Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość apapa
ja szczerze nie lubie swojegho aparatu ale wiekszość raczej lubi.ja mam aparat 6miesiecy i jeszcze 6miesiecy bede go nosic.nie jest powiedziane ze 3lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna147
Witam Wszystkich :) moje noworoczne postanowienie to wyprostować sobie uśmiech mam 27 lat i jestem z Czeladzi - okolice Dąbrowy Górniczej, Sosnowca i Katowic - możecie mi polecić jakiegoś dobrego ortodontę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna147
Witam Wszystkich :) moje noworoczne postanowienie to wyprostować sobie uśmiech mam 27 lat i jestem z Czeladzi - okolice Dąbrowy Górniczej, Sosnowca i Katowic - możecie mi polecić jakiegoś dobrego ortodontę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna147
Witam Wszystkich :) moje noworoczne postanowienie to wyprostować sobie uśmiech mam 27 lat i jestem z Czeladzi - okolice Dąbrowy Górniczej, Sosnowca i Katowic - możecie mi polecić jakiegoś dobrego ortodontę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś polecić dobrego ortodontę w okolicach Jaworzna oświęcimia lub chełmka a gdyby się dało taniego:)?? I mam parę pytań czy jest tu ktoś młodszy niż powyżej 15 roku życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
Nisia098 * zakładanie aparatu nie jest bolesne. Ja czułam tylko jak mi naciąga ten drucik..ale to odrobine. Każdy inaczej pewnie odczuwa ból w zębach ;) * Zakładanie aparatu trwa około 30-40 minut. Najpierw ładnie czyszcza ząbki pózniej naklejają zameczki wkładają pierścienie na 6 lub 7. i przekładają drucik, małe naciągnięcie i gotowe :) * Ligaturki to nic innego jak kolorowe lub też w kolorze zęba (zależy jaki aparat) gumeczki zakładane na zameczki by aparacik ładnie wyglądał. Ja mam aparat metalowy a obecnie nosze różowe gumeczki :D, ale tylko do 13.01. * Wyrywanie zębów zależy od ortodonty to on powinnien ci powiedziec co było by najlepsze przy twojej wadzie. (mi też sie wydawało ze mam za dużo zębów. A wystarczył aparat rozciągający na podniebienie i juz jest luźniej :). Aasix Ja nosze aparat juz z rok i jest mi z nim wygodnie, w moim otoczeniu nie wpływa to na kontakty międzyludzkie. Znam dużo ludzi nawet starszych (w wieku 19-30l) którzy go noszą i jest im w nim dobrze.To wszystko zależy odd twojego nastawienia do niego. Ja na początku byłam na nie bo boli, bo bedzie nie wygodnie itp. ale gdy poszlam do ortodonty powiedział mi ze nie ma czym sie martwić bede miala usmiech gwiazdy z hollywood ^^ i nawet ona nosi aparat ;) i jej jak i mi jest przyjemnie. Czarna147 Przykro mi ja jestem z Wawy więc raczej nie pomogę w tej sprawie. Pozdrawiam aparatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eff
Patka-aparatka, pisałaś wcześniej o Dental Club w Warszawie. Byłabym Ci bardzo wdzięczna, gdybyś podała mi ceny, jakie są w tej klinice: aparat stały, plan leczenia, WIZYTY KONTROLNE zwłaszcza... Skoro mówisz, że jest ok, to zastanawiam się, czy się tam właśnie nie wybrać. Pozdrawiam :) eff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eff
Patka-aparatka, pisałaś wcześniej o Dental Club w Warszawie. Byłabym Ci bardzo wdzięczna, gdybyś podała mi ceny, jakie są w tej klinice: aparat stały, plan leczenia, WIZYTY KONTROLNE zwłaszcza... Skoro mówisz, że jest ok, to zastanawiam się, czy się tam właśnie nie wybrać. Pozdrawiam :) eff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eff
Patka-aparatka, pisałaś wcześniej o Dental Club w Warszawie. Byłabym Ci bardzo wdzięczna, gdybyś podała mi ceny, jakie są w tej klinice: aparat stały, plan leczenia, WIZYTY KONTROLNE zwłaszcza... Skoro mówisz, że jest ok, to zastanawiam się, czy się tam właśnie nie wybrać. Pozdrawiam :) eff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patka_aparatka a możesz mi polecić jaki kolor ligaturek wybrać tylko nie różowy bo niechce narazie takiego koloru a jak ortodontka zakłada te ligaturki?:);) dziękuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patka_aparatka a możesz mi polecić jaki kolor ligaturek wybrać tylko nie różowy bo niechce narazie takiego koloru a jak ortodontka zakłada te ligaturki?:);) dziękuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
