Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość stara raszpla wlasciwa
Skoro to przez aparat no to sorry, ale ona musi Ci to poprawic. Zaplacilas kupe kasy i teraz co, leczenie na Twoj koszt i aparat zdejmujesz? Musisz z nia stanowczo porozmawiac i powiedziec co sie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@tlen.o2
agaa 26 o kurcze to faktycznie cos nie tak u ciebie .. na twoim miejscu poszlabym sie skonsultowac z innym ortodontą i zapytala czy na pewno wszystko jest tak jak powinno , bo to niemozliwe zeby byl az taki nacisk oczywiscie bol jest na poczatku zalozeniu ale trwa przez 3 dni i jest do zniesienia a nie az tak jak ty mowisz ,poza tym teraz nagle masz je leczyc ? dziwne troche ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka--25
oo aga współczuje, teraz nie wiadomo co zrobić, czy zdjąć aparat i wszystko na marne! czy jakoś wyleczą ząbka i będziesz mogła nadal nosić aparat. Ja miałam zakładany 4 listopada i od tamtego czasu mnie również jedynka boli ale tylko jak ja naciskam, coraz mniej na szczęście ale czuję jak by się ruszała. Mam tak tylko z tym jednym ząbkiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) No ja już 6 dni w aparacie :) a 4 odkad zalozylam pierscienie (nie sa podpiete do luku jeszcze). Na szczeście ból robi się coraz lżejszy i już normalniej jem, oczywiście jeszcze skórek nie gryzę, ale nie jem też papek :) Narazie wydaje mi się, że jest wszystko tak jak powinno. Trochę poranilo mi policzki i usta od zamków ale naklejałam wosk i pomalu do wszystkiego się przyzwyczajam. Jeszcze nie miał mi kto porobić fotek, ale w weekend najpóźniej chcę porobić, żebym potem mogła porównywać efekty, na fotkach dużo widać :) Następna wizyta 22 grudzień :) Aga współczuje tego co Cie spotkało, ale dziewczyny dobrze mówią, idź do dentysty i innego orto i wypytaj czy to przez aparat czy już wcześniej nadawala się do kanalowego, no bo bez przesady, nie na marne zakładałaś przecież aparat .... bez sensu byloby teraz musieć go ściągać. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro mam dentystę,a ból w tej jedynce jest pulsujący i też boli przy dotknięciu jej nawet językiem a wieczorem boli jakby miała wyszczelić, i tak dziwnie mrowieje nie wiem czy ząb czy dziąsło:( za to 3,4,i 5 poszły w środek buzi przez co mam teraz bardzo mało miejsca w buzi bo już tak mam bardzo wąską szczękę,mąż już wściekły bo nie po to zakładałam aparat żeby miał mi popsuć zęby :( Dziewczyny a czy wy też macie ten ścisk w każdym zębie że nici nie idzie włożyć?Jest to dla mnie ważne bo jeśli nie to ja pójdę do innej orto żeby to sprawdziła,mam duży tyłozgryz i stłoczenia a bez tej jedynki jeśli jej nie uratuje to mam lipę z leczenia naprawdę jestem załamana bo teraz nawet nie umię normalnie złączyć zębów górnych z dolnymi i co ja zrobię :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Agaa, powiedz gdzie zakladalas aparat, to moze bedzie dla kogos przestroga i 2 razy sie zastanowi zanim pojdzie do tej orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
początkowo nici pomiędzy zęby włożyć się nie da bo bardzo naciska i boli, ale to mija po kilku dniach. Ja już nie biorę tabletek przeciwbólowych, choć lekko czuję jeszcze że coś nowego mam... minęło 6 dni od założenia aparatu. Aga ja bym Ci radziła jednak pójśc do kogoś innego i to sprawdzić, przecież inna ortodontka na pewno powie Ci prawdę co i jak, a ta u której zakladałaś będzie się bronić rękami, nogami byleby nie było na nią. Sprawdź to lepiej ... może nie wszystko stracone. Przecież nie po to wydałaś kasę, żeby teraz przerwać leczenie, musisz doradzić sie innej orto, ja bym tak zrobiła. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi do tej pory nić wejdzie tylko pomiędzy jedynki więc tak już zostanie. Wizyta jutro, ciekawe co z nimi zrobimy... Jakoś ta lewa jedynka nie ma chęci się ruszyć ;( Aga, to są zęby... leć po opinię do kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paplina
Do Aga- mnie też na początku bolało tak że nie mogłam wsadzić nitki. Później, po kilku miesiącach tak mnie jedynki zaczęły boleć i moja orto powiedziała że ząbki były za mocno ściągnięte. Ale poluzowała i było ok. Ja bym jednak poszła na Twoim miejscu do innego orto i niech Ci powie co uważa na ten temat. Aparatu bym nie ściągała bo nawet jak będziesz miała kanałowe leczenie to odepnie z łuku i poźniej podłączy na nowo, wydaje mi się, że nawet zamka nie będzie Ci ściągać :) No ale kanałówka łączy się z tym że będziesz musiała co jakiś czas tą jedynkę wybielać od wewnątrz, albo nałożyć licówkę, bo będzie to ząb martwy i będzie ciemnieć z czasem :/ (Bardziej się opłaca licówka bo masz na lata, a wybielanie wewnętrzne u mojej koleżanki utrzymało się przez nie całe 3 miesiace :/ a koszt rzędu 400zł za całość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja muszę wracać do orto jutro... poluzował mi się pierścień i łuk górny... drut całkiem wypadł wczoraj z pierścienia i odstawał :/ Na szczęście z ząbkami ok, jutro ro załatwię. Bywają wypadki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K....
