Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Aegir
Jutro idę usunąc dwie górne czwórki i zarazem założyc gumki brrr ale czy ja to przeżyje???? Mam mega wątpliwosci:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bohaira
za jeden łuk 90 zł :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Mam juz usunięte ząbki i założone gumki ....DRAMAT!!!! Boli jak cholera...zaraz chyba sama je wydłubie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Kochani wczoraj załozyli mi te nieszczęsne gumki....powiedzcie mi czy one długo mnie będą tak bolec jak dzis ? nic nie jadłam od wczoraj bo nie daje rady....mam ochote je wyciągnąc.....ale wiem ,że to będzie największa moja głupota....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bohaira
łyknij sobie pylarginę albo ketanol :( mnie bolało praktycznie od środy do niedzieli! a jedź papkowate jedzenia, ja wcinam gerberki, jogurty i zupki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aishwarya00
Ach, gumki, gumki.. Mnie to bolało najbardziej na drugi dzień po założeniu, ale przeszło dość szybko. Aparat mam od zeszłej środy ;). Żyję, nie bolało jakoś bardzo mocno. Dwa dni po założeniu odczuwałam największy ból, ale naprawdę był do zniesienia. Nawet tabletek nie brałam :). Do tej pory mam mały problem z gryzieniem, ale jest już o niebo lepiej niż np. w sobotę. Powoli przestaje boleć nawet przy gryzieniu. Przyszłe aparatki - nie bójcie się :). Nie zawsze jest tak strasznie, ale każdy z nas jest inny, więc bywa różnie. Pozdrawiam.. powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinnga
HEJ! Aparaciarze nie wiem co robic...;( nosze aparat od miesiaca, na gore i na dół z górą sie nic nie dzieje... ale z dołem juz kiepsko na 6 mialam zamki, ale odpadly mi cztery razy...tyle jezdzenia ortodonta stwierdzil ze musi zalozyc mi pierscienie... ok, zalozyl separatory i git. za 3 tyg. pierscienie. załozył mi, po dwóch dniach odpadły... zgryzłam caly cement(podświadomie) ( a dodam ze one sa jakos tak przeciete po bokach i sie gibiały) po 2 dniach pojechalam , piersienie zostaly sciagniete i załozone od nowa. Teraz minęły 3 dni, a prawy pieścien znów sie rusza:(((( nie wiem co mam robić,wstyd juz tak jezdzic. Bo mialam przyklejone je na tyle sposobów ze nie wiem jak to sie stało;((( ( rano wstałam i zaczelam pluć cementem , chyba za bardzo zgryzam zeby przez noc , ale ja tego nie kontroluje) rodzice juz mnie strasza ze jak tak bedzie to sciagna mi aparat : (((( 9mam nadzieje ze to zart) za dwa tyg. mam miec wymieniany łuk u góry, obawiam sie ze z tym pierscieniem nie wytrzymam az tyle ( praktycznie nic nie jem).... HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
Cinnga kurde no to nieciekawie:( a może jakieś nakładki kompozytowe na któreś z zębów by pomogły(raczej nie na szóstki, bo pewnie i tak byś je zgryzła)...moja orto miała mi takie zrobić na szóstkach w celu podwyższenia zwarcia(ale okazało się, że jednak nie jest to potrzebne) i może dzięki temu nie gryzłabyś po tych nieszczęsnych pierścieniach. Nie wiem czy by to pomogło i czy tak można, bo szóstkami powinnaś akurat dotykać dołu, ale może chociaż na jakiś czas...kurcze nie wiem:( no ale to, że gryziesz po pierścieniach i dlatego one spadają, to ja kumam, ale przecież po rurkach nie gryzłaś, więc czemu spadały??? dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczkaa
Aishwarya00 czy Ty piszesz też na forum wizaż???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulllla16
hey! ech... dzisiaj miałam zakładany aparat na dół ( góre juz mam) ... no iiii jest ciężko... napiszcie czy da się do niego przyzwyczaić i czy jecie normalnie... bo z jedzeniem mam ogromny problem... i jeszcze jezykiem hacze chyba o pierścień.... ech... no ale mam nadzieje, że warto się meczyć ... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martoool
do kasiullla16 Hejka ja mam aparat od 1 kwietnia..i tez haczyl mi jezyk o pierscienie ze 2/3 dni juz jest dobrze oraz po 3/4 dnia juz normalnie jem..takze kwestia przyzwyczajenia...ja tez myslalam ze bedzie ciezko a teraz nawet go nie czuje a minelo dopiero 12 dni:)) GLOWA DO GORY..Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinnga
Papryczko Ja nie miałam rurek... Tylko zwykłe zamki. I nagryzałam na nie..:( Dlatego spadały. Ale byłam w piątek... dzis jest sobota i narazie czuje pełnie szczęścia bo mam nowe pierścienie, dokladnie dopasowane;) i narazie wszytko Ok: ) Dzieki za opd. : ) Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dracula
Hejka! Niedawno, bo trzy dni temu miałam zakładany aparat. Dziś zauważyłam, że rusza mi trzeci od końca ząb. Czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aishwarya00
Papryczko - ach tak.. piszę, piszę, hehe ;). U mnie jest całkiem dobrze. Gryzę sobie... trochę boli przy skórce od chleba, ale jest dobrze :). Sama zauważyłam już, że moje zęby trochę się przesunęły ;). Szpara po wyrwanej szóstce jest coraz mniejsza, aaa, i pojawia się maluteńka przerwa między jedynkami (która dotąd były ściśnięte, proste, ale jakby zwarte ;) ). No nic, trzymajcie się :). Wszystko będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girafe*
Hejka , jak dawno Mnie tu nie było :) Jak tam wasze aparaciki...? Widzę , że nie wszyscy wiedzą o separacji...a więc trochę podpowiem :P ::: Separacje wciskają między piątki a szóstki. Trochę boli chodzenie w tym tydzień no i zbytnio nie możesz nagryzać na te zęby (5 i 6). Kolejnym problemem jaki też wszyscy mają to kolor gumeczek :D Ja osobiście polecam: -różowe -czerwone -niebieskie (jasne) -zielone (też jasne) Nie testowałam innych... Te wyglądają Cool !!! Dobra to na tyle :P Teraz Ja mam pytanie do Was! Co ile wymieniacie szczotki...? Normalne oczywiste :) Ja odkąd założyłam aparat idzie Mi już trzecia...a tą co dała Mi orto (specjalną do aparatów) jeszcze mam ale 30 Kwietnia jadę do Kontroli to muszę sobie dokupić końcówki...Dla pewności:P Proszę o szybką odpowiedź ;D Moje GG 5343176 :) Można Pisać :D Udziele wszystkich informacji które będę w stanie udzielić :P Pozderka ... :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bohaira
ja mam od środy aparat na górze i prawy pierścień mi chyba wystaje poza ząb i zamykając buzię dolnym pierścieniem zahaczam o zęby i ie mogę ich zamknąć całkiem, bo mi się metal wbija w ząb :( czy to jest normalnie? czy ten pierscien sie "ubije"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;) Jestem tu nowa:) W maju kończę 18 lat. Przez przypadek znalazłam to forum. A więc tak. Niedługo (czyt.: za jakieś 3 tyg.) idę na pierwszą wizytę do ortodonty, nie mam jeszcze wyznaczonej dokładnej daty. Już tak strasznie nie mogę się doczekać. Aparat był zawsze moim marzeniem, a teraz to marzenie się spełni:D Będę miała założony górny łuk - metalowy, no i oczywiście zażyczę sobie kolorowe gumki;P Słyszałam, że największym powodzeniem cieszą się turkusowe ligaturki. A Wy jakie najchętniej wybieracie? Więc czekam dalej z niecierpliwością. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i czekam na jakiś odzew:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bohaira
ja mam lilac i sa sliczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmartita
Hej! Również chcę założyć aparat i poprawić swój uśmiech :) Byłam u ortodonty, muszę mieć aparat na górę i dół. Po zrobieniu zdjęć okazało się, że mam mesodiens czy coś takiego i muszę mieć to chirugicznie usuwane, poza tym jedna ósemka też jest bardzo skomplikowanie położona i musi zająć się nią chirurg. Muszę przejść 2 zabiegi pod narkozą... Trochę się tym stresuję, ale to dopiero za miesiąc... Chciałam założyć aparart porcelanowy na górę i metalowy na dół. Słyszałam jednak straszne rzeczy o aparatach porcelanowych... Że osłabiają zęby itd.... Generalnie to u mojej ortodontki są takie ceny: -1300 zł - zwykły metalowy -1500zł - lepszy metalowy +rzadsze wizyty -1800 zł - porcelanowy -2000zł - przezroczysty -2200 zł - porcelanowy, ale jakiś lepszy, rzadziej trzeba chodzić na wizyty... Orientujecie się może w tych lepszych aparatach? Czy po prostu zamki są mniejsze? Bardzo chciałabym już mieć taki skarb na ząbkach, ale jeszcze trochę muszę poczekać... Już niedługo... :) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już jutro dzwonię do orto i umawiam się na pierwszą wizytę. Więc coś zaczyna się dziać. Jak będę znała termin pierwszej wizyty, dam znać. Tak bardzo się cieszę i nie mogę doczekać;) Pozdrawiam gorąco;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Dzis zakładam aparat:)) jeśli to przezyję to odezwe sie wieczorem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati17lat
