Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość Klaudiia
Witam wszystkich noszących aparat mam 14 lat i dziś byłam na wizycie u dentystki w poznaniu powód jest prosty gdy byłam mała wypadły mi mleczki górne obie dwójki i już nie urosły zęby stałe. poprostu nie mam w tych miejscach zalążków ehhh . Pani stomatolog powiedziała że musze założyć aparat i porossówać zęby żeby póżniej można było wprawić na te miejsce implanty. Ogólnie jestem zdołowana. Ale czytając was coraz bardziej się przekonuje do tego "żelastwa". Pani doktor dała mi wybór albo Naucze się żyć z tymi szparami z obu stron ( tak jakoś symetrycznie) Albo troche pocierpie. Wsumie to troche tak mi głupio tak obciążać moich rodziców. Koszt apartatu to jakieś 1300 plus to dwa impalnty po 1500 to razem 4500 plus wyzyty kontrolne. Nie wiem co mam robić! Prosze o rade. Czy ktoś z was też nie ma jakiegoś zęba dlatego że mu poprostu nie urósł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudiia
Witam wszystkich noszących aparat mam 14 lat i dziś byłam na wizycie u dentystki w poznaniu powód jest prosty gdy byłam mała wypadły mi mleczki górne obie dwójki i już nie urosły zęby stałe. poprostu nie mam w tych miejscach zalążków ehhh . Pani stomatolog powiedziała że musze założyć aparat i porossówać zęby żeby póżniej można było wprawić na te miejsce implanty. Ogólnie jestem zdołowana. Ale czytając was coraz bardziej się przekonuje do tego "żelastwa". Pani doktor dała mi wybór albo Naucze się żyć z tymi szparami z obu stron ( tak jakoś symetrycznie) Albo troche pocierpie. Wsumie to troche tak mi głupio tak obciążać moich rodziców. Koszt apartatu to jakieś 1300 plus to dwa impalnty po 1500 to razem 4500 plus wyzyty kontrolne. Nie wiem co mam robić! Prosze o rade. Czy ktoś z was też nie ma jakiegoś zęba dlatego że mu poprostu nie urósł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specu
Klaudiia, ja na przykład nie mam dwóch dolnych piątek, nigdy mi nie wyrosły, z tym, że na pierwszy rzut oka tego nie widać, bo mam na tyle duże pozostałe zęby, że całkowicie wypełniają ten brak. A niektórzy dentyści dziwią się i nie chcą mi wierzyć, mówią, że kiedyś pewnie miałem usuwane tylko tego nie pamiętam. A co do twojego przypadku, to najpierw chciałbym zauważyć, że jesteś naprawdę mądrą nastolatką, bo nie chcesz naciągać swoich rodziców nam kasę. Ja jednak myślę, że powinnaś się zgodzić na aparat i te implanty, bo w późniejszym czasie będziesz bardziej zwracać uwagę na swój wygląd i wtedy będziesz żałować, że wcześniej nie podjęłaś leczenia. Ja popełniłem ten błąd. W dzieciństwie zaniedbałem leczenie, bo nie wydawało mi się konieczne. Dziś mam 21 lat i podjąłem się ponownie leczenia, chociaż teraz moją wadę jest już trudniej wyleczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do izabelka23
W 97 roku zaczęłam leczenie ortodontyczne. Najpierw rozszerzali mi szczękę aparatem ruchomym. Szczęka została rozszerzona ale mimo to musiałam mieć usunięte 4. Teraz musiałam usunąć 8 bo czeka mnie operacja szczęki. Gdyby jakimś cudem moje 3 weszly mi do szczęki (miałam je wyżej niż pozostałe zęby) to myśle że teraz gdy zaczęły mi wychodzić 8 zęby mogły by sie przekrzywić. Jestem 10 lat po zdjęcu aparatów, zęby mam proste. Mam zgryz otwarty ale nie tak duży jak kiedyś. Teraz będe miec operacje rozszerzenia szczęki, potem założą mi Hyrax, później aparat i chyba w końcu będzie operacja:-) Chciałabym sie od was dowiedzieć czy po operacji rozszerzenia szczęki długo będe nosić Hyrax? ortodontka przestraszyła mnie że 6 miesięcy;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelka23
