Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość stara raszpla wlasciwa
Paskudne te wasze usmiechy z tymi aparatami :-0 chyba sie nie zdecyduje :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
stara raszpla : Oj jesli od poczatku az tak ci sie nie podoba usmiech z aparatem to wydaje mi sie ze nic z tego nie bedzie , ja nie mialam takich obaw , a nawet podobaly mi sie ludziska z aparatami zatem bylam zdecydowana :D teraz oczywiscie mi nie przeszkadza, ale wolalabym go nie miec :D I powiem Ci, ze teraz to zdjecie to jest naprawde nic.. gdybys mnie zobaczyla jak mialam zalozony hassa i zrobila mi sie taka duuuza szpara miedzy jedynkami to normalnie rozpacz jak wtedy wygladalam :D Jest jescze jedno rozwiazanie dla Ciebie skoro tak Ci sie nie podobaja metalowe usmiechy , mozesz zalozyc aparat od wewnetrznej strony ,lub aparat krysztalowy ,chociaz sa masakrycznie drogie :P:P pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Marii : oj taaam nie opowiadaj przeciez masz juz sliczne zabki :D u mnie jest jescze taka szparka widoczna tam na zdj ktora zostala mi jescze po hassie,ale trzeba byc cierpliwym , no i ja musze chodzic w tych wyciagach taki obciach.. :D bo glownie to mi chodzi o naprawe zgryzu ,ale nie wiem czy ten aparat mi pomoze,bo jak narazie to nie widze zmiany, czas pokaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla wlasciwa
Nikola, sory jesli Cie urazilam i dzieki za wypowiedz. Bylam wczoraj u ortodontki i powiedziala bardzo szczerze ze zgryz mam prawie idealny a te zmiany o ktoremi chodzi beda bardzo kosmetyczne, a leczenie dlugotrwale no bo jednak chodzi o szostki a nie o jedynki. mam czas na zastanowienie sie. Na razienie wiem, czy wytrzymalabym z blachami i to uczucie ze ciagle mam cos w buzi :-0 najlepje gdybym wstawila zdjecie swoejgo usmiechu ale nie wiem jak sie to robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
stara raszpla nie nie urazilas :D:D:D ja sie nie przejmujee :D Kurcze to zazdroszcze Ci prawidlowego zgryzu bo wlasnie przy tym jest najwiecej zachodu :D Ja jak zdecydowalam sie na aparat to znajomi powiedzieli ze sobie sama ubzduralam ze mam krzywe zeby bo w sumie to az takie krzywe nie byly , ale teraz naprawde nie zaluje bo widze roznice na fotkach ze jest o niebo lepiej :D a zdjecie mozesz umiescic na fotce i wkleic tu linka :) pokaz zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla jednego będzie to coś normalnego, a dla innego nie.. szczerze to pierwszy raz spotykam się z opinią że to coś paskudnego, no ale ok:D Jest to najzwyklejsza rzecz 'lecząca' zgryz. Mi też nie podoba się wiele rzeczy ^^ U mnie nie było innego wyjścia, ale co mi zależy założyć aparat na 1,5 roku, przecież nie mam go na zawsze :) A też przez kilka lat go nie chciałam... @stara raszpla To bierz najmniej inwazyjną opcję, sama piszesz, że aparat to nie jedyna opcja, więc go skreśl :P Nie znam się na leczeniu szpar więc nie doradzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla
Marii, do mostow nalezaloby opilowac zdrowe zeby, ortodontka powiedziala ze szkoda to robic bo pozbawia sie zdrowe zeby naturalnego szkliwa. Inaczej gdyby byly leczone kanalowo, ale u mnie nie byly. Nikola jak mi sie uda to wstawie tu fotke. Dzieki za wszystkie wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam piłowany chyba każdy ząb (łącznie z trzonowcami) i wszystko z nimi ok. No ale wiadomo, różnie to się dzieje. Wychodzi na to, że aparat nie, mosty nie bardzo, implanty nie. Jeszcze jakieś opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla
No jest jeszcze opcja zostawienia tego tak jak jest i tylko dbac o zeby i to wszystko. A czy mozna palic gdy sie nosi aparat? Niestety ja pale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara raszpla
