Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość motyleczek214
hejka wszystkim, jestem juz po wizycie u ortodonty, troszke wystraszylam sie aparatu stalego, Nie mam dolnej jednej szostki i powiedizla mi ze trzeba bedzie wstawic implant, zeby po zdjeciu aparatu zeby nie cofnely sie w wolne miejsce. na pytanie o to czy bede musiała wyrywac jeskies zeby powiedzila ze musi obejzec zdjecia. wczoraj zrobilam zdjecia--7 dych--zdzierstwo. mampytanie bo nie rozumiem jednej rzeczy. najpierw kazde mi dostawiac zab, a pozniej usówac inne. czy to tak mozliwe, pomocy, bo juz sama nie wiem. za aparat zapłace 1,400 za kazdy łuk( a mam miec dwa) --czy to przystepna cena)? z jednego jestem zadowlnona,babka była szczera i powiedziała ze nie mam w miare ładne zeby, tak wiec doradziła mi zeby sie zastanowila nad aparatem jeszcze raz:) co robiććććććć pomocy pozdraiwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacia_87
Nie u wszystkich konsultacje są darmowe (zwykle 50 zł). A do tych, którzy pytają o cenę: przeczytajcie to, co było wcześniej, bo temat był już wielokrotnie poruszany i nie wiem czy jeszcze komuś chce się odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martoool
hej ;))mam aparat o 2 dni..i mam pytanie czy wam tez ocieral sie jezyk o pierscienie("kolce" przy peirscieniach od wewnetrznej strony)..jest to straszne;/dodatkowo tez nie moge normalnie zamknac szczeki poniewaz prawy pierscien uderza mi o dolne zeby..? co jest tez tak mieliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej może nie martw sie tak tym co napisalam, ja tez mam wyrwac 4 zeby, 2 juz wyrwalam... wszystkire czworki... i sloczenie mam tez duze, wiec chyba spoko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacia_87
do martoool: nie wiem jak jest z pierścieniami bo mam na wszystkich zębach zamki a co do zamykania szczęki to też nie mogę (aparat mam ponad miesiąc). Ale da się wytrzymać :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Witam:) Mam pytanie:) Czy te gumki zakłada się miedzy wszystkie zęby czy tylko między szóstki???:)) Wczoraj byłam u orto ale byłam tak zestresowana jak mi naopowiadała ,ze boli,ze niewygoda itp ,ze zapomniałam wszystko co mi powiedziala:)) We wtorek wyrywam dwie 4 i odrazu załozy mo gumki a po tygodniu aparat:)) Płacę za jeden łuk 1300 i wizyty co 6 tyg po 60 zł. Na razie za nic nie płaciłam( nawet za odcisk);)) No i jest na tyle ok ,że płacę polowe a reszte mogę spłacic w ciągu 2 lat czyli w ciągu noszenia aparatu:)) Chyba mam dobre warunki co?:)) Ortodonta profesjonalny i sprawdzony:)) Pozdrawiam i prosze o odpowiedz na moje pytanie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się, ja też na początku pokaleczyłam język od pierścienia. Trzeba naklejać wosk przez jakiś czas a później sie przyzwyczaisz już bez wosku. Jeśli nie dostałaś go od ortod. to zgłoś się do niego jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martoool
tak, dostalam wosk..ale mam problem z nalozeniem tego bo nie chce sie przykleic;/...najgorzej jest w nocy kiedy rusze jezykiem to strasznie szczypie..w dzien daje rade:) Pozdrawiam APARATKI I APARATOW;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martoool prawdopodobnie nie możesz go przykleić, bo jest zatwardy. Trzeba go wtedy wrzucić na chwilę do bardzo ciepłej wody. Jak zmięknie, to wtedy już super się przykleja - to trochę jak z plasteliną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, chce założyć w końcu aparat bo powiedzmy \"mam na niego pieniadze \" teraz. Problem istnieje taki że nie wiem gdzie to zrobic, a jeszcze gorszy w tym że panicznie sie boje. Stad moje pytani e - wiem że penwie sie pjawiło juz gdzies ale 100 stron to troche jak dla mnie za duzo i moglabym sie zniechecic do tego :) - gdzie najlepiej i najtaniej w Poznaniu założyć aparat ? Ja planuje na Polance w Vital-Dent, aczkolwiek nie znam żadnych opinii na ten temat. Pozdrawiam i bede wdzięczna za każda odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahimka
do ANka 150886 Jezeli chodzi o aparat to opini jest tyle co nas wszystkich..najlepeij po prostu udac sie do ortodonty na konsultacje..jezeli mialabym ci polecic dobra ORTODONTKE...to byloby to w Koscianie..naprawde bardzo sympatyczna pani doktor ... serdecznie polecam ja mam aparat co prawda od kilku dni i jestem sczescliwa narazie nic nie boli zakladanie tez nie bolalo..troszeczke na samym poczatku kiedy mialam zalozone ligatury takie gumki ktore robily miejsce na pierscienie;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgo123
