zł...różnica w cenie spora...a obydwa dają takie same efekty...z tym tylko, że ceramiczny jest mniej widoczny...ale ponoć czasem wygląda jak przebarwienia na zębach...te klamry powodują efekt jaśniejszych plam na zębach....ja wybrałam metalowy, bo mama zamiar szaleć z gumkami....więc, jęzlei mam mieć kolorowe gumki to po co mi mniej widoczne klamry? :P a wiekiem się nie martwcie...prawda jest taka, że przy mojej wadzie to leczenie u dziewczyn zaczyna się ok. 15-16 roku życia, bo trzeba czekać na ostateczny przyrost kości...ja, gdy byłam u mojej ortodontki, widziałam mamę z córką i obydwie miały aparat...córka miała ok. 15 lat, mama ok 37-8... u mnie obeszło się bez wyrywania zębów...ale moja koleżanka ma trochę inną wadę od mojej....dolną szczękę ma wysuniętą do przodu...wyrwano jej 2 osemki i może uda się cofnąć zęby aparatem...jeżeli aparaty nic nie dadzą będzie miała operację cofania szczęki< skracanie kości żuchwy>...ale to dopiero w wieku 18 lat więc jak widzicie wady są różne...najpierw idzcie do ortodonty i jego zapytajcie się o wszystko...i zakłądajcie aparat, jeżeli istnieje taka potrzeba...naprawdę warto ...i pamiętajcie, że cierpliwość też jest ważna...ja czekałam na ten aparat ok. 3 lat... pozdr :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carina84
do Nati17lat ja seplenie tak ze szok:) ale narazie na 2 m-ce mam zalozony aparat podniebienny wiec dlatego jezyk jest ograniczony ruchowo i seplenie:) za 2m-ce zakladam staly i zaczne mowic lepiej:) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgo123
hehhehe Ja tez seplenie! :) koledzy sie ze mnie strasznie nabijają :( ale zobaczymy kto się bedzie z nich nabijał za 2 lata i z ich zębów :) Powiedzcie bo ja nie wiem czy u mnie wszystko w porządku!!! Mnie nic nie boli :) tylko przy mocnym nagryzaniu jak sie bardzo postaram :) Jem juz normalnie tzn od poczatku jem normalnie czyli od czwartku :) Moje koleżanki to wyły z bólu a kolega zdjął aparat bo nie wytrzymał z bólu a mnie nic!!! Czy tak może być i jest to prawidłowe!!! A jak u was było na początku???? :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uff
a ja dzis byłam u dentysty i mialam wyrywane 2 zęby i 2 leczone. siedzielam tam godzine. no ale juz po wszystkim. stłoczenie mam duze więc musiałam pozbyc sie w sumie czterech piątek i 3 zęby musiałam leczyc. Ciesze sie ze juz koniec z dentystą. Teraz tylko za tydzien ide na zakladanie gumek miedzy zeby a za 2 tygodnie aparat. aha i mam 20 lat:) u mnie na uczelni nie widzialam nikogo z aparatem ale mysle ze szybko sie przyzwyczaje i ze inni sie do mnie przyzwyczają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uff
i tez nie wiem jakie gumki na pierwszy raz. moze cos doradzicie?:) lepiej wziąć wszystkie w tym samym kolorze czy 2 kolory na przemian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
czesc mam powazne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
a mianowicie dwa tygodnie temu zalozylam sobie aparat staly na gorny luk.przed zalozenie poradzilam sie o rade jednego ortodonty i powiedziala mi,ze mam waska szczeke i ze zalozy mi taka srube ktora ma na celu poszerzyc mi szczeke.spoko pomyslalam,ale po 2 tyg zmienilam ortodontke,bo tamta miala zla opinie no i ta druga ortodontka wlozyla mi separatory i powiedziala,ze za tydz zalozymy aparat staly na gore,wiec ja sie jej zapytalam czy zamontuje mi ta srube ktora poszerzy szczeke a ona powiedziala,ze myslala o tym,ale zmienila zdanie i powiedziala,ze zalozy normalny aparat ortodontyczny(tzn ten z zameczkami na gornej szczece).powiedzial,ze taki sprobujemy a jak nie da rady to wtedy zalozy mi ta "srube".wiec moje pytanie jest nastepujace czy jest mozliwe waszym zdaniem poszerzyc szczeke takim tradycyjnym aparatem czy moze ta ortodontka chce mnie naciagnac na kase i specjalnie zalozyla mi ten normalny aparat a po 3 lub 4 miesiacach powie mi ze musi zalozyc jednak ta srube i bede musiala znowu kase wylozyc na to?czy ktos z was mial podobny przypadek do mojego?moze faktycznie da sie tym tradycyjnym aparatem poszerzyc szczeke a dodam,ze moja wada jest taka,ze mam jedynki wysuniete do przodu!prosze napiszcie co wy o tym myslicie!z gory dziekuje i czekam na odpowiedzi.pozdrawiam aparatow i aparatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacia_87