Eff mnie prowadzi Dr. Gałązka jest bardzo fajna o wszystkim mówi, co zrobi dlaczego tak a nie inaczej i wogóle. ceny sa srednie zalezy jak dla kogo za aparat metalowy gora i dół zaplacilam 2000zł wizyta ( wymiana drutów) 200zł (góra+dół) normalna kontrolna około 50zł. Moja klinika znajduje sie na Tarchominie ale ona prowadzi tez na Ursynowie. Ale nie pamiętam dokładnego adresu. Nisia098 Kolor zależy od ciebie. Jeśli będziesz mieć aparat metalowy to wybierz sobie kolorek tobie odpowiadajacy. Ja na początku miałam błekitne. Ładnie sie prezentowały ząbki i nie było żadnych problemów z nimi. Jeśli chcesz możesz miećdwa,trzy lub wiecej kolorów na zębach. Ja własnie niedługo bede miala 2 kolorki (turkus i różowy lub fioletowy ;p). Jesli chodzi o ich zakładanie to nie jest to jakies skomplikowane. bierze taką gumeczke szczypeczkami i zaczepia od jednego do drugiego boku zameczka i gotowe i tak nastepne ząbki po kolei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eff
Dziękuję za info :) Dziwię się trochę, że tak tanio - i w ogole, i jak na Wawę - w Łowiczu, tam gdzie planowałam na początku, aparat 2400 a wizyta średnio 75... Tutaj norma to 150 za wizytę, jak oglądałam różne ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
jeszcze zalezy od kontroli czy bedziesz miala cos robione cz np. przyciencie drutu bo uwiera cena wacha sie w granicach 50-100zł max ale żadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo mi się chce czytać 160 stron waszego tematu :) ale mam pytanie - nie znacie może sklepu w krakowie, w którym mozna kupić przezroczyste ligaturki?? ewentualnie może jakieś sklepy internetowe, ale wolałabym kupić osobiście w sklepie ;) z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich z aparatami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo mi się chce czytać 160 stron waszego tematu :) ale mam pytanie - nie znacie może sklepu w krakowie, w którym mozna kupić przezroczyste ligaturki?? ewentualnie może jakieś sklepy internetowe, ale wolałabym kupić osobiście w sklepie ;) z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich z aparatami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
ligaturki? przeciez to ortodonta powinien zakładac je.. i on tez je powienien posiadac. Niestety w tej kwestii ci nie pomogę gdyż nie jestem z tamtych okolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaoa
hej mam pytanie... Czy cofnieta górna dwójka , w sumie z przodu nie widać że cofnięta, tylko z boku i góry. musi być lecozna aparatem stałym?. I jaki moze byc powód cofniecia się zęba?. w wakacje 2007 mialam wyrywane dwie gorne 7, i teraz z jednej strony rosnie mi nowy zabek, z drugiej nie. Ząbek zaczął mi się cofać gdzies w wakacje 2006, bo wczesniej mialam proste ladne zeby i nie widzialam problemu... Wydaje mi się że po usunięciu tych 7 ząbek stanl w miejscu i juz sie nei cofa. Czy moge go jakoś 'wspomóc' palcem, wypchnać czy cos takiego?. Bo aparat stały zakładać na w sumie dla jednego zęba...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byh
w 2006 roku gorna dwjka zaczel ami sie cofac do tyłu lekko. W 2007 wyrwalam 2 gorne siodemki, z czeg teraz na miejscu jednej rosnie mi ząbek. Ząbek cofniety nie cofa się dalej. Czy jest konieczne noszenie aparatu tylko dla jednego zęba??;/. Nie można go jakoś nastawiać palcami, wypychać, podobna jak u mleczaków, tylko mocniej?. Mysle ze sie ząbek cofnął bo nie mial miejsca ale 2 zęby zostały wyrwane wiec teraz stoi w miejscu. jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, mam pytanko...nosze aparat staly porcelanowy na gore od lipca,obecnie ząbki mam juz prawie proste wiec jak dlugo bede go jeszcze nosic??????? moja orto powiedziala ze mam miec tez aparat na dol i juz mnie chciala umawiac na wyrywanie zebow ale ja wczoraj postanowilam nie zakladac na dol....czy dobrze robie? po prostu nie chce tego przezywac przez 2 lata skoro na gorze mam prawie dobrze a tak bym musiala czekac bo sie dwa aparaty zdejmuje razem...a tymbardziej moje dolne zabki sa \"chore\", mam duzo plomb i ciagle bola wiec jaki ma sens zakladanie tam aparatu.a na dodatek nie mam na dole w zasadzie krzywych zebow.....a wy co o tym myslicie??? pozderki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, mam pytanko...nosze aparat staly porcelanowy na gore od