Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość pietka17
HEJ! Zna ktoś może fajnego, ale niezbyt drogiego orto w Poznaniu?? Z góry thx za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martolinho
Witam. Jeśli zęby macie zdrowe a nie chcecie ich wyrywać do założenia aparatu, poczytajcie o systemie Damon 3MX. To jest rewolucja. Żadnych zbędnych rozciągaczy żeby zęby miały gdzie się przesunąć, żadnego wyrywania ich, same zalety, jedyny minus to dużo wyższa cena. A nosi się taki aparacik do 6 miesięcy krócej. Bez różnicy na wiek. Bólu to ja praktycznie nie czułem. Po miesiącu zauważycie znaczną różnicę, jeśli macie fatalną wadę. Ja wam to mówię, bo mam doświadczenie w noszeniu go, i powie Wam to każdy lepszy ortodonta. Wizyty też ogranicza się do minimum, dopiero pod koniec jest ich więcej. Ale po założeniu aparatu pierwsza miałem prawie po 4 miesiącach. Jeśli macie pytania, to piszcie :) Efektu opisać się nie da. Żaden inny aparat Wam lepiej nie poprawi zębów jak Damon 3MX, czasem łączony z Damonem 2. O to już pytajcie ortodontę. Narka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manka1982
czesc Zaintrygowała mnie ta metoda DAMON, czy ktos wie gdzie w krakowie "montuja" :) takie aparaty?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manka1982
czesc Zaintrygowała mnie ta nowa metoda DAMON, czy ktos wie gdzie w KRAKOWIE? "montuja" taie cudo?? :))) i czy zreczywiscie jest taki dobry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manka1982
czesc Zaintrygowała mnie ta nowa metoda DAMON, czy ktos wie gdzie w KRAKOWIE? "montuja" taie cudo?? :))) i czy zreczywiscie jest taki dobry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pcheła
Hej Mam pytanie do osób, które podjęły już leczenie i mają tyłozgryz. Czy zawsze jedynym rozwiązaniem jest wyrywanie górnych zębów? Nie uśmiecha mi się wyrywanie zdrowych zębów :( a tym bardziej nie zgodzę się na żadną operację. Jak czytam na ten temat w internecie to mi się słabo robi ;( Wiem, że wszystko wyjaśni mi ortodonta na konsultacji, ale ja na razie jestem na etapie szukania dobrego orto. Proszę, napiszcie jak u Was wygląda leczenie i czy jesteście zadowoleni z efektów. Pewnie to sprawa indywidualna i wszystko zależy od stopnia nasienia wady, ale chciałam dowiedzieć się jak to wygląda u Was. Będę wdzięczna za pomoc;) Kilka dni temu postanowiłam, żeby w końcu zrobić coś ze zwoimi zębolami. Zamiast iść od razu do ortodonty to szperam w internecie i zbieram informacje. Troche to wszystko przerażające;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebuniaa
Pcheła Ja mam tyłozgryz byłam u ortodonty i powiedział, że jedynym wyleczeniem jest operacja.. Opowiedział mi jak będzie ona przebiegała-załamałam się. No ale zgodziłam się na nią, ja się na tym nie znam i zaufałam mu. Po pół roku poszłam na konsultacje do innego ortodonty i powiedziała mi, że nie mam aż tak strasznej wady, żeby leczyć to operacja-wystarczą wyciągi.. Leczę się u niej już rok czasu, z efektu jestem bardzo zadowolona no i nie mam już tyłozgryzu i żadnych zębów nie wyrywałam.. ;) I w marcu zdejmuję aparat, a nie we wrześniu i nie po operacji jak to było przy pierwszym ortodoncie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebuniaa
Pcheła Ja mam tyłozgryz byłam u ortodonty i powiedział, że jedynym wyleczeniem jest operacja.. Opowiedział mi jak będzie ona przebiegała-załamałam się. No ale zgodziłam się na nią, ja się na tym nie znam i zaufałam mu. Po pół roku poszłam na konsultacje do innego ortodonty i powiedziała mi, że nie mam aż tak strasznej wady, żeby leczyć to operacja-wystarczą wyciągi.. Leczę się u niej już rok czasu, z efektu jestem bardzo zadowolona no i nie mam już tyłozgryzu i żadnych zębów nie wyrywałam.. ;) I w marcu zdejmuję aparat, a nie we wrześniu i nie po operacji jak to było przy pierwszym ortodoncie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Witajcie. Od piatku noszę "hyrax" na dole. Zacementowany jest do 6 i idzie od środka zębów az do 8. Mechanizm rozkręcania jest tuz za jedynkami. Ranię tym język od spodu. Ogólnie to czuje jakby mi sie szczęka rozjezdzala. i na dodatek jeszcze góra boli po nowym druciku. Przez 5 dni musze rozkręcac. Zobaczymy jak zi. Bede pisała jak postepy. Trzymajce sie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Witajcie. Od piatku noszę "hyrax" na dole. Zacementowany jest do 6 i idzie od środka zębów az do 8. Mechanizm rozkręcania jest tuz za jedynkami. Ranię tym język od spodu. Ogólnie to czuje jakby mi sie szczęka rozjezdzala. i na dodatek jeszcze góra boli po nowym druciku. Przez 5 dni musze rozkręcac. Zobaczymy jak zi. Bede pisała jak postepy. Trzymajce sie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Witajcie. Od piatku noszę "hyrax" na dole. Zacementowany jest do 6 i idzie od środka zębów az do 8. Mechanizm rozkręcania jest tuz za jedynkami. Ranię tym język od spodu. Ogólnie to czuje jakby mi sie szczęka rozjezdzala. i na dodatek jeszcze góra boli po nowym druciku. Przez 5 dni musze rozkręcac. Zobaczymy jak zi. Bede pisała jak postepy. Trzymajce sie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Gosia**
