Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość pati22
Do asjk;) Ja mam miec założony CA, dlatego też szukam jak najwięcej informacji,chociaż jak do tej pory znalazłam same pozytywne opinie')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia7588
Ja też miałam na początku aparat ruchomy (na noc), ale potem poszłam do dobrej ortodontki (nie dentysty - to nie to samo), i teraz kończę już leczenie z prostymi ząbkami :DDD I tak, piję kawę, ale nie jest źle! Powodzenia Dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1234567
Hejka ale dawno nie pisałam :) aparat mam od października, tylko na górze, i zęby od dawna są prawie prościutkie, a może i całkiem, wszyscy byli w szoku że to tak szybko , bo jakoś po 3 miesiącach już były ładne, a miałam strasznie krzywe, i mam wadę zgryzu. Mam pytanie, bo zęby są proste ale wada bardziej mi się pogłębiła, czyli górna szczęka bardzo mocno mi wystaje a dolna jest cofnięta, aparat pogłębił tą wadę, bo mam taki że nie trzeba było zębów usuwać i szczęka się widocznie rozszerzyła. I co teraz ? jak bym chciała żeby wada się cofnęła? muszę mieć na dół założony? bo to był by problem, bo mnie nie stać, tym bardziej że chcę iść teraz na studia zaoczne, więc muszę zbierać kasę na studia. co o tym myślicie? i jeszcze coś, czy wam też zrobiły się takie dziwne ząbki od aparatu, bo ja mam takie jakby białe kreski lub plamki na zębach, może to coś z szkliwem ? ortodonta nic mi nie mówił na ten temat. jeszcze mam wrażenie że lewy pierścień wbija mi się w dziąsło...bo mnie boli. Proszę o jakąś odpowiedz :) Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samantha:)
ZosiaSamosia, a gdzie ty chodzisz? Jeżeli z Warszawy jesteś - ja szukam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Zosia samosia : Piszesz ze mialas aparat ruchomy a teraz masz staly ? i dlugo juz nosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
karola : To ja chyba mam troszeczke podobnie jak Ty bo tez mam wade zgryzu i gorna szceke mam bardziej wysunieta , mialam poszerzana szczeke hassem , teraz mam rotator ,aparat mam 7 mcy widze ze zabki sie ladnie naprostowaly chociaz nie mialam jakos bardzo krzywych , glownie chodzi mi o zlikwidowanie tej wady zgryzu . Moja orto zalozyla mi tez aparat na dol twierdzila ze jest to konieczne ,chociaz zabki byly proste , no ale ok , zaufalam jej . Nie moge sie doczekac zdjecia rotatora ! Co do tych plamek na zebach co opisujesz koniecznie zapytaj ortodonty , ja osobiscie strasznie boje sie przebarwien ,bo nie zawsze moge umyc zabki po posilku a poza tym pije kawe .. chcialam sobie zrobic piaskowanie ale ortodontka mi zakazala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny ja jestem na starcie do zalozenia aparatu jutro mam wizyte u dentysty i strasznie boje sie leczenia zebow mam pare do wyrwania i borowania w nie ktorych zebach zostaly mi korzenie i boje sie bolu:/ jest ktora dzieczyna co zakladala aparat w lublinie?? jakie sa wasze relacje z leczenia przed zalozeniem aparatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka591
ja też przed założeniem aparatu musiałam jak każdy poblombować ząbki no i niestety aż 4 zdrowe ząbki usunąć to wszystko da się przeżyć i nie jest wcale tak źle. Dziś byłam na 2 wizycie kontrolne i 22 lipca będzie 3 miesiąc odkąd jestem szcześliwą posiadaczką apraciku =] efekty były zauważalne już po miesiącu, więc naprawde warto zainwestować w siebie. Pozdrawiam serdecznie wszystkie aparaciarki. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Menaaa
Hej, wyrywanie nie jest takie straszne jak piszą na innych forach. Ja usuwałam od razu 2 na dole, dobry dentysta (facet najlepiej!) i po 15min byłam bez czwórek i uboższa o 250zł :) ale dostałam zęby na pamiątkę i waciki. Przykładaj przez kilka godzin po wyrwaniu lód to na drugi dzień nawet opuchlizny nie ma i można założyć aparat - tak mi powiedziała moja orto i tak zrobiłam, bo bałam się że jak zrobię to wcześniej o kilka dni to jak się uśmiechnę to będzie widać ze nie mam zębów - ale ani tego nie widać ani aparat nie przeszkadzał. Teraz minęło 1,5 miesiąca i widać jak powoli (bardzo powoli!) szpary po zębach się zmieszają .. teraz trochę boli jak przykręca drut przy wizycie bo naciąga go bardzo mocno - ale wszytko do przeżycia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikacz-U
