Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

aparatka06.... mam zapalenie zatok, wiec najwczesniej pod koniec przyszłego tygodnia pójdę. Na razie się nie umawiam, bo dziś prawie wróciłam się rano z zajęć, gorączka.... ;/ Dodam, ze mam bardzo poważna wadę, zdjęcie telemetryczne rozstrzygnie, czy będzie aparat, czy operacja. Podam, jak coś ceny aparatów, z tego co widziałam na fb, to wada nie ma wpływu na cenę- sam dr sie wypowiadał. Jezeli obędzie się bez skalpela, to będę miała dwa aparaty: najpierw pierwszy przez 4 miesiące na rozszerzenie szczęki, następnie ten tradycyjny na zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos korzystał z usług firmy ratalnie.com na zabiegi medyczne? Chciałam sie dowiedziec, czy mozna zauifac tej firmie i jakie maja oprocentowanie? Pytam zapobiegawczo, bo coś czuje, ze szybko będę musiała założyć aparaty, a do tego jestem w trakcie leczenia zębów, koniecznie muszę usunąć ósemkę i pewno scalling przed założeniem aparatów będzie wskazany. Nie da się ukryć, ze to są wszystko koszty. Aparat chciałam początkowo założyć pod koniec przyszłego roku., ale domyślam się, ze to będzie już jakiś styczeń. nie wiem, ile czeka sie na wykonanie aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka0610
A czy u dr Radlinskiego tez mozna leczyc zeby? czy on zajmuje sie tylko aparatami? Ja tez jestem ciekawa tej firmy ratalnie... Bo niestety koszt aparatu przekracza moje mozliwosci finansowe :( i fajnie by było rozłozyc to na raty... Ok to jak cos to czekam na info :) i mam nadzieje, ze obedzie sie bez zabiegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka0610
aaa filozofka a co do oprocentowania to jak wejdziesz na ta strone ratalnie.com to znajdziesz po prawej stronie taki kalkulator do przeliczania i wpisujesz kwote i czas spłaty i Ci wylicza ile dokladnie bys musiala splacic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filolozka jak już, do filozofki mi daleko. Nie wiem, czy Pan dr wykonuje tam tez normalne zabiegi stomatologiczne, ja mam swoja dentystkę, wiec sie nie martwię. Coś mi się wydaje, że pani z pokoju obok wykonuje stomatologię ogólną. Jak byłam, to włąsnie jakiś pacjent do niej wchodził. Nie znasz kosztów leczenia? Na stronie na facebooku, jak wpiszesz ortorad i znajdziesz zdjecia aparatów, to pan dr napisał ceny. Jednak ja nie chcę estetycznego metalowego, tylko ten najzwyklejszy metalowy, żeby koszty były jak najniższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym, jak nawet tam nie będzie stomatologii ogólnej, to na Tansmana 1 jest jakiś stomatolog (pani) i dalej na tej samej ulicy tez- jest duży plakat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola --- super, że już niedługo będziesz miała ściągany aparat. powiedział Ci tak orientacyjnie kiedy? Mi dopiero w grudniu minie rok od założenia... a nosić miałam 3-3,5 lat :/ Teraz byłam na kolejnej wizycie, i znów mi tylko coś z dołem robił, wymienił chyba łuk i coś tam pozakładał bo mi zęba przesuwa, a góry mi nie ruszał od 2 miesięcy chyba. Kolejną wizytę mam 30.11 2X2-- a jak tam u Ciebie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
akashnet jednak jeszcze nie .. znaczy prawie ,teraz jeszcze troche skorygowanie zgryzu poprzez te noszone wyciagi te glupie gumki ktore nieraz sciagalam teraz musze nadrobic,ale zeby sa juz proste , przy zakladaniu aparatu ortodontka powiedziala ze bede nosic rok moze poltora.. a nosze juz prawie 2 lata .. a potem znow retencyjny ,a najbardziej boje sie ze po zdjeciu wyrosnie mi osemka i pokrzywi wszystko bo i tak moze byc ,,to bylaby masakra . A ty 3,5 roku przewalone pierwsze slysze zeby ktos tak dlugo nosil staly :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..2x2..
