Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość karola.pl
prosze o pomoc, jestem nie zadowolona z efektu koncowego. ostatnio bylam u ortodonty i dowiedziałam sie ze za 1,5 miesiaca zdejmowany bedzie aparat, na tej ostatniej wyzycie doktor juz mi nie dociskala luku bo powiedziala ze wszystko juz jest ok. A ja na oko widze ze nie juest ok, mowilam to pani doktor, a ona swoje ze nic wiecej nie da sie zrobic. Dwojki mam jeszcze za bardzo do tylu wsuniete w porownaniu do jedynek. Prosze jakiegos specjaliste o rade, czy da sie cos z tym zrobic. Ja liczylam na inny efekt. Mialam wyrywane gorne dwie piatki i dolne dwie czworki, stłoczenie zebow, dwojki cofniete, trojki wysuniete do przodu. Prosze o pomoc. zdjecia: img252.imageshack.us/my.php?image=zeby1jr8.jpg img252.imageshack.us/my.php?image=zeby2aa3.jpg img252.imageshack.us/my.php?image=zeby3bu3.jpg img381.imageshack.us/my.php?image=zeby4oi3.jpg img381.imageshack.us/my.php?image=zeby5jm6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monix13
gosiasz: cześć mam takie pytanko - na czym polegała Twoja wada zgryzu i jak długo bedziesz nosić ten aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monix13 moja wada to taka ze mialam bardzo stloczone zeby praktycznie jeden nachodzil na drugi.nosze aparat ponad rok i jestem z efektow bardzo zadowolona.ortodontka powiedziala ze ok 2 lata taki aparat trzeba nosic. no to w sumie praktycznie tak jak stały hihihi. do ortodatki jezdze do krakowa...jesli masz jeszcze jakies pytania to pisz...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monix13
zdecydowałam się jutro zadzownię do ortodontki i umówię się na wizytę, zobaczymy co mi powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monix13
gosiasz musiałas mieć wyrywane zęby? Jeśli tak to które? I po jakim czasie widac efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipcia133
Do Patki Aparatki ja też noszę te głupie gumki i strasznie mnie wkurzają mam na 6ustkach i od górnej jedynki do dolnych trójek. teraz mam rozmiar 7 i 8 a od stycznia 6. One są strasznie małe i cięzko je załozyć. Czy tobie też tak pękaja. Aparat mam juz 2 lata i mam juz dośc a te gumki jeszcze mnie dobiły. Pozdrawiam napisz jak jest uciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia666
Niedługo będę miała sciągany aparat hass,a na utrzymanie efektów po hassie orto założy mi łuk podniebienny.czy ktoś z was miał może zakładany ten łuk podniebienny?czy on jakoś przeszkadza w mówieniu i jedzeniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
hipcia133 - prawda te gumaczki strasznie pękają, i za chiny niekiedy nie moge ich załozyc.. ze zgryzem mam dopiero poczatek.. przez jednego zęba.. a mogło być tak pieknie :D ale nie mozna sie poddawac :) co raz mniej noszenia aparatu.. kolejna wizyta w styczniu :) i to akurat przed feriami.. mam szczescie w poprzednie ferie tez mialam wizyte i akurat wtedy zalozyla mi hyraxa :D, a co tam ciebie? pewnie twoje ząbki wyglądają juz ślicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaKtu
Czesc! Dzisiaj po ok. 3 latach zdjeto mi gorny staly aparat(dolny jeszcze musze miec do operacji ktora mnie czeka) ortodatka dala mi aparat retecyjny, ale poprostu nie moge go trzymac na zebach!!Strasznie mnie boli przy zakladaniu i sciaganiu!Do tego cisnie dziaslo ! Tragedia! Chyba pojde z tym do orto. bo nie wytrzymam!Czy wy tez macie podobne przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od tygodnia mam już aparat stały na górnej szczęce. przy normalnych czynnosciach nic się nie dzieje, ale czasami jak zahaczę dolnymi zębami o górne (np. przy jedzeniu) to okazuje się, że górne mi się ruszają! Czy to jest normalne przy aparacie? Trochę mnie to martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
zęby musza sie ruszac inaczej sie nie wyprostują :) od zmiany drutu przez okolo tydzien powinnas tak miec a pozniej juz normalnie nie ruszaja siea drucik ciągnie :) (przynajmniej ja tak mam) pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaa124
hej czy ktos nosił TRAINER ? byly jakies efekty, jestescie z niego zadowolone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaa124
hej czy ktos nosił TRAINER ? byly jakies efekty, jestescie z niego zadowolone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaa124
a czy ktos uzywal TRAINERA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanjiaaaaa
''czy ktoś z was miał może zakładany ten łuk podniebienny?'' Ja mialam, tyle ze przed aparatem. Powiem ci tak... musisz sie po prostu przyzwyczaic, czyli jakies 3 dni co najmiej. Po zalozeniu strasznie bola szóstki i nie mozna mowic (tzn sepleni sie). Jest tez pewnien dyskomfort w jedzeniu bo kes przelatuje ci miedzy drutem a podniebieniem. Ale jtak jak mowie przyzwyczisz sie, potem nawet nie bedziesz goi czula ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanjiaaaaa
''czy ktoś z was miał może zakładany ten łuk podniebienny?'' Ja mialam, tyle ze przed aparatem. Powiem ci tak... musisz sie po prostu przyzwyczaic, czyli jakies 3 dni co najmiej. Po zalozeniu strasznie bola szóstki i nie mozna mowic (tzn sepleni sie). Jest tez pewnien dyskomfort w jedzeniu bo kes przelatuje ci miedzy drutem a podniebieniem. Ale jtak jak mowie przyzwyczisz sie, potem nawet nie bedziesz goi czula ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaa124
a czy ktos nosi TRAINER 4? sa jakies efekty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga124
nosil ktos moze TRAINER? daje jakies efekty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzemyk91
Czy jak ktos nosił hyraxa to spelenisliscie na poczatku? Mieliscie problemy z wymowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzemyk91
Jak mieliscie hyraxa to sepleniliście? Jak długo to trwało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzemyk91
Jak mieliscie hyraxa to sepleniliście? Jak długo to trwało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzemyk91
Jak mieliscie hyraxa to sepleniliście? Jak długo to trwało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipcia133
Do Patki Aparatki co to jest ten hyrax bo widziałam że o tym piszą . JA nie miałam problemu z zębami tylko z wadą zgryzu której nikt nie stwierdził przez 26 lat. Jak się o tym dowiedziałam to już miałam zaawansowaną paradontozę i jedynym wyjściem żeby ją zatrzymać był aparat. Wszystko niby ok ale przy tych gumkach strasznie oddaliła się górna trójka od czwórki.Inne zęby już się zeszły i nie wiem czy przez to leczenie się nie przedłuży.Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
hipcia133 - hyrax - jest to aparat metalowy zakładany na podniebienie by je rozszerzyc.. jest on zakladany przewanie na 5-6 na reszte jest zakladany aparat staly, ja mialam ten drugi rodzaj aparatu tzw hass.. tez jest na podniebienie.. tylko ze on jest z czegos podobnego do plastiku.na podniebieniu wyglada jak motylek. I przy taki aparacie nie zaklada sie aparatu stalego..dopiero po zdieciu.. gdy go nosilam (od 6.02.08 do 22.07.08) na początku strasznie seplenilam.. i mialam niepochamowany potok sliny.. :). Ja nawet nie wiem jaka mam wade :)...po moich zebach widac ze dół jest polożony''glebiej' do srodka.. zęby mialam krzywe z dwóch powodów.. 1. upadek z taboretu w wieku 3 lat. (wbilam sobie mleczne jedynki na gorze w dziasla..) 2. Za mała szczęka za dużo zębów :):) Mój stan uzębienia w dniu dzisiejszym jest prawie zadawalający :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipcia133
Droga PAtko a ile jeszcze będzie trwać twoje leczenie,nie wiem czy wcześniej pisałaś. Czy twój orto jest ok i o wszystkim cie informuje.Bo ja jestem do mojej już zrażona,dalej nie wiem nic co z tym płaceniem za ściągnięcie.Pisałam już na paru forach ale nikt mi nic nie odpowiedział, nawet napisałam o poradę do radcy prawnego z NFZu ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi. A ty dużo płaciłas za swój aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
hipcia za aparacik (gora+dół) dalam 2200zł ortodontke mam naprawde swietna mowi co i jak, czy cos jest jeszcze do zkorygowania, co zrobi dlaczego akurat to, powiedziala mi ze dol mam na 99,9% prosty (co sama widze) a góre mam troche gorzej bo pozniej byl zalozony. noszenia aparatu zostalo mi jakos roku max półtora roku. Jeśli jestes z Warszawy, to polecam Dental-Club dr.Gałązka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipcia133
Niestety nie jestem z Warszawy tylko ze Szklarskiej Poręby-zapraszam na narty. U nas jest kiepsko z orto bo są tylko 3 gabinety w mieście oddalonym o 20 km. Wyboru dużego nie mam, a moja jest fatalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specu
Ja mam 20 lat i obecnie noszę aparat ruchomy górny, żeby rozszerzyć łuk bo nie mieszczą się wszystkie zęby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specu
Ja mam 20 lat i noszę aparat ruchomy górny, żeby rozszerzyć łuk, bo nie mieszczą się wszystkie zęby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaa8602
Hej moze trochę odbiegnę od tematu...Mam otóż pewien problem... I bardzo proszę o jakieś informacje.. Otóz, nie mam dwóch trojek, tzn mam ale ją pod dziąsłem, niewyrosnięte i mam mieć je ściągane chirurgicznie i potem mają mi założyć jakąs pętelkę i na następny dzień aparat stały. Przy czym mam miec jescze usunięte dwie 4 i kurcze mam chodzić z taką luką?? to jest strasznie, bo prawie nie bede mogla sie uśmiechać!! No a poza tym miał może ktoś ściągane trójki?? Bo chcialam sie zapytac czy to boli, jak to wyglada, mam mieć to pod znieczuleniem ale i tak bede musiala sluchac jak mi chirurg piłuje kość. No i boję się że sie to nie uda, nie będę miała 3 no i tych usuniętych 4. więc jakby co proszę o jakieś informacje na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×