Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość szczerbata honorata:)
Dziewczynki ile w sumie wydałyście na leczenie ortodontyczne? Czy można założyć aparat tylko na górną szczenkę? Obawiam się, że mnie na tę "przyjemność" nie stać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1234567
Ja musiałam zrobić 2 zdjęcia rtg-120 zł za dwa za aparat płaciłam 1500 zł na górę. plus co miesiąc 50 zł za zmianę gumek a co około 3 miesiące 100 zł za zmianę gumek plus łuk Jestem w tej samej sytuacji bo mnie również nie było stać na 2 więc mam tylko na górze, sama zarobiłam na ten aparat , uważałam że na dół nie potrzebny bo zęby nie są mocno krzywe ale teraz gdy w październiku minie rok, to widzę że by się przydał bo górna szczęka bardziej się rozszerzyła i wystaje mocno a dolna jest cofnięta. Chciałabym na dół no ale na razie mnie nie stać i tyle :) W tym roku idę na studia i jak je skończę i pójdę do pracy to może wtedy sobie założę ale na pewno nie teraz ... :) powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje wydatki do tej pory: 1. plan leczenia- 50zł (zdjęcie rtg cefalometryczne- 20zł) 2. wyciski- 100zł (50zł za wizytę + 50zł za wyciski) 3. aparat metalowy na górę- 1400zł- 0zł za wizytę 4. ekspander- 250zł- 0zł za wizytę 5. pierwsza wizyta kontrolna -70zł- nowy łuk 6. druga wizyta kontrolna -70zł- nowy łuk 7. trzecia wizyta kontrolna -70zł- nowy łuk 8. aparat na dół -1400zł- 9. czwarta wizyta kontrolna -80zł- nowy łuk + zdjęcie ekspandera 10. piąta wizyta kontrolna -80zł- nowy łuk, wyciągi (ale te są darmowe) 11. szósta wizyta kontrolna -60zł- striping W sumie: 3650zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibalinna
moje wydatki: rwanie ósemek - 400 zł zdjęcia - 80 zł konsultacje ortodontyczne - 180 zł aparat góra -2600 zł wymiana drutów 240 zł aparat dół 2600 zł razem: 6100 zł. przede mną jeszcze min rok noszenia aparatu, wizyta 220 zł z wymianą obu drutów na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibalinna
aha- i mam aparat damona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje:D : Plan leczenia: 100 Zdjęcia rentgenowskie:100 wyrwanie zęba:100 Hyrax: 800 Wizyty do teraz: 1600 łuki góra i dół: 3600 Jak na razie 6300, a jeszcze retencja, zdjęcia, wizyty:D Końca nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny piszcie gdzie zakladaliscie swoje aparaty?? mnie najberdziej interesuja okolixe Lublina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny piszczie gdzie zakladaliscie swoje aparaty mnie interesuja najbardziej okolice lublina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
moje leczenie : 100 zl zdjecia 1300 zl gora 1300 zl dol 300 zl hass plus wizyty co miesiac ok od 50 do 70 zl aparat mam 8 mcy ,konca nie widac ::D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nula28
Do: Marii2624 Gdzie byłam u ortodonty? Podaj mi namiary jakbyś mogła :) Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@nula28 Pani dr Kik, Jasło ul. Dworcowa, Podkarpacie (jakby to powiedzieć- za stacją pks:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość despicable
Witam wszystkich, Szukałam po internecie ale nie mogłam znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytanie ; aparat typu hyrax mam od około dwóch tygodni, przekręcam raz dziennie, i wczoraj zauważyłam że pojawia mi się powoli szparka między jedynkami. Naczytałam się, że niektórym zdarza się nawet ta szparka zrobić do 7 mlm, co mnie dostatecznie przeraziło, bo mam to 'imadło' nosić aż pół roku. W piątek ide do orto, która powie mi ile jeszcze mam obkrętów, itd, jednak chciałabym się dowiedzieć ; kiedy skończę juz przekręcać tą śrubę, a nadal jeszcze przez kilka miesięcy będę miała hyrax na podniebieniu, to szparka zostanie dopóki mi to nie ściągnął? Btw. mam 17 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oska99
despicable nie, zęby po skończeniu przekręcania, po miesiącu powinny wrócić na swoje miejsce, ja noszę hassa, takie samo działanie jak hyraxa, miałam szparę między jedynkami 5mm ;/ wyglądałam okropnie, ale zęby prawie wróciły do siebie, jedynki na dole są złączone tylko na górze została mała szpara, ale moja kuzynka też tak miała po hassie, na szczęście 22 sierpnia po 4. miesiącach noszenia go ściągam i zakładałam stały aparat na górę (zwykły metal) :) w razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markowa