Ja też mam dość wąską szczękę (zęby nachodzące na siebie). Nie miałam żadnej śruby a aparat mam 1,5 miesiąca i widać dużą różnicę (zęby ustawiają się na właściwych miejscach). Z tego mój wniosek, że aparat poszerza szczękę, gdyż wcześniej na moje zęby nie było miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra 24
Witam wszystkich! Niedługo idę załozyc sobie aparat na górna szczękę. mam 2 pytania: czy są problemy z wymową? No i co to jest ta separacja? mam ją umówioną na tydzień przed założeniem aparatu ale tak naprawdę nie bardzo wiem co to jest i czemu ma sluzyć? będę wdzięczna za odpowiedź! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
Pacia,ale ortodontka powiedziala Ci,ze masz waska szczeke czy sama tak stwierdzilas?1,5 miesiaca to jeszcze krociutko,byc moze Tobie tez zaloza pozniej,chociaz nie zycze Tobie tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
Aleksandra 24.no wiec po zalozeniu aparatu mowi sie normalnie,a separacja to cos takiego,ze orto zalozy ci gumeczki miedzy 6 i to wszystko.jest to po to zeby zrobic miejsce na pierscienie,bo po tyg noszenia tych gumeczek zabek juz powinien zrobic mala szparke wlasnie na te pierscienie.Jak ci zalozy te gumeczki a po ok tyg by ci one wypadly to sie nie przejmuj i nie panikuj,to dobry znak,bo to znaczy ze juz masz wystarczajaco miejsc na pierscienie.mi wogole nie wypadly te gumeczki i orto po prostu je wyciagnela i zalozyla aparat.pozdrawiam i glowa do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra 24
maja-kobietka bardzo dziekuję za odpowiedź, troche sie naczytałam wczoraj wypowiedzi na tym forum i wpadłam w panikę, że nie będę mogła normalnie mówić. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wiecie moze gdzie mozna kupić podróżne szczoteczki do zębów,czyli takie małe ;p Oprócz internetu.W rossmanie jest coś takiego? Bo jade na wycieczke szkolną i przydałaby sie taka,w koncu jak mam co chwila zęby myć to lepsza by była mniejsza,do kieszeni i juz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mixi
naprawdę nie ma się czego wstydzić :) ja też będę miała już jutro,ciesze się,bo będzie to ceramiczny aparat xD podobno nie mam dużej wady,ale nosić będę 1,5roku ,a może krótcej. Ortodontka powiedziała ,że zęby powinnam mieć proste dużo wcześniej ... heh no więc powodzenia życze!!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magosiaaa
halo halo :) ja jutro zakładam aparat - ceramiczny:) i tez w sumie nie moge sie doczekać :P teraz od kilku dni noszę separatory i w sumie niekomfortowo się z nimi czuje, więc co to będzie jutro....ale wprowadzi się przymusową dietę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
heheh przymusowa dieta:)) a ja tak bardzo się cieszyłam , ze udało mi sie troche przytyc a po założeniu gumek i potem aparatu znowu zjechałam z wagi. Dla mnie dramat:(( Ale pocieszam sie ,że za rok będę miała śliczne ząbki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sienka7777
Hej! jak sie trzymacie? ja ciagle chodze z samymi zamakami tydzien temu usunelam czworke szcerba niezla ale goi sie pieknie trzymam kciuki za wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Hejka:) Mam takie pytanko: Bo orto powiedziała mi, że bede miała poszerzany dół...Chodzi tu o hyrax????? prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×