Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Jedna z jedynek jest odsunięta od drugiej na odległość 1 mm ? Może 2. Tak że zęby jeszcze się dotykają. :) We wtorek idę do mojej dentystki na ostatnie zaleczanie zęba [zębów ?] i będe poszukiwać dobrego ortodonty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ortodonta Gdańsk
Ktoś szukał ortodonte w Gdańsku. Mi w Gdańsku polecono Andrzeja Czajkowskiego lecz nie skorzystałam bo jeden najtańszy łuk kosztuje 2200zł a wizyty 100zł. Polecono mi również Janusza Kozłowskiego z Gdyni wizyty 50-70zł (jeśli nic nie wymienia to 0zł) cena aparatu najtańszego to 1500zł. Jak narazie jestem zadowolona bardzo miły i sympatyczny lekarz.Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Przed założeniem aparatu ... - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki, łańcuszki elastyczne i metalowe - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa - Ból podczas leczenia - Kryzys w noszeniu aparatu Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Galeria zdjęć - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Przed założeniem aparatu ... - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki, łańcuszki elastyczne i metalowe - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa - Ból podczas leczenia - Kryzys w noszeniu aparatu Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Galeria zdjęć - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłam u mojej dentystki. Mam jeszcze jeden ząb ale w przyszłym tygodniu będzie to załatwione. Spytałam czy ruchomy aparat mi pomoże. Ona stwierdziła że niestety jestem chyba za stara :D [No cóż 16 na karku] xD Ale kiedy powiedziałam że chodzi tylko o tą jedynkę pokręciła głową i zabrała się za wiercenie -,- . Co o tym myślicie ? Jest w ogóle sens iść do ortodonty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia=asiunia
do Pyzka15 moja dentystka też mówiła, że jestem za stara :/ ale ja w wieku 20 lat miałam aparat ruchomy (wada - 2 wystające górne jedynki), efekty leczenia było widać, niestety po jakimś czasie musiałam usunąć chory ząb, i moje ciasno umieszczone zęby poprzesuwały się, więc w maju 2009 roku - w wieku 30 lat - założyłam aparat stały :-) Uważam, że zawsze jest sens wizyty u ortodonty. Zapytaj znajomych, może ktoś poleci dobrego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specu
Do Pyzka15. Pewnie, że jest sens iść do ortodonty. Ja mam 21 lat i noszę aparat ruchomy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Witam. Pisałam już do was i postanowiłam znów napisać. Właśnie wczoraj byłam wyrwać pierwszy ząb (górna 6, lewa strona). Jutro następny idę wyrwać. Bałam się bardzo. Ale okazało się, że strach ma wielkie oczy. Naprawdę nie martwcie się. Napiszę jak to przebiegało. Dentysta dał mi znieczulenie w dziąsło i czułam bardzo mocne zdrętwienie. Następnie Pani pomocnik trzymała mi głowę, a lekarz wziął takimi ,,kombinerkami" szarpnął za ząb. I po wszystkim. Nie było źle. Tylko znieczulenie troszkę bolało, a jak zęba wyrywał to tylko lekkie chrupnięcie. Naprawdę nie bójcie się tylko dbajcie o zęby. Jeszcze jutro i dwa razy i będzie po wszystkim. Później ,,zadrutują" mnie. Chyba już w ferie. Trzymam za Was kciuki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia = asiunia Ja jak wspominałam mam jedną wystającą jedynkę. Mam nadzieje, że pomoże ruchomy.. znów się odwlekło bo 13 14 15 mam egzaminy ;/ Więc wizytę przełożyłam na 20 ;/ i dopiero potem będe szukała ortodonty ;/ Trzymajcie kciuki :) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda duchem
Ja mam 34 i zdecydowałam się na aparat stały:) Nigdy nie jest za późno. Na szczęście teraz można tez leczyć zgryz u dorosłych:) Im wcześniej tym lepiej - lepsze są efekty - tak mi powiedziała moja orto, więc nie ma co się zastanawiać, tylko brać zęby w kolczatki:) Druty są na jakiś czas, a potem efekt niesamowity:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aniusia7
dziewczyno, weź się w garść!! w twoim wieku na tak wysokim poziomie medycyny ortodoncyjnej wszystko jest do zrobienia, jak już wcześniej wspomniałam jestem o wiele lat starsza od Ciebie, mam dość sporą wadę i da się to wyleczyć, nie w 100%, ale w 80% - to i tak będzie duży sukces, więc nie obrażaj innych, nie pisz, że guzik Cię obchodzi czyjaś wada, tylko weź się w garść i zrób coś z tym, póki jesteś młoda, bo potem będzie trudniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siouas
ja mam 23 latka i baaaardzo polubilam moj stały aparacik, do wszystkich szczerzę ząbki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Przed założeniem aparatu ... - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki, łańcuszki elastyczne i metalowe - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa - Ból podczas leczenia - Kryzys w noszeniu aparatu Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Galeria zdjęć - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurzajjka
