Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Witam!Czy znacie dobrego ortodontę z wielkopolski lub Warszawy?Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Płyn do plukania to nosilam często jeszcze zanim założyłam aparat, ale jak się zje coś bardzo zapychającego te wszystkie przetrzenie to sam płyn nic nie da.... mam na myśli pizze albo np te miękkie bułeczki z Mc Donalds'a :P tam gdzie mniejszy tłok zawsze można wyjąć skladaną szczoteczkę i raz dwa wszystko wymyć, ale np w centrach handlowych to nie ma niestety jak, kiedy 3 osoby okupuje jedną umywalkę..... Zastanawiam się jak ten łuk podniebienny ma działać.... skoro tam nie ma nic co się rozkręca itd..... ciekawe... miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy tym łuku przy pierścieniach są małe gumeczki i te druty przy trzonowcach cały czas działają na zęby z pewnym naciskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MArii czyli mówisz, że Tobie łuk podniebienny jednak coś pomógł...jak długo go nosiłaś? wiem, że już pisałaś, ale wyleciało mi. Mam nadzieję, że i u mnie z czasem efekty będą widoczne. Gumeczki zaczęły mi się przebarwiać pomału.... chyba powinnam jednak ograniczyć czekoladę i całkowicie zrezygnować z herbaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
oj tam dziewczyny przesadzacie tez tak mialam na poczatku heh ale teraz jem wszystko pije kawe i jadam czekolade i jest ok a co do przebarwienia ligaturek to jak masz rzezroczyste to normalne ze robia sie zolte najlepiej wybierz sobie kolor szary sa niewidoczne i nie przebarwiaja sie pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jem/ piję wszystko :D jejku co to było na początku gdy bałam się o przebarwienia... Co mi tam, tego nie widać :D Przynajmniej u mnie... nie chciałam się tym zbyt przejmować więc nawet nie myślałam o aparacie kosmetycznym bo i tak i tak aparat widać a ten wydawał mi się bardziej przyzwoity no i .. tańszy. Dzastus ten łuk wcale wiele mi nie pomógł. Może minimalnie. Drugi raz bym go nie założyła, wolałabym jakiegoś hyraxa np... Tylko ból po nim pamiętam, a to, że mam szerszy łuk, to w większości sprawa samego aparatu moim zdaniem. Szczękę nadal mam wąską w porównaniu do oso, ktore znam. Nieraz oglądam zdjęcia w necie i serio inni mają szersze łuki zębowe. Od czasu zdjęcia samego ekspandera zęby trochę mi się cofnęły i jeszcze bardziej wyrównały więc i łuk jest optycznie szerszy. Więc widzisz... A nosiłam go pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. Załowałam, że nie miałam go dłużej, bo jednak miałam nadzieję na szerszy uśmiech. Ale jakby tak pomyśleć... wszystko jest up^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jakby nie było jak ma się ceramiczny aparat i przezroczyste gumeczki to nie jest tak łatwo, chcąc mieć dłużej biały uśmiech nie da się jeść wszystkiego :) Zaczęły mnie znów obcierać mocno zamki na trojkach :/ mam cale poranione usta ( w nocy zaciskam zęby i usta... jak się nieraz budzę to aż boli od tego) a do tego daje o sobie znać lewy pierścień.... coś późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też bolało po czasie (kilka razy), ale mnie ten ból cieszy. Gdy nie boli to tak jakby się nic nie działo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy dostałyście jakieś akcesoria do czyszczenia aparatu przy jego zakładaniu tzn specjalna szczoteczka itd ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam tylko wosk. A poza tym używam zwyklej szczoteczki, tych specjalnych wyciorków i płynu do płukania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duriann
Kochani mi, mam pytanie odnośnie aparatów estetycznych a mianowicie Damon Clear oraz Inspire Ice. Czy oba te aparaty są estetyczne na oba łuki i czy są estetyczne od 6-6?! No i oczywiście CENA? Dziękuję Wam za wszelką info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatka0802
Podajcie namiary na dobrego ortodontę na śląsku..i jakby był w miarę tani, to byłoby super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MezatKa82
Witam nie przewertuje wsystkich postow dlatego jesli takie pytanie juz padlo to przeprszam, Czy moze mi ktos poleic bardzo dobrego ortodonte z Warszawy???? jestem w trakcie doprowadzania zabkow do ladu a potem chce od razu zalozyc aparat, nie mam jednak ortodonty. z gory dziekuje za odpowiedzi.. kontakt do mnie gg 3282253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania2132