Mnie jutro mija rok od założenia dołu... Mam chwilowo dość... zęby bolą mnie każdego dnia, na przemian w konfiguracjach dowlnych, góra, dół, prawa, lewa... czuje, źe pracuje, widzę, że przerwy po usunietych zębach stają sie coraz mniejsze, ale dyskomfort jest coraz trudniejszy do wytrzymania... Po każdej wizycie mam tydzień z głowy, tabletki i miękkie jedzenie...ehhh Kryzys jakiś mnie dopadł czy dam radę kolejny rok wytrzymać... Przeżyłam ekspander, ale codzienny ból też jest straszny.... Poprzedni aparat bez usuniętych zębów to było nic w zderzeniu z tym co jest teraz...:/// a potem 4 lata retencji.... Nie wiem jak tyle lat wytrzymasz....podziwiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
2*2 dziwne ze zeby az tak cie bola ze musisz tabletki zazywac ,chyba powinnas to zglosic do ortodonty , mnie zeby bolaly ale tylko z poczatku przez pierwszy tydzien tez wtedy jadlam tylko jogurty itp ale pozniej juz przyzwyczailam sie i nic nie bolalo ,wogole dziwne bo mnie nawet po zmianie luku rzadko kiedy zeby bola :D:D a slyszalam ze niektorzy odczuwaja bol wlasnie po zmianie luku . Tez zastanawiam sie nad ta retencja i jestem troche przerazona ze znow cos bede musiala nosic . To juz tak dlugo trwa ze chcialabym naprawde zdjac wszystko z tych zebow prawie 2 lata a mial byc rok ... Oj gdybym teraz wiedziala co mnie czeka przed zalozeniem z tym hassem ,dziura miedzy jedynkami potem rotatorem to nie wiem :D:D najgorsze za mna jeszcze troche musze wytrwac . 13 grudnia mam wizyte moze wtedy czegos sie dowiem ,myslalam ze na swieta bede juz po ale chyba jednak nie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 2X-2 dziwne, że tak bardzo Cię bolą te zęby. Ja miałam bardzo dużą przerwę między 7 demką a 5 tką, i do tej pory mi przesuwa i widzę dużą różnicę, już prawie jest na miejscu, ale rok czasu to trwa juz, ale zęby mnie nie bolą, nawet jak mi łuk zmieni nic zero bólu. Najgorsze dla mnie to był ten hass. ale ogólnie mam kryzys już, rok mija a ja bym chciała zdjąć już.... Nie wiem czemu tak mam od jakiś 3 miesiecy, że mnie ten aparat " meczy" i denerwuje i nie ma to zwiazku z bólem. MI tak leci od wizyty do wizyty. Teraz mam 30.11 wizytę. Póki co już drugi miesiąc chodzę bez wyciagu, ale co wizyte mówi że wrócimy do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa0901
Witam Was! Noszę aparat stały na górnej szczęce od 3 miesięcy i dziś, podczas wizyty, dowiedziałam się, że mam mieć założony jakiś drucik na podniebieniu. Może ktoś wie, w jakim celu zakłada się owy drucik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa0901
I czy będę musiała za to dodatkowo płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chooco
od tygodnia mam po raz drugi założony hyrax, już drugi dzień mam przerwę pomiędzy górnymi jedynkami (za pierwszym razem przerwa zrobiła mi się po 2 tygodniach,niestety oderwała mi się jedna strona aparatu...), codzienne przykręcanie nie sprawia mi przyjemności, za każdym razem mam obawy,że znów się odklei... :( miał ktoś taki przypadek,że musiał się obejść bez aparatu krzyżowego,bo niestety się odklejała jedna strona? nie podejmę się założenia tego po raz trzeci,a jednocześnie mam małą szczękę i on ma mi ją rozszerzyć... jednocześnie na dole mam już szynę i ładnie poprawiają mi się te ząbki,tylko góra sprawia mi przykrości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie.....?
Witam, mam pytanie. Czym się kierować przy podkręcaniu aparatu? Są tam strzałki i teraz nie wiem czy podkręcać zgodnie z kierunkiem strzałki, czy wręcz odwrotnie? Bo cos mi się tu nie zgadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filolozka89
Chooco, ile zapłaciłas za aparat na rozszerzenie szczęki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
do Pytanie? To podkrecanie jest bardzo wazne bo jesli bedziesz zle podkrecac to pozniej bedziesz podkrecac jescze raz od nowa wiec najlepiej podejdz do ortodonty i dopytaj ,szkoda marnowac czasu , ja mialam 28 podkrecen ale ortodontka juz na poczatku powiedziala zeby przyszedl ze mna ktos z rodziny kto moglby mi to dokrecac bo samemu troche ciezko i tak tez zrobilam , takze mi to dokrecala osoba z rodziny ,ktora zostala wczesniej przez ortodontke przeszkolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola198734@o2.pl
filozofka 89 Czasami aparat do rozszerzenia szczeki jest doliczany na samym poczatku kiedy caklada ci aparat wtedy nic nie musisz doplacac , ja doplacalam 300 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chooco