hej chciałabym wiedziec ile kosztuje aparat damon 3 na jeden łuk w gabinetach w Krakowie bo u mnie na śląsku a dokładnie w Sosnowcu jeden łuk kosztuje 4.000-5.000zł.to dośc sporo.z góry dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurzajjka
hej czy może mi ktos napisac ile kosztuje aparat damon 3 na jeden łuk w gabinecie w Krakowie bo u mnie na śląsku a dokładnie w Sosnowcu jeden łuk kosztuje 4.000-5.000zł.to dosyc sporo.z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurzajjka
hej czy może mi ktos napisac ile kosztuje aparat damon 3 na jeden łuk w gabinecie w Krakowie bo u mnie na śląsku a dokładnie w Sosnowcu jeden łuk kosztuje 4.000-5.000zł.to dosyc sporo.z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurzajjka
hej czy może mi ktos napisac ile kosztuje aparat damon 3 na jeden łuk w gabinecie w Krakowie bo u mnie na śląsku a dokładnie w Sosnowcu jeden łuk kosztuje 4.000-5.000zł.to dosyc sporo.z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksyma
hej mam 26 lat i chce załozyc aparat stały mam trojki gorne poza łukiem i nie mam juz 1jednej gornej 6 czy jak usune jeszcze jedna 6 to czy oprocz tych 6 bede musiała jeszcze wyrywac jakies zeby? czy miał ktos podobna wade ?? prosze o odp pozdrawiam :) gdzie znajde dobrego ortodate w poblizu Rybnika ???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judyyyśka
Czy aparat ortodontyczny na stałę można dostać na kasę chorych ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurzajjka
z tego co wiem to tylko do 12 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurzajjka
z tego co wiem to tylko do 12 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelkaaa
Hej:) Mam do was prośbę.. czy może mi ktoś polecić dobrego ortodontę w Rzeszowie?? Ile płaci się za aparat i za wizyty?? Z góry dziekuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena1706
tez chce miec aprat i mam takie pytania: 1) jezeli ortodontka kazała mi na dwie szczeki załozyc aparat czyli na gorna i dolną to musze miec na dwie szczeki czy moge na jedną bo wiecie spore wydatki są z tym aparatem a najbardziej zalezy mi na górną szczeke 2) no i musze wyrwac dwie czwórki na gorze a ja sie strasznie boje wyrywania, czy nie moge miec załozonego aparatu bez wyrywania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelka23
mozesz miec aparat bez wyrywania..zmień ortodontę!! tylko ze przed normalnym aparatem bedziesz zapewne nosic taki inny poszerzający łuk (ok 5 msc sie go nosi) zwiększy to jednak koszty, a keśli chodzi o noszenie aparatu na jednym łuku to nie stosuje sie tego bo zęby to integralna całość i jesli chcesz naprawic sobie porządnie zgryz to nawet nie decyduj sie na 1 łuk....bo szkoda czasu, kasy i Twojego bólu....przemyśl to bo czasem warto sie wstrzymac i dozbierac pieniązki niz odwalac kaszane...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfyta
z tym nie wyrywaniem zębów to nie przesadzałabym. oczywiście wszystko zależy od wady. po nie wyrwaniu zębów możesz mieć krótko trwały efekt wyprostowanych zębów bo np zaczną ci wychodzić 8 i wszystko sie pokrzywi. co do aparatów na rozszerzanie szczęki to one jakoś tak bardzo nie rozszerzają szczęki i nie można rozkręcać ile sie chce tego aparatu bo wtedy zęby same wyskoczą. to nie jest tak że ortodonci mają jakieś widzi mi się i każą wyrywać zęby, po prostu chcą żeby był trwały efekt. co do aparatów na dwa łuki. jeśli twoim problemem są tylko krzywe zęby to możesz powiedzieć swojej orto że chcesz tylko na jeden łuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena1706
ja mam troche krzywy gorny łuk i wysunięty do przodu wiec musiałabym nosic na dwa łuki ale to wysuniecie bardzo mi nie przeszkadza bo tak bardzo nie widac wiec najbardziej chciałabym miec prostą górna szczeke bo przy usmiechaniu np widac tylko gorna sczzeke ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyrax
od soboty mam zalozony hyrax. aparat zablokowal mi sie, nie moge wogle przekrecic sruby od wtorku, co mam zrobic?? do swojego ortodony nie moge pojechac bo mam egzaminy. a kolejna wizyte mam umowiona za dwa tygonie. co mam zrobic z ta sruba jak go odblokowac?? prosze o jakas rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelka23
do hyrax: może poprostu spróbuj głębiej wcisnąć drucik-kluczyk którym przekręcasz.....mi tez sie wydawało ze sie zablokowało..a okazało sie ze za płytko i za lekko przekręcałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×