Ja nie wiem jak to jest z tym ,, ślinotokiem" ale ja po wyrwaniu dwóch zębów to mam taki że szok!! Ja nie wiem o co chodzi :-) Normalnie masakra :-)Najgorzej to jest w nocy! A powiedzcie ile czasu was bolała dziura po wyrywanym zębie i jak wam sie to zarosło tzn ile to trwało!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Ludki wczoraj pytałam o te gumeczki. Czy ktos moze mi napsac?:) czy zaklada sie je pomiedzy wszystkie zęby?:) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka7777
Hi ! dolaczam do waszego grona:) mam jeden seperator zalozony od piatku jest ok...ale 11 kwietnia zakladam aparat nie wiem o co biega memu ortodoncie z jakims drucikiem ktory mam miec na podniebieniu zeby utrzymac na nim aparat? czy to nie jest dziwne? co o tym sadzicie moze to ma jakis zwiazek z brakiem mojej 6i i osemka po przeciwnej stronie jest praktycznie nie do uzycia, sam sztyft z sruba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka7777
mam sie pozbyc 4 gornej az strach pomyslec ale przezyje che miec ten aparat wiem ze nie bedzie latwo ale chce w koncu sie usmiechac tak na maxa. nie wiecie czy ten luk - drut na podniebieniu utrudnia mowienie? zaznaczam ze to nie bedzie zadna zabawka do poszerzania szczeny tylko ma mi to pomoc w utrzymaniu aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka7777
hmm...szkoda ze wszyscy normalni ludzie spia o tej porze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martoool
do aegir:) hej jezeli chodzi o gumki to ja mialam np tylko 3 dwie z prawej strony miedzy 5a6 6a7 i z lewej jedna 5a6 mialo to z zadanie zrobic miejsce na pierscienie aparatu ..te gumki byly gorsze od samego aparatu;/ bo na dziej dzisiejszy mam aparat od 5 dni i narazie mnie nic o dziwo nie boli..a gumki rozpychaly mi szczeke;/..powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiullla16
asienka777- ja mam łuk na podniebieniu i aparat na gore (juz za tydzien czeka mnie dół) łuk który mam to nie zadnen hyrax czy jak to sie mowi :P to taki zwyklu drucik ...hm... na początu denerwował mnie, jedzenie sie wkrecało itp. ale szybko sie do niego przyzwyczaiłam a teraz po polroku noszenia musze czasem sparwdzic czy go mam bo w ogole go nie czuje :)) wiec nie martw sie:)) życzę powodzenia i wytrwalości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka7777
dzieki kasiu! dzielna dziewczyna jestes :)a czy seplenilas bo pracuje w miejcsu gdzie musze codziennie rozmawiac z ludzmi? tak szczerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppapryczkaa
asienka7777 ten drut to łuk podniebienny-z tego co mi wiadomo nie służy on do podtrzymania aparatu, tylko do utrzymania trzonowców w jednej linii. Początki na pewno miłe nie będą, ale na pewno dasz radę :) aegir gumki separacyjne zakłada się z jednej i drugiej strony zęba, na którym będzie pierścień, czyli jak zakładasz dwa łuki aparatu, to separatorów będziesz miała 8, jak tylko jeden łuk, to 4. Może być mniej, jak nie masz zęba obok, lub masz wystarczająco dużo miejsca, by orto założył/a pierścienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppapryczkaa
asienka7777 ten drut to łuk podniebienny-z tego co mi wiadomo nie służy on do podtrzymania aparatu, tylko do utrzymania trzonowców w jednej linii. Początki na pewno miłe nie będą, ale na pewno dasz radę :) aegir gumki separacyjne zakłada się z jednej i drugiej strony zęba, na którym będzie pierścień, czyli jak zakładasz dwa łuki aparatu, to separatorów będziesz miała 8, jak tylko jeden łuk, to 4. Może być mniej, jak nie masz zęba obok, lub masz wystarczająco dużo miejsca, by orto założył/a pierścienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppapryczkaa
sorry za dubel posta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam i czytam i
czesc wam;) ja rowniez zwracam sie do was z prosba o podanie jakiegos adresu i nazwiska ortodonty, ktory jest dobry, z warszawy i w miare taniego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulllla16
asienska7777 - na początku miałam trudności z wymową "sz" i "cz" ale to krotko trwało :)) :P buziaki for you :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam i czytam i
bohaira, a za wizyty ile placisz??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam i czytam i
bohaira, a za wizyty ile placisz??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noś jak najbardziej ...
Ja nosiłam aparat od 25 przez półtora roku noś nic nie stracisz a wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×