Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

hej ! orientujecie się moze jakie ceny aparatu są w Gdańsku ? oczywiście chodzi mi o najtańsze bo prawie wszędzie aparaty metalowe kosztują od 1900 do 2100 . piszecie ze płaciłyście 1500 jestem ciekawa czy w gda znajde ortodonte o podobnej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość namakita
hej ja nosze aparat staly kosmetyczny, i po tygodniu mam przeżółkniete gumki, mam nadzieje ze przy nastepnej wizycie dobiorę gumeczki innego koloru np rózowe, nie wiem, byleby nie bylo efektu niehlujnego usmiechu, no gdzie ja i żolty usmiech! Niestety aparat wyglada niehlujnie czego sie obawialam, dlatego licze na to ze po zalozeniu kolorowych gumek nie bedzie to zle wygladalo a na pewno sie nie przebarwią... ;/ czy ktos byl w takiej sytuacji jak ja???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam identyczna sytuacje, gumki byly brzydkie juz po tygodniu, zeby wygladaly jak zolte! potem nosilam niebieskie gumeczki, takie jasne i efekt byl o niebo lepszy, bo mam naturalnie biale zeby i w koncu bylo to widac. ale ogolnie nie polecam nikomu tego aparatu- nosilam go 2lata, moje zeby zrobily sie slabe, mam ubytki w niektorych zebach, tu gdzie byly zamki, mylam zeby ok 8razy dziennie, czyscilam i moje idealnie biale zabki sa zolte przy dziaslach, planuje wybielanie, ale poki co po aparacie mam tak slabe zeby, ze musze jeszcze zaczekac. kierowalam sie estetyka i sie na tym przejechalam- zaluje, ze nie wybralam klasycznego, metalowego aparatu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, ja sie upierałam na kosmetyczny ale bez ustaleń ortodontka założyła mi melatowy:-D Nie żałowałam bo jest ładny a po Waszych wypowiedziach tym bardziej nie żałuję. ps. w sobotę założono mi ekspander a już wczoraj (sobota-środa) byłam na ponowne zacementowanie pierścienia, który całkiem spadał mi z zęba ;-/ Na dodatek doktor nie założył rękawiczek grr xD teraz jeden pierścień jest nieco bardziej wsunięty na ząb a drugi mniej ;-p Ale co.. na każdej wizycie robi przy mnie ktoś inny ;-d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość namakita
Moja ortodontka też odradzała mi aparat kosmetyczny, nie mowila zbyt wiele, dlaczego, ale troszkę sie domyslilam, po pierwsze on jest chyba mniej skuteczny, lekarze nie lubią ponoć na nim pracować, jest drozszy no i może sie odkleić. Teraz zastanawiam sie na powaznie, czy nie lepiej było zalzyć metalowy. No ale raz kozie śmierć, jesli zobacze jakis efekt, a zobacze nie wielki bo nie mam krzywych zebow ale sobie ubzduralam ze są:D No to bede zadowolona. Nosze go juz ponad 2 tygodnie i zauwzylam miedzy 1 a 2 mala przerwe, i ten zab sie rusza! ;O lol jesli to normalne to ok, dowiem sie za 2 tyg na wizycie, chyba ze ktos mi powie czy to normalne. No i mam obawy, czy one sie wyprostują i beda takie jak sobie wyobrazam, czy nie bede zadowolona z efektu. I czy nie zejda sie spowrotem po zdejciu aaratu... hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzara
Cześć, ja mam zamki carierra kosmetyczne i nic się z nimi nie dzieje, ani nie żółkną ani nie są gorsze od innych. Były drogie bo kosztowały 3000 ale chodzę do ort tylko co 2 miechy :) (80zł) a i leczenie jest znacznie krótsze 1,5 roku (co przy moich wadach jest niewiarygodne :)) więc w miarę się to wszystko wyrównuje. A jeżeli chodzi o psucie się zębów to polecam pastę durafat 5000 z tego co wiem to ma największa zawartość fluoru ze wszystkich past na rynku (jeżeli znacie jeszcze lepsze to podpowiedzcie mi). Ale też nie radze myć