Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość **Gosia**
watpliwości - nie jest tak źle, nie ma takiego bólu strasznego. On jest chwilowy tylko po rozkręceniu przez jakies kilka minut czujesz, że cos siedzi ci miedzy zębami ciasnego. Ale mija szybko do nastepnego podkręcenia. Głowa do góry. ja zapomniałam że ma Hyraxa (no oprócz feralnej odleżyny). Twoi znajomi nie wiedza jakie mogą byc konsekwencje krzywych zebów. A przecież chcesz sie uśmiechac od ucha do ucha. Moze poprostu ci zazdroszczą, że bedziesz miała ładne ząbki. Nie wahaj sie. ja jak wyszłam od orto i powiedział mi co tzreba bedzie nosic, i przez ile czasu (hyrax tez mnie wystraszyl), ale na koniec powiedział, że bede miała usmiech jak z Hollywood i to tak mnie przekonało, że gotowa byłam za kilka dni zakładac juz aparat. Robisz to dla siebie. pamietaj!! Pozdrawiam Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeAnn20
wątpliwości - miałam identyczną historie ze znajomymi i rodziną jak Ty, też mnie dołowali i mówili ze po co mi tyle cierpienia i wywalonych pieniędzy skoro im moja wada nie przeszkadza i wogóle dla nich nie istnieje. ale dla mnie istnieje i dla mojej dentystki i orto również. zdecydowałam sie na aparat mimo kompletnego braku wsparcia i wcale nie żałuje bo już widze efekty i kiedyś będe miec piękny uśmiech i o jeden kompleks mniej. Mówie Ci, nie słuchaj opini znajomych bo to Twoje ząbki i masz mieć z nich pocieche a nie kompleks:)) my wszyscy tu jesteśmy z Tobą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podjęłam decyzje
cześć wszystkim:) miło jest tak poczytać wasze zachęcające do zakładania drucików wyopowiedzi. jak widać wiele osób ma taki problem, dzięki wam za to przekonanie że warto. właśnie czytając wasze wypowiedzi się zdecydowałam na ten krok, mimo że rodzice mi powtarzają że mam ładne zęby (chociaż wcale nie mam, mam bardzo wysunięte górne zęby do przodu), i że aż tyle pieniędzy to kosztuje (ale to będzie za moje własne i rodziców nie przosze o pieniądze wiec myślę że nie będą aż tak na to patrzeć. no za tyle kasy to można fajne autko sobie kupić, ale ja wole mieć ładny usmiech:), no i takie inne wypowiedzi, że po co i że nie przeszkadza mi. wiadomo liczy się wygląd uśmiechu, ale nikt nie zdaje sobie sprawy, że jest troche gorzej jeść i mam problem czasem ze szczęką (bo żeby coś ugryźć to musze dolnią szczękę wysunąć do przodu) to dzięki waszym wypowiedziom podjęłam decyzję, a miałam duże wątpliwości:) więc i ty 'wątpliwości' nie wahaj się:) 10 wrze zakładają mi hyrax boję się oczywiście tego, ale szczerze mówiąc nie moge sie doczekać:) pozdrawiam:) i trzymam kciuki za wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości
dziekuje Wam za dobre słowa, nikt tego nie zrozumie lepiej od osób , które przez to przechodzą. ciesze sie, ze jesteście :) dzisiaj mam wizyte i okaze sie co moja orto planuje, juz sie stresuje troche :) dam Wam pozniej znac co i jak. POozdrawiam i jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości
Witam Was Mialam dzis wizyte, założyła mi gumki separacyjne a za 10 dni bedę miec zakładany aparat na dół i hyraxa niestety. Ale z tego co mowila moja Orto to hyrax nie jest jeszcze taki zły, że ten aparat po nim- utrwalający jest o wiele gorszy..miał ktoś takie cos??nie wiem jak sie nazywa..jak mi zdejmie hyraxa za 4 miesiace to założy aparat na górne zeby i na miejsce hyraxa pojdzie jakiś inny..ten gorszy ponoć.. na razie jestem tym trochę przerazona..i kosztami też. Ale zdecydowałam się więc tearz muszę być dzielna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeAnn20 ---> tak, aparacik to super sprawa! ja też się w swoim zakochalam :D i uwazam, ze moje krzywulce o wiele lepiej prezentują