Siemaneczko! ja wczoraj zalozylam aparat.Powiem tak: przy zakładaniu bolało troche...teraz nie moge praktycznie gryzc, ale pani ortodontka powiedziala ze potrwa to gora tydzien. Oczywiscie wazna jest higiena, warto płukać raz dziennie usta płynem do płukania jamy ustnej np. Elmex. Ja np przegryzam sobie policzki ale powiedziano mi sie niedlugo to sie unormuje. Załozono mi gumkę ktora w jakis sposob chroni policzek przed ocieraniem i przegryzaniem...co do jedzenia...fakt. Na poczatku sa to zupy,jogurty bo inaczej sie nie da. Odpada guma, krowki, orzechy itd.Co do wymowy...narazie zauwazylam u siebie male klopoty z wymawianiem niektorych liter czyli krotko mowiac,troche seplenie.Calowac sie jeszcze nie probowalam bo chlopaka mam w innym miescie, ale podobno aparat w tym nie przeszkadza.Ale warto sie poswiecic.Choc mam go dzien, czuje ze go polubie;)...poza tym mam jeszcze okulary i wcale sie tego nie wstydze;) a aparaty sa modne i dodaja uroku! nie moze byc inaczej;) poza tym powstrzymuja przed jedzeniem niektorych rzeczy np batony dlatego sa dobre dla tych ktorzy chca schudnac;) przy okazji;) i rodzice nie zmusza mnie juz np do jedzenia szpinaku, mam wymówke...przeciez zielenina moze zaplatac sie w druty;) trzymajcie sie aparatki! jestesmy wyjatkowe, nasze usmiechy tez;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati17lat
jak ktoś by chcial popisać i wymieniać sie doswiadczeniami z aparatem to wbijać 7125833 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikiii238564289
HEj! Dzisiaj miałam zakładane separację i dzisiaj mi wypadła.. co mam zrobić? Czy ktoś z was miał juz taką sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Wiki wracaj do ortodonty. Mi powiedziala ,ze gdyby mi wypadła nawet 3 dni przed ściągnięciem gumek natychmiast przyjsc Mam juz założony aparat. Na razie jest ok:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka7777
Hi aparaty! w piatek moj orto przyklejil mi krysztalowe zameczki na gorne zeby, na poczatku troche denerwowaly ale juz sie przyzwyczailam sa cool, a dzisiaj bylam u chirurga na wyrywaniu czworki gornej i wiecie co mdlalam normalnie odlatywlam ale juz po wyrwaniu tzn jakies 3 godzinki temu teraz jestem w domu i probuje jakos wytrzymac zaczyna bolec i ciagle krwawi ech chyba wezme cos przeciwbolowego i sprobuje zasnac. za trzy tygodnie bede miala komplecik na gorze troche bez sensu ze chodze teraz z samymi zamkami ale z drugiej strony mam czas zaprzyjaznic sie z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka7777
Hi aparaty! w piatek moj orto przyklejil mi krysztalowe zameczki na gorne zeby, na poczatku troche denerwowaly ale juz sie przyzwyczailam sa cool, a dzisiaj bylam u chirurga na wyrywaniu czworki gornej i wiecie co mdlalam normalnie odlatywlam ale juz po wyrwaniu tzn jakies 3 godzinki temu teraz jestem w domu i probuje jakos wytrzymac zaczyna bolec i ciagle krwawi ech chyba wezme cos przeciwbolowego i sprobuje zasnac. za trzy tygodnie bede miala komplecik na gorze troche bez sensu ze chodze teraz z samymi zamkami ale z drugiej strony mam czas zaprzyjaznic sie z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuschka34
Hejka.wlasnie dolaczylam do Waszego forum,pozdrowionka dla wszystkich ;) mam pytanko czy ktos moze mi polecic dobrego ortodonte z elblaga.... buziaki ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mausik
nie przejmujcie sie wiekiem :) ja mam 21 i załozyłam góre za 3 tygodnie dół :) jak ktoś sie bardzo krępuje to polecam kryształowy ( przezroczysty) ja mam pól na pół do 3 kryształ a 4 5 6 metal bo tego nie widać a na dół zdecydowanie zakładam metal :) nie ma wielkiej róznicy a zamki w przezroczystym są większe niż w metalowym i trudniejsze do czyszczenia no i co wazne ;P np dla mnie nie mozna tak poszaleć z ligaturkami ( gumkami) tak jak z metalowym bo na przezroczystym bardziej je widac i sa naprawde duuuże :) no ale jak sie chce mieć piękny usmiech to trzeba pocierpiec i nie wszystko można miec:) no ale jest fajnie i wesoło :) jak ktoś potrzebuje rady co do ortodonty w okolicach Chorzowa :) chętnie pomoge :] no albo na jakiekolwiek pytania itp itd. :) gg 5662216 nie bój sie TUSIK że masz 25 lat :) moja kolezanka zalozyła maja 28 i jest baaardzo zadowolona :) :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×