ZApewne to pytanie już bylo a forum, ale nie jestem w stanie wsztskiego czytac.. Mam probem z pierścieniami. Stresznie kaleczą mi język. mam aparat od 4 dni. Czy to przejdzie? czy wybrac sie na wczesnijesza wizyte..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie pomogę, jestem z podkarpacia. MArii ja teraz częściej bywam na www.stalyaparat.fora.pl jakby coś. Tu jest chyba wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odwiedzam różne fora. Też jestem niestety z podkarpacia, więc nie doradzę. @ania2132 To minie. Narazie smaruj pierścienie woskiem. Za jakiś czas nasza buzia przyzwyczai się i zaakcjeptuje nowe "ciało obce" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1234567
Hejka, mam pytanie ile kosztuje usuwanie 8 chirurgicznie? czy można na kase chorych? mam aparat na górze już rok prawie, i chyba właśnie 8 na górze mi wychodzi, bo strasznie dziąsło boli i spuchło mi... A wiem że ona chyba sama nie wyjdzie, bo nie ma miejsca, i muszę ją usunąć, żeby zębów nie pokrzywiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sajid
ja usuwałem niedawno ósemke i kosztowalo mnie to 250 zł ( tanio ) bo nawet 500zł biora Masz aktualne zdjecie szczenki?? na kase chyba nie robia tego ale nie wiem na 100% musiala bys miec skierowanie i popytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj niestety nie wiem, na szczęście jeszcze nie musiałam usuwać ósemek w ten sposób. Moje ósemki na dole obydwie wykluwają się już kilka miesięcy i nadal widać tylko minimalnie zęba zagłębionego w dziąśle. Ciekawe czy też będę musiała je usuwać czy zostaną..... byłoby nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ósemki w dziąśle na górze, na dole nie było po nich śladu na zdjęciu rtg... Ale osobiście chciałabym się ich pozbyć. Podobno dlugo rosną i są przez nie problemy. Moja koleżanka miała ostatnio usuwane ósemki ze względu na to, że zaczęły się jej przez nie krzywić zęby. A 2 lata temu zdjęła aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
ja tez sie boje ze po zdjeciu aparatu wyjda mi osemki i pokrzywia wyprostowane zeby i co wtedy ? narazie nie mam osemek , wiec nie wiem jak to bedzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankkka
Cześć! Trzy dni temu miałam założone separatory, a od dzisiaj jestem posiadaczką aparatu metalowego na górny łuk samoligaturującego :) Trochę bolą mnie zęby, już nie mogę doczekać się efektu końcowego, całe szczęscie będę nosiła aparat ok. 1 - 1.5 roku:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankkka
Cześć! Trzy dni temu miałam założone separatory, a od dzisiaj jestem posiadaczką aparatu metalowego na górny łuk samoligaturującego :) Trochę bolą mnie zęby, już nie mogę doczekać się efektu końcowego, całe szczęscie będę nosiła aparat ok. 1 - 1.5 roku:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1234567
No właśnie u mnie rok temu na zdjęciach było widać już 8, i ortodonta mówił że kiedyś będzie trzeba usunąć żeby zębów nie pokrzywiły, tylko że teraz zęby się przestawiły i nie mam pojęcia gdzie są te 8. Bardzo cierpię, bo strasznie bolą mnie dziąsła na górze i na dole, do połowy szczęki. I nikt nie wie dlaczego, lekarz mi przepisał płyn przeciwbólowy, mam nadzieje że pomoże, to normalnie żyć nie mogę, mam gorączkę, głowa mnie boli... Myślicie że to stan zapalny dziąseł? czy może od zęba coś mi się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Wczoraj założono mi kosmetyczny aparat ortodontyczny na 1-1.5 roku. Wszystko ok, trochę boli i narazie same płyny wchłaniam, gryźć się nie odważyłam. Mój problem polega jednak w tym, że strasznie seplenię. Czy nosząc aparat ortodontyczny zawsze nie da się złączyć górnych zębów z dolnymi? Mój ortodonta założył mi na ostatnim dolnym zębie z lewej i z prawej strony dość wysoką plombę, która uniemożliwia mi pełne złączenie zębów, przez co seplenię. Dodam, że te ostatnie zęby nie były leczone wczoraj, więc plomba została z jednej i drugiej strony celowo podniesiona. Chciałam się zapytać, czy wszyscy noszący aparaty tak mają, że nie da się do końca złączyć zębów? Bo nie wiem czy iść ponownie do ortodonty, żeby mi to poprawił, czy to tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, może to celowo, a może nie... Ja daję radę złączyć zęby. Może na początku miałam z tym problem, bo przy pierścieniach miałam dużo cementu, ale później się to starło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dawno mnie nie bylo ale to z braku czasu :) ja jeszcze sie lecze ale jestem juz blisko koncowi :) pozbylam sie juz 5 korzeni ostatni byl najgorszy znieczulenie nie podzialalo bo byl juz stan zapalny :/ tydzien temu zaczela wychodzic mi gorna 8 z prawej strony sie pozbylam to zlewej wyszla:D nadal czekam az jakas fajna dziewczyna poleci mi dobrego ortodonte z lublina :)pozdr 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×