Moje przeżycia odnośnie wyrywania zębów nie są takie znowu kolorowe... I chociaż ból podczas wyrywania pierwszego zęba (górna szóstka) był prawie nie do zniesienia (najpierw trzeba go było "rozchuśtać", co było super bolesne, a później jeszcze ten trzask przy odklejaniu zęba od szczęki), to zdecydowałam się jeszcze na wyrwanie tego samego dnia górnej piątki (tu poszło zdecydowanie szybciej, z pół minuty). I chociaż mnie osobiście naprawdę bardzo bolało samo wyrywanie i z 15 minut po zabiegu, to później zupełnie nic. Tylko ta dziura po szóstce długo mi krwawiła, bo niemal cały dzień i już myślałam, że jest coś nie teges, ale skończyło się happy endem. Sam proces rekonwalescencji był zupełnie bezbolesny ;D ;D ;D Tylko ciężko mi się jadło mając mega dziury po tych zębach XD Przed założeniem aparatu też leczyłam kilka zębów, co nie było najprzyjemniejszą rzeczą pod słońcem, ale obyło się bez kanałowego i wyrywania, jedynie kilka plombek i po krzyku ;D Po całym tym leczeniu stwierdziłam, że jak wytrzymałam, to już ze wszystkim dam sobie radę ;D Nie wiedziałam co mówię, bo górny aparat doprowadza mnie czasami do obłedu... Choć to pewnie kwestia tego, że miałam bardzo krzywe zęby i cały czas się coś dzieje... więc w sumie to chyba dobrze, że boli ;] Po 1,5 miesiąca, różnica jest mega... Więc teraz sobie myslę, że jak tak szybko ma to postępować, to może mnie boleć ;D Jestem Himen i zniosę wszystko ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteeeek
Ja nie miałam wyrywanych zębów, jedynie po całym noszeniu, czyli za ok. 2,5 roku będę mieć wyrywane dwie ósemki na dole. Dół mam prosty, jedynie górę krzywą(dwójki), ale mam problem zgryzem, tzn. góra jest bardziej wysunięta, a dół cofnięty dlatego moja ortodontka powiedziała, że dół będzie konieczny. W tę środę 6lipca miałam zakładany aparat, dwa łuki od razu. Najgorsze było to czekanie, leżysz i nie wiesz co się dzieje, albo coś takiego co psikało i dostawałam po twarzy :P Po 6h zaczęły mnie boleć zęby, teraz też mnie bolą, dziś np. jedynki, nie mogę nic ugryźć, więc pcham jedzenie na tył tam gdzie nie ma aparatu. Żywię się jedynie budyniami, kaszkami, jogurtami, po prostu mam wrażenie, że nie umiem jeść. I nadal mnie bolą, ale podobno tak jest na początku, ale czas pokaże, najważniejszy efekt końcowy przeboleje! :D Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaraz ide do dentysty kurde boje sie ale wiem ze musze pojsc i dotrwac do aparatu ja dopiero zaczynam leczenie i zazdroszcze wam ze macie to juz za soba a powiedzcie mi ile trwalo wasze leczenie?? czy za wycisk szczeki i za przeswietlenie placi sie oddzielnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikacz-U
Ja wycisk miałam niby za darmo ;D Tzn w Polsce nic nie ma za darmo, więc pewnie po prostu wpisany w koszty leczenia, w każdym razie nic nie płaciłam konkretnie za ten wycisk. Za prześwietlenie musiałam niestety wysypać trochę kasy i było to parę ładnych PLNów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteeeek
madzik255 Wycisk miałam na pierwszej wizycie zapłaciłam 90zł. Prześwietlenie osobno 50zł. Lepiej się najedz przed jak już będą Ci zakładać, bo przez pierwsze dni nie możesz prawie nic ugryźć i bolą zęby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kara1991
JA ZAPŁACIŁAM ZA RTG 120 ZŁ :) ALE ZA WYCISK NIE PŁACIŁAM... aparat mam już ok 8 miesięcy i nadal leczę ząbki, dziwne że wcześniej inny dentysta ani ortodonta nie zauważył. Ja teraz mam problem z tym zgryzem, bo miałam mieć aparat na dół ale nie mam kasy, wolę iść na studia,będę musiała powiedzieć ortodoncie o tym. Najważniejsze jest to że na górze zęby już prawie proste, a nie wiecie, czy jak mi zdejmą górę i za parę lat założyłabym dół to da rade skorygować zgryz? Bez górnego aparatu? Co do bólu, to ja jestem wytrzymała ale jeśli chodzi o początki, to była masakra, długo mnie bolało i nawet ketonal mi nie pomagał to było straszne i te policzki całe pokaleczone i spuchnięta łaziłam zamiast iść do orotodnty, i moja mama się wkurzyła u tam zadzwoniła to od razu powiedział że mam przyjść i poszłam to posmarował mi czymś przez 3 dni chodziłam i to bardzo pomogło na policzki, ale nie na ząbki, i szczerze piszę, że ja nie przesadzam, przeszłam już operacje i inne bolesne rzeczy, ale to naprawdę mnie bolało, myślę że dlatego że były krzywe mocno i że szybko i to bardzo zaczęły się prostować, ząbki całe mi latały :) Powodzenia, dacie radę, ja dałam i jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za wyciski płaciłam 50zł i 20zł za rtg cefalometryczne. Ale teraz to mam problem :( Aparat noszę prawie rok, od miesiąca zakładam wyciągi na noc. Rano ból zębów jest tak okropny, ze milimetrowe otwieranie buzi to męka! Nigdy nic mnie tak nie bolało :/ Co noc budzę się z bólu... obym nie musiała długo ich nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martatoshka