zębów za często 4, 5 razy dziennie wystarczy. Należy też pamiętać o prawidłowym szczotkowaniu ( co w aparacie jest prawdziwą sztuką ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi źle zacementowali pierścienie przy tym łuku podniebiennym na początku... dopiero poprawiłam jeden, a już poluzował się drugi ;/ nawalili cementu na zęba a nie między niego a pierścień (efekt- nie trzyma i zęby nie przylegają do siebie, są w "powietrzu"). A uważam jak jem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja mam bardzo mocno krzywe zęby na górze, 1 nachodzą na siebie, i mam kły, 2 też krzywe-masakra, zgryz też krzywy, u mnie aparat kosztuje 1500 metalowy, zapisałam się na konsultację mam 14 września, zrobiłam już zdjęcia 120 zł, i mam pytanie czy mogę mieć aparat tylko na górę, bo po prostu mnie nie stać na 2, może za rok jak pójdę do pracy na wakacje, i uzbieram bo właśnie teraz też uzbierałam, w sumie mam 1200 zł, brakuje mi 300 ale jakoś wykąbinuję, na dole są też krzywe,ale nie mocno, co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do czarna123456789. Też miałam tak jak Ty że nakładały mi się jedynki i miałam krzywe zęby głównie górę a na dole nie były najgorsze, ale moja orto powiedziała że jeżeli mam możliwość to lepiej leczyć wszystko. Powiem Ci że można nosić samą górę, a co do tego czy będziesz mogła dołożyć sobie dół po roku to jasne że będziesz mogła. Ja akurat noszę na górę i dół razem bo się uparłam że chce mieć wszystko naraz, ale moja ortodontka nawet nie była za bardzo zadowolona powiedziała że lepiej było by nawet gdybym założyła dół później, ale jeżeli będziesz miała jakoś taką możliwość to załóż na dół też na prawdę warto efekty są niesamowite, myślę że jak by Ci to pomogło to na pewno możesz się umówić z orto że będziesz płacić w ratach. Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do czarna123456789. Też miałam tak jak Ty że nakładały mi się jedynki i miałam krzywe zęby głównie górę a na dole nie były najgorsze, ale moja orto powiedziała że jeżeli mam możliwość to lepiej leczyć wszystko. Powiem Ci że można nosić samą górę, a co do tego czy będziesz mogła dołożyć sobie dół po roku to jasne że będziesz mogła. Ja akurat noszę na górę i dół razem bo się uparłam że chce mieć wszystko naraz, ale moja ortodontka nawet nie była za bardzo zadowolona powiedziała że lepiej było by nawet gdybym założyła dół później, ale jeżeli będziesz miała jakoś taką możliwość to załóż na dół też na prawdę warto efekty są niesamowite, myślę że jak by Ci to pomogło to na pewno możesz się umówić z orto że będziesz płacić w ratach. Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ! Ja znów nawiąże do usuwania zębów. Chciałam zapytać jak długo po wyrywaniu nie byłyście w stanie mówić i czy w ogólne miałyście z tym problem oraz jak to jest z wyglądem. Bardzo mi zależy na tej wiedzy gdyż mam mieć wyrywane dwie czwóreczki górne przed założeniem aparatu, a niestety pracuje i nie mam możliwości wzięcia wolnego ( co najwyżej 2 dni ), dlatego chce wiedzieć czy bardzo będzie mi to przeszkadzało. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warmia