się z tym aparacikiem niż bez! :) renata117 ---> wiem, że dziś masz wizytę kontrolną - opowiedz jak było :) no i jak postępy??? przypomnij mi proszę po jakim czasie od zakładania góry zakładałaś dół? coś około miesiąca chyba? Ja z niecierpliwością czekam na pierwsze efekty :D wiem, ze jeszcze za wczesnie, ale ogarnęła mnie jakaś mania i ciągle oglądam sobie w lustrze zeby i aparat :D calkiem niezle się go nosi, chociaż na kłach mam takie haczyki (podobno są po to, żeby weszły do łuku) i ciągle mnie drażnią. Stosuję wosk, ale chyba jakoś nieumiejętnie, bo duzej ulgi mi to nie przynosi :) poza tym nie mogę nic odgryzać przednimi zębami, tyłem też jakoś powoli mi idzie. No ale chyba wkrótce się przystosuję :) na razie jem duzo kaszek i jogurcików :D Pozdrawiam wszystkie aparatki i aparatów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she04----->ja miałam to samo z kłami i najpierw też mi nie pomagał wosk, ale jeśli weźmiesz sobie go tak 3/4 tego jednego pionowego paska i zrobisz taką dużą kulę to się będzie trzymał i nie będzie bolało. Ja zaklejałam kieł przez ok 4 dni i potem juz mnie przestało boleć. Pozdrawiam;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she: tak, mialam dzis wizyte :) milo ze pamietalas ;) bola mnie troche zby :/ ale wytrzymam :D najpierw mialam dol a gore na nastepnej wizycie, czyli po 6 tygodniach, ja tez na klach mam takie haczyki. efekty super: dolne jedynki prawie zupelnie proste, i kly sie odsuwaja do tylu :D teraz mam takie ladne czerwone gumki ;) a kiedy Ty masz wizyte kontrolna? ja 13 sierpnia pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiałam odwiedzić moją orto wczoraj. Sprężynka która miała przesunąć zęby i zrobić miejsce dla schowanego ząbka wygięła się i wypychała mi wargę. Pojechałam i dowiedziałam się że generalnie nie zakłada się sprężynek na cienki łuk ale chcieli mi oszczędzić kosztów - bo jak już sprężynka zrobi miejsce to tego schowanego zęba trzeba wyciągnąć cienkim drutem. Więc jak by mi teraz zmienili łuk to po zrobieniu miejsca dla zęba znowu by mi łuk zmienili na cienki a potem znowu na grubszy - za każdą zmianę płacę ja :( Więc Pani mi podkręciła troszkę i powiedziała że jak znowu się wygnie to mam przyjść 11 lipca - już tak się stało :( Chyba czekają mnie koszty :( Dowiedziałam się też że mój język jest w złym położeniu, co jest jednym z powodów moich problemów z zgryzem :( i że jak sobie z tym niesfornym językiem nie poradzę to nawet po wyleczeniu zębów wada może wrócić :( więc teraz staram się trzymać język na podniebieniu bo mój język został jeszcze na etapie niemowlęcym - Pani powiedziała że niemowlęta mają język na dole a dorośli na górze. Wniosek - mam leniwy język :) To tyle moich perypetii :) wątpliwości - widzę że też masz wesoło. Ale będziemy obie dzielne :) she04 - chyba ukradnę Ci troszkę pozytywnej energii :) będziemy się tak wspierać nawzajem. Dziewczyny a może wiecie czemu Aegir robi badania? Szukałam na forum ale nie umiałam znaleźć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELzebubcio18
Zna ktoś dobrego ortodontę z Włocławka, bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co denerwujecie mnie, ja zadaję pytania, ale oczywiście wy jesteście zajęci sobą i nikt sie nie odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laptopenia - a co to jest pendulum. Nikt mi nie mówił że to mam ale może mam a nie wiem :) ELzebubcio18 - nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laptopenia - a co to jest pendulum. Nikt mi nie mówił że to mam ale może mam a nie wiem :) ELzebubcio18 - nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