Aparat to bardzo fajna rzecz. sama go noszę. Działa rewelacyjnie. Po założeniu swojego namówiłam swoja koleżanke, w tym roku kończy 27 lat. Tez jest bardzo zadowolona. Fakt faktem, ortodontka powiedziała jej, że nie da sie wyleczyć, chociażby ułożenia żuchwy, ale zabki jak najbardziej sie wyprostowały. Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
despicable o jacie wspolczuje :D:D ja mialam hassa takie dzialanie jak hyrax i mialam 28 obrotow szpare mialam mega wielka ,cale szcescie wtedy w domu siedzialam , wstydzilam sie wyjsc nawet do sklepu bo mialam tak wielka jakby mi brakowalo jednego zeba !! wszyscy znajomi mieli niezly ubaw ,orto powiedziala mi ze bede nosila przez 3 mce ale przedluzylo sie do pieciu , a szpara zniknie po zakonczeniu przekrecania zacznie sie zmniejszac , wiesz myslalam ze hass to najgorsze cholerstwo .. dopoki nie zalozyla mi rotatora ! kolejne cholerstwo hahah ale juz mam to cos 4 mce wiec tez sie przyzwyczailam ,tylko z calowaniem nie jest fajnie .. ale przezyje jakos :D:D W ogole to zalozylam aparat i teraz martwie sie ze moj zgryz sie nie naprawi bo mam 24 lata ,nosze specjalne wyciagi do tego ,ale czasami zaczynam watpic ,, ostatnio pytalam ortodontki i mowi ze powinien sie naprawic a jesli nie to znow bedzie cos zakladac i znow kolejne koszta !!! ogolnie zebow nie mialam krzywych moze troszeczke minimalnie ,wiec po 8 mcach mam gore juz wyprostowana , dol tez bo mialam prosty , chodzi mi o ten zgryz tylko a z tym to chyba najwiekszy klopot . Mam gorna szczeke troszke bardziej wysunieta od dolnej .Czy ktos z was mial podobnie i zgryz sie naprawil ? jak tak to pisac :) Pozdro Aparatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despicable Ja nosiłam hyraxa 4 miesiące podkręcała dwa razy dziennie czasem trzy zależy jak dałam radę co prawda orto mówiła żeby raz dziennie ale żeby było szybciej to podkręcałam więcej. Miałam szpare 6mm, ale się dało po dwóch miesiącach noszenia tego aparatu miałam dołożone aparat stały góre i dół. Hyraxa podkręcałam przez 3 tygodnie i jak przestałam podkręcać to po tygodniu może troszke więcej szpary już nie było. Powiem Ci że jak już masz te pierwsze dni z hyraxem za sobą to już masz z górki ja już jestem na etapie końcowym ściągam za jakieś dwa miesiące i nic gorszego od hyraxa nie spotkałam:-) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość despicable
uhh dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi, martwiłam się że przez 6 miechów będe mieć taką szparę ;) Byłam dziś u orto, jeszcze 7 obkrętów i spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola24791
Hej aparatki :) Za ok. miesiąc będę miała zakładany aparat, najpierw idę do dentysty, aby wyleczył mi wszystkie zęby itd. Mam do Was pytanie - mój problem to szpara pomiędzy górnymi jedynkami (ok. 5 mm) Czy jeśli będę miała już założony aparat i zęby zaczną się przesuwać, to czy nie będzie to tak, że jedynki się "zejdą" a zostaną szpary pomiędzy jedynkami a dwójkami itd.? Czy zęby "zsuwają" się tak systematycznie wszystkie razem? Może głupie pytania, mam zamiar wypytać ortodontkę, ale najpierw szukam odpowiedzi tutaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1234567
Hejka ja dziś byłam na zmianie gumek u ortodonty i powiedział mi że za miesiąc zmieniamy łuk, i się zdziwiłam bo miałam wymieniany miesiąc temu, i on powiedział że to będzie mój ostatni i najgrubszy :) A dopiero w październiku minie rok jak mam aparacik, żałuję że nie spytałam się ile dokładnie jeszcze będę go miała,i ile kosztuje aparat retencyjny, jakoś dziwnie mi z tą myślą że jeszcze trochę i nie będę miała aparatu a tak go polubiłam hehe :) Paula a ty ile masz mieć ostatni łuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo ostatni łuk mam mieć niecałe 3 miesiące:-) Witaj w klubie szczęściarzy którzy już mają prawie koniec:D:D:D jak ja się ciesze to jest szok. U mnie aparat retencyjny 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wiola24791: Spoko nie masz się co martwić na 100 % nie będziesz miała żadnych szpar po to właśnie jest ten aparat wszystkie ząbki pięknie się złączą tylko niestety trzeba czasu i cierpliwości. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1234567