Hej potrzebny mi aparat na stale ale nie chce isc do byle jakiego ortodonty jak znacie jakiegos dobrego w Koninie to plis napiszcie i jak wiecie jakie tam sa ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marrrtaaaaaaaaa2011
Hej dziewczyny. Czy ma ktoras z was aparat lingwalny? Za rok wychodze za mąż dlatego jest to jedyna opcja dla mnie bo chce miec piekne zdjecia a ze leczenie moze roznie trwac to nie moge ryzykowac i zalozyc zwyklego widocznego aparatu. Prosze o wszelkie info, rady i ewentualnie namiary na ortodonte w Warszawie ktory specjalizuje sie w tego typu aparacikach. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julilii
hej a miałyście tak że nie mieścił wam się język w buzi ?? ja sobie zaczęłam przygryzać język i nie mam na niego miejsca wogóle ciężko mi się przez to oddycha bo mam wąskie gotyckie podniebienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta a może załóż aparat kosmetyczny jak ja... bo skoro chcesz tylko lingwalny to chyba masz małą wadę, leczenie stalym aparatem widocznym mogłoby wcale nie trwać tak długo....przejdz sie do orto powiedz w czym problem i jak ona to widzi...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa112
Witam wszystkich ma 32 lata i pięć dni temu założyłam sobie aparat samoligaturujący kosmetyczny na górny łuk a po kilku miesiącach ma być na dolny. Zęby od zawsze były moim kompleksem (górne dwujki zachodzą na jedynki)choć wśród znajomych większość twierdziła ,że mam proste zęby. Myśle,że najgorszy ból mam już chyba za sobą choć na dal nie mogę zabardzo jeść ale to i może się schudnie przy okazji:). Niewiem nawet jaki mam rodzaj zamków(nazwa) bo z tego wszystkiego nawet nie zapytałam ortodonty.wkurzyłam sie troche jak wczoraj na necie przeczytałam o alternatywnej metodzie leczenia wad zgryzu clear aligner mniej uciązliwej niż aparat i tak sobie teraz myśle,że może sie pośpieszyłam nieco , mogłam bardziej rozeznać się z nowinkami ortodontycznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babyjaga
Dziewuszki kochane a miałyście po jakimś czasie noszenia aparatu miękkie zęby takie uczucie jak by były miękkie,bo ja od kilku dni zastanawiam się czy to przyczyna aparatu czy też to że mam zapalenie dziąseł i zastanawiam się czy mówić o tym orto żeby mnie nie wyśmiała dosłownie czuję jak by były "miękkie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa112
Słuchajcie czy któraś z was miała tak,że najpierw założono jej górny łuk a po 8 miesiącach dopiero dolny?, pytam bo u mnie ma tak być i boje sie ,ze puźniej dolna szczęka nie bedzie pasowała do górnej, pozatym górnyb łuk mam założony niesymetrycznie lewa strona kończy sie na 6 zębie podczas gdy prawa na 7. Czy któraś z Was tak miała? z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osa99
ewa112 , bardzo często zakłada się najpierw jeden łuk, a później drugi i właśnie po to żeby dopasować górę z dołem,a nie na odwrót, nie martw się, ja górny łuk miałam zakładany po 4 miesiącach od założenia dołu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa112
a aa to mnie ucieszyłaś w tej kwestii:) a czy któraś miała zakładany aparat tak niesymetrycznie jak ja? czyli tak jak już pisałam górny łuk po jednej str załozony jest do 6-zęba 7 i 8 ząb nie mają zamków podczas gdy druga strona załozona jest do 7-go zęba i tylko po tej stronie jeden ostatni ząb madrości nie ma zamka, dla mnie dziwne zapytałam co prawda orto i powiedział mi że tak ma być ale chciałam jeszcze z kims skonsultowac to. z góry dziekuję za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem... ja mam zamki do piątek + pierścienie na szóstkach a na siódemkach nic i chyba większość tak ma. Ale może masz jakąś asymetrię... nic bez powodu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marunka001