Witajcie. Od piatku noszę "hyrax" na dole. Zacementowany jest do 6 i idzie od środka zębów az do 8. Mechanizm rozkręcania jest tuz za jedynkami. Ranię tym język od spodu. Ogólnie to czuje jakby mi sie szczęka rozjezdzala. i na dodatek jeszcze góra boli po nowym druciku. Przez 5 dni musze rozkręcac. Zobaczymy jak zi. Bede pisała jak postepy. Trzymajce sie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pcheła
Ebuniaa, dzięki za informacje. Super, że trafiłaś na taką ortodonkę:) No to niedługo pożegnasz się z aparatem Szczęściaro;) Mogłabyś jeszcze napisać ile masz lat i czy poważną miałaś tą wadę (jak ty to oceniasz)? A tak w ogóle to niektórzy ortodonci naprawdę przeginają - najlepiej usunąć zdrowe zęby albo wysłać na operację. Przecież to są bardzo drastyczne metody i moim zdaniem powinny być stosowane w ostateczności :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla osob z tylozgryzem: \"ZAWIAS HERBSTA Zawias Herbsta jest aparatem stałym dwuszczękowym. System rurek i zawiasów teleskopowych powoduje wielomiesięczne wysunięcie szczęki dolnej. Aparat stosowany jest u dzieci, młodzieży oraz dorosłych pacjentów z tyłozgryzami. Zawias powoduje poprawę rysów twarzy i zgryzu, a u wielu pacjentów jest alternatywą do usuwania zębów w szczęce górnej.\" http://www.orthosmile.pl/index.php?id=20501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla osob z tylozgryzem: \"ZAWIAS HERBSTA Zawias Herbsta jest aparatem stałym dwuszczękowym. System rurek i zawiasów teleskopowych powoduje wielomiesięczne wysunięcie szczęki dolnej. Aparat stosowany jest u dzieci, młodzieży oraz dorosłych pacjentów z tyłozgryzami. Zawias powoduje poprawę rysów twarzy i zgryzu, a u wielu pacjentów jest alternatywą do usuwania zębów w szczęce górnej.\" http://www.orthosmile.pl/index.php?id=20501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Gosia** Jesli mozesz opowiedz cos wiecej o tym hyraxie na dol bo mnie tez niedlugo to czeka. Jak jest z mowieniem? Bardzo to przeszkadza? Z gory dzieki i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Gosia** Jesli mozesz opowiedz cos wiecej o tym hyraxie na dol bo mnie tez niedlugo to czeka. Jak jest z mowieniem? Bardzo to przeszkadza? Z gory dzieki i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waterlove
Do manka1982 - Damona "montują" ;) na pewno w Ortomanii na Czapińskiego. Mają swoją stronkę, tam jest cennik, fotki i inne przydatne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waterlove
Do manka1982 - Damona "montują" ;) na pewno w Ortomanii na Czapińskiego. Mają swoją stronkę, tam jest cennik, fotki i inne przydatne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waterlove
Do manka1982 - Damona "montują" ;) na pewno w Ortomanii na Czapińskiego. Mają swoją stronkę, tam jest cennik, fotki i inne przydatne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferii
cześć. mam założoną separacje na kilku górnych zębach (do aparatu rozszerzającego zęby) i wypadła mi jedna po 6 dniach noszenia a wizyte mam dopiero w piątek.... czy to coś sie stanie? czy będę musiała nosić jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferii
mam separacje na kilku górnych zębach (do aparatu rozszerzającego zęby) i po 6 dniach noszenia wypadła mi jedna ;/ czy to ma jakieś znaczenie? czy będę musiała nosić jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferii
mam separacje na kilku górnych zębach (do aparatu rozszerzającego zęby) i po 6 dniach noszenia wypadła mi jedna ;/ czy to ma jakieś znaczenie? czy będę musiała nosić jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waterlove
Nie martw się,raczej nie będziesz musiała nosić znów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pcheła
Czy są na tym forum osoby z Białegostoku? U kogo się leczycie? Możecie polecić jakiegoś ortodontę albo powiedzieć do kogo nie warto iść? Pomóżcie pliiiiiiiis;) Gosia, czy ty przypadkiem nie jesteś z Białegostoku? Napisz coś o swoim orto (może być na maila). Będę baaaaaaardzo wdzięczna;) Gorące pozdrowienia dla Wszystkich, bo u mnie zimno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kskass
miedzy jakimi zebami mialas te separacje? najlepjej zadzwon do orto i sie zapytaj;p:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kskass
miedzy jakimi zebami mialas te separacje? najlepjej zadzwon do orto i sie zapytaj;p:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelajna17m
Hej mam aparat od ponad miesiąca,i mam za małą szczękę górną i dali mi taki drucik na podniebienie..ale ja nie czuje żeby mi on pomagała..po za bólem języka...szczęka nie boli tylko zęby czy on mi rozepcha tą szczękę... to taki maly cienki drucik?? a strasznie nieprzyjazny dla języka mam juz tam dziurę dosłownie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkich! Aparat stały mam od środy..Mam tylko jeden na górnej szczęce... Strasznie rani mi policzki od wewnątrz..Nie moge mówic ani jeść...Nie moge zadzwonić do mojej orto bo wyjechała w góry...Słyszałam że można używać jakiegoś wosku który nakłada sie na te zamki które najbardziej ranią...Czy to prawda?? Czy tez trzeba przyzwyczaić się do tego bólu?? bo nie wiem co mam robić...Mam teraz egzaminy i nie moge skupić się na nauce...Proszę doradżcie mi coś... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×