Witam. Bardzo proszę o pomoc kogoś kto miał podobny problem albo spotkał się z nim w jakikolwiek sposób. Mianowicie: Mam osiemnaście lat i bardzo poważną wadę zgryzu. Moja dolna szczęka jest wysunięta do przodu i fatalnie to wygląda! Z profilu jest strasznie widoczne, zresztą z przodu patrząc również. T%o jednak nie jest najgorsze. Mam również wystające kły, a te zęby pomiędzy nimi jakby krótsze, przez co wyglądam jak "wampir". Kiedy mówię, albo się uśmiecham to bardzo tą wadę widać. Tzn. ja się praktycznie nie uśmiecham, bo się wstydzę. To straszne uczucie. Od około siedniu lat nawet nie spięłam włosów, bo to z boku okropnie wygląda. Poza tym mam wadę wymowy (nie wymawiam "r"). Czy to może być tym spowodowane? Byłam u ortodontki i powiedziała, że mam nosic dwa aparaty - na górze i na dole i do tego na noc jakąś maskę. Tylko czy to pomoże? Co ja mam robić? Czy jest jakiś sposób, żebym wyglądała normalnie? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna1357
paulao88 dzięki za odpowiedz, to super, na raty raczej brać nie będę, resztę pieniędzy po prostu pożyczę hehe :) na pewno też będę miała usuwane zęby jakieś, a jak będzie konieczny aparat na dół, to powiem ze za rok jak zarobię sobie pieniądze. A mam jeszcze jedno pytanie czy jest miałyście usuwany kamień nazębny? i po ilu dniach nakładają aparat, od pierwszej wizyty? dziękuję za odpowiedz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja pisałam jakby co pod innym nickiem :) już nie mogę się doczekać 1 wizyty :) ile się mniej więcej za nią płaci, skoro mam już zrobione zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do czarna123456789 Wiesz co to że będziesz miała usuwane zęby to nie jest powiedziane ja na początku też miałam mieć wyrywane ale potem orto stwierdziła że będę nosić hyraxa, ale u Ciebie może być inaczej. Nie miałam usuwane kamienia nazębnego, przynajmniej nic o tym nie wiem. Ja miałam przed założeniem aparatu 3 wizyty, ale w twoim przypadku jak juz masz zdjęcia to zaoszczędzasz jednej wizyty więc myślę że 2 wizyty i na 3 masz klejenie. Ja najwięcej za wizytę płacę 50 zł, a czasami w ogóle w zależności co robi. Powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki to mało płacisz, u mnie sekretarka powiedziała że 50 zł lub 100 zł zależy od czegoś tam. Boję się że ortodonta może się nie podjąć, mam 19 lat i naprawdę mocno krzywe zęby, a co do usuwania to się nie boję, już chciałabym mieć ten aparat, a jeszcze chciałabym wiedzieć czy on może spiłować ciut zęba jak jest trochę nie równy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula088
Tak ja wizyty mam dość tanie, ale za aparat płaciłam 1800 za łuk. Ortodonta na pewno się podejmie znam osoby które mają blisko 40-tki i sobie zakładają aparaty, a poza tym ja mam 17 także nie wiele mniej a uwierz moje zęby to była masakra. Ja też miałam nie równe zęby, ale mi nic nie piłowała one się wyrównały noszę aparat dopiero 4 miesiące a każdy ząb jest już tak równiutko ustawiony że szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha dzięki za info :) ja bym chciała jednak spiłować, bo mi chodzi o to że jak 1 mi nachodzą na siebie to prawa 1 jest trochę krzywa od jedzenia pewnie się sama spiłowała, a czy przed założeniem aparatu nakładali ci te gumki, czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te gumki nakładają na zamki więc razem z zakładaniem aparatu. Chyba że chodzi ci o te co mają trochę miejsca zrobić do pierścieni to tak miałam ale to miałam dosłownie 2 minuty i na tej samej wizycie miałam klejenie aparatu, ale możesz mieć zakładane rureczki to wtedy w ogóle bez pierścieni ja na następnej wizycie już pozbywam się hyraxa i będę miała właśnie na takich rureczkch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe tak szczerze mówiąc to ja się w ogóle nie znam na tym co ty piszesz :) zobaczymy jak to będzie, cieszę się że w końcu się zdecydowałam. A no chodziło mi o te separacyjne bo ja mam strasznie ciasno, a jeszcze jedno