DO Marii2624: O ile dobrze pamiętam to leczysz się w Jaśle w Ortho-Clinic prawda? Powiedz mi, bo też masz łuk podniebienny, po co to jest? Również lecze sie u pani K. i aparat mam od dwóch tygodni a łuk od soboty ale nikt mi nie powiedział po co to mam nosić i jak długo a zapytać zawsze zapominałam przez stres chyba ;) mam nadzieje że Ty mnie uświadomisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marunka, ja też leczę zęby w Ortho Clinic w Jaśle, ale u pani K. byłam tylko na pierwszej wizycie i wyciskach. Aparat zakładała mi już inna pani, a po tygodniu od zalożenia aparatu dostalam pierścienie i łuk podniebienny, mam go nosić kilka miesięcy i służy do poszerzenia szczęki :) w sumie górę mam juz 3 miesiące, a dół prawie 3 tygodnie. Na wizyty chodzę teraz do p. Anetki :) Na wizytę mam niby zjechac 22 grudnia, a Wy kiedy macie terminy nastepne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to u mnie było identycznie, jedna czy dwie wizyty u pani K a zakładanie zamków i łuku u innej. Następną wizytę mam 21 stycznia ale to się jeszcze okaże kiedy zjade na weekend po świętach i pewnie też do p. Anetki będę chodzić ;) a z tego co przeglądałam neta to wyczytałam, że łuk jest zwykle zakładany na utrzymanie przestrzeni, no ale skoro mówisz że ma poszerzyć szczękę to wole Twoją wersje :D Dzastus powiedz mi jeszcze jak radzisz sobie z jedzeniem? Bo dla mnie to istna katorga :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@tlen.o2
dzisiaj mam rocznice hihii ,rok z aparatem :D:D:D ciekawe ile jeszcze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rok- gratulacje :) Z jedzeniem normalnie nawet sobie radzę, czasami coś bardziej zaboli, bo zdarzają się dni, że bardziej ciągnie któregoś zęba. Ja chyba jem wszystko... mimo, że nosze koszmetyczny i na górze i na dole :) Bardzo bolą Cię zęby przy jedzeniu? Ja ostatnio jadłam taką świeżą bułę i miała dosyć twardą skórkę, ugryzłam przodem i poczułam coś dziwnego, tak jakby coś zgrzytnęło czy coś, myślałam, że odpadło mi może zamek, ale wszystko się trzyma :) Jem fryty, schabowe, pizze... wszystko. Największy problem mam jak gdzieś wyjść chcemy i później kombinuję jak mam to wszystko podoczyszczać. Bułki z Maca są np. bardzo klejącę, a składniki pizzy tez mogą nieźle udekorować uśmiech :D NApisz o co dokąłdnie Ci chodzi z tym jak sobie radzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi dokładnie chodzi o łuk bo do aparatu się już po tygodniu przyzwyczaiłam i wszystko jadłam normalnie i nawet z MCd nie miałam problemów :D tylko teraz od nowa łuk, wszystko sie przylepia a jak chce odlepić to językiem zawsze przejadę nieźle po drucie że konam normalnie. Czy to tez jest po prostu kwestia przyzwyczajenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@tlen.o2
Marunka spokojnie ,kwestia przyzwyczajenia z lukiem tez mi tez wszystko utykalo w luku ale przyzwyczaisz sie i do tego p[ozdro ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka--25
Dziewczynki mnie również czeka luk :( tylko nie wiem kied, może teraz 20 grudnia na wizycie. Nie mogli założyć mi zamków na górne trójki bo by się nie zmieściły, także luk to jedyne rozwiązanie :( Aparat nosze nie cały miesiąc ale już się przyzwyczaiłam i jest wszystko ok :) damy rade a potem będziemy miały piękne uśmiechy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×