nosiłam hyrax 5 miesięcy i nie było tak źle także głowa do góry:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Hej... Już tu do was pisałam, ale mam teraz kilka pytań. Aparat mam mieć zakładany na górę i dół oraz ten łuk podniebienny w styczniu, po świętach. Powiem szczerze, że już nie mogę się doczekać, ale boję się panicznie. Nie wiem jak to będzie, i czy wytrzymam ból. Lecz jak widzę wasze opinie to podobno boli, ale da się przeżyć. Mam mieć wyrwane 4 zęby. 2 do góry (5 i 4) i 2 na dole (6 i 5). Najbardziej to się chyba tego wyrywania boję. Ale cóż jakoś chyba wytrzymam. Proszę Was wszystkich napiszcie mi czy wyrywanie boli, jak jest po wyrwaniu i jak już założą aparat. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam Was Druciaki i przyszłych posiadaczy tego cacka. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacjetka
w klinice ORTODENT na rejtana9 w Rzeszowie dr.Ayham Mohsin wprowadził innowacyjne leczenie wad zgryzu za pomocą najnowszego systemu CLEAR ALIGNER jest to leczenie ortodontyczne zastępujące aparat stały a działający tak samo specjalnymi szynami,dzięki tej technice czas leczenia się skraca a leczenie jest niewiedoczne i dość komfortowe dla pacjenta .Naprawdę polecam sama już się dawno zgłosiłam do doktora i dostałam już pierwsze szyn,i widzę pierwsze efekty są rewelacyjne i wogóle nie czuje że coś mam na zębach-rewelacja !!! . I co najważniejsze leczenie można rozpocząć w każdym wieku ..... sami wybierzcie się i sprawdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funczi
dziś dowiedziałam sie że po operacji rozszerzenia szczęki nie powinnam nosić 6 miesięcy Hyraxu. miałam też dopasowywane pierścienie...nie wiem jak wytrzymam z tym złomem na zębach... kiedyś jak mialam te 12-13 lat jakoś mnie nic nie bolało i wszystko poszło bezproblemowo...a teraz (mam 23 lata) i myślałam że zwariuję po 1 dniu z separacją...a jeszcze czeka mnie w przyszłości operacja szczęki...jezuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pacjetka
słaba reklama oj słaba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
Hej... Już tu do was pisałam, ale mam teraz kilka pytań. Aparat mam mieć zakładany na górę i dół oraz ten łuk podniebienny w styczniu, po świętach. Powiem szczerze, że już nie mogę się doczekać, ale boję się panicznie. Nie wiem jak to będzie, i czy wytrzymam ból. Lecz jak widzę wasze opinie to podobno boli, ale da się przeżyć. Mam mieć wyrwane 4 zęby. 2 do góry (5 i 4) i 2 na dole (6 i 5). Najbardziej to się chyba tego wyrywania boję. Ale cóż jakoś chyba wytrzymam. Proszę Was wszystkich napiszcie mi czy wyrywanie boli, jak jest po wyrwaniu i jak już założą aparat. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam Was Druciaki i przyszłych posiadaczy tego cacka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Agata94
ja miałam wyrywane zęby przez chirurga i nic nie bolało. miałam też wyrywaną 8 która nie wyszła...i to trochę bolało bo trzeba było dostać sie do kości...krew sie lała...ale żyje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatnanoc
za niecały miesiac kończe 18 lat, kiedy bylam dzieckiem rodzice nie zainwestowali i nie miałam aparatu ortodontycznego...bardzo żałuje.. zastanawiam sie czy w tym wieku jest możliwość aparatu ortodontycznego na noc. czy w tym wieku dalbyy jeszcze jakies efekty czy juz za późno? kiedy bylam mała dwójki wybiły mi sie nad mleczakami,które jeszcze nie zdązyły wypasc, poszłam do dentysty i wyrwał mi te mleczaki...ale dwójki teraz troche wystają...moze tak nie widać, ale źle sie z tym czuje i chcialabym cos z tym zrobić. prosze odpowiedźcie. i jesli nie jest za późno to o jakich cenach jest mowa(aparat na noc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatnanoc
nikt nie odpowie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatnanoc
nikt nie odpowie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatnanoc
nikt nie odpowie?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatnanoc
nikt nie odpowie??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aparatnanoc
aparat na noc czy jakikolwiek inny zdjemowany aparat niewiele dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata94
no mam nadzieję, że nie będzie boleć. W poniedziałek idę do dentysty. Muszę zęby trochę podleczyć. Trzymajcie za mnie kciuki. I ja także za Was trzymam. Tyle ludzi wytrzymało to dlaczego my mamy nie wytrzymać?? Damy radę! Już nie mogę się doczekać tego zakładania :)) Pozdrawiam Was i nie dajcie się !! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! w poniedziałek dołączyłam do zacnego grona "aparatek". W końcu zdecydowałam się na leczenie a mam już 27 lat. Na początek leczenia moja pani orto. założyła mi expander, żeby poszerzyć mi górną szczękę. Później przyjdzie kolej na górny łuk i dolny. drogie to leczenie ale mam nadzieję, że warto :D Mija już 5ty dzień z expanderem :) Jest trochę niewygodny , gdyż są problemy na początek z przełykaniem, z jedzeniem a mówienie sprawia mi największy problem. Jak na 5ty dzień przełykanie idzie mi już trochę lepiej, a jedzenie - to jem zmiksowane zupy, jogurty itp. Jeszcze czeka mnie usunięcie 8ek-mam nadzieję, że wytrzymam ból :/ i dalszy postępy leczenia. Pozdrawiam wszystkich gorąco :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda82w
witam wszystkie Aparatki:) 2 miesiace temu załozyłam aparat- góra i dól - koszt -3800. jest to aparat metalowy bezgumkowy tzw. cariere. czyli zamiast gumek sa metalowe klapki.dzieki temu wizyte mam co 1,5 miesiaca...a nie co miesiac. przez pierwsze cztery dni był straszny ból i otarcie błony-nie obyło sie bez tabletek przeciwbólowych...no ale dałam rade,potem ok...nawet zułam gume i gryzłam twarde rzeczy. tydzien temu bylam na drugiej wizycie i ortodonta wymienil mi górny drut na grubszy (19) na dole wciaz ten sam.z poczatku bolalo przez 2 dni...teraz juz nie...moge nawet gryżc.nastepna wizyta w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funczi
od czego zależy cena aparatu metalowego albo hyraxu? ja za hyrax bede płacić 800zł a za jeden aparat 1800. niektórzy płacą 500zł za hyrax. to zależy od ortodonty? może w cene wliczone są już uszkodzenia które trzeba będzie naprawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deamonka 1980
Hej wszystkim! ja tez mam 29 lat i nosze aparat od 3 m-cy. I powiem wam jedno- to jest jedna z moich najlepszych decyzji zyciowych. Odkad pamietam zawsze bylam bardzo zakompleksiona moim usmiechem, wstydzilam sie usmiechac, zakrywalam usta reka, najgorsze byly zdiecia koszmar! a teraz, juz po 3 mcach widze roznice, zeby sa o wiele prostsze! z tym ze ja mam aparat deamonn, czyli bez zadnych gumek, a metalowe klapki w ktorych zacisniety jest drucik... I tez bardzo sie balam jak zareaguja znajomi, koledzy z pracy, rodzina itp... Balam sie strasznei a dzis...Juz wszyscy sie przyzwyczaili, ja tez i nawet nie czuje ze mam cos na zebach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2554511455kla
mój aparat mi nie przeszkadza ale trochę gdy jem największy problem mam w szkole gdy czasami mnie nie mogą zrozumieć .w mojej klasie dużo osób ma aparat ortodontyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniaak1