Hehe dzięki, ja też się w sumie cieszę, chociaż jak kiedyś będę miała pieniądze to jeszcze sobie założę na dół :) Za aparat płacisz 400 zł i nic więcej? Ktoś pisał że płaci 700 zł jest różnica :) ciekawa jestem jak to wszystko wygląda. Czy po zdjęciu aparatu każą zrobić jeszcze zdjęcia ???? ja w sumie nic nie wiem na ten temat hhehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Za półtora tygodnia także mam mieć zakładany aparat. Początkowo mam mieć tylko na górę, do trójek ma być ceramiczny. Najbardziej krzywe zęby mam na dole, jednak szczękę górną mam za wąską i dodatkowo oprócz zwykłego aparatu na gorze, będę miała zakładany łuk podniebienny..... czy ktoś tak miał i czy bardzo to boli lub przeszkadza...... Z dołem narazie mam się wstrzymać.... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola24791
wiem, wiem, że po zdjęciu zęby będą śliczne i bez żadnych szpar, ale chodzi mi o to, jak one będą się przesuwać w czasie noszenia aparatu :) w sensie czy będą się "zsuwały" razem? Czy któraś z Was miała może szparę między jedynkami? ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marii ja też chodzę do pani Kik. Dziś byłam na drugiej wizycie, mialam wyciski, zapłaciłam 60zł za górę i dół. Niestety będę miala zakładany expander.... 25 sierpnia zakładam aparat na górę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paplina
do Wiola24791: Hej, moja siostra miała dużą szparę między jedynkami, a i reszta zębów w odstępach :) i najpierw jedynki do siebie zostały złączone, potem dociągnięte dwójki i teraz tak po kolei resztę dociągają. Niestety przy takiej wadzie dożywotnio będzie nosić drucik z tyłu zębów, bo przy diastemie zęby mogą się rozejść jakiś czas po zakończeniu leczenia. A co do mnie to jestem 2 tygodnie po wszczepieniu 2 implantów (lewe górne 2 i 3) sam zabieg nie bolał, 2 godziny na fotelu i kark bolał tylko :) pod koniec jak mi pan "dokręcał" śruby młoteczkiem to zaczęło boleć :( 3 uderzenia. Na drugi dzień twarz jak balon z lewej strony a na 3 dzień siniak pod okiem i lewa strona jak bezkształtny wór :) wyglądałam jak pobita meliniara hehe :) Opuchlizna zeszła po tygodniu całkowicie, a i dziąsło już wraca na swoje miejsce :) Jeszcze pobolewa ale implantolog mówi że ładnie się goi. Teraz za jakiś czas będziemy dosuwać prawą stronę do jedynek bo teraz jeszcze chyba nie możemy za bardzo przestawiać bo boli a implanty za świeże. A jak mam zdjęty łuk to jestem szczerbata :D bo 2 i 3 są przyklejone do łuku, śmiesznie to wygląda, ale trzyma mnie fakt że do końca roku już będzie po wszystkim :) Za zabieg wszczepienia implantów razem z odbudową kości (1 tys zł) zapłaciłam 8 tys zł. Za wizyty kontrolne nie płacę. Pozdrawiam aparatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola1234567 Z tego co wiem to 400 zł i jeszcze ja noszę na dole i tam po zdjęciu założy mi taki drucik on też tam trochę kosztuję chyba 200 zł. Moja koleżanka miałam nie dawno ściągany aparat i musiała robić zdjęcia. Podobno ściąganie aparatu nic nie boli i trwa tylko chwile:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiaj83
Witam! Jestem tu nowa. Mieszkam w Irlandii i tu założyłam aparat 3 dni temu. Jestem uczulona na nikiel, więc lekarz dostosował aparat do moich potrzeb. Mam aparat bezligaturowy na górnej szczęce. Czy jest tu ktoś kto jest również uczulony na nikiel? Ah wspomnę o bólu. Po załozeniu nie bolało nic, jedynie mały ucisk na zębach czułam. Dopiero w nocy się zaczęło, gdy zaciskałam szczękę. Jem bardzo spokojnie, bardzo miękkie produkty. Jedzenie gotowanego makaronu sprawia ból, więc zupy miksuję :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu cisza..... MArii jak często masz wizyty u pani Kik? Zastanawiam się jak długo będę musiała nosić to coś do poszerzania.........to już tylko 3 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Justyska24 ulala la expander ;p ja mialam hassa to ma takie samo dzialanie nosilam ponad 4 mce jakze sie ciesze ze juz tego czegos nie mam :D:D ale teraz znow mam rotator wiec tez fajne nie jest ale nic sie nie boj kwestia przyzwyczajenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×