siemanko . ja miałem zakładane gumki wczoraj , a w środe mam miec aparat. zęby troche bola jak jem ale bedzie ok. ------------------------------------------------------- co nas nie zabije to nas wzmocni . pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laptopenia - a co to jest pendulum. Nikt mi nie mówił że to mam ale może mam a nie wiem :) ELzebubcio18 - nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laptopenia ---> tak sobie pomyslalam, ze nakladam go za malo i teraz juz kladę grubą warstwę... pomaga :D ale i tak wkurzaja mnie te haczyki odstajace, bo jak sie szeroko usmiechne to mam problemy z zamknieciem buzi :D renata117 ---> moje zęby też są bardzo wrażliwe...na razie nie mogę nic przednimi odgyzać, nawet bardzo miękkich rzeczy, bo boli...także wszystko kroję na małe kawałeczki :D nawet chleb w kosteczkę - jak bezzębna babcia :D na początku jadlam tylko jogurty, kaszki, budynie, bo tak było najłatwiej :) ale już mi się znudziło takie jedzenie :) a wizytę kontrolną mam 2 dni przed Tobą - 11.08 :D nowa_aparatka ---> niezłe przeboje masz ostatnio... przykro mi, ze musisz się tak męczyć... ale przynajmniej za to nie musisz wyrywać ząbków :) bo rozumiem, że ten łuk, który widziałam na zdjęciu to jest na poszerzenie szczęki? chętnie podzielę się z Tobą pozytywną energią :D no i jasne, że będziemy się wspierać - po to jest to forum :) a jesli chodzi o Aegir, to nie wiem - nic nie pisala, dlaczego robi badania. Miejmy nadzieję, że wszystko w porządku i że wkrótce się do nas odezwie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laptopenia ---> nie denerwuj się na nas :) widocznie nikt z obecnych na forum tego nie nosi, bo na pewno by ktos odpisal... wszyscy są tu naprawdę pomocni, nie raz się o tym przekonałam :) zgryzek ---> powodzenia z gumkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Witam:) Kochani jutro Wam wszystko opiszę ale dzis padam z nóg:((( Musze nadrobic zaległości w czytaniu bo nie miałam czasu do Was zaglądac 3 dni;((((( Pozdrawiam.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w końcu sie do mnie odezwałyście;D nowa aparatka i she04------> pendulum to taki aparat, który ma postać plastikowej nakładki przyczepionej do podniebienia i 6 drucików(po 3 z lewej i prawej strony szczęki) wygląda jak pająk i ma na celu zrobienie miejsca między 5 a 6. Druciki są przyklejone do 4,5,6 a na 6 jest pierścień i tam w niego wciśnięty jest drut. Orto mi założył to, żeby nie musiał wyrywać zębów. Noszę go juz 4. miesiąc i mam nadzieję że już za 10 dni to zdejmie, bo to zupełnie uniemożliwia prostowanie się górnych zębów;( a wiecie moje ząbki na dole już sie prawie wyprostowały i naprawdę jest duża różnica! a mam aparat gdzieś 2 tyg;p;p;p http://www.ortomania.pl/index.php?cat=aparat-pendulum tutaj możecie zobaczyć ten aparat;p Wy mówicie ciągle o tym hyrax a ja nawet o nim nigdy nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze do she04----> mi tak samo zawijały sie usta na kłach kiedy miałam ten wosk, raz go zjadłam, a innym razem zapomniałam, że go mam i umyłam zęby i zniknął;d;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
she04 lol głupio z tymi gumkami nie idze normalnie jesc a co dopiero jak aparat założą.juz teraz zęby bolą --------------------------------------------------------------- co nas nie zabije, to nas wzmocni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Zgryzku ....gwarantuję Ci ,ze jak założą Ci aparat będzie dużo lepiej. Gumki to koszmar:)))) Dziewczyny, mialam robioną biopsję bo w piersi znaleziono mega guza.BADAJCIE SIĘ!!!!!! Wynik odebrałam.Jeszcze nie byłam z wynikiem u lekarza ale czytałam w necie ,że to co tam napisali po łacinie oznacza ,że jest ok:D:D:D Po prostu muszę byc pod stała kontrola onkologa......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasss
Hej :) dołączam do aparatek niestety ;/ mam stały aparat od wczoraj na dolnym łuku. Metalowy z różowymi gumkami xDDD. nooo i mam problem ;( po założeniu aparatu jedynka górna dotykala zamka na dolnej jedynce i dlatego w ogole nie moglam zetknąć razem tylnych zębów. Pani ortodontka mi zaproponowala zeby nakleic na dolne szóstki taką mase białą (chyba nawet do plomb) zebym miala podpórke i mogla stykać tylne zęby ze sobą. No i tak zrobiłyśmy tylko ze teraz jak zamkne buzie i usta to mam wysuniętą dolna szczenke troche do przodu i wg wyglada to jakbym miala cos w buzi !!!!! ;( nie wiem co mam zrobić bo strasznie mnie bolą te podpórki na szóstkach i nie moge zaciskac zebow... Ani nie moge jeść niczego normalnego bo i tak nie jestem w stanie tego pogryść. co robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasss----> u to masz kiepsko, tu nic się nie da zrobić przecież sobie nie zedrzesz tej masy na 6. Ale nie martw się, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, przecież długo tez w tym nie będziesz chodzić. Ludzie gorzej wyglądają i żyją ;p;p może Cię to pocieszy trochę, ale przed założeniem aparatu wujek zobaczył moje zęby i powiedział: o ku**a, normalnie wilkołak...;d;d ale ja mam go w nosie on gorzej wygląda, bo nie ma wszystkich zębów, a sztuczną szczękę trzyma w szafce POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
she04 - łuk ma coś rozszerzyć ale nie rozumiem jak to ma działać - inne rozszerzacze podkręca się a tu tylko sobie to jest. W piątek jadę znowu do orto bo sprężynka znowu wypycha mi wargę a nie rozpycha zęby. Aegir - bardzo się cieszę że wszystko gra :) daj jeszcze znać jak po wizycie. Sama sobie znalazłaś tego guza? I co z nim zrobią? laptopenia - nie mam czegoś takiego. Tak sobie pomyślałam że ilu ludzi tyle różnych sposobów leczenia. Bardzo rozwinięta na ortodoncja. Fajnie że już ci to ściągają. zgryzek - gumki separujące są gorsze od aparatu - przynajmniej ja tak to odczuwałam :) Lasss - dołączyłaś do aparatek bo miałaś wielkie szczęście a nie że niestety :) Oczywiście miałabyś jeszcze większe szczęście jakbyś miała proste ząbki - oczywiście żartuję. Wiem jakie to nie fajne uczucie bo też tak mam. Ale teraz to ja już wcale nie czuje że to problem. Daj ząbkom parę dni na przyzwyczajenie. Będzie dobrze :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LeAnn20
hej Wam:)) dzisiaj mija równy tydzień odkąd założyłam aparacik:D ząbki minimalnie ruszyły z miejsca, ale tylko jeśli chodzi o prostowanie w równej linii, a wielka dziura, którą mam po wyrwaniu dwójki sie na razie nie schodzi i strasznie głupio to wygląda:( dobrze ze natura dała mi przynajmniej ładne jedynki i jedną przyzwoitą trójkę bo reszta moich zębów wygląda jakby każdy był z innego kompletu:P przynajmiej tak twierdzi moja orto. troche sie tez przerażam bo moja zrotowana o 90 stopni czwórka zaczyna sie obracac do właściwej pozycji i tworzy mi sie kolejna widoczna szpara... jak tak dalej pójdzie będę wyglądać gorzej jak moja babcia:P zgryzek - zapewniam cie że aparat z porównaniu z gumkami to cud-miód:) jak miałam separatory to prawie chodziłąm po ścianach tak mnie dziąsła swedziały i ząby bolały, nic nie mogłam jeść, a w aparacie nic mnie nie boli, nawet orzechy mogę gryźć, i po tygodniu juz wogóle go nie czuje w buzi:) także głowa do góry!:) serdecznie Was wszystkich pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie, ja też mimo że mam aparat, noszę jeszcze separatory, bo nie mam na dole pierścieni i nic nie czuję. Tak sobie myślę, że już tyle miałam w buzi różnych rzeczy, że się przyzwyczaiłam. Jakie są ładne gumki??? bo nie wiem jakie sobie założyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×