Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość zgryzek
siemka. dawno mnie tu nie było :p w środę beda 2 tygodnie jak nosze aparat . przez pierwsze dni jak wszystkich bolały mnei zeby i jadłęm tylko jogurty i zupki. na poczatku miałem wrażenei że zeby sie ruszają a jadac rowerem cząsły sie , hehe ciezko było sei smiac. po 5-6 dniach było juz ok aparat juz mnie nei obcierał jadłem prawie wszystko zeby przestały mnie bolec. niekiedy zapominam ze go mam heh. przyzywyczaiłęm sie do częstego mycia zebów. tylko teraz nagle cos zaczęło mnie obcierac. wydje mi sie ze juz sie cos dzieje:D czyli pozytywnie. wiec nie bać sie zakłądac aparat bo to nic złego a efekty z czasem przychodza:)pozdrawiam wszyskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparaciarz
Za niedługo zakładają mi aparat. Był bym wdzięczny jak by mógł mi ktoś powiedzieć czy aparat Damon3 to dobry wybór. Dziękuje z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati17lat
Do OLuśś: Droga Olu, cieszę się że moja wypowiedź Ci pomogła. Jeśli chodzi o mnie to pojawiło się seplenienie (nie wymawiałam r) ale to nie trwało długo-jakieś 3,4 dni. Kolory możesz mieć jakie zapragniesz, możesz się też poradzić ortodonty, tak jak ja;) na początku wybrałam czerwony, bo najbardziej do mnie pasuje,potem miałam jasny fiolet (za radą ortodontki) i to był świetny wybór!;) teraz mam róż i też jest ślicznie.Na początku dostajesz również cienki drut i jeśli masz pousuwane zęby to może się on w tych szczelinach wyginać, ale daje rade samemu to naprostować.Co do reszty-naprawdę to wszystko co opisywałam trwało góra tydzień. Przyjdzie taki czas że zapominasz o tym, że masz te aparat i zaczniesz się nim cieszyć, podkreśli on Twoją osobowość. Twarz nie puchnie, przynajmniej mi nie puchła. Pojawiają się tylko obtarcia od zamków ale są na to specjalne maści. Aha ja jeszcze na początku nie mogłam ścisnąć zębów razem, tak jakbym między jedną a drugą szczęką trzymała np ołówek.Najgorsze było to uczucie chęci zdjęcia go. Ale teraz jest ok. Boli tylko na wizytach ale nie bardzo i czasem pojedyncze zęby kiedy się prostują. Pozdrawiam Cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati17lat
Do Aparaciarz: Hej! Popatrzyłam w necie i z tego co widzę jest do dopry wybór. Ludzie bardzo go sobie chwalą. Więc myślę że nie będziesz załował;) podobno system ten jest wygodniejszy,bardziej komfortowy i daje szybkie efekty.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati17lat
jeszcze raz do Aparaciarz: to cudeńko nieźle też kosztuje. Z tego co słyszałam ok 2,5tys na jeden łuk ale ponoć czas leczenia jest krótszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
dzięki ,,Nati 17 lat' i również Cię pozdrawiam'. Ja właśnie mam zamiar najpierw wziąść różowe gumki... Wiem że na samym początku będzie ciężko , ale warto żeby mieć peoste i ładne zęby. A jeszcze jedno , czy ktoś miał wyrywane jedynke na dole i dwójkę na górze do założenia aparatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Do :hanuta. Ja miałam kanałowo leczoną dwójkę u góry i trzeba ją usunąć bo zrobiła się sina i tak za pare lat by mi wypadła... Na miejsce dwujki będę miała 3 ale muszą mi ją troszeczkę spiłować bo jest zbyt duża na dwójkę... a jedynkę u dołu mam wysuniętą do przody... a problem w tym że krzywe zęby mam tylko sprzody do trójek i u dołu i u gory , a dalsze zęby mam prościutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanko czy wasze dziąsła dobrze znoszą aparat bo moje to niebardzo.... zastanawiam się czy tylko ja tak mam pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza86
Hej :) Jestem z gdańska mam 22 lata i chcem założyć sobie aparat stały na górną, i za namowa lekarki również na dolną, żeby zgryz poprawić, dodatkowo mam mleczaka, i zęba ukrytego w podniebieniu, na szczecie nie bede mniała usówanego żadnego zęba bo są takie malutkie i mieszcza, sie w jamie ustnej, Płace za jeden łuk metalowy 2000, mógłby mi ktoś powiedzieć czy to standartowa cena??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
do :natasza86. A chcesz mieć aparat taki standardowy z metalowymi zamkami , czy może porcelanowy czy inny model??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
ja za jeden łuk z metalowymi zamkami będe płaciła 1200zł , czyli za dwa 2400zł ;). Nie wiem tak szczeże to nie orjentuje się w cenach wiem tylko że jak płace 2400 za dwa łuki to chyba jeszcze nie tak duzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia_38
hej czy ktos z was leczy sie moze u p. Marzeny Gorzałek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Mija tydzień odkąd mam aparat, juz jest nieco lepiej, moge nawet jesc, tzn nie gryze jeszzce bo 6 mnie bola, ale dieta półpłynna zakonczona :) jestem juz w połowie podkrecania mojego hassa, co prawda boli mnie troche jedynka na górze, ale to chyba znak , ze cos sie dzieje. Najgorsze dni minely, juz nie mam ochoty zedrzeć moich aparatów :P mysle, ze powoli sie z nimi zaprzyjaźniam. Zycze cierpliwości i wytrwałosci poczatkującym aparatkom :) z dnia na dzien jest lepiej i to mnie pociesza :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka.22....