** filolozka89 aparat krzyżowy kosztował mnie 600zł... jak na razie spisuje się dobrze,może klej mocniejszy? uważam jak mogę,żeby się nie odkleił znów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za hassa dokładnie rok temu w grudniu płaciłam 1250 zł :/ i też mialam 28 przekręceń. w piątek mam wizytę ciekawa jestem czy znów mi bedzie kazał wrócić do tych wyciągów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filolozka89
ja pierdziu, az sie boję jakpójdę :] powiedzcie mi, druga wizyta, czli ustalenie planu i leczenia ni jest jeszczze wiazaca,prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chooco
myślę,że jeśli nie masz jeszcze aparatu na ząbkach to nic Cię nie wiąże:) choć mnie się ortodontka pytała jaki aparat chcę (mam bezligaturowy na dole,szynę na górze będę mieć gdy zdejmę hassa). Zacytuję info z jednej stronki: "Terapia ortodontyczna powinna być jak najbardziej efektywna i wydajna, oraz musi dawać pacjentowi duży komfort leczenia. Technika bezligaturowa to kolejny krok w rozwoju ortodoncji polegający na zamykaniu łuku w szczelinie zamka za pomocą specjalnej klapki, a nie przywiązywaniu go gumką (tzw. ligaturą). Łuk przesuwa się swobodnie eliminując znacznie tarcie, zwłaszcza w początkowej fazie leczenia. Dla pacjenta oznacza to krótszy czas noszenia aparatu, mniejszą ilość wizyt kontrolnych, oraz minimalne dolegliwości bólowe. Również higiena jest łatwiejsza gdyż nie ma elastycznych ligatur które utrudniają usuwanie nagromadzonego osadu." Aparacik droższy,ale zamiast 2 lub 3 lata mam go nosić góra 1,5 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej byłam dziś u orto i znów cały czas mi coś przy dolnej szczęce robił, dał mi jakiś haczyk na dolnych zębach i znów mam wyciągi tym razem mam je zakładać na zamkach i pierwszych haczykach, tak jakby miały "ciągnąć" szczękę w prawo... Nie wiem czy nie będę musiała usuwać jednego zęba, mam na dole koronkę na "piątce" i co 3 msc robię zdjęcie tego zęba i niby powiedział, że jak nic się nie będzie dziać to nie będziemy go wyrywać... zobaczę co mi powie... ale widzę że chyba "łatwiej" by mu było jakby tego zęba nie było. rok z aparatem i mam dość... a perspektywy ściągnięcia na ten monet ŻADNEJ ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filolozka89
No nie, bo dopiero byłam na pierwszej wizycie, tzn. wstępne rozpoznanie i zdjecie rtg panoramiczne. Wada jest na tyle powazna, ze dr powiedział, ze musze zrobic jeszcze zdjecia boczne czaszki, wtedy dopiero da diagnoze. Moje obawy wynikaja z faktu, ze chce założyc aparat dopiero w wakacje, nie dam teraz rady finansowo. Poza tym czekają mnie praktyki w szkole, a ten aparat an rozciągniecie szczeki jest bolesny, tak mnie dr ostrzegał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filolozka89
Ile kosztuje drga wizyta u ortodonty, to znaczy: opracowanie planu leczenia i wybór ewentualnego aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* miało być te wyciągi zahaczam na pierścieniach i pierwszych haczykach ja za analizę tego zdjęcia panoramicznego i opracowanie planu leczenia płaciłam 150 zł. a wizyta co miesiąc 180 zł, ale to oczywiście wszystko zależy indywidualnie od ortodonty. Ten do którego ja chodzę jest drogi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viola31
długo szukłam w sieci odpowiedniej kliniki i metody, która pomoże mi rozwiązać problem krzywych zębów - dodam, że na samą myśl o tradycyjnym aparacie robiło mi się słabo... i znalazłam Ortodenta. Leczyłam swój zgryz metodą nakładkową - Clear Aligner! Polecam! Doskonałe rezulataty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chooco
** filolozka89 moja orto powiedziała,że aparaty typu hyrax,hass rozciągające szczękę lepiej zakładać w okresie zimowym,uważam,że miała rację,z tym metalem w wakacje będziesz się męczyła. Lepiej już we wrześniu może zacznij... On sam w sobie nie jest bolesny,ale w sumie go nie lubię,wciąż ciężko mi wymawiać 'ki' 'ni ' i wszystkie polskie zmiękczenia, Jedyny plus - uważam z jedzeniem,jem bardzo powoli i małe kęsy,rozdrabniam,żeby mi się hass nie odkleił, no i schudłam ze 3 kg :) Sama go przykręcam codziennie. Na początku myślałam,że nie dam rady i są straszne nerwy,ale teraz to już na spokojnie dzień dnia staram się o podobnej porze przykręcać. Odliczam dni,jeszcze 10 przykręceń:) Też miałam na drugiej,czy trzeciej wizycie zdjęcie - panoramiczne całej szczęki,a potem jakieś boczne,które dało obraz mojej całej wady zgryzu. a ceny to już zależy od ortodonty,czasu jaki Ci poświęci i faktu,co będzie robił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×