Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość matrioszka23
kornelcia zdaj jutro koniecznie relacje !! :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja w koncu dotarlam do tego grona, bo mialam klopoty z kompem i nie moglam znalezsc;p a dzis po 5 miesiacach noszenia aparartu na gore jest lepiej, a dzis mi zalozyli dól... :( BOLI!!!!! Przygnebia mnie widok i ten bol ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dziewczyny z powaznym pytan
a próbowałaś czyścić zęby za pomocą irygatora ? nic nie wyczyści ich lepiej !! drogi sprzęt ale godny polecenia wszystkim co noszą aparat !! a może masz po prostu jakiś stan zapalny ? czemu nie powiedziałaś o tym swojej orto ? powinna się na tym znać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam o irygatorze, ale za 3 miesiące mam mieć zdjęty już aparat, więc nie ma sensu wydawać kasy... a ortodontce nic nie powiedziałam, bo bardzo mnie to krępuje... :( naprawdę nikt nie ma podobnych problemów? a co z porannym oddechem, niesmakiem w ustach- też tylko ja mam tę "przyjemność"? :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wszystkim! Mam pytanko do Was!Chcialbym sobie zalozyc aparacik przezroczysty ale wiekszosc mego czasu spedzam za granica(studia w Hiszpanii). Z tego powodu nie bede mogl regularnie chodzic na wizyty do ortodonty, ktory zrobi mi taki aparacik! Pytanko nastepujace: Czy jest mozliwe chodzenie na wizyty do innego ortodonty niz ten , ktory zalozyl aparat i kontroluje przebieg leczenia? Dziekuje serdecznie za Wasze odpowiedzi! Pozdrawiam serdecznie Grzesiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrioszka23
I jak tam kornelcia wizyta ???? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was, moi drodzy pytanie: (szczególnie do tych, już po zdjęcu aparatu) ile około nosiliście? i jaką przy tym mieliscie wade...? Bo ja sie boje, ze bede do konca zycia normalnie nosila... Ten czas sie tak wlecze i wlecz, a mam dopiero 16, no prawie 17 lat, wiec taka stara nie jestem :P a nosze juz gore 5 miesiecy, a dol od wczoraj... Dzieki za odzew~:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelcia
Hey matrioszka23 ;) Hey Aparatki! Nie byłam jeszcze u Ortodonty, bo okazało się, że w ten dzień go nie było. Teraz muszę chodzić regularnie do dentysty, bo muszę szybko wyleczyć ząbki ;) Wizytę mam na Wtorek :) Wiem, już, że będę miała aparacik ruchomy na górę i na dół chyba też. Nie mogę się doczekać :D A co z tym makaronikiem? Moim zdaniem makaron jest bardzo kleisty i może się poprzyklejać do aparaciku :) Ja tak sądzę :) A z tą śliną i przykrym zapachem? Myślę, że coś jest nie tak, więc lepiej powiedz to dentyście lub ortodoncie :) Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! tez mnie ten makaro zaciekawil, ze sosy moga farbowac gumki to rozumiem, ale makaron?? dziwne!:( co do zapachu...mam tez ten problem!:( i postanowilam zapytac o to orto!to chyba najlepszy sposob!powazne pytanie rozumiem cie!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złamana
Mam aparat ruchomy na górę i na dół od jakiegoś tygodnia. Orto tak mi go ściaśnił, że czuję jakby zaraz zęby miały mi poodpadać. To okropny ból i zastanawiam się czy to normalne!? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowe gumki
pewnie ze normalne, mi sie tak sciesnily zeby ze nie moglam miedzy nimi nici dentystycznej wbic, ja po zalozeniu bylam calkowicie zalamana, zalowalam ze zalozylam aparat, po tyg wszystkie dolegliwosci (bol w trakcie jedzenia, pokaleczone policzki i jezyk) minely, teraz czuje sie jakbym wogole nie miala aparatu;) problem - z byle jakiego powodu mnie naciaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolciaa17
witam wszystkich mam 17 lat i ogromny dylemat! moje ząbki nie są aż tak straszne ale jednak wymagają korekty. byłam na konsultacji i pani ortodontka powiedziała ze musiałabym mieć rozszerzoną górną szczękę (nie pamiętam nazwy ale to miałaby być chyba jakaś śruba). Tego się najbardziej obawiam! czy ktoś mógłby mi przybliżyć jak to wygląda, czy boli i czy daje duży dyskomfort? Byłam przekonana co do założenia aparatu ale przeraziło mnie to poszerzanie szczęki i teraz poważnie zwątpiłam. Proszę o rade! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowal
hejka wszytskim,od 2ch dni nosze aparat ruchomy i ciagle mi sie rusza i wypada w nocy(a go dokrecam)moze byc z nim cos nie tak?bo boje sie ze ten aparat nic nie daje,prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelcia
Hej Kowal! Powinnaś pilnie pójść do swojego Ortodonty! Absolutnie nie powinnaś sama sobie dokręcać aparatu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Kowal aparat w pierwszyc dniach może wypadać w nocy ,ważne jest aby dużo nosić go w ciągu dnia,a sruby proponuję nie podkręcać tak często bo może nie wejsc na swoje miejsce Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowal
dziekuje kornelci i romkowi:)a ile mniej,wiecej nosi sie taki aparat ruchomy?bo moja ortodontka nie chciala mi powiedziec(nawet w przyblizeniu)a jak juz bede mial staly aparat to bede mogl w nim grac w pilke,bo jetsem pilkarzem i nie iwem jak to bedzie Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiiia
Kowal, to chyba zalezy od tego jakie zadanie ma spelniac Twoj aparat ;) moj ruchomy ma 3 funkcje: rozszerzyc gorna szczeke, cofnac dolne trzonowce i wyleczyc cofnieta żuchwe (mam aparat ruchomy twin block - Romek na pewno wie o co chodzi ;) ) i bede go nosila 6-9 miesiecy. Po miesiacu noszenia juz widac efekty! Pozdrawiam i zycze wytrwalosci, ruchomy aparat jest o wiele bardziej męczący niz staly :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrioszka23
Aniiiiu [kwiatek} mozesz napisac cos wiecej o tym aparaciku który nosisz?? ile za niego zapłaciłać?? czy mozesz normalniew nim funkcjonować ?? ( mowić jesć) i jak ludzie regauja na to cudo za wzselkie informacje jakie Ci tylko przyjda do głowy dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
Już pisze :) zapłacilam za niego 1000 zł. (gora i dól) i myslalam, ze sie do niego przyzwyczaja ale niestety nie potrafie w nim normalnie funkcjonowac :( nosze go tylko w domu, nie umiem z nim mowic, wygladam idiotycznie przez te nakładki, ktore zasklepiają sie wymuszając wysuwanie sie żuchwy do przodu ;) gdyby nie one - tzn. gdyby to byl zwykly aparat ruchomy to na pewno bym sie przyzwyczaila. Ale tak to po prostu staram sie go nosic jak najdluzej, czasem nosze cala dobe, czasem 16 godzin na dobe. Jak gdzies wychodze to zawsze go zdejmuje :P staram sie tez w nim jesc ale to naprawde bardzo trudne. Generalnie jestem załamana tym aparatem i pociesza mnie tylko to, ze juz widze efekty a mam go dopiero miesiąc. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrioszka23
dzieki za odp 🌼 mam jeszce pyt- ile masz lat i jaka masz wade ?? a pózniej bedziesz nosić aparat stały???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowal
Aniiiiiu ja mam cofniete 2 dwojki bardzo i taz nosze aparat,zeby te zeby mi sie wyrownaly(z gory zebow nie bede mial usowanych)to bede tyle ile ty nosic czy wczesnij mi zdejma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniiiiia
Kowal, nie mam zielonego pojecia ;) Mysle, ze bedziesz nosil miedzy 6-12 miesiecy ale nie jestem ortodonta wiec 'strzelam' :P na pewno im wiecej godzin na dobe bedziesz nosil swoj aparat tym szybciej to wszystko pojdzie, najlepiej nosic bez przerwy ale z doswiadczenia wiem, ze to bardzo trudne :o Matrioszko, mam 20 lat i bede potem nosic aparat stały. Mam lekko cofnieta żuchwe, za mała górna szczeke, poza tym chce uniknac wyrywania czwórek na dole dlatego miałam usuwane ósemki i teraz mam przesuwane dolne trzonowce. a jak wyglada sytuacja u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowal
nio ja nosze caly czas, w szkole kumple zwala(bo chcodze do kalsy sportowej),ale tak poztywnie na to patrza i w ogle sie nie wsydze troche sie seplenie;]to bede mial to gdzies z pol roku,bo jak wiecej to chyba sie zalamie:(bo mam to 3dni,a tyle problemow i stracnoego czasu,ze szok,buzka Aniiiu:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KoRneLcia
SieMa :) 🌼 Hey Kowal :) Masz GG? jeśli tak to podaj mi numer :) jeśli ktoś chce do mnie zaklkiać to zapraszam na GG: 3960654 Pozdrawiam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GUTI29
Do Romka. Za tydzień zakładam aparat na dolny łuk.Mój problem to brak szóstek który spowodował że ząbki się "rozjechały"(1,2,3 są obok siebie, potem przerwa, 4 i 5 razem, znów przerwa i 7 i 8 razem). aparat ma stworzyć naturalne miejsce na 6 które będę musiała wprawić. Najbardziej jednak martwi mnie to że orto nie chce założyć mi aparatu na górę. Na górze mam przerwy między 1 a 2 oraz między 2 i 3. Ząbki są nieco wysunięte do przodu ale równe. Orto stwierdził że apatat może "wywołać wilka z lasu". Jak myślisz co miał na myśli? Coś napomknął o zabiegu . Bardzo proszę o odpowiedż. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdfjsrjsjrs
🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malótki
JA nie nosze aparatu ale chciał bym bo mi się podoba ??? ALE I TAK CZY TAK BĘDE MUSIAŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia401
Ja zaczęłam nosić aparat w tę środę. Od tamtego czasu cały czas mam gorączkę (jakieś 37,5 - 38). Byłam już u lekarza i stwierdził, że jeśli nie mam innych objawów, to jest to właśnie od aparatu. Czy to w ogóle możliwe??? Mam jeszcze jedno pytanie. Jak poradziliście sobie z odgniataniem języka o łuk podniebienny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×