witam ;) mam pytanko. Jakich płynów do płukania jamy ustnej używacie(poproszę o nazwę>>>)))..czy to są takie specjalne ze względu na noszenie aparatu ??? pozdrawiam:) Chciałabym uspokoić osoby,którę się bardzo obawiają założyć aparat ze względu na ból., Nie jest źle.Na 1 dni zaopatrzcie się w wosk,bo druty ranią podniebienie.na początku troszkę bolą ząbki. ja mam aparacik od 2 tygodni i jest fajnie, w niczym mi nie przeszkadza !!! buziale :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
na poprzednich stronach jest coś o płynach... ale dokładnie nie wiem na których ;)... Ja używam Aquafresh i Oral-B ale jeszcze nie mam aparatu moja orto. powiedzała , że moge ich używać jak będę już ,,zadrutowana''... nie wiem jak inni ,,zadrutowani''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Co myślicie o połączeniu gumek na dole różowy a na górze szary?? Ktoś tak miał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asikk
Hey:) Czy długo trzeba czekać na zalozenie stalego aparatu??? I czy leczenie nie zawsze trwa tak długo ze rok albo pol?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza86
Ja będe mniała zwykły , nazywa sięzamki miniatur twin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Ja za taki zwykły z metalowymi zamkami płace 1200 za jeden łuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparaciarz
Od pierwszej wizyty do założenia aparatu ile zazwyczaj mija czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
do asikk. Najpierw musisz się umówić na pierwszą wizyte żeby orto.zobaczył ci zęby jeśli stwierdzi ze potrzbujesz aparatu na następnej wizycie zrobi ci odciski na 3 wizycie opowie ci plan leczeniaa czyli czy bedziesz musiała wyrywać jakieś zęby i jeśli nie masz wyleczonych będziesz musiała wyleczyć... (tak jest w moim przypadku). Ja na pierwszej wizycie byłam w czerwcu a aprata będę miała pod koniec sierpnia. a czas leczenia zależy od wady zgryzu. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza86
a skąd jesteście bo ja tyle mam zapłacić w Gdańsku na chełmie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
ja z Warszawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
A co myślicie o tym co wspominałam połączyć gumki szare i różowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asikk
Aha:) Dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asikk
Kolor rozowy z szarym super wyglada ale nie wiem jakby wygladal na zebach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
może jakoś bedzie wyglądał , ale i tak można co miesiąc zmieniać... ;) i to jest fajne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia 35
Zwracam się do bardziej doświadczonych aparatowców. Czy pierścienie obcierają i przeszkadzają przez długo czas? Dzisiaj mija 3 dzień od założenie aparatu, ale lekko nie jest, zamki nawet da się wytrzymać, ale pierścienie - tragedia. Zazdroszczę wszystkim, którzy zaprzyjaźnili się ze swoimi aparatami. My cały czas na dotarciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia 35 pociesze Cie, ze ja mam aparat od tygodnia i dopiero czuje jakąś ulge jeśli chodzi o pierścienie. W pierwsszych dniach tak bolały mnie szóstki ze o ugryzieniu czegos czy nawet domknięciu buzi nie było mowy. I obcierały mi wszystko dookoła, ale ja zakleiłam woskiem :) Ale teraz, po tygodniu, jest już lepiej, nawet trochę gryze, choć to i tak jeszcze nie do końca jest to, co bym chciała. Wosku już praktycznie nie potrzebuję. Na razie... Głowa do gory- poczatki u niektórych są trudne, ale to mija i zaczyna się przyjaźń z aparatem :) Zycze cierpliwości :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim Mój aparat znowu jest moim przyjacielem. Otarcie zniknęły równie niespodziewanie jak się pojawiły :) tylko pracę sprężynki czuć na dole. she04 - powinnam pisać z mikrofalowych linii przesyłowych :( mam czas do końca września - wtedy mijają 3 lata od ukończenia studiów :( tyle sie z tym męczę już :( laptopenia - dokładnie tak - mycie zębów po każdym posiłku sprzyja świeżości :) Nati17lat - pisz dużo i nie przepraszaj :) lubimy czytać :) agnieszka250 - jakie efekty? :) pozdrowienia dla narzeczonego, super że Cie namówił i wspiera. Jest taka fajna maść na obtarte dziąsła. Protefix dental. madzia35,grafisia - Super że z nami jesteście. Aegir - super porównanie, ciąży do aparatu :) ciąża przynajmniej zaczyna sie przyjemnie :) i tylko na końcu jest boleśnie. A z aparatek to tak raczej odwrotnie :) igunia - ja niby schudłam ale wróciło. Dobrze że nie jest więcej :) bo apetyt mi dopisuje. Aparaciarz - podobno bardzo dobry, ale nie każdego stać - ja mam zwykły. yellowbutterfly - cieszę sie że jest lepiej :) Hassa sie podkręca codziennie? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×