No jest jeszcze opcja zostawienia tego tak jak jest. A czy mozna palic gdy sie ma aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oska99
stara raszpla, można,ale osad będzie Ci się osadzał między zamkami itp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zossia
@Lena1982 zupełnie sie z Tobą zgadzam. Mi już jakiś czas temu założyli aparat. Troche ciśnie i oczywiście jest to mnóstwo kasy. Ale ciśnie bo działa i ząbki mi sie prostują no a kasa - to wiesz, inwestycja na całeżycie. Ja też byłam w Orthosie. Bardzo miłe panie. Fajne, ze mozna sobie wybrać kolory gumek na aparat i zadawać pytania i wszystko jest jasne. A w ogóle, wiedziałyście, że my na codzien zupełnie źle myjemy zęby?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zossia
@Lena1982 zupełnie sie z Tobą zgadzam. Mi już jakiś czas temu założyli aparat. Troche ciśnie i oczywiście jest to mnóstwo kasy. Ale ciśnie bo działa i ząbki mi sie prostują no a kasa - to wiesz, inwestycja na całeżycie. Ja też byłam w Orthosie. Bardzo miłe panie. Fajne, ze mozna sobie wybrać kolory gumek na aparat i zadawać pytania i wszystko jest jasne. A w ogóle, wiedziałyście, że my na codzien zupełnie źle myjemy zęby?!! Prostujcie zęby bo ładny uśmiech działa na wiecie kogo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
zossia : czemu zle :> ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zossia
no źle, bo za krótko, niedokładnie. Trzeba kręcić kółka i tak jak zmiotką wymiatać to co tam siedzi, te wszystkie bakterie. I trzeba płukać płynami do jamy ustnej, zeby bakterie zabić juz na zawsze. własnie panie ortodontki wytłumaczyły mi jakie błędy popełniam. polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
Zosia : jeeeeeeee taaaam :x:x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, sorki, że tak długo nie pisałam. Obie macie śliczne ząbki już, choć nie mam porównania jakie wcześniej były. Jak dowiem się jak, to wkleje mój górny luk, bo narazie tylko tam mam aparat, dół bez aparatu jest tak straszliwy, że chowam go jak tylko mogę, a nie żeby go jeszcze gdzieś do neta wysyłać :P pokażę Wam dół jak już będzie aparat...może :P naprawdę głupio mi. Nadal czekam co z moją górną lewą dwojeczką, tą co za bardzo wyszła jedną stroną w przód, nadal jest przed jedynką, ale mam wrażenie że tył tej dwójeczki zaczyna iść bardzo powoli też ku przodowi, więc może to wszystko sie uloży tak jak chcę. Problem mam tylko jeden, od niedzieli mam straszne bóle (chwilowe ale silne) mojej szóstki, która jest w pierścieniu. Czuję tak jakby był bardzo bardzo zepsuty ząb w środku i nagle sie odzywał, czytałam na innym forum, że może to być zapalenie od pierścienia, ale niestety nie zjechałam jak miałam okazję i teraz muszę czekac na wizytę aż do 10 listopada. Płucze płunami i non stop szoruję zęby, długo i dokładnie, najgorzej jest jak tylko dostanie się tam cos slodkiego, wczoraj np bardzo zabolał mnie przy jedzeniu chałki z dżemem, który wcale nie był slodki....sama nie wiem, mam nadzieje ze nic powaznego i ze przy bardzo dokładnej higienie to minie, bo ząb leczony byl 2 razy przed zalozeniem aparatu (raz u jednej, a potem poprawiala po niej inna, bo wyleczony byl powierzchownie). Zobaczymy jak to bedzie. A co do osób które sie zastanawiają czy zakładać aparat, nie ma nad czym sie zastanawiać, ja mam kosmetyczny i widać go dopiero z bliska, naprawdę, jest prawie niewidoczny :) a efekty na pewno będą :) ja nie żałuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra macie linka pod moimi wypowiedziami www.garnek.pl/dzastus tam wkleiłam moje straszne zęby. Jak obczaicie to je usunę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaxD
heej, jestem nowa. w grudniu będę miec aparat typu hyrax lub hassa. chcę wiedzieć czy w nim się sepleni ? jesli tak o jak dlugo ? :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hyrax podjęzykowy... kto to wymyślił? podrażnione wędzidełko języka! Język wykonuje niezłą ekwilibrystykę, żeby tylko nie urazić wrażliwych miejsc. Górny hyrax nie jest taki tragiczny, jednak po przebudzeniu jakiś czas zostaje po nim odciśnięty ślad. Dolny hyrax to prawdziwe cholerstwo. Na chwilę pomaga solcoseryl( co za ulga!). No i jakiś przeciwbólowy(ibuprofen). Poza tym płukanki ziołowe: szałwia, rumianek, dentosept no i żel sachol. Do tego B compositum. Ale co będzie dalej z dolnym czas pokaże. Ciekawe jak ludzie sobie z nim poradzili. Możliwe to, że jest źle wyprofilowany? Przecież taka trauma dla języka przez kilka miesięcy to jakiś koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oska99
dominikaxD ja nosiłam hassa przez 4 miesiące i przez ten cały czas sepleniłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
dominika : Ja miałam hassa jejku nie zazdroszcze Ci :D ortodontka powiedziala mi wtedy ze bede miala to przez 3 mce a okazalo sie ze mialam 5 mcy :D:D ale wszystko do zniesienia ,seplenilam kilka dni a pozniej juz jest ok :D najgorsze dla mnie bylo to jak wygladalam zrobila sie taka mega wielka szpara miedzy jedynkami :) ale nie masz sie co zrazac u kazdego jest to inaczej dasz rade :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
dzastus a widze ze u ciebie tez jest jakis metal na podniebieniu heh :D:D to jest hyrax? bo ja mialam hassa ale wygladalo to troche inaczej :) , a duzo placilas za aparat kosmetyczny ? dlugo juz nosisz? fajnie bo tak niewidac takiego zelaznego usmiechu , ja czasem widze wzrok ludzi wgapiajacych sie w moje zeby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaxD
rany dzięki wielkie podniosłyście mnie na duchu.. ;) ale najbardziej mnie martwi to ze będę sepleniła ;// raany ;/ chociaż ja bd miec na podniebieniu ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
dominika tym akurat sie nie przejmuj kilka dni i przyzwyczaisz sie a pozniej juz nie bedziesz seplenila ,chociaz potem mowi sie minimalnie inaczej ale to juz nie seplenienie :) trzymam kciuki daj znac jak ci zaloza to zelastwo :D wiesz ja sie tak cieszylam jak mi zdjela orto hassa a potem zalozyla rotator -po tym sie dopiero seplenilo i plulo masakra jakas hah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest taki najzwyklejszy z mozliwych łuków podniebiennych, drucik i tyle :) ps. trzeba usunąć fotki z garnka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a za kosmetyczno- metalowy (bo na 2 zebach mam zwykly) placilam 1600zł. Na dół zakładam niestety zwykły, ortodontka nie zgodziła się na kosmetyczny przy mojej srasznej wadzie....... :( zakładam 10 listopada za 1400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
dzastus fotki zabkow widzialam ale wcale nie masz takich zlych jak mowilas :D:D o kurczeee to malo zaplacilas za ten kosmetyczny , ja zaplacilam w sumie 3400 zl za gore i dol < w tym wliczony hass i rotator> do tego wizyty zazwyczaj co miesiac 70 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, a ja nie zdążyłam zobaczyć Twoich ząbków ;P Ja mam wizytę 14.11.. zobaczymy, co dr powie:D Moja jedynka stoi twardo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolawkisielu
a ja zapraszam wszystkich na mojego nowego bloga, bede wszystko dokumentowac, i wrzuac wszystko co znajde w necie wygrzebane posrod tysiecy bezuzytecznych informacji... www.zadrutowana.blox.pl godziny spedzone na forach w poszukiwaniu odp sklonily mnie do tego, zeby zebrac te wszystkie newsy w jedna calosc... zyczcie powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×