Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość anka2123
do xxxaniaxxx ja tez wtedy bede miała zakładany a.stały ale metalowy z gumkami juz sie doczekac nie moge.o tym czy a.kryształowy ma wieksze zamki od metalowych to nie słyszałam ale to pewnie w niczym nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ols - witamy w gronie zadrutowanych i gratuluje efektów, to takie mobilizujące dla ciebie i dla nas :) agnieszka250 - pewnie że da sie usunąć ale to dziwne że przebarwiły ci się ząbki bez aparatu. wątpliwości - cześć Aparatko :) Jak jest z hyraxem? Ja mam ten swój łuk ale totalnie nie rozumiem jak on działa. Hurax to co innego - działa logicznie - podkręcasz i on działa. A u mnie to jakaś niezrozumiała zasada. Proszę bądź silna i pisz jak efekty. she04 - ale fajnie odpowiedziałaś, spokojnie, nie ma co sie takimi ludźmi denerwować - myślę że to ktoś młodziutki i szybciej piszący niż myślący :) Co do efektów to na górze nie są jakieś wyjątkowe - a akurat górę chciałabym mieć prostą. Na dole miałam dziurę po dawno wyrwanej 5 i teraz dziura sie bardzo zmniejszyła. Sprężynka rozpycha zęby i mam nadzieje że przy następnej wizycie dwójka zostanie włączona do łuku. Sylweta - może chcesz sie z nami podzielić zdjęciami - przed i teraz :) chętnie zobaczymy. xxxaniaxxx - przy całowaniu trzeba troszkę uważać - jednak masz w buzi metal :P ale nie jest wcale przeszkodą :) Aegir - a za usuwanie przebarwień płacisz? Czekamy niecierpliwie na zdjęcia :) Pozdrawiam i wracam do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość watpliwości
Witam, nowa_aparatka - z hyraxem jest strasznie, co prawda to drugi dzien, ale mam chęc go zedrzec, nie moge jesc, seplenie, ślinie sie i cała szczeka mnie boli..boje sie tego podkręcania i bólu, który sie z tym wiąże..ale co mi pozostało- przezyc to jak inni , być dzielną i czekac na efekty... chciałabym już miec to za sobą..a to dopeiro poczatek mojej przygody.. pozdrawiam wszystkich ps- musze zmienic pseudonim bo juz moje watpliwości zostały dawno rozwiane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
hmmm własnie ...cos mi sie nie udało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
może ktos mi pomoze jak to zrobic?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy kills
Witam. Byłam dzisiaj u ortodonty na pierwszej wizycie. Powiedział, że muszę nosić aparat na dół i górę, ale tylko na przednie zęby. Jeden ma kosztować 800 zł. Łącznie trzeba będzie zapłacić 3 tys. 600 zł czyli 2 tys. za same wizyty przez 2 lata. Czy to normalna cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnatalka
rozpoczęła się moja 'droga przez mękę' ;pp w czwartek miałam usuwaną pierwszą ósemkę. juz mi praktycznie opuchlizna zeszła, ale jeszcze jednak trochę boli. Chciałam się spytać tych, którzy mieli te ząbki usuwane, po jakim czasie odblokuje mi się wszystko i nie będę czuła żadnej blokady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wkleiłam to sprawdziłam że działały :( oglądałam śliczne proste ząbki Aegir. Zaczynam podejrzewać że ten serwer nie działa 24 na dobę :( candy kills - nie wiem jak to liczył twój Orto ale u mnie łuk kosztował 1500 czyli sam aparat 3000zł. Do tego co 6 tygodni wizyta po przynajmniej 80 zł (samo podkręcenie i zmiana gumek), wizyty z zmianą łuku czy jak ostatnio miałam dokładany łuk podniebienny to 200 zł. Na oko widać że będzie dużo więcej niż 3600 :( to jest droga zabawa - oby efekt końcowy był olśniewający. mnatalka - witam :) na pytania nie odpowiem bo nie mam doświadczenia wcale a wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpliwości
Witam, Dzisiaj jest mój 3 dzien z hyraxem a raczej hassem- jak mi wczoraj wytłumaczyła moja orto..zaczynam sie przyzwyczajać. zeby na dole bolą nadal, gryźć sie nie da, wiec dieta płynna..jogurciiki, jajecznice..zupki..marze o schabowym, ale kiedy to bedzie?? po jakim czasie mogliście coć ugryść bez bólu??i czy bolały was kości zuchwy? **Gosia**- co u Ciebie?jak aparacik i ząbki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankooo
Witam, Mam pytanie, niedlugo sciagam aparat i bede cos musiala zrobic z zebami, nie sa niestety biale, do tego na kilku zebach mam wypelnienia i dlatego nie da sie ich wybielic. Martwie sie, bo co z tego ze zeby sie wyprostowaly jak sa zolte i nieladne. Co moge z nimi zrobic? Mial ktos taka sytuacje? Bo wybielic mozna niestety tylko te ktore sa bez plomb..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś mijają mi 2 tygodnie z aparatem :) na razie nic się nie wyprostowało :/ tak bardzo chciałabym już widzieć jakieś postępy :) wiem, że u niektórych są widoczne nawet już po tygodniu... cóż, widocznie ja potrzebuję więcej czasu :) ale na pewno nie żałuję, że założyłam aparacik :D jest mi z nim o wiele lepiej niż bez :D Aegir ---> niestety nie mogę otworzyć tych zdjęć :( a tak bardzo chciałam je zobaczyć :( Chciałam zapytać o to samo, co nowa_aparatka - czy płaciłaś za to usuwanie przebarwien??? Ja mam takie między jedynkami i wkurza mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja juz zdjelam aparat
jupi@@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde nie zdjał mi tego dziadostwa!!! jeszcze troche.... wymienil mi drut na dole pierscienie i gumki. BOLI!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
hej:) Moje "przebarwienia" okazały się dziurą gigantem:D jednak nie było tego widac bo psuło się od srodka. Musiała mi zdjąć zamek i wywiercic pół zęba:( Ale juz jest wszystko pięknie. Jeszcze między jedynkami mi to samo się zrobiło ale orto załozyła mi tlenek i powiedziała ,że zrobimy później bo szkoda ściągać aż dwa zamki. A z tymi zdjęciami to tez żałuję to chciałam Wam pokazac jak ładnie mi się ząbki ustawiły przez te 2 miesiące. Acha znalazłam tez fotkę zanim załozylam aparat:( Może macie jakis pomysł jak to wrzucic? Acha za robienie moich przebarwien zapłaciłam 60 zł bo to normalna plomba termoutwardzalna musiala byc;) SHE.....głowa do góry postępy będą:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
heheh pierwsz próba udana ...ale jakies ogromne wyszko ...no nic dobre i to.....zaczynam działac z kolejnym zdjęciem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
yellowbutterfly - Witaj. u mnie nic nowego. Pisze prace mgr i co chila jakies zmiany dochodza mi i nie zawsze wejde na forum. Ja tam przeszkadza Hyrax?? Jak idzie rozkręcanie?? U mnie juz sie goi język ale czasami daje jeszcze znac. Widze ju efekty po miesiącu noszenia aparatu. Ząbki sa proste (chociaz te na górze nie sa tak krzywe. Czasami bolą że ni dam rady nawet miekiego chlebba ugryśc. Ale tok 2 dni boli. Dla mnie cięzko było jesc z Hyraxek ok 5 dni od rozkręcania, potem stopniowo juz gryzłam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aegir ---> piękne, proste ząbki :D gratuluję :D chętnie zobaczę jak wyglądały wcześniej :) a wiesz, że ja mam podobną prawą jedynkę - też jest trochę ukruszona. Moje pozostałe zęby też nie są równej długości. Ale to chyba się da naprawić - orto chyba je jakoś spiłuje potem? :) No i czy ja dobrze widzę, czy nie masz gumek w aparaciku? wiem, ze dotychczas mialas - białe, a tu ich nie widzę :) no i oprócz tego normalnego drucika masz jeszcze takie inne, idące z góry i z dołu zamka - od początku tak miałaś, czy dopiero teraz? wyjaśnisz mi o co w tym chodzi? :) laptopenia ---> wcale nie masz okropnych zębów, są ładne, tylko trzeba je odpowiednio ustawić :) wszyscy tu kiedyś będziemy mieli piękne uśmiechy, o! :D no i na tym drugim zdjęciu nie widzę w ogóle Twojej góry, więc nie wiem jakie są postępy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Gosia**- hyrax jest okropny, chyba nie da sie do niego przyzwyczaic..rozkrecałam dopiero 3 razy..tzn 2 razy Orto i dzisiaj ja sama i udalo sie ;) bola mnie kości żuchwy, Ty tez tak mialas?na razie jestem zmeczona tymi 2 aparatami, ale wiem , ze to dopiero poczatek tej drogi..i pewnie gorzej bedzie. Ja juz tez mam odcisk na jezyku, obtarte wargi, język i wzystko w srodku, ale kupilam sobie żel, chyba nawet Ty go kiedys polecalas na forum (protefix dental) i to duza ulga, poza tym, pozaklejalam woskiem wszystkie zamki i czekam az sie zagoją :) Ciesze sie, ze u Ciebie widac juz efekty- to na pewno wynagradza to cierpienie i pokazuje, ze warto było zakladac aparat. Zycze powodzenia w pisaniu pracy mgr. A z czego piszesz? Aegir- gratuluje prostych zabków :) laptopenia- głowa do góry, dalsze efekty przyjda z czasem, już widac postepy :) pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aegir
Ukruszony zabaek da się naprawic bez problemu bo ostatnio o to pytałam orto. A te druciki z góry i z dołu zamka zostały założone ostatnio.Nieweim o co w nich chodzi bo zauwazylam je dopiero w domu:D Moze wieczorkiem wkleje fotki przed załozeniem , ale mogę Wam powiedziec ,że jedynka wystawała mi o 7 milimetrów do przodu brrr okropnośc....... i do tego trójkimiałam jak wampir:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×