Witam. Zastanawia mnie na ile Damon3 jest naprawdę skuteczny w przypadku stłoczeń zębów, a na ile jest to tylko reklama. Mój problem to duże stłoczenie zębów na dole. Górę mam w miarę ok i bardzo nie chciałabym wyrywać zębów, a już jeden ortodonta powiedział mi, że w moim przypadku tylko ekstrakcje, najlepiej czterech czwórek. Drugi zaproponował damona3 ale bez gwarancji sukcesu i z ewentualnością wyrywania gdyby coś nie poszło. Dlatego byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś z podobnym problemem podzielił się doświadczeniami z damonem3. Czy to naprawdę działa przy sporych stłoczeniach. Bo wyrywać nie chcę, a to za duży wydatek żeby sobie ponosić aparat gdyby miał w ogóle nie zadziałać. Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale bardzo chciałabym wiedzieć czy są w ogóle jakieś szanse powodzenia. Jeśliby ktoś, kto wie coś na ten temat i ma jakieś doświadczenie z damonem, podzielił się doświadczeniami, a najlepiej także zdjęciem (np. modeli), dla porównania wady byłabym bardzo zobowiązana. (Oczywiście za informacje bez zdjęć też będę bardzo wdzięczna :)) reniaak1@o2.pl Renata 22 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniaak1
Witam. Zastanawia mnie na ile Damon3 jest naprawdę skuteczny w przypadku stłoczeń zębów, a na ile jest to tylko reklama. Mój problem to duże stłoczenie zębów na dole. Górę mam w miarę ok i bardzo nie chciałabym wyrywać zębów, a już jeden ortodonta powiedział mi, że w moim przypadku tylko ekstrakcje, najlepiej czterech czwórek. Drugi zaproponował damona3 ale bez gwarancji sukcesu i z ewentualnością wyrywania gdyby coś nie poszło. Dlatego byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś z podobnym problemem podzielił się doświadczeniami z damonem3. Czy to naprawdę działa przy sporych stłoczeniach. Bo wyrywać nie chcę, a to za duży wydatek żeby sobie ponosić aparat gdyby miał w ogóle nie zadziałać. Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale bardzo chciałabym wiedzieć czy są w ogóle jakieś szanse powodzenia. Jeśliby ktoś, kto wie coś na ten temat i ma jakieś doświadczenie z damonem, podzielił się doświadczeniami, a najlepiej także zdjęciem (np. modeli), dla porównania wady byłabym bardzo zobowiązana. (Oczywiście za informacje bez zdjęć też będę bardzo wdzięczna :)) reniaak1@o2.pl Renata 22 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funczi
czy po piaskowaniu zęby (szkliwo) jest porysowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelka23
raniaak1 ja wiem tylko tyle że są ortodonci którzy leczą bez wyrywania i takiego bym Ci radziła poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparat rozszerzający
Cześc wam ;) Ja miałam wczoraj zakładany aparat.Stały na dół i rozszerzający na górę. I przez ten rozszerzający strasznie źle mówię i ciężko połykam ślinę i w ogóle nie mogę gryśc.Czy ktoś wie, czy będzie to trwało cały czas, aż do ściągnięcia czy za jakiś czas będzie lepiej? Proszę o pomoc . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angggie
Aparat rozszerzajcy :P tez take cos nosiłam a mianowicie hyraxa:P na poczatku masakra;P ale potem tak sie przyzwyczaiłam ze stwierdziąłm ze w niczym on mi nie przeszkadza ;P jadłam normalnie wszytko moz eodrobinke sepleniłam;P ale to tez do przyzwyczajenia;) warto bo rozszerzył mi szczeke i nie musiałam usuwac zabków ;) treaz nosze juz stały :) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Aparat rozszerzający: ja też mam założony aparat rozszerzający górną szczękę. Mam założony expander. Pierwsze 5 dni było dla mnie najgorsze. Śliniłam się jak mała dzidzia przy ząbkowaniu, starałam się mało mówić bo nikt mnie nie rozumiał-sam bełkot :). Jem same miękkie rzeczy typu kaszka manna, zmiksowane zupy jogurty. Mam jeszcze problemy z połykaniem ale jest już lepiej. A dziś mija 10 dzień jak mam exspander. Więc cierpliwość a przyzwyczaisz się ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×