na tym zdjęciu widać mi 8 mimo że ich nie czuję, to znaczy że one są w dziąśle, bo to chyba źle bo wtedy mam jeszcze mniej miejsca, chyba nikt z was nie ma takich zębów jak ja hehe :) ps. dzięki za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomagasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych 8 to ja nie wiem ja też miałam mało miejsca, ale szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad tym a to dobre pytanie 17 września mam wizytę i zapytam jak to wygląda. Nie dziękuj mi chętnie odpowiem na każde pytanie jak tylko znam odpowiedz jeszcze 5 miesięcy temu byłam w takiej samej sytuacji jak Ty i też dowiadywałam się gdzie tylko można, ale będzie dobrze nie wiem co tam inni uważają ale jak dla mnie aparat nie boli i bardzo się ciesze że go mam po miesiącu noszenia Ty powiesz dokładnie to samo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam ósemki w dziąsłach, one bardzo powoli 'wyrastaja' ;p Ale moje nic nie przeszkadzają i nie musiałam się ich pozbywać. Orto mówiła, że nie mają wpływu na resztę uzębienia (krzywość, stłoczenie) i że przeważnie wyrywa się je bo lubią się psuć i powodować ból w przyszłości ;] Ale ja osoboście nie znam się na tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewel
do redeyes miałam wyrywane 4ki na gorze. Mowić mogłam praktycznie od razu po wyjeciu tamponow z buzi, jednak lepiej przez te kilka godzin mowic mało, bo jak zaczynalam mowic krew bardziej sie lała. I w sumie tylko krew była powodem niemówienia- później z mową nie było problemu. Ja poszłam do pracy w sumie 3 godziny po wyrwaniu zębów :) bylo ok, tylko znieczulenie trzymało. Co do wyglądu- powtorze sie- widać dziury gdy bardzo szeroko sie usmiechasz. Oczywiście to zależy także od budowy anatomicznej twarzy, ale nie jest źle. Do przeżycia :) Pozdrawiam :) ps. pytanie do tych co mieli wyrywane czwórki- ile czasu twało zanim wasze dziurki po czworkach zniknęły zupełnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mellisa
czarna123456789 Mi też jeszcze nie wyrosły ósemki, ale są one tak daleko, że nawet gdyby miały wyrosnąć to są one poza dziąsłem, wyrosłyby gdzieś z boku. I słyszałam, że można je chirurgicznie usunąć, ale nie każdy to robi, ja to dopiero niedługo będę szła na zdjęcia, a potem do orto i zobaczymy co powie, na razie jeszcze zbieram pieniądze na to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJKA :) hehe ja też jeszcze zbieram pieniądze i na pewno mi zabraknie ok 300 zł ale pożyczę od cioci. Te ósemki na zdjęciu są obok innych zębów ale chyba jest przerwa. No zobaczymy co powie ortodonta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina822
Hej dziewczyny. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić dobrego ortodotnę na terenie śląsla? Mogą być katowice, gliwice itd.. Czytałam Wasze komentarze i widzę że dobry specjalisty to podstawa.. wkońcu to inwestycja na lata. Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoda79
Czy możliwa jest konieczność wyrwania dolnego zęba żeby założyć aparat na górne zęby? Takie coś dzisiaj u ortodonty usłyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanie spadła mi gumka z jednego zamka myślicie że powinnam iść z tym do orto dodam jeszcze że wizytę mam dopiero za 3 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola123456789
Hej chciałabym pomóc, ale nie umiem, kiedyś czytałam że jak spanie 1 gumka to nie trzeba iść tylko na następnej wizycie nakładają, ale ja się nie znam, dopiero wszystkiego się dowiaduję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×