lipca,obecnie ząbki mam juz prawie proste wiec jak dlugo bede go jeszcze nosic??????? moja orto powiedziala ze mam miec tez aparat na dol i juz mnie chciala umawiac na wyrywanie zebow ale ja wczoraj postanowilam nie zakladac na dol....czy dobrze robie? po prostu nie chce tego przezywac przez 2 lata skoro na gorze mam prawie dobrze a tak bym musiala czekac bo sie dwa aparaty zdejmuje razem...a tymbardziej moje dolne zabki sa \"chore\", mam duzo plomb i ciagle bola wiec jaki ma sens zakladanie tam aparatu.a na dodatek nie mam na dole w zasadzie krzywych zebow.....a wy co o tym myslicie??? pozderki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klauduś
Załóż tez na dół. Prawie kazdy ortodonta zakłąda najpierw na góre, a po jakichś 2-3 miesiącach na dół. Przynajmniej u mnie tak bedzie. :) mam pytanie również. We wtorek mam zakładany aparat, nei wiem na jaki sie zdecydowac przezroczysty czy metalowy? Wolę chyba ten pierwszy (przezroczysty) gdys mój chłopaka posiada metalowy. troche beznadzijnie.. ale doradźcie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klauduś
Załóż tez na dół. Prawie kazdy ortodonta zakłąda najpierw na góre, a po jakichś 2-3 miesiącach na dół. Przynajmniej u mnie tak bedzie. :) mam pytanie również. We wtorek mam zakładany aparat, nei wiem na jaki sie zdecydowac przezroczysty czy metalowy? Wolę chyba ten pierwszy (przezroczysty) gdys mój chłopaka posiada metalowy. troche beznadzijnie.. ale doradźcie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klauduś
Załóż tez na dół. Prawie kazdy ortodonta zakłąda najpierw na góre, a po jakichś 2-3 miesiącach na dół. Przynajmniej u mnie tak bedzie. :) mam pytanie również. We wtorek mam zakładany aparat, nei wiem na jaki sie zdecydowac przezroczysty czy metalowy? Wolę chyba ten pierwszy (przezroczysty) gdys mój chłopaka posiada metalowy. troche beznadzijnie.. ale doradźcie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klauduś
Załóż tez na dół. Prawie kazdy ortodonta zakłąda najpierw na góre, a po jakichś 2-3 miesiącach na dół. Przynajmniej u mnie tak bedzie. :) mam pytanie również. We wtorek mam zakładany aparat, nei wiem na jaki sie zdecydowac przezroczysty czy metalowy? Wolę chyba ten pierwszy (przezroczysty) gdys mój chłopaka posiada metalowy. troche beznadzijnie.. ale doradźcie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klauduś
Załóż tez na dół. Prawie kazdy ortodonta zakłąda najpierw na góre, a po jakichś 2-3 miesiącach na dół. Przynajmniej u mnie tak bedzie. :) mam pytanie również. We wtorek mam zakładany aparat, nei wiem na jaki sie zdecydowac przezroczysty czy metalowy? Wolę chyba ten pierwszy (przezroczysty) gdys mój chłopaka posiada metalowy. troche beznadzijnie.. ale doradźcie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klauduś
Załóż tez na dół. Prawie kazdy ortodonta zakłąda najpierw na góre, a po jakichś 2-3 miesiącach na dół. Przynajmniej u mnie tak bedzie. :) mam pytanie również. We wtorek mam zakładany aparat, nei wiem na jaki sie zdecydowac przezroczysty czy metalowy? Wolę chyba ten pierwszy (przezroczysty) gdys mój chłopaka posiada metalowy. troche beznadzijnie.. ale doradźcie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
Jeśli ortodonta tak mówił to ja na twoim miejscu bym załozyla na dół aparat. moze i masz nawet proste zeby na dole. Ale mozesz miec tez wade zgryzu do ktorego tez potrzeba aparatu. orto powienien powiedziec dlaczego zaklada ci aparat.Noszenie aparatu trwa od roku do trzech lat. myśle ze wczesniej go nie zdejmiesz. a jak go nie chcesz nosic to po co wogóle go zakladalas? czlowiek przed załozeniem powinien sie pogodzic ze przez najblisze lata bedzie mial cos na zebach. i bedzie latal do orto. Ja mam aparat na dole i górze. Jest mi z nim wygodnie. Mam metalowy a go widac. I nie krępuje to moich ruchów. Lubie pokazywac moje kolorowe gumeczki. Które co jakis czas sie zmieniaja tak jak moje zeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KINGA19
powidzcie mi czy jasne gumki(jasno niebieski, jasno zielony) sie przebarwiaja?jak chciałam sobie takie wziasc to orto mi odradzala ale moja koleżąnka nosi jasne gumki i jakos nic sie jej nie przebarwiło.to jak z tym w końu jest?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×