Cześć. Mam na imię Marta i czytam to forum od kilku dni. Chciałabym opisać Wam mój problem i uzyskać jakieś informacje. Otóż niestety mam dość zaniedbane zęby... Wstyd się przyznać, ale generalnie dramat... Od niedawna zaczęłąm robić z b-nimi porządek i już chyli się ku końcowi... ale pozostaje efekt estetyczny... nie mam aktualnie kilku zębów z tyłu i mam krzywy zgryz.... Przez ten zgryz chcę iść do ortodonty i założyć aparat, pytanie tylko jedno: czy można przesunąć zęby stałe z tyłu do rzpdu, żeby zniwelować braki zębów 4 i 5? czy można tylko obrócić zęby lub zmienić zgryz? zależy mi na tym, żeby nie było potrzeby wstawiania implantów, tylko przesunięcia zębów z tyłu do przodu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest jakas dziewczyna co w lublinie lub okolicach zakladala aparat?? ja juz po wizycie wogole nic nie czulam teraz bede miec usuwane 3 zeby a potem moge wybierac sie po aparat myslalam ze gorzej bedzie aaaaa jeszcze bede wymieniac 3 plomby z czarnych na biale koszt jednej to 40zl wiec mysle ze oplaca sie miec biala niz czarna pokazywac jak juz robic to tak zeby bylo dobrze .zawsze kazdy jak mi chcial dociac to zwracal mi uwage na zeby juz bym chciala zebym noszenie miala za soba a wszystkim tym co mi docinali pokazac prosty usmiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella 2511
Witam wszystkich aparaciarzy wczoraj miałam zakładany aparat jest piękny , ale zęby to mnie tak napieprzają że nie moge wytrzymać i do tego jeszcze te otarcia na policzkach POMOCY ! może macie jakieś sprawdzone sposoby na zmniejszenie bólu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paplina
Do madzik255: jak Ci ktos docina na temat zębów to powiedz: ja zęby mogę sobie zrobić/poprawić a ty idiotą będziesz zawsze :) i wtedy pięknie się odwracasz na pięcie :D a co do plomb- to oczywiście że się opłaca, jak robić to już tak żeby było idealnie ;) Do ella 2511: Mi na otarcia pomagał wosk, przyklejałam do zamków i problem znikał :) a co do bólu to niestety oprócz tabletek nic nie poradzisz, za dwa dni już nie będziesz nic czuła... aż do następnej wizyty ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paplina hehe zawsze tak mowie ale jak to idioci nie zawsze dziala :/ ale jeszcze im pokaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ;Dja aparat mialam zakladany w czwartek góra i dól , ogólnie da sie oprzyzyczaic ale najgorsze jest to ze mam tez ten ekspaner na podniebieniu , niestety na najblizsze 4 m-ce moge zapomniec o normalnym jedzeniuuu ; // i mam troche przetarty jezyk ale ortodonta dal mi silikon ktory wlasnie mozna sobie w te najgorsze miejsca ktore uwieraja ;D z tego co wiem mozna go kupic takze w aptece ;)) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paplina
mam taki wosk od mojej pani ortodontki, Ty też pewnie taki dostaniesz :) a jak coś to można go kupić w aptece, koszt to ok 4 zł. A z wosku formuje się małą kuleczkę i rozgniata na zamku tak żeby przez niego nie przebijał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paplina dzieki za info [usta} karjaaaa a ten ekspaner po co sie zaklada? bo ja tez mam mala szczeke ale duzo zebow juz usunelam wiec tez go moge miec?? czy to o to w nim chodzi zeby poszerzyc szczeke??bo cos kiedys czytalam na jego temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik sluchaj ortodonyka mi tlumaczyla ze to jest po to aby powiekszyc ' rozszerzyc" odleglosc pomiedzy wlasnie tymi zebami na ktorych znajduja sie pierscienie . Bo odleglosc pomiedzy nimi powinna miec odleglosc 32 mm chyba ale napewno cos kolo tego u mnie jest 26 mm i wlasnie dla tego musze miec to. ogólnie idzie sie przywyczaic najgorzej jest z jedzeneniem , z mowieniem przyznaje ze sie sepleni al;e znajomi mowia ze nie jest tak zle ;) ogolnie to jest taki ' drucik" -sprezynka ktora znajduje sie pomiedzy podniebienim i jezykiem . jesli masz jakies pytania jeszcze to pisz